30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] obytná zona - mimo parkoviště  (Přečteno 6674 krát)

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
[?] obytná zona - mimo parkoviště
« kdy: 22 Listopadu 2016, 14:46:14 »

Zdravím,

včera večer jsem jel za přítelkyní a nějak jsem přehlídnul značku obytné zony a zaparkoval v jednosměrné ulici mezi další 3 auta, která tam stála. Průjez to nijak neblokovalo a tak i když to je jednosměrná ulice, v klidu se by se tam vešla další dvě auta vedle sebe. Bohužel když jsem se ráno vracel čekal na mě za oknem lísteček od místních šerifů, že jsem se dopustil přestupku stání v obytné zoně mimo parkoviště. Lísteček samozřejmě odfoukl vítr, takže nemám v plánu chodit někam za opičkama a něco jim platit.

Pročetl jsem toto forum a napadlo mě, že bych to zkusil uhrát na to, že mi tam auto schcíplo a už nechtělo nastartovat, tak jsem vytáhl baterku a nechal jí přes noc nabít. Auto je staré cca 14 let, takže už toho má taktéž trochu za sebou a tak by mi neměli ani tuto výpověď označit jako účelovou ne? Předem díky za každé připomínky :-)
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:obytná zona - mimo parkoviště
« Odpověď #1 kdy: 22 Listopadu 2016, 15:32:45 »

A ty ostatní auta mezi která jste parkoval stála na parkovišti??
IP zaznamenána

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:obytná zona - mimo parkoviště
« Odpověď #2 kdy: 22 Listopadu 2016, 15:40:41 »

Nikoliv, kolem celé bytovky jsou jednosměrky a v těch jednosměrkách jsou na zemi nakreslené čáry vyznačující parkoviště, ale lidé stojí i o ulici vedle, kde je taktéž jednosměrka, místa tři prd*le, ale tam pruhy na zemi nejsou, takže ostatní auta taktéž stáli mimo parkoviště. Bohužel jsem si nevšiml ale jestli měli ostatní auta taktéž lísteček za oknem.

Mluvil jsem s přítelkyní a ta mi řekla, že tam dříve pokutovali, třeba 2-3 roky zpět, pak to ale utichlo a pak až včera v noci.
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:obytná zona - mimo parkoviště
« Odpověď #3 kdy: 22 Listopadu 2016, 16:21:41 »

U nás to řeší když si někdo stěžuje protože někdo zablokuje vedlejší ulici, musí potom projít všechno. Já takhle jednou našel zalístečkovaný auto ale akorát odcházeli a všimli si mě a řekl mi že to řešíme dohodou atd. že si jen někdo stěžoval. Myslím že kdybych to zahodil tak ani nic nepřijde, takže pokud tam pokutovali po 3 letech tak to bude to samý a zahodil bych to. Viděl bych to dost na to že nic nepřijde.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:obytná zona - mimo parkoviště
« Odpověď #4 kdy: 22 Listopadu 2016, 16:23:28 »

Jak píše hartom, dokud nic nepřijde, nemá smysl to řešit.

Pak je samozřejmě možné použít poruchu, nebo třeba Helmuta. A nemohl zastavení na tom místě řidiči přikázat (polo)policista? Jeho pokyn je nadřazen místním a obecným úpravám.
IP zaznamenána

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:obytná zona - mimo parkoviště
« Odpověď #5 kdy: 22 Listopadu 2016, 16:36:32 »

Samozřejmně, třeba nic nepřijde, ale co kdyby. Počkám na dopis jestli vůbec to auto mají nějak nafocené že tam stojí atp..

to "zastavení vozidla" se úřadu prokáže jak? Stačí jen napsat, že se nejednalo o státní ale o zastavení vozidla z  důvodu nezávislého na vůli řidiče a to stačí nebo ještě musím nějak odůvodnit proč jsem tam zastavil?

A nemohl zastavení na tom místě řidiči přikázat (polo)policista? Jeho pokyn je nadřazen místním a obecným úpravám.

to teď nevím jak myslíte, můžete to upesnit prosím?  :) Jakože mi tam nějaká jiná opička nařídila zastavit? Jak se potom prokazuje že se to tak opravdu stalo?

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:obytná zona - mimo parkoviště
« Odpověď #6 kdy: 22 Listopadu 2016, 16:42:49 »

Nějaká uniformovaná opička tam řidiči přikázala odstavit vůz. A Vy byste to mohl jako svědek (v tu dobu spolujezdec) potvrdit. Nebo někdo jiný. Těch možností je hodně.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:obytná zona - mimo parkoviště
« Odpověď #7 kdy: 22 Listopadu 2016, 21:37:56 »

A příště Helmutovi půjčte funkční auto, aby vám nemusel volat a vy ho nemusel poslat k vaší přítelkyni nabít baterku. Baterka se nenabije za pět minut a kdo ví, co se tam mohlo stát :D
IP zaznamenána

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:obytná zona - mimo parkoviště
« Odpověď #8 kdy: 23 Listopadu 2016, 01:31:44 »

A příště Helmutovi půjčte funkční auto, aby vám nemusel volat a vy ho nemusel poslat k vaší přítelkyni nabít baterku. Baterka se nenabije za pět minut a kdo ví, co se tam mohlo stát :D

děkuji za upozornění  :D

Nějaká uniformovaná opička tam řidiči přikázala odstavit vůz. A Vy byste to mohl jako svědek (v tu dobu spolujezdec) potvrdit. Nebo někdo jiný. Těch možností je hodně.

to se mi zdá trošku rizikovější, přecejen, jedná se o menší město, tak bych nerad experimentoval.


Pravděpodobně využiju to "zastavení vozidla" s poruchou auta, ale chtěl bych se ujistit, jestli jim stačí napsat že se nejednalo o stání ve smyslu podle zákona XXXXX, nýbrž o zastavení vozidla nezávisle na vuli řidiče, kvůli poruše motoru a nebo to musím nějak více rozepisovat? Například jaká závada, jak jsem ji řešil atp..
« Poslední změna: 23 Listopadu 2016, 02:17:11 od JezeV »
IP zaznamenána

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:obytná zona - mimo parkoviště
« Odpověď #9 kdy: 23 Listopadu 2016, 02:17:30 »

půl hodiny zpět okolo toho místa projížděl a všimnul si, že opodál je na kostelu přidělána městská kamera a podle úhlu, kde jsem stál je pravděpodobné, že viděla, jak zajíždím mezi dvě jiná auta, co tam stála. Je možné, že jsem tam zajel, protože se mi udělalo špatně a pak když jsem chtěl odjet, tak auto už nenastartovalo?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:obytná zona - mimo parkoviště
« Odpověď #10 kdy: 23 Listopadu 2016, 02:41:10 »

V této fázi jim hlavně nesdělujte vůbec nic.

A obecně, čím méně informací poskytnete, tím lépe. Mělo by tedy (pak) stačit "zastavení vozidla" a nic víc, ani porucha motoru. Nevolnost řidiče bych také považoval za důvod "zastavení vozidla", otázka pak je, zda kombinovat více důvodů.
IP zaznamenána

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:obytná zona - mimo parkoviště
« Odpověď #11 kdy: 23 Listopadu 2016, 03:34:41 »

Myslel jsem to tak, že až mě předvolají k podání vysvětlení nebo na ústní jednání úřad, tak tomu potom napsat o tom zastevní vozidla, ne že bych to šel psát městským opičkám  :)

Mimochodem, dneska tam stály další 3 auta  a ty měly taktéž lísteček za oknem, ale navíc i botičku, takže opičky asi obnovili staré rejžovací místečko.



(jen taková otázka mimo: pokud by na daném místě někdo zastavil a odešel od auta cca 500m tak, že měl na auto pořád dohled a zničehonic by zpozoroval, že se k autu valí opičák, on rychle přišel k autu a sedl si do něj, už mu nemůže být nasazena botička ani být odtažen ne? Opičák se rozhodl že dá stejně za okno lísteček za stání mimo parkoviště, přičemž majitel vozidla běhěm půl minuty po umisteni listecku s autem odjel. Navíc tam by se dala ještě vztahovat například ta 3-minutová doba, kdy může člověk zastavit a stát kdekoliv ale nesmi nikoho omezit ne? Ptám se, protože když jsem tam dnes byl za přítelkyní, tak přesně tento případ se pánovi venku stal, ovšem on je přesvědčen, že zítra zajde na mistni mestaky a tam v klidu zaplati, protože nechce problémy. Jen mě zajímá, zda jsem mu vůbec poradil dobře s tou 3-minutovou obhajobou, i když on raději zaplatí  :-\)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:obytná zona - mimo parkoviště
« Odpověď #12 kdy: 23 Listopadu 2016, 03:43:33 »

Pokud je někdo ve voze, odtah není možný. U nasazení botičky si nejsem jist.

Tříminutová doba imho platí pouze pro vyhrazené parkoviště (nikoli však pro místo pro mrzáčky!), ale nikoli pro stání mimo vyhrazené parkoviště v rámci obytné zóny.
IP zaznamenána

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:obytná zona - mimo parkoviště
« Odpověď #13 kdy: 23 Listopadu 2016, 03:56:11 »

Dobře, díky za info a za pomoc, jsem snad dost připraven na případný dopis  :)


(takže by pro pána taktéž bylo nejlepší to "zastaveni vozidla", i když si nedá říct  a radši zaplatí.)
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:obytná zona - mimo parkoviště
« Odpověď #14 kdy: 23 Listopadu 2016, 14:51:28 »

A jak je obecne pruchozi argumentace proti zonam - myslim to tak, ano, kdyz vjizdim do zony, vidim znacku a co se po mne chce....

Kdyz pucim auto pritelkyni, ona dojede domu, zaparkuje si... ja za ni pozdeji dorazim a ona me pozada at si to radeji preparkuju, a ja hupsnu do popelnice a ja se rozhlidnu zda tam neni zakaz stani, cajk, a jenom to preparkuju mezi ty 2 auta....
Jak jsem mohl tusit, ze jsem uvnitr nejake zony?

Prijde mi to trochu podobne jako kdyz se da do useku treba omezene rychlosti nebo nejake zony vjet z mista mimo PK a tedy neprojet kolem znacky.
IP zaznamenána