30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce  (Přečteno 13489 krát)

Igilien

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
[WIN] Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce
« kdy: 01 Listopadu 2016, 15:21:41 »

Zdravím motoráci :) Dostal jsem se do svízelné situace, pokusil sem se najít řešení, ale mam jich více a zřejmě bych potřeboval poradit, tak prosím tedy vás - po fóru jsem sice brouzdal, ale svůj případ, ani trochu podobný sem nenašel.. :D Takže abych vám to nastínil..

Jezdim kromě neděle každý den stejnou trasou do práce, že tam jsou dvě úseková měření sem věděl, ale že ještě jeden úsek mezi nimi sem netušil. No a včera to začlo skoro 10 útržkama ve schránce.. Do 20kmph 600,- do 30kmph 1000,- tak půl na půl.. Od půlky srpna do začátku září přišlo v jeden den. Do dnešního dne sem tak jezdil, takže očekávám tak ještě 10-15 pozdravů..


Četl jsem (netvrdím, že i správně pochopil :D) že pokud jsou si přestupky podobné atp. že se sloučí v jedno řízení.. Takže otázkou jest:


A) Ignorace, ve sprdel se to bude řešit jako jedno(?) řízení a pokuta do 10.000,- (bez bodů?)

B) Zaplacení každé výzvy zvlášť? - to mi přijde jako blbost, ale nevim jak to funguje v mém případě s sprdel, to sem nenašel..

C) Zaplacení právního servisu na přestupky (majka ne) což by mě vyšlo asi levněji a měl bych v tom delší období

D) Helmut?

Či případně jiné řešení které sem nevyčetl :/

Předem děkuji za každou odpověď,
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce
« Odpověď #1 kdy: 01 Listopadu 2016, 15:25:49 »

Buď Helmuta, nebo to nechat sklopit na sprdel a zaplatit to najednou ve sloučeném řízení. Při tom se platí jen ta nejvyšší rychlost, ovšem bude to ve vyšší části sazby.
IP zaznamenána

Igilien

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce
« Odpověď #2 kdy: 01 Listopadu 2016, 15:50:49 »

Super, děkuji. A jak by to bylo se ZŘMV? Jelikož to bude (pevně doufám) vyšší překročení rychlosti asi tak 30x za 2 měsíce :(
Pokud sprdel je spor s provozovatelem a ne řidičem, tak se jedná pouze o chechtáky, je to tak správně?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce
« Odpověď #3 kdy: 01 Listopadu 2016, 15:57:47 »

Tak.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce
« Odpověď #4 kdy: 03 Listopadu 2016, 11:04:07 »

Za SprDel nejsou ani body ani zákaz řízení..

SprDel není porušení rychlosti ale porušení povinnosti zajistit aby vozidlem nebyly páchané dopravní přestupky.. a za to body ani zákaz řízení nejsou.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce
« Odpověď #5 kdy: 03 Listopadu 2016, 12:57:36 »

A teď ještě otázka, o které město se jedná?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce
« Odpověď #6 kdy: 03 Listopadu 2016, 15:05:29 »

Praha, Jižní spojka, ne? Tam to takhle je.
IP zaznamenána

Igilien

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce
« Odpověď #7 kdy: 04 Listopadu 2016, 11:48:24 »

Nj, od Krče k Chodské. Nevěděl jsem o tom "meziúseku". Teď sem přebral další, celkem počítam tak se 30-40.. Mohl bych někoho z Vás kontaktovat přes PM?
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce
« Odpověď #8 kdy: 07 Listopadu 2016, 10:46:03 »

V Praze bych to naházel všechno do koše a počkal, jestli se někdo ozve s nějakým doplňujícím textem.
IP zaznamenána

Igilien

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce
« Odpověď #9 kdy: 08 Listopadu 2016, 12:52:45 »

Už se blížím k 30. výzvám a zatím jsem stále v září.. :/ Zatim jen vkládám do sbírky, čekám co přijde dál.. Jen se bojím, že pokud těch přestupků bude xx, tk magistrátu by mohlo utéct spousta penízků a budou to řešit nějak hlouběji. Na druhou stranu musí být zase několik desítek přestupků měsíčně k jednotlivým firmám, no nevím, mam z toho trochu bobky, jelikož něco takového řeším poprvé (jezdím 7 let, cca 10tkm/měs a zatím jen 2 blokové pokutičky).

Mám počkat na žádost o bonz, nebo nečekat a rovnou psát že řídil strejda Helmut?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce
« Odpověď #10 kdy: 08 Listopadu 2016, 13:06:06 »

V Praze to ignorujte, jen si pečlivě archivujte všechny odpustkové výzvy, abyste se v případě, že v některé té věci zahájí přestupkové či sprdelní řízení, mohl domáhat společného projednání.

BTW, jestli to je už 30+ výzev, tak jste pro MHMP na poštovném prodělečný i v případě, že se mu povede vám pokutu napařit :)
« Poslední změna: 08 Listopadu 2016, 13:49:28 od hh »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce
« Odpověď #11 kdy: 08 Listopadu 2016, 13:19:06 »

Asi doufaj ze zaplati kazdou zvlast...radsi bych doporucil toto vlakno hodit do neverejny sekce, prece jen je to celkem zivy a moc fyzickejch osob s tolika vyzvama tam asi nemaj ne?
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce
« Odpověď #12 kdy: 10 Listopadu 2016, 11:09:17 »

Nic horšího, než že to překlopěj na sprdel a ty to jednou zaplatíš ve společném řízení v horní hranici sazby, se stát nemůže, takže bych byl úplně v klidu a zatím nikterak nereagoval. Až přijde nějaký dotaz na bonz, tak bych naservíroval Helmuta a uvidíme, jak se s tím popasujou.
IP zaznamenána

Igilien

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce
« Odpověď #13 kdy: 10 Listopadu 2016, 11:54:35 »

No už ze mne docela opadla prvotní panika, študoval jsem fórum a stránky dál, tak snad to dopadne ok.

Jen přemýšlím odkud je dobré vybrat Helmuta a jestli hodit přechodný pobyt na mou nebo sousedovu adresu.

Jinak se svěřím více, když je to neveřejné. Zatim přišlo třikrát po 8 pokutách (ouřada asi neumí odeslat víc) a tento týden zatím jedna sama samotinká.
Už jsem tam našel i překročení o více než 30 km/h. Takže pokud dobře chápu, posunul jsem se do vyšších sazeb :( :D  A teď naposledy mi přišli ještě některé dny, které chyběli při předchozích obsílkách - je vidět ten bordel..

A nevim jestli už mi z těch kamer hrabe, ale při průjezdu jižní spojkou směrem do centra, mě na konci úseku u Michle vždycky blejskne kamera.. ikdyž jedu tacho 80 :D
« Poslední změna: 10 Listopadu 2016, 12:01:00 od Igilien »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Více výzev (10+ zatim) / 1 úsek*2 měsíce
« Odpověď #14 kdy: 10 Listopadu 2016, 12:22:03 »

Ano, ta kamera blejskne, protože neví, kolik jedeš. Jen vidí auto, tak ho vyfotí.
Rychlost se měří až porovnáním časů na první a druhý kameře. Jasno?
IP zaznamenána