30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] Přejetí dvojité podelné čáry souvislé  (Přečteno 6804 krát)

kony

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
[GIVEN UP] Přejetí dvojité podelné čáry souvislé
« kdy: 28 Října 2016, 20:22:02 »

Zdravím, před měsícem jsem udělal přestupek přejetí dvojité podelné čáry souvislé.
Nikoho jsem neohrozil ani neomezil, přejel jsem do vedlejší ulice, kde mě zastavila městská policie.
K přestupku jsem se nevyjádřil, vše odmítl podepsat a přišla mi výzva ke správnímu řízení k 2.11.2016.
Jak mám dále postupovat ?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Přejetí dvojité podelné čáry souvislé
« Odpověď #1 kdy: 28 Října 2016, 21:36:38 »

Chtelo by to trosku rozvest, mestapo jelo za vama? Maj Vasi jizdu na kamere? Byl jste jim celou dobu po spachani v dohledu? Je dulezity co na Vas maji, podle toho bych ja zvolil taktiku.
IP zaznamenána

kony

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Přejetí dvojité podelné čáry souvislé
« Odpověď #2 kdy: 28 Října 2016, 22:24:47 »

Tak vůbec jsem je neviděl, když jsem zastavil byli za mnou se sdělením přestupku.
Požádal jsem je o záznam z kamery, ale odpověď zněla, nemáme na to techniku, záznam budete mít možnost zhlédnout jen
u spr.řízení. Měli za sklem malou kameru, no městská. K věci jsem se do protokolu nevyjádřil, nic nepodepsal.
Jen jsme se pobavili proč k přestupku došlo, naštvali mne, protože tím přestupkem jsem získal v práci nejmíň 20 min.
Ucpané město. No, ale jeden strážník měl na uniformě připlou malou kameru, nevím jestli ji měl zaplou?
Teď předvolání, budu požadovat záznam a pak nevím jak zareagovat pokud ho budou mít.
Když ho mít nebudou ...?
Město rozkopané a zacpané fakt se nechovali jak lidi, ale...
Je fakt, že nevím koho měli v autě (nadřízený), ale to je vedlejší.
Dík za názor, Kony.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Přejetí dvojité podelné čáry souvislé
« Odpověď #3 kdy: 22 Listopadu 2016, 23:12:19 »

Tedy šlo o odbočení vlevo? Pomohlo by vědět, kde přesně se to stalo.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Přejetí dvojité podelné čáry souvislé
« Odpověď #4 kdy: 23 Listopadu 2016, 15:14:36 »

Takže je to ve fázi SPŘ a tam první věc je opatřit si včas, před prvním nařízeným jednáním komletní obsah spisu. Buď osobně nebo přes síť nahlížečů. (případně dle Inf.zák což ovšem může generovat fatální zpoždění). Vzhledem ke ztotožnění netřeba se vyhybat osobní navštěvě. Pak to nějak zanonymizujte, požádejte o přesun do kuchyně a hoďte to sem. Dokud to neuděláte bude každá rada více-méně plácáním prázdné slámy a hrou na coby-kdyby.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Přejetí dvojité podelné čáry souvislé
« Odpověď #5 kdy: 23 Listopadu 2016, 15:44:52 »

Druhá možnost je požádat ihned o kopii spisu podle správního řádu a pokud nepošlou, tak s tím lze celkem operovat při jednání i po něm.
IP zaznamenána

kony

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Přejetí dvojité podelné čáry souvislé
« Odpověď #6 kdy: 30 Listopadu 2016, 20:32:43 »

Tak hotovo, ve SP za 300, fotky měli z kamery, bohužel jde i o 12-ti měsíční lhůtu bez přestupků, kterou bych v únoru naplnil.
Všem přítomným díky za váš čas.K.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Přejetí dvojité podelné čáry souvislé
« Odpověď #7 kdy: 30 Listopadu 2016, 20:41:35 »

Chápu to správně že jste to uznal a zaplatil? Jaká lhůta bez přestupků? Co chcete naplnit?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Přejetí dvojité podelné čáry souvislé
« Odpověď #8 kdy: 30 Listopadu 2016, 22:05:23 »

Tak hotovo, ve SP za 300, fotky měli z kamery, bohužel jde i o 12-ti měsíční lhůtu bez přestupků, kterou bych v únoru naplnil. Všem přítomným díky za váš čas.K.
Za 300 to muselo být blokově (buď na fízlárně, nebo i na úřadu po podání vysvětlení). Jestli zločin spočíval opravdu jen v přejetí čáry (a nešlo např. o zakázané předjíždění nebo ohrožení jiného řidiče při přejíždění mezi pruhy), tak to je maximálně zbytkový přestupek podle § 125c(1)(k) a nejsou za to body, tedy to nemá vliv ani lhůtu pro automatický odečet bodů, ani na tzv. sledované přestupky. Žádná jiná „12měsíční lhůta bez přestupků“ mě nenapadá, leda by to bylo stanovené např. jako podmínka osvědčení v rámci trestního řízení.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Přejetí dvojité podelné čáry souvislé
« Odpověď #9 kdy: 01 Prosince 2016, 02:29:50 »

Překvapuje mě, že tu lidé žádají o radu a hned po 14 dni dnech napíšou, jak zaplatili 300Kč a že je to vyřešeno.
IP zaznamenána