30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: ]?] Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta  (Přečteno 28017 krát)

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
]?] Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta
« kdy: 22 Října 2016, 20:32:32 »

Hezký den vespolek,

konečně se "usmálo" štěstí i na mě a i já jsem se stal špatným řidiček a pirátem, který zabíjí malé děti na přechodu atp...

Dnes v odpoeldních hodinách jsem se vracel z práce po silnici, přes kterou vedou celkem troje koleje, přičemž první kolej má přímo u sebe značku STOP, pak následuje pár metrů silnice a naříná další STOPka, po cca metru za STOPkou je taková polo-cesta plná bahna, ale patrně se s ní dá dojet až k nedalekému, polorozpadlému domu. Poté je cca 10m silnice a začínají další koleje. Pak hned je odbočka dorpava na takový plácek opuštěný. Pak už jsou jen další koleje, které už STOPku u sebe nemají. No a já jel po této silnici, přede mnou další "pirát silnic", který na druhé stopce nezastavil, v tu chvíli se z "plácku" vyvalilo auto PČR a mě bylo jasné, že si jedou pro to auto, co nezastavilo, jenže jak jsem koukat na jejich auto, nezastavil jsem an dané stopce taky, ale jen lehce přibrzdil, takže je vidět na jejich videu, jak tu stopku míjím taky, ale nezastavuji na ní. Následně mě předjíždějí, když jsem zrovna na posledních kolejích, až mě málem vytlačili z té úzké silničky. Bez majáku a sirény jedou pro to auto, co nezavilo na stopce a tak se ode mě vzdalují cca 300m. Následně pak PČR zapíná modré majáky bez nápisu STOP a zastavuje před tím druhým autem. Následně vylejzá řidič PČR a jde něco brát ze zadních dveří. Ve stejný moment já ihned odbočuji doprava na parkoviště a když vjíždím na parkoviště a už je na silnici jen zadek auta, tak vidím, jak PČR zvedá červenou plácačku a ukazuje, abych jel k němu. V ten samý moment já i vypínám motor, takže je to zlomek setiny sekundy, co než zvedne ruku úplně, tak já už stojím zaparkovaný. Následně můj spolujezdec vystupuje a jde do své práce, vezl jsem ho do práce totiž na noční. Během cca 10 sekund k mému okénku přijde PAN pčr A PTÁ SE MĚ, ZDA JSEM NEVIDĚL TO ČERVENÉ SVĚTLO. Říkám že ne, že jsem zaparkoval a on až pak rozsvítil v ruce červenou plácačku. Naštvaně mi sděluje, že chce doklady od vozidla, že jsem nezastavil na STOPce. Na rovinu mu říkám, že jsem zastavil a že bych to rád do správního řízení, že s tím nesouhlasím. Na to mi říká, abych mu odevřel zavazadlový prostor. Zeptal jsem se ho z jakého důvodu a on že když kontroluje vozidlo, tak že chce zkontrolovat, zda nevezu kradené věci. Říkám mu, že když mě teda zastavil kvůli údajnému nezastavení na stopce a to ještě za mnou přišel na parkoviště, takže mě ani nezastavil přímo jako řidiče, tak že mu nedám doklady od vozidla, zelenou kartu, protoeže na to nemá právo, a navíc že stejně nemůže jen tak měnit důvod kontroly a dělat z toho kontrolní kontrolua  prohledávat auto. Řekl jsem mu, že bych si rád natočil jeho služební číslo, on mi odpovídá, že ho má vitelně připevněný na svém stejnokroji, přičemž se pořád otáčí, pohybuje, takže nemám šanci ho natočit, nakonec jsem si ho potom natočil, když jsem s ním šel k jeho autu. Na to mi řekl, abych s ním šel k jeho služebnímu autu, že se vyřeší ta zelená karta a STOPka, jejich auto celou dobu stálo cca těch 300m ode mě, kde zastavovali to první vozidlo. Tam mi ukazuje záznam, jak vyjíždějí za tím prvním vozidlem a v záběru se objeví mé auto a trochu jde vidět, jak dané koleje přejíždím bez zastavení, následně je pak vidět, jak předjíždějí mě a jedou za tím první autem, které je už docela dost vzdálené. Pak záznam končí a sděluje mi, že teda pošle do správního to nezatsavení na stopce. Nevím teda, zda řeší i že jsem mu odmítnul předložit zelenou kartu.



A teď bych poprosil o radu, co dále?

1) Jako první věc bych na daného policistu podal stížnost, že si jen tak mění důvod kontroly, že mě ohrozil na životě, když mě bez výstražného znamení jen tak předjíždí na kolejích a  když mu odmítnu zaplatit blokovou pokutu na stopku tak chce prohledávat auto atp.., to je šikana ne? Prostě že chce něco najít, aby mi tu pokutu dal.

2) Dále, co jsem tak četl,  tak zákon nenařizuje, že musím zastavit přímo u stopky, musím azstavit tak, abych měl patřičný rozhled a vzhledme k tomu, že značka stojí cca 10m od daných kolejí a mezi tím je tam jestě po pravé straně taková odbočka na bahnitou cestu, tak jsem třeba zastavil ještě před tou stopkou, co jsem tak zkoušel tak z jednoho místa před stpkou za takovým keřem vidím krásně na koleje a kamera od PČR mě tam nevidí, vidí už jen pak jak přejíždím koleje, co když jsem zastavil tam?

3) Navíc jak může jen tak policajt přijít na parkoviště a chtít po mě doklady od auta, zelenou kartu atp.. když jízdu už jsem ukončil?

Budu rád za jakékoliv rady, zda je má úvaha správná a za jakékoliv další rady či postřehy :)

níže přikládám náčrt celé situace.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta
« Odpověď #1 kdy: 22 Října 2016, 21:32:56 »

bod 1 je práce navíc, pokud sám nemáte nějaký záznam, který to dokazuje nebo pokud to vyplývá z jejich záznamu

Ten jejich záznam si stáhněte v rámci nahlížení do spisu nebo po předvolání na ústní jednání tím, že se vyjádříte později po prostudování.

bod 2 je použitelný , ale je nutno ten jejich záznam pečlivě prozkoumat

bod 3 si obhájí, řidičem přestanete být, až když se jim ztratíte z dohledu, nikoli jenom vystoupením z vozu. To by bylo příliš krásné.
IP zaznamenána

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta
« Odpověď #2 kdy: 22 Října 2016, 22:05:08 »

1) Mám natočený celý zákrok včetně toho, jak mi sděluje, že jsem nezastavil na STOPce a když mu řeknu, že jsem zastavil a že s tím nesouhlasím, tak vyžaduje kontrolní kontrolu zavazadlového prostoru atp... takže záznam celého jednání mám.

2) Mno, když jsem koukal na záznam, co mi PaCH ukazoval, tak je vidět a i on do toho mluví, že se rozjeli za autem přede mnou a když se přibližovali ke mně, tak přímo z profilu je vidět mé auto, jak přejíždí koleje, tudíž tam chybí ta část předtím, není z toho videa jasné, zda jsem nezastavil nebo zastavil někde předtím, kde jsem měl patřičný rozhled. Kopii spisu si vyzvednu a video taky, z jejich malého displeje v kufru jsem toho moc jasně neviděl.

3) Ono pokud dají k dispozici i video ze zadní kamery auta, tak když mě předjíždí a jedou za autem, co bylo přede mnou, tak mě mají v záběru a poté, když předjedou i to auto přede mnou, tak se jim z dohledu ztratím, protože auto přede mnou byla menší dodávka, a po celé trase co mě ztratí z dohledu je vlevo parkoviště, vpravo odbočení na hlavní silnici a pak parkoviště, kde parkuji,  tudíž potom už nevidí moje auto vůbec a podezřelé auto mohlo někde odbočit a já jakožto podobné auto jsem pokračoval dále po silnici, až když vylezou PaCHové z auta, tak mé auto vyději zajíždět na parkoviště a v tu chvíli PaCH šahá na zadní sedačku pro tu červenou plácačku a než jí zvedne, tak já už stojím zaparkovaný a spolujezdec odchází, není z toho vůbec jasné, že chtějí zastavovat i mě, jelikož okolo mě projíždějí bez majáků a až když předjedou to auto přede mnou, tak rozsvítí modré majáky a já jsem v tu chvíly těch cca 300m za nimi, vůbec by mě nenapadlo, že zastavují i mě.


Takže výhra se zelenou kartou je asi ztracená, nedá se alespoň nějak "usmlouvat" menší pokuta? přece jen 1000Kč+1000 za správko jen za zapomenutý zelený kus papíru mi přijde jako nesmysl. Za stopku budu samozřejmě bojovat dále.

Ani jsem nebyl poučen, nebyl mi sdělen důvod zastavení, až poté mi bylo sděleno že kvůli STOPce,  vlastně jsem ani nevěděl, z jakého důvodu ty doklady chce. Přece když mu odmítnu dát doklady od vozidla, tak to neznamená, že je nemám, v tom autě můžou být ne?
« Poslední změna: 22 Října 2016, 22:24:07 od JezeV »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta
« Odpověď #3 kdy: 23 Října 2016, 00:42:58 »

Pokud zelená karta existovala, což si snadno ověří, tak ji odnesl Váš spolujezdec s Vaší taškou, kde měl i svoje věci a Vy jste měl po zaparkování dorazit za ním. Po ukončení jízdy již zelenou kartu k ničemu nepotřebujete. Takže ano, jste řidič, mohou Vám dát dýchnout, ale ten spolujezdec mohl mezitím doklady odnést. Jsou tu inspirativní případy jak si stěžovat - viz vyhledávání "zelená karta" např. https://www.30kmh.cz/index.php?topic=588.0
 
IP zaznamenána

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta
« Odpověď #4 kdy: 23 Října 2016, 01:15:13 »

Páni, to vypadá hodně nadějně a reálné, velice si vážím Vaší rady, použiju jí :-)

Co se týče stížnosti, má cenu jí podávat teď hned nebo abych na svůj případ zbytečně neupozornil, tak počkat až mi na poště přistane dopis, nepřebírat ho, poslat stížnost a pak až za deset dní převzít dopis?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta
« Odpověď #5 kdy: 23 Října 2016, 10:18:23 »

Co se týče stížnosti, má cenu jí podávat teď hned nebo abych na svůj případ zbytečně neupozornil, tak počkat až mi na poště přistane dopis, nepřebírat ho, poslat stížnost a pak až za deset dní převzít dopis?

Stížnost se má podávat nejlépe bezodkladně. Pokud od incidentu uplyne nějaký čas, tak už stížnost vypadá účelově a zejména je hodnocená jako účelová poté, co je podaná po obdržení např. zahájení řízení. Osobně podávam stížnost ten den, nejpozději druhý den. Než příjde první dopis od úřadu, tak může být stížnost již vyřízená.

Stížností na pachy na sebe člověk neupozorní, respektive to v tomto smyslu nemá vliv na budoucí správní řízení, protože si stížnost vyřizuje pčr sama a správní orgán o tom neinformuje. Pokud by byla stížnost např. díky záznamu na kameru uznána částečně důvodnou, tak se to dá velice dobře použít při obhajobě ve správním řízení, protože to znevěrohodňuje výpovědi pachů.
IP zaznamenána

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta
« Odpověď #6 kdy: 23 Října 2016, 12:14:15 »

Děkuji za objasnění, stížnost se podává komu? :-)

Mj. o tom, že celý zásah mám ve stíížnosti také napsat a přiložit například na cd, nebo stačí napsal, že mám k dispozici svůj záznam, který po upřesnění v jakém formátu mám dodat rád dodám + video ze služebního vozu spz XXXXXX at si stahnou samy?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta
« Odpověď #7 kdy: 23 Října 2016, 13:17:28 »

Stížnost podejte na odbor vnitřní kontroly. Osobně bych pouze naznačil, že záznam mám a jsem ochoten ho poskytnout. Nezapomeňte doplnit, že chcete být informován o výsledku šetření.
IP zaznamenána

tahoma

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta
« Odpověď #8 kdy: 23 Října 2016, 13:20:42 »

Tak tak, jak se píše. Stížnosti řeší odbory vnitřní kontroly při jednotlivých krajských ředitelstvích. Stížnost doporučuji nejlépe zaslat příslušnému řediteli krajského ředitelství, pod které konkrétní policisté spadají. Moc ale v úspěch nevěřím, i když bych se rád mýlil. Všichni mají totiž sklony stížnosti vyřešit ve prospěch polišů. To už musí být průkazný materiál jako hrom, aby dali za pravdu stěžovateli.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta
« Odpověď #9 kdy: 23 Října 2016, 14:02:55 »

Doplním k té stížnosti na policisty, jelikož se to tu často probírá, a názory jsou mnohdy velmi naivní, že:
1) Stížnost na policisty se zasílá na odbor vnitřní kontroly.
2) Odbor vnitřní kontroly Vám zhruba po měsíci pošle přípis, v němž Vám sdělí, že postup policistů byl v pořádku. Můžete sice zuřit, že se na policisty nedá efektivně stěžovat, ale to je vše, co s tím můžete dělat. I kdyby byl jejich postup nesprávný, nebude to mít stejně v drtivé většině případů dopad na zákonnost důkazů jimi získaných.
3) ALE: už existuje judikatura k tomu, že výpověď policistů, kteří využili extensivním způsobem své pravomoci při silniční kontrole, protože řidič jim odmítal být po vůli stran uhrazení blokové pokuty, není považována za nestrannou.

Z toho vyplývá:
1) Stížnost rozhodně podejte. Jde o volný slohový formát, napište ji, "jak Vám zobák narostl".
2) U výslechu policistů před SO1 namítněte (samozřejmě do protokolu) jejich nedůvěryhodnost s odkazem na podanou stížnost.

Neříkám, že Vám to pomůže vyhrát, ale Vaši posici to zcela jistě nezhorší, ba naopak přinejmenším mírně zlepší. SO1 se budou špatně provádět listinné důkazy bez důvěryhodného svědectví PČR.

EDIT: ... ještě odkaz na můj oblíbený judikát: http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2010/0102_7As__100_20110810092418_prevedeno.pdf.
« Poslední změna: 23 Října 2016, 14:07:36 od kdo »
IP zaznamenána

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta
« Odpověď #10 kdy: 23 Října 2016, 17:55:43 »

Tak jsem dal dohromady svojí první stížnost, berte prosím ohled na to, že něco takového tvořím poprvé, inspiroval jsem se proto hodně zde :)

budu rád za jakékoliv připomínky k tomu.

Ještě by mě zajímalo, když jsem policistovi sdělil, že bych rád tu stopku řešil ve správním řízení a poté se ve správním řízení objevila i ta zelená karta, tak co když jsem tu zelenou kartu chtěl řešit blokově, ale nebylo mi ani sděleno, zda to budou řešit nebo ne?

Citace
Věc: stížnost na chování policisty č. CISLO_POLICISTY

Vážené dámy, vážení pánové,

Já, xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx, tímto v souladu se zákonem č.500/2004 SB, Správní řád, § 175, odst. 1, podávám

STÍŽNOST

na policistu č. CISLO_POLICISTY, který dne 22.10.2016 kolem 18:00 řídil služební vozidlo a v místě xxx, ulice xxxx, když jsem přejížděl kolejový pás a v momentě, kdy jsem byl na daném kolejovém pásu, tak se služebním autem nalepil na kufr mého auta a poté mě z levé strany předjel, příčemž mě málem vytlačil z kolejového přejezdu. Celý tento manévr provedl bez jakéhokoliv výstražného světelného či akustického znamení, tedy bez sirény a modrých majáků. Poté, jelikož já jsem jel cca rychlostí 30km/h, se služební vůz velmi rychle vzdaloval směrem do ulice xxxx, kde zastavil v pravém jízdním pruhu, rozsvítil modré výstražné znamení a za ním zastavilo auto, které jelo přede mnou. Já mezitím zaparkoval svým autem vpravo na parkovišti vedle firmy  xxxxxx a můj spolujezdec si vystoupil a šel do práce. Během přibližně 20 sekund k mému okénku přistoupil Policista a důrazným hlasem se mě zeptal “proč jste jako nepřijel za mnou, když jsem rozsvítil červené světlo?”. Na to jsem mu sdělil, že když mě nebezpečně předjel na kolejovém pásu a poté pokračoval za dalším, přibližně 500m vzdáleným autem, tak jsem z toho nepochopil, že má v plánu zastavovat i mě. Na to mi sdělil, že chce moje doklady, dal jsem mu tedy můj řidičský průkaz, občanský průkaz a malý technický průkaz od vozidla. Sdělil mi, že jsem nezastavil na DZ STOP, když jsem mu řekl, že nesouhlasím, že jsem zastavil, tak přešel na to, že mi chce kontrolovat zavazadlový prostor mého auta. Zeptal jsem se ho proč a on řekl, že provádí kontrolu, tak že chce vidět zavazadlový prostor. Řekl jsem mu, že když mě tedy zastavil kvůli tomu, že jsem údajně nezastavil na DZ STOP, tak nemůže potom začít dělat kontrolní kontrolu a kontrolovat vše možné a nemožné. Mezitím si začal fotit interiér vozidla ze všech stran. Požádal jsem ho tedy, zda by mi mohl říct jeho osobní číslo, na to na mě zakřičel, že číslo má viditelně umístěné na svém stejnokroji, přičemž když jsem si chtěl natočit odznak PČR na kterém je uvedeno i osobní číslo policisty, policista se neustále otáčel a popocházel, čímž se mi snažil znemožnit natočení jeho osobního čísla. Dále mi řekl, abych přestal natáčet, že jsem ho nepožádal o svolení si natáčet celý jeho úkon nebo zákrok. Řekl jsem mu, že od něj žádné povolení nepotřebuji a on na to, že mám povinnost ho upozornit, že si něco natáčím, Řekl jsem mu, že si tím nejsem tak jistý. Na to mi už nic neřekl a řekl mi, zda s ním mohu jít k jeho služebnému autu. Když jsem přišel k jeho autu, ukázal mi v kufru na takové malé obrazovce, jak nějaké, patrně mé, stříbrné auto přejíždí kolejový pás, přičemž z toho není jasné, zda to auto na DZ STOP před přejezdem zastavilo, či nikoliv. Poté jsem ho požádal, zda by mi mohl vydat potvrzení o provedeném úkonu, on mi sdělil, že na místě ne, že se můžu stavit na služebnu.





ODŮVODNĚNÍ

1) Jak je patrné, Policista není povinen dodržovat vybraná ustanovení zákona č. 361, pokud při tom použije  zvláštního výstražného světla modré barvy, případně doplněného o zvláštní zvukové výstražné znamení. Jelikož v tomto případě se tak nestalo, a já nebyl nijak upozorněn na manévr, který Policista č. CISLO_POLICISTYudělal, čímž porušil podmínku, při které může takto riskatní manévry dělat. Navíc tímto byl ohrožen jak jeho život, tak můj, protože když mě předjížděl a to ještě na kolejovém pásu, tak jsem si ho všiml až ve fázi, kdy jeho auto projíždělo vedle mého a v ten moment mi na pravé straně vozovky zůstalo jen cca 50 cm volného místa, takže jsem lehce mohl skončit mimo vozovku.


2) Podle §13,  zákona č. 273/2008 Sb, o PČR

Policista je povinen před provedením úkonu poučit osobu dotčenou úkonem o právních důvodech provedení úkonu, a jde-li o úkon spojený se zásahem do práv nebo svobod osoby, také o jejích právech a povinnostech.

Představení Policisty proběhlo se slovy “Tak doklady”, což mi nepřijde moc důstojné a slušné od někoho, kdo “zastupuje” zákon. Navíc jejich auto bylo vzdáleno přibližně 300m ode mě, tudíž měl Policista dostatek času si promyslet, jak se představí a jak bude postupovat dále. Jelikož moje auto stálo stále na místě, když jsem spatřil policistu jak jde ke mně, povaha a okolnosti úkonu v žádném případě nebránily poučení ze strany policisty. Z tohoto důvodu jsem pojal podezření, že se jedná o policejní úkon v rozporu se zákonem. (Od policisty jsem se zprvu nedozvěděl ani co po mě chce a ani proč to chce. Až poté mi bylo sděleno, že se mnou chce řešit údajný přestupek nezastavení na DZ STOP.)

3) Podle §11,  zákona č. 273/2008 Sb, o PČR

Policista a zaměstnanec policie jsou povinni
c) postupovat tak, aby případný zásah do práv a svobod osob, vůči nimž směřuje úkon, nebo osob nezúčastněných nepřekročil míru nezbytnou k dosažení účelu sledovaného úkonem.

Tedy z dané citace vyplývá, že policista by měl při provádění zákroků a výzvách sledovat především původní účel úkonu. Ne, že když odmítnu, že se přestupek stal, tak že policista přejde na kontrolní kontrolu všeho možného i nemožného. Ze strany policisty se jedná o jasný důkaz šikanozního postupu. Dále nechápu, proč při podezření ze spáchání přestupku porušení DZ STOP si policista fotí interiér vozidla ze všech stran.

4) Dále, policista mi řekl, že si ho nesmím natáčet, pokud na to nemám jeho souhlas a pokud ho na to předem neupozorním. Jelikož policista vystupuje jako vykonavatel veřejné moci, nevystupuje tedy jako fyzická osoba, nevztahuje se na něj zákon o osobních údajích. Jeho požadavek mi přijde jako zneužití pravomoci veřejného činitele, kdy po mě žádá a zakazuje mi něco, co nemá oporu v zákoně.





5) Podle §109, zákona č. 273/2008 Sb, o PČR

Úřední záznam musí být pořízen bez zbytečného odkladu a musí obsahovat uvedení času, důvodu, průběhu a okolností úkonu. Úřední záznam musí být uložen nejméně po dobu 5 let...

Policista na žádost osoby vystaví bez zbytečného odkladu písemné potvrzení o provedeném úkonu..

Z výše uvedených důvodů jsem požádal policistu, zda by mi mohl vystavit potvrzení o provedeném úkonu, na to jsem se dočkal odpovědi, kdy mi sdělil, že u sebe nemá počítač že mi na místě nic nevystaví.
Zákon nenařizuje, že úřední záznam musí být sepsán na počítači, tudíž ho mohl policista v klidu napsat tužkou na papír.


ŽÁDÁM

I. - v bodě 1) Důsledné proškolení policisty ve věci jak má probíhat jízda se zvukovým či světelným znamením, nebezpečné manévry a kdy se musí použít toto znamení a dalších právních náležitostí, které jednání policisty v bodě 1). postrádá a dále omluvu policisty nebo jiného orgánu Policie České republiky a následné písemné doložení činnosti Odboru vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Středočeského kraje v této věci.

II. - v  bodě 2) Důsledné proškolení policisty ve věci zahajování úkonu a dalších právních záležitostí, které jednání policisty v bodě 2) postrádá, zejména pak ve věci seznámení podezřelého s přestupkem, jeho právy a povinnostmi a dále omluvu policisty nebo jiného orgánu Policie České republiky a následné písemné doložení činnosti Odboru vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Středočeského kraje v této věci.

III. - v bodě 3) Důsledné proškolení policisty ve věci provádění úkonu, držení se původního účelu úkonu a nepřiměřeného postupu nad míru potřebnou k dosažení účelu sledovaného úkonu, které jednání policisty v bodě 3) postrádá, zejména pak ve věci seznámení podezřelého s přestupkem, jeho právy a povinnostmi a dále omluvu policisty nebo jiného orgánu Policie České republiky a následné písemné doložení činnosti Odboru vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Středočeského kraje v této věci.



IV. - v bodě 4) Důsledné proškolení policisty ve věci práv podezřelého a nezneužívání pravomoci veřejného činitele k tomu, co se policistovy ”jen tak” prostě nelíbí a dále omluvu policisty nebo jiného orgánu Policie České republiky a následné písemné doložení činnosti Odboru vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Středočeského kraje v této věci.

V. - v bodě 5) Důsledné proškolení policisty ve věci vydávání potvrzení o úkonu, ve věci řádného ukončování úkonu nebo zákroku, seznámení se základními povinnostmi policisty v případě, že nějaký zákrok nebo úkon provádí, které v bodě 5) postrádá a dále omluvu policisty nebo jiného orgánu Policie České republiky a následné písemné doložení činnosti Odboru vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Středočeského kraje v této věci. 

VI. - absolvování školení o zásadách, které plynou z pozice policisty a znalosti zákona č. 273/2008 sb, o Policii České republiky.


Z celého tohoto úkonu Policisty č. XXXXX mám kamerový záznam, který rád poskytnu jako důkazní materiál na podporu této stížnosti, když mi sdělíte v jakém formátu si videozáznam přejete. Dále bych chtěl požádat o vyrozumění, jak byla moje stížnost vyřízena.
« Poslední změna: 23 Října 2016, 17:58:00 od JezeV »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta
« Odpověď #11 kdy: 23 Října 2016, 19:35:32 »

Vida, když někoho naserou, tak to dá hned napoprvé.  :)
To se jim bude líbit. 
IP zaznamenána

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta
« Odpověď #12 kdy: 23 Října 2016, 20:40:18 »

Děkuji :)

Citace
Ještě by mě zajímalo, když jsem policistovi sdělil, že bych rád tu stopku řešil ve správním řízení a poté se ve správním řízení objevila i ta zelená karta, tak co když jsem tu zelenou kartu chtěl řešit blokově, ale nebylo mi ani sděleno, zda to budou řešit nebo ne?

co toto? lze to nějak využít?

Pořát tápu v tom, kam to tedy poslat. Na Krajské ředitelství STŘED. kraje? Nebo na OVK přímo a tam si to přeberou?
IP zaznamenána

Michalos

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta
« Odpověď #13 kdy: 28 Října 2016, 00:20:51 »

Pokud vás předjížděl bez majáků na železničním přejezdu a nevím kolik metrů (50?) před ním, je to za 7 bodů a půl roku bez papírů, ne?
IP zaznamenána

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Údajné nezastavení na STOPCE, zelená karta
« Odpověď #14 kdy: 02 Listopadu 2016, 16:18:52 »

Ano.

Tak mi dnes dorazil dopis od OVK, že by rádi ode mě dostali video záznam. Pak také chtějí údaje o spolujezdci, na co? To si ho pozvou na výslech jako svědka?
IP zaznamenána