30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Dopis s červeným pruhem  (Přečteno 10781 krát)

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
[WIN] Dopis s červeným pruhem
« kdy: 20 Září 2015, 20:07:46 »

Zdravím,
určitě je to tady roztroušeno, ale chci poprosit o radu...
Ve zkratce: 10.3. lístek za stěračem, parkování na ulici, kde běžně - dennodenně - stojí auta v adách za sebou, ale pouze u mě byl lístek daný. Zřejmě se ztratil...
Na konci března běžný dopis, dostavte k podání vysvětlení... pošta zašantročila.
10.9. přišel dopis s červeným pruhem, který jsem ještě nevyzvedl (oddělení dopravně správních činností města Brna)...
Vyzvednout a přečíst si o co se jedná, a nebo stále ignorovat?
Jak postupovat, na co se připravit?
Moc díky  :)
« Poslední změna: 02 Listopadu 2015, 09:15:29 od Ambruz »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Dopis s červeným pruhem
« Odpověď #1 kdy: 20 Září 2015, 21:59:27 »

Když budeš ignorovat, tak pokud je ta adresa správně, tak dojde k fikci doručení, následně rozhodnutí, vyměření a vymáhání. Takže tím, že nepřebíráš, tak moc s úřady nevyjebeš.
Navíc je pravděpodobné, že už je to v nějaké výše uvedené další fázi.
My Ti tu rádi poradíme (pokud bude co), ale až na základě nějaké kopie. Zatím si tu počti, určitě se Ti to bude někdy hodit.
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Dopis s červeným pruhem
« Odpověď #2 kdy: 21 Září 2015, 18:30:42 »

Tak přikládám v příloze.
Jak dál? Auto bylo v té době nepojízdné a bylo následně odstraněno ihned a bez průtahů..?
Parkovala přítelkyně, takže bych se mohl zapojit taky...
Předem díky.
« Poslední změna: 11 Října 2015, 06:58:15 od Ambruz »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Dopis s červeným pruhem
« Odpověď #3 kdy: 21 Září 2015, 19:35:01 »

Ahoj

Přiznám se, že jsem jel to auto, ale musel jsem ho zaparkovat v důsledku technické poruchy. Zapomněl jsem na trojúhelník, je mi líto. Zavolal jsem majitele k opravě, on mi pomohl a my jeli pryč. Nemluvím česky tak mr. <Vlastník auta> bude můj advokát.

Just to be sure the same in english:
Hello
I confess that I drove that car, but I had to park it due to technical failure. I forgot for triangle, I'm sorry. I called owner for repair -  he helped me and then we drove away. I don't speak czech so mr. <vlastnik auta> will be my advocate.

Sincerely yours
    Jack Fuckyou
    V díře 1
   Horní dolní

« Poslední změna: 21 Září 2015, 19:36:33 od opas »
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Dopis s červeným pruhem
« Odpověď #4 kdy: 21 Září 2015, 20:27:16 »

Takze pouzit ten jejich formular, nebo jiny vzor odsud a pouzit smyslenou osobu? Nevim, jak je to presne mysleno.
Procitam co jde, ale zatim se mi nepodarilo najit vlakno - nejake podobne a jiz vyresene.
Predem diky za rady  :)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Dopis s červeným pruhem
« Odpověď #5 kdy: 21 Září 2015, 21:30:48 »

...Procitam co jde, ale zatim se mi nepodarilo najit vlakno - nejake podobne a jiz vyresene.
Ten vyhledávač tady není přehnaně kvalitní. Zkuste si tam zadat HELMUT nebo cizinec ...

Zajímavé, že na Helmut mi nedá odpověď, zatímco na HELMUT najde i helmut a Helmut.
IP zaznamenána

cestmir

  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil
Re:Dopis s červeným pruhem
« Odpověď #6 kdy: 22 Září 2015, 14:13:31 »

...Procitam co jde, ale zatim se mi nepodarilo najit vlakno - nejake podobne a jiz vyresene.
Ten vyhledávač tady není přehnaně kvalitní. Zkuste si tam zadat HELMUT nebo cizinec ...

Zajímavé, že na Helmut mi nedá odpověď, zatímco na HELMUT najde i helmut a Helmut.

A nepouzil jste hledani primo tady z tematu? Ono to pak hleda jen v nem. Mne hledani bez problemu funguje...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Dopis s červeným pruhem
« Odpověď #7 kdy: 22 Září 2015, 14:20:03 »

Takze pouzit ten jejich formular, nebo jiny vzor odsud a pouzit smyslenou osobu? Nevim, jak je to presne mysleno.
Procitam co jde, ale zatim se mi nepodarilo najit vlakno - nejake podobne a jiz vyresene.
Predem diky za rady  :)

Můžete jim poslat dopis, že řídil Jack Fuckyou a on také pošle dopis, kde se přiznává a jmenuje vás jeho zástupcem.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Dopis s červeným pruhem
« Odpověď #8 kdy: 22 Září 2015, 22:34:56 »

A nepouzil jste hledani primo tady z tematu? Ono to pak hleda jen v nem. Mne hledani bez problemu funguje...
Díky, to jsem si neuvědomil. Tak proto někdy najdu co si pamatuji bez problémů a někdy se to chovalo jak po ráně do hlavy  :). Odvolávám, co jsem tvrdil a tvrdím, co jsem odvolal.
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Dopis s červeným pruhem
« Odpověď #9 kdy: 07 Října 2015, 08:46:32 »

Tak jsme poslali pisemnou odpoved s tim, ze se timto dozvidame novou informaci a sdeleni, ze je mozne, ze auto stalo na uvedenem miste, z duvodu poruchy a pro zachovani bezpecnosti provozu na silnicni, ale vse bylo bezodkladne napraveno.
Uvidime co bude nasledvat dal.

"Dne 21. 9. 2015 mi byla doručena Výzva provozovateli vozidla, podle níž došlo ke spáchání přestupku a byl jsem tímto vyzván k uhrazení určené částky. Dovoluji si Vám sdělit, že tento dopis je pro mne první informací o tom, že automobil RZ: ... stál dne 10. 3. 2015 ... v Brně na pozemní komunikaci .... a tím bylo pácháno jednání mající znaky přestupku dle § 125c odstavce 1 písmene k) zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu, ve znění pozdějších předpisů.
Na základě výše uvedeného jsem se informoval a zjistil, že mi měla být  doručena alespoň výzva k podání vysvětlení, kde bych toto jednání mohl objasnit. To se však nestalo.
Pro doplnění: automobil RZ: ... byl na tomto místě dne 10. 3. 2015 okolo 20:00 z technických důvodů odstaven. Jednalo se totiž o  krajní nouzi, jelikož dalším používáním vozidla by došlo k ohrožení bezpečnosti ostatních uživatelů pozemní komunikace. Automobil byl však z tohoto místa odstraněn bezprostředně po nápravě vady a to ještě tentýž den ..."
« Poslední změna: 02 Listopadu 2015, 09:24:03 od Ambruz »
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Dopis s červeným pruhem
« Odpověď #10 kdy: 02 Listopadu 2015, 08:56:44 »

Tak tady máme pokračování... tohle jsme teda nečekali, rychlost a neutuchající aktivita.
Prosím o reakce, pomoc, radu, díky :-)

PS: kde se dozvím víc o promlčecí lhůtě, případně k dalším informacím o "této situaci"? Vlákna a manuály pro nováčky procházím, ale rád bych konkrétní inofo, oostačí odkazy, načtu si, dík moc.
« Poslední změna: 02 Listopadu 2015, 09:12:36 od Ambruz »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Dopis s červeným pruhem
« Odpověď #11 kdy: 02 Listopadu 2015, 09:45:00 »

budu hádat — Kupčík?
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Dopis s červeným pruhem
« Odpověď #12 kdy: 02 Listopadu 2015, 13:30:53 »

Jakože kdo to vyřizuje...?
Kupčík ne, nějaká snaživá Marta.. nečtou to tady i "oni"? :-X

Jak by bylo dobré nyní postupovat? Nemám trvalé bydliště v Brně, ale nastálo tu stejně bydlím. Tak si hodit na schránku Helmutovo jméno pro doručení? Případně udat Helmuta s adresou, ale na schránce nebude jeho jméno?

Btw, viděl sem, že někdo (opravdu nevím, jestli ta osoba bydlí v našem vchodě) má u nás ve vchodě připnutý dopis z magistrátu na nástěnce... Pošta asi nevěděla, do které schránky ho hodit. Dopis je adresován slečně XY s ročníkem narození 1989, zatím si ale dopis nevzala, tak tam statečně teda stále visí, možná někdo zkouší Helmuta na naší bytovce, aby to nebyla vyhlášená adresa Helmutů :)))
« Poslední změna: 02 Listopadu 2015, 13:38:42 od Ambruz »
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Dopis s červeným pruhem
« Odpověď #13 kdy: 06 Března 2017, 10:08:58 »

Tak jsme použili Magistrátní obálku, od té doby ticho...
IP zaznamenána