30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva k podání vysvětlení od MP  (Přečteno 3469 krát)

sumec211

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
[?] Výzva k podání vysvětlení od MP
« kdy: 10 Prosince 2016, 23:56:46 »

Zdravím,
přišla mi Výzva k podání vysvětlení od MP dle par. 125c odst. 1 písm. k, kdy se mám počátkem ledna dostavit podat vysvětlení. Vím, že s policajty se nebavíme, ale protože jsem teď na neschopence a ještě asi několik měsíců budu, napadlo mě, že bych mohl zkusit zdržovací taktiku právě přes omluvy z důvodu nemoci. Ale nevím, jestli má tato taktika v praxi úspěch a jestli má vůbec smysl.
IP zaznamenána

Peta21

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení od MP
« Odpověď #1 kdy: 11 Prosince 2016, 01:58:01 »

Zbytecne, vyzvu od MP ekologicky zlikvidujte, pockejte, zda neco prijde od uradu
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení od MP
« Odpověď #2 kdy: 11 Prosince 2016, 05:05:06 »

Mno pokud Vaše neschopnost zakládá alespoň částečnou nemožnost se dostavit k jednání s MP je možno pokusit se tím pádem o několik měsíců pozdržet předání přestupku na ouřad a tím si "nadělat" nějaký čas na případnou prekluzi. Tam se dá po té pokračovat jaksi s "čistým štítem" v dalších případných omluvenkách. Navíc u MP nehrozí že něco prošvihnete díky neuznání omluvenky a zedníci si rádi počkají protože jim budou zvonit penízky v ouškách. Nakonec to u nich zamáznete nevýpovědí dle LZPS (lze i písemně).
Alespoň já to tak vidím.

BTW k té neschopnosti - pokud budete mít napsané vycházky, nemusí Vám ouřad omluvu vůbec uznat protože je to jen na jeho správním uvážení a v případě, že máte povoleny vycházky a je v jejich době SO pro Vás dostupný, bude tvrdit, že jste se měl domluvit na dobu vycházek a odvolací orgány mu to podle mne bez potíží podrží.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení od MP
« Odpověď #3 kdy: 11 Prosince 2016, 13:53:43 »

....omluvy z důvodu nemoci. Ale nevím, jestli má tato taktika v praxi úspěch a jestli má vůbec smysl.
Nijak tím svoji pozici nezhoršíte, takže není důvod si s nimi nezahrát hru na schovávanou. Napiště jim, že hned jak to Váš zdravotní stav umožní, tak je budete ihned kontaktovat, aby jste si domluvil termín návštěvy k zapsání zápisu o podání vysvětlení. Je šance, že se to dostane někam na kraj stolu, až to spadne do koše.
IP zaznamenána