30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce  (Přečteno 13555 krát)

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce
« Odpověď #30 kdy: 26 Ledna 2017, 07:24:17 »

§ 18 odst. 2 SprŘ.Údaji umožňujícími identifikaci fyzické osoby se rozumějí jméno, příjmení, datum narození a místo trvalého pobytu, popřípadě jiný údaj podle zvláštního zákona.
§ 19 odst. 3 SprŘ Nevylučuje-li to zákon nebo povaha věci, na požádání účastníka řízení správní orgán doručuje na adresu pro doručování nebo elektronickou adresu, kterou mu účastník řízení sdělí, zejména může-li to přispět k urychlení řízení;
Pokud poštou, tak výhradně doporučeně. Pokud osobně, tak nikoli na odbor, ale na podatelnu úřadu a nechat si potvrdit kopii. Vyjde to nastejno pošta = peníze, podatelna = čas. Kalkulaci si proveďte sám.

Citace
vhozenim do schranky dorucuje
Nutno bedlivě zkoumat označení v oznámení o uložení zásilky, může tam být nevložit do schránky, po uplynutí úložní doby vrátit odesílateli.
« Poslední změna: 26 Ledna 2017, 07:42:01 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce
« Odpověď #31 kdy: 26 Ledna 2017, 11:13:42 »

Tricet Helmutu jedine tehdy, pokud predem pocitas se zaplacenim sprdele. Tricet ruznych schranek predpokladam nemas...
Co schránka Hemlutovi, kde je Adolf Helmut, Barbora Helmutová, Cecil Helmut, Dagmar Helmutová, ...
IP zaznamenána

Igilien

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce
« Odpověď #32 kdy: 27 Ledna 2017, 07:27:31 »

§ 18 odst. 2 SprŘ.Údaji umožňujícími identifikaci fyzické osoby se rozumějí jméno, příjmení, datum narození a místo trvalého pobytu, popřípadě jiný údaj podle zvláštního zákona.

Chápu, ale pokud se nepletu, při zapůjčení vozidla jiné osobě, mi stačí snad vidět jen řidičské oprávnění na určitou skupinu, jestli je to Franta, Pepa a jestli mu je 20 nebo 50 vědět nepotřebuji, ne?
« Poslední změna: 27 Ledna 2017, 07:37:47 od Igilien »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce
« Odpověď #33 kdy: 27 Ledna 2017, 08:00:52 »

Co potřebujete vědět Vy je závislé zcela na Vašem uvážení - klidně číslo bot babičky z otcovy strany - ale ZPPK prostřednictvím ustanovení v SprŘ vyžaduje po provozovateli znát též výše uvedené údaje. Jinak se dopouštíte přestupku podle § 10 odst. 1 písm. d) ZPPK. Souvislosti § 10 odst. 1 písm. d) ZPPK -> § 10 odst. 4 ZPPK -> § 18 odst. 2 SprŘ -> § 125c odst. 2 ZPPK/§ 125d odst. 1 písm. e) ZPPK.
« Poslední změna: 27 Ledna 2017, 08:14:13 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Igilien

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce
« Odpověď #34 kdy: 27 Ledna 2017, 09:12:57 »

Super, děkuji za ujasnění enzyme, přiznám se, že tohle jsem nevěděl.

Inu jdu to poslat a dám vědět jak se to hýbe :)

EDIT: jinak něměcko je dobrá volba?
« Poslední změna: 27 Ledna 2017, 09:23:45 od Igilien »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce
« Odpověď #35 kdy: 27 Ledna 2017, 17:46:34 »

EDIT: jinak něměcko je dobrá volba?
Není horší než jiné.
Mimochodem mám novou zkušenost, kdy městská opicie se opakovaně snažila seznámit se s Helmutem vyzvánějíc v náhodný čas (i večer) na Helmutí zvonek.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce
« Odpověď #36 kdy: 27 Ledna 2017, 17:54:11 »

A jak by se s nim asi domluvili když jsou rádi že uměj česky?  :D Debilové, neuvěřitelný...
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 466
    • Zobrazit profil
Re:Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce
« Odpověď #37 kdy: 28 Ledna 2017, 10:37:51 »

S autem jezdil poslední dobou pouze Helmut a páchal přestupky pouze Helmut.Dnes je už bohužel na pravdě boží, ale to ať si uředník zjistí sám. Regulérně bych ve všech případech napráskal jednoho Helmuta, jehož parte mám už v kapse.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 245
    • Zobrazit profil
Re:Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce
« Odpověď #38 kdy: 22 Února 2017, 22:23:02 »

Tricet Helmutu jedine tehdy, pokud predem pocitas se zaplacenim sprdele. Tricet ruznych schranek predpokladam nemas...
Co schránka Hemlutovi, kde je Adolf Helmut, Barbora Helmutová, Cecil Helmut, Dagmar Helmutová, ...

To me privadi na jednu myslenku... Muj vzdaleny zahranicni pribuzny, krestnim jmenem Helmut, prijmeni (v zahranici beznejsi nez v Cesku) jako ja, je na dlouhodobe navsteve u me, vcelku pohodar, ale ridi jako dobytek. Byl vyfocen a po me ted chteji zaplatit nebo sdelit ridice. Ja bych to i zaplatil, ale Helmutovi je to blbe, rad by se k tomu postavil jako chlap a priznal se. Co ted? Sdelim urednikovi udaje o Helmutovi, dorucovaci adresu u me, na schrance je moje a tedy i jeho prijmeni, takze tam ani dalsi cedulku nemusim davat.

Nese takovy postup nejake riziko proti variante s Helmutem, ktery bydli nekde jinde respektive jeho jmeno casem ze schranky spadne? Je zde vetsi pravdepodobnost, ze urednik nebude chtit vhodit psani do schranky? Nebo je realne, ze by exekutor pozdeji hledal Helmutuv majetek u me?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce
« Odpověď #39 kdy: 23 Února 2017, 09:23:50 »

Pokud jsou v tom domě alespoň dva byty, tak je návštěva exekutora velmi nepravděpodobná. V případě jediného bytu na dané adrese by extrémně aktivní exekutor mohl něco zkoušet.
IP zaznamenána

Igilien

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce
« Odpověď #40 kdy: 20 Května 2017, 10:20:26 »

Po delší době aktualizace :)

V lednu přišla výzva k udání řidiče, kdy jsem naprášil helmuta - vymyšlené jméno do FB = souhlasí, z toho vyčteno místo bydliště. Poté do googlu ubytovna v místě bydliště, aby to bylo trochu věrohodnější :)
- posláno na předvyplněném útžku z výzvy

V březnu přišlo helmutovi aby uvedl údaje potřebné k určení totožnosti, takže tak učinil
- opět na předvyplněném útržku z výzvy

A teď začátkem května přišla výzva helmutovi "za účelem podání nezbytného vysvětlení k prověření došlého oznámení o přestupku..", osobně..

Co mám na to napsat?
- Odmítám v souladu s LZPS 27?
- https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1491.0
- V den xy budu v cizině, nemohu se dostavit.. už sem se přiznal, tak co po mě chcete? .. + plná moc, protože nevim kde kdy budu lítat?

Cílem je udělit helmutovi pokutu a ukončit šetření.. jak se to protahuje tak mě to moc nebaví, čekal jsem větší srandu :(

+ zaujalo mě v ponaučení:
Citace
Předvolaný je povinen dostavit se včas na určené místo; nemůže-li tak ze závažných důvodů
učinit, je povinen bezodkladně se s uvedením důvodů správnímu orgánu omluvit (ust. § 59 zákona č 500/2004 Sb.,
správní řád, ve znění pozdějších předpisů), a to písemně nebo ústně do protokolu anebo podáním v elektronické podobě
podepsaným zaručeným elektronickým podpisem; za podmínky. že podání je do 5 dnů potvrzeno, popřípadě doplněno
výše uvedeným způsobem, je možno jej učinit i pomocí jiných technických prostředků, zejména prostřednictvím telefaxu
nebo veřejné datové sítě bez použití zaručeného elektronického podpisu...

pochopil sem správně, že stačí mail muj.helmut@kdovikdeje.com?
Předpokládám že lepší je podatelna/doporučený dopis, ale lze i takto?


Jinak stále řešíme jen jeden přestupek.. na zbylých 30 ještě nepřišla řada :D
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce
« Odpověď #41 kdy: 20 Května 2017, 10:57:28 »

Citace
pochopil sem správně, že stačí mail muj.helmut@kdovikdeje.com?
Ne, musíte si přečíst i větu před středníkem. Mejlem podání postačuje, pokud je do 5 dnů potvrzeno uvedenými způsoby (podatelna, elektronický podpis, DS...). Patrně je to nějaké vyjití vstříc v případě časové tísně účastníka - podá mejlem a pak pošle poštou z tichomořských ostrovů.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce
« Odpověď #42 kdy: 21 Května 2017, 20:15:23 »

Ale stale jeste plati, ze nemuzou osobni ucast vyzadovat, takze staci pisemne podani vysvetleni. A co vim, tak obycejny vlastnorucni podpis taky jeste stale nevysel z mody.
IP zaznamenána

Igilien

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce
« Odpověď #43 kdy: 07 Prosince 2018, 06:18:34 »

Hola hej, tak dnešním dnem jsem opět vzorný řidič, aneb 2 roky pryč.

Ozvali se pouze k 1 z 36 přestupků a to zrovna řídil dobrý kamarád helmut co se hned příznal:)

Všem moc děkuji za pomoc!

A přeji hezké svátky a šťastný nový rok;)
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce
« Odpověď #44 kdy: 23 Prosince 2018, 10:05:44 »

A pokud ji odhalí, tak aspoň zadarmo udat nějakého smluvního vietnamce a domluvit s ním, ať jde podat vysvětlení.

 
může cizinec podat vysvětlení v mateřském jazyce ?  ;D
IP zaznamenána