30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ  (Přečteno 11205 krát)

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #15 kdy: 22 Listopadu 2016, 23:41:10 »

Včera správnímu orgánu oznámeno "vyjádřím se dopisem odeslaným do 28-11-2016". Mám i kopii z včerejšího jednání. Mám nahrát sem neboi nemusím?

číkus:
děkuji za postřeh.

JJ:
mám si pro dopis něco zkusit napsat, nebo v rámci projektu nasrání Uhlíře mi něco sestavíte? Musím se ptát předem, protože volného času je málo a rodina mi nedovolí mít vkuse 5 h času. A něděle večer se blíží.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 018
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #16 kdy: 23 Listopadu 2016, 00:45:41 »

Nahráním kopie určitě ničemu neublížíte.

Ještě připomenu možnost, že ve vozidle byl parkovací lístek (fotografie jsou dosti mizerné) a moje oblíbené "zastavení vozidla" (ať už se jednalo o poruchu, indispozici řidiče, nebo příkaz od (polo)policajta).
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #17 kdy: 26 Listopadu 2016, 14:55:12 »

sestavil jsem vyjádření. je to dobré? není to příliš málo nebo příliš mnoho pro level magistrát města? vylepšení vítány.

jak mám dopis zakončit?
- nic
- doporučuju MMHK aby věc zrušil
- doporučuju MMHK aby věc zastavil
- příkaz zrušil
- správní delikt zrušil
????

Schovávám si něco pro případné odvolání na kraj (na výzvu MP jsem nereagoval - špatná adresa, v príkazu leckde jiný datum přestupku), obsáhlý rozbor sprdele jkrause222 v jeho Odvolání.pdf https://www.30kmh.cz/index.php?action=dlattach;topic=447.0;attach=133 ).
« Poslední změna: 30 Listopadu 2016, 17:00:50 od audis »
IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #18 kdy: 26 Listopadu 2016, 16:26:09 »

anonymizuj to
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #19 kdy: 27 Listopadu 2016, 22:25:13 »

zítra odesílám moje vyjádření (soubor F).docx). Rychlé změny možno ještě do 17 zapracovat.

JJ:
děje se něco, že jste se neozval? Doufal jsem v pomoc.

Ostatní:
taktéž s dopisem. Pokud je princip fora jiný (tj. menší pomoc než jsem poptával), nebo sekce neveřejné jiný, asi to ne uplně dobře chápu. jak to teda tady je?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #20 kdy: 27 Listopadu 2016, 22:35:44 »

Není v možnostech zabránit nějakému parazitovi z řad úřadů nebo fízlů aby zde slídil, tato sekce snižuje tuto situaci ale nelze tomu prostě zabránit.
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #21 kdy: 27 Listopadu 2016, 22:45:15 »

aha. ja četl v faq, že toto je neveřejné. pro jistotu jsem se v jednom z prvním příspěvků ptal, že " když jsem v neveřejném zda mám i tak anonymizovat". ale nebylo mi odpovězeno.

co mám ted dělat, abyste mi pomáhali? Anonymizovat vše zpět?
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #22 kdy: 28 Listopadu 2016, 00:37:54 »

Na fóru spíše sdílíme zkušenosti. Nečekejte že za vás někdo zdarma odvede obhajobu... Od toho jsou placené služby.

Prošel jsem si to vaše odvolání. Napsal jste to fakt zvláštně, takovou divnou právničinou, ale zásadní věci co vám poradil JJ a Číkus tam jsou.

Přihodil bych tam ještě možnost že vozidlo stálo na parkovišti méně než 3 minuty viz. § 27 odst. 1 písm. o) zákona č. 361/2000 Sb. Ve spisu se sice píše že to bylo v čase 16,45 - 17,00, ale nepíše se tam jak byl čas zdokumentován (pokud vůbec) - je podezřele kulatý a fotky vůbec neobsahují časový údaj.
I když tenhle bod je spíše vata, kterou snadno vyvrátí výslechem strážníků.

Dále bych tam přihodil, že v HK mají SMS parkování, ale v celém spise není zmínka o tom jak, kdy, a kým bylo ověřeno, zda vůz neměl zaplaceno přes SMS.

Btw, strážník Modrá Marie :)
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #23 kdy: 28 Listopadu 2016, 00:59:06 »

díky za potvrzení, že aspoň základní téze tam jsou. :-)

Marie Modrá,  je čím známé  stvoření v hradci?
-----
mimo odpověd úřadu:
taky mě zaujalo, že MP HK píše, že v rámci kontroly bezpečnosti provozu ... na udání na linku 156 .. kontrolovali v ulici Šafaříkova... Kontrolu zaplacení.  s bezpečností nemá nic společného. Lžou si do pusy hajzlové z MP.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #24 kdy: 28 Listopadu 2016, 04:04:15 »

K (ne)veřejnosti a anonymizaci - jistota je jistota.

K té explicitní výzvě „Koukejte mi pomáhat!“ - takto to zde nefunguje. Byl-li to dotaz, jestli neděláte něco špatně, tak ne, ale jestli a kdo vám dá nějaké rady, ať už na úrovni jednotlivých podnětů, kontroly návrhu podání či přímo sepisu podání či převzetí případu, to je věc jednotlivých zdejších členů. Nedržíme zde žádné služby, pohotovost ani si požadavky nijak nedistribuujeme. Váš případ není nijak extra zajímavý.

Abych jen nerýpal - v návrhu vyjádření nevidím nic, co by bylo vyloženě špatně. Snad jen bych to trochu prohrábnul a vyházel z toho zbytečnou omáčku (např. ty dva nadpisy, to o tom skákání 20 metrů do vzduchu atp., aby v tom úřednice na první dobrou nepoznala částečně použitou zdejší šablonu). Asi bych se o něco víc věnoval i nedostatečnému prokázání formální stránky přestupku. Nezaplacení parkování přes SMS je pouze konstatováno v oznámení od MP, neviděl jsem žádný podklad či důkaz (např. negativní lustraci v tom jejich systému). Z fotek není moc patrné, kde vlastně auto stojí, jsou tam vyfocené nějaké 2 zónové značky (nedá se tam vjet jinudy?), chybí nějaká informace o tom, kdy je parkování zpoplatněno (dodatková tabulka stanoví jen platnost té značky jako celku, ale třeba na tom parkovacím automatu jsou stanoveny nějaké jiné časy, kdy je povinnost platit ...). Tohle asi zvládne MMHK zhojit, bude-li chtít, ale bude muset zaúkolovat MP k dodání nějaké dodatečné dokumentace, případně je vyslechnout, bude s tím mít práci, bude to nějakou dobu trvat a třeba se objeví něco, s čím se dá pracovat (např. se může velmi snadno ukázat, že zpětně nikdo neumí prokázat nezaplacení přes SMS ani prokázat, že k tvrzené lustraci došlo ...).
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #25 kdy: 28 Listopadu 2016, 12:05:31 »

JJ:
děje se něco, že jste se neozval? Doufal jsem v pomoc.
Jo, jsem nemocnej.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #26 kdy: 28 Listopadu 2016, 21:02:44 »

Marie Modrá,  je čím známé  stvoření v hradci?
Jen mě zaujalo to jméno v kombinaci s tím že slouží u obecní policie. Skoro jak Helmut.
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #27 kdy: 30 Listopadu 2016, 17:06:29 »

Jj:
Přeju brzké uzdravení.

Vsichni: byl to dotaz. Rozumím odpovědi. I tak děkuji za pomoc.

Dopis jsem prepracoval dle rad a odeslal. Z předchozích příspěvků jsem vymazal přílohy. Časem vše znovu nahraju anonymní.
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #28 kdy: 04 Ledna 2017, 22:33:52 »

zdravím! Tak jsem zase zpět se svým případem. Jedu podle vašich rad sa mám novinky. 

Znovu nahrávám soubory, anonymizované, které jste již četli  (soubory A až E.pdf)

v 11-2016 jste mi pomáhali s vyjádřením, které jsem v 11-2016 odeslal. (F.pdf)

Koncem 12-2016 mi přišlo Rozhodnutí (G.pdf). Komické je, že na první straně je "Datum 21-11-2016" (ale já dopis odeslal až koncem!! listopadu) a na poslední straně "Vypraveno 22-12-2016". Takže ten kdo to psal, bud zapomněl aktualizovat datum od minulého podobného případu, nebo to měli připravené předem.

Vinen.
Moje postřehy: nic nového téměř nepíšou. Většinou opakujou, co je již známo a vydávají to za dostatečný důkaz.
S mými námitkami (viz F.pdf) ... oni je prostě hala bala neuznávají a nedali si práci mi to nějak vysvětlit s něčím hmatatelným:-)
- řidič proškolen, nelze zajistit odpovědnost
- neučinil kroky dle §125 h(5)
- z citovaného textu nevyplývá, že k něčemu došlo
- foto nepotvrzuje, kontrola sms chybí, časový údaj chybí   
- vozidlo kdekoliv
- pohyb uvnitř zony / lze projet nejen kolem vyfocené značky Gočárova

Ev. odvolání musím poslat do 16. ledna. Jsem přirpaven jít do toho *) . Co navrhujete?

*) Dotaz: po odvolání je jeden z těchto díčích výsledků od Kraje?
- kraj bud shodí a přikáže magistrátu nové šetření (zatím 0 Kč),
- potvrdí Rozhodnutí MMHK (2500 Kč) ..
- ... nebo jít k vyšší instanci (výhled Kč?)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:HK, Šafaříkova, nezaplacené parkování, sPrdel, NEVEŘEJNÉ
« Odpověď #29 kdy: 05 Ledna 2017, 10:11:44 »

*) Dotaz: po odvolání je jeden z těchto díčích výsledků od Kraje?
- kraj bud shodí a přikáže magistrátu nové šetření (zatím 0 Kč),
- potvrdí Rozhodnutí MMHK (2500 Kč) ..
- ... nebo jít k vyšší instanci (výhled Kč?)
Je zde řešeno asi 100x, stačí hledat. Odvoláním si nelze přitížit, paušální náklady se nenavyšují, rozhodnutí lze potvrdit, zrušit a vrátit k dalšímu řízení, zrušit a řízení zastavit, případně i změnit, ale nikoliv v neprospěch odvolatele. Vyšší instance řešte, až to bude aktuální (klíčová slova - správní žaloba, přezkumné řízení).
IP zaznamenána