30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] 1500 Kč za zapomenutou zelenou kartu  (Přečteno 63161 krát)

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
[WIN] 1500 Kč za zapomenutou zelenou kartu
« kdy: 13 Června 2014, 00:17:27 »

18.4. mě chytili PaChové. Bohužel jsem zapomněl doma zelenou kartu. Měl jsem fotku smlouvy v mobilu, do přestupáku jsem napsal, že vozidlo pojištěné je, uvedl pojišťovnu a číslo smlouvy. Odmítl jsem řešit na místě (nebyl to jediný přestupek, tam vím, jak postupovat, dokumenty postupně nasdílím, zatím proběhla omluvenka).

Teď mi přišel z úřadu Příkaz na úhradu 1500 Kč. Není to moc peněz, ale z principu jim to nechci platit. Hodlám tedy podat odpor. Chtěl jsem se zeptat, zda máte zkušenost s tím, že by zrovna toto nepromíjeli.

Osobně plánuju následující postup (vyčtený z DFense a těchto stránek):
- podat odpor
- omluvenka
- při ústním jednání omrknout spis a požadovat výslech PaCha, že jsem mu ukazoval smlouvu na mobilu (nebude se jim chtít, byli z Mělníka, ale tohle řeší Říčany, což je cca hodina cesty, při zacpané Praze i víc)
- obranu stavět na bagatelnosti přestupku a skutečností, že vozidlo bylo v té době pojištěno (což je smyslem zákona), a to jsem prokázal alternativním způsobem
- podle vývoje to dále zdržovat (podjatost, Tuvalu apod.)
- pokud stihnou rozhodnout, odvolání.

Předem díky za každý tip.
« Poslední změna: 13 Června 2014, 00:26:44 od AndyT »
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:1500 Kč za zapomenutou zelenou kartu
« Odpověď #1 kdy: 13 Června 2014, 10:16:57 »

To se v ceku divím že to chtěli řešit, očividně smůla na cajty. Já sebou vozím jen údaje vytisklé na kusu papíru protože pojišťovna se jaksi neobtěžovala zatím nic poslat. Nikdy jsem s tím ale nemel problém, navíc jestli se nepletu tak si to fizlove můžou rychle zjistit zda je auto pojištěné.

Přečti si tohle vlákno, http://30kmh.cz/index.php?topic=570.0 je to v podstatě to samé. Stejně jako u toho řidičáku by bude zajímavé jak se vyjádří "v čem byl ohrožen zájem společnosti"

Protože za to že nemáš u sebe cár papíru ale vše ostatní máš v pořádku je za 1500 docela nářez...   :D
IP zaznamenána

bmp1

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:1500 Kč za zapomenutou zelenou kartu
« Odpověď #2 kdy: 13 Června 2014, 12:00:54 »

Viděl bych to na argumentaci kruhem jak nám názorně předvedla soudkyně NSS, jejíž jméno už mi vypadlo.

Odůvodnění si představuju nějak takto:
"Zájem společnosti byl ohrožen tím, že bylo porušeno ustanovení zákona bla, bla, bla, které obsahuje zájem společnosti na tom, aby řidič při řízení vozidla u sebe měl zelenou kartu, přičemž obviněný u sebe zelenou kartu prokazatelně neměl a tedy svým opomenutímm porušil zájem společnosti na tom, aby tento doklad u sebe měl" :o
« Poslední změna: 13 Června 2014, 12:04:45 od bmp1 »
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:1500 Kč za zapomenutou zelenou kartu
« Odpověď #3 kdy: 13 Června 2014, 13:37:56 »

- při ústním jednání omrknout spis a požadovat výslech PaCha, že jsem mu ukazoval smlouvu na mobilu (nebude se jim chtít, byli z Mělníka, ale tohle řeší Říčany, což je cca hodina cesty, při zacpané Praze i víc)
Tyto skutečnosti konstatovat, ale výslech fízla nechtít. Když pak rozhodnou podle úředního záznamu od fízlů, hned je to skvělý bod do odvolání, který je způsobilý sám o sobě rozhodnutí sestřelit (podle judikatury jsou úřední záznamy od fízlů jako důkaz nedostatečné a nemohou vést ke zjištění skutkového stavu, úřad musí vyslechnout fízly jako svědky).

A chtějte kompletní kopii spisu, "omrknout" nestačí.
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:1500 Kč za zapomenutou zelenou kartu
« Odpověď #4 kdy: 20 Června 2014, 21:56:14 »

Díky všem, hlavně pak jkrausovi. V pondělí pošlu přes datovku odpor a následně dám vědět, jak jsem dopadl. Hádám, že dřív než v září to nebude.
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:1500 Kč za zapomenutou zelenou kartu
« Odpověď #5 kdy: 11 Října 2014, 20:35:36 »

Další vývoj v této věci je tento:

- MěÚ v Říčanech mě pozval na ústní jednání. Po omluvence jsem se tam dostavil někdy koncem září.
- Paní mě nenechala nahrávat, což jsem ji nechal zaprotokolovat a případně to použiju proti ní.
- Policajti poslali do Říčan jiný papír než do Mělníka. Papír, co měla paní ve spisu, nebyl sepsán na místě přestupku. Asi na soudruha příslušníka podám pár trestních oznámení, až se k tomu dostanu, ať si taky užije.
- Na místě jsem tehdy z mobilu opsal číslo pojistné smlouvy, paní jsem ukázal fotku zelené karty v mobilu, vše zaprotokolovala tak, že jsem na místě měl doklad o pojištění v elektronické podobě.
- Paní od policajtů vyžádala papír, který skutečně sepsali na místě a poslala mi ho emailem. Následně poslala dopis, že se mohu seznámit s novými důkazy.
- Na radu jkrause222 jsem výslechy policajtů nepožadoval, abych toto případné pochybení mohl použít v odvolání.
- Od té doby je klid. Příští týden sem doplním dokumenty.

EDIT 13.10.2014: doplněny dokumenty, přestupák sepsaný na místě a úplně jiný přestupák zaslaný do Říčan
« Poslední změna: 13 Října 2014, 10:33:27 od AndyT »
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:1500 Kč za zapomenutou zelenou kartu
« Odpověď #6 kdy: 13 Října 2014, 16:32:44 »

Ještě doplním trestní oznámení na fízla.

Nedělám si iluze, je mi jasné, že z toho nic nebude, ale jde to přes datovku (takže to těžko někdo hodí do koše), posílám to jinam a možná se úřední soukolí na chvíli roztočí a fízl bude muset aspoň vysvětlovat....
« Poslední změna: 13 Října 2014, 16:34:19 od AndyT »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:1500 Kč za zapomenutou zelenou kartu
« Odpověď #7 kdy: 14 Října 2014, 15:32:28 »

doplněny dokumenty, přestupák sepsaný na místě a úplně jiný přestupák zaslaný do Říčan

Vidí mé oko dobře, že v tom originále byla ještě rychlost ? Proč se omezili jenom na tu zelenou kartu ? To musej bejt ale paka.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:1500 Kč za zapomenutou zelenou kartu
« Odpověď #8 kdy: 14 Října 2014, 15:47:40 »

AndyT:
Proč jste volil podvod a ne zneužití pravomoci úřední osoby (§ 329 TZ)?
IP zaznamenána

kmr

  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
Re:1500 Kč za zapomenutou zelenou kartu
« Odpověď #9 kdy: 14 Října 2014, 18:06:21 »

Vidí mé oko dobře, že v tom originále byla ještě rychlost ? Proč se omezili jenom na tu zelenou kartu ? To musej bejt ale paka.

Nepředložená zelená karta neprekluduje za rok. Taky možná sloučili řízení za víc přestupků a potrestali ten s větší sazbou?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:1500 Kč za zapomenutou zelenou kartu
« Odpověď #10 kdy: 14 Října 2014, 20:47:32 »

doplněny dokumenty, přestupák sepsaný na místě a úplně jiný přestupák zaslaný do Říčan

Vidí mé oko dobře, že v tom originále byla ještě rychlost ? Proč se omezili jenom na tu zelenou kartu ? To musej bejt ale paka.

To je jednoduchý, nejsou paka a zrovna v tomhle případě postupovali v souladu se zákonem.

Rychlost projednává místně příslušný správní orgán a to je Mělník - rychlost překročil ve správním obvodu Mělníka.

Nepředložení zelené karty musí projednávt úřad, v jehož správním obvodu má pachatel trvalý pobyt, tedy Říčany.

Proto jsou dvě oznámení.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:1500 Kč za zapomenutou zelenou kartu
« Odpověď #11 kdy: 14 Října 2014, 21:00:57 »

Vidí mé oko dobře, že v tom originále byla ještě rychlost ? Proč se omezili jenom na tu zelenou kartu ? To musej bejt ale paka.

Nepředložená zelená karta neprekluduje za rok. Taky možná sloučili řízení za víc přestupků a potrestali ten s větší sazbou?

Ano neprekluduje za rok, ale za tři.
Řízení neslučovali, jsou to dvě samostatná řízení.
Pokud jde o sazby, tak za nepředložení zelené karty je sankce od 1500 - 3000,- a za tu rychlost 2500 -5000.-, tedy vyšší sazba je u překročené rychlosti.
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:1500 Kč za zapomenutou zelenou kartu
« Odpověď #12 kdy: 21 Října 2014, 12:26:21 »

Zdravím vespolek a zde je reakce na pár posledních příspěvků:

1) Ano, tvrzené přestupky byly dokonce tři, (I) rychlost, (II) zapomenuté OTP a (III) zapomenutá zelená karta. (I) a (II) řeší Mělník, je to tam taky veselé a popsal jsem to v tomto vlákně http://30kmh.cz/index.php?topic=659.0. (III) řeší Říčany, kam to podle předpisů patří, jak píše Mršťa.

2) Trestní oznámení - nakonec jsem podal tři, podvod (§ 209 TZ), zneužití pravomoci (§ 329 TZ) a padělání a pozměňování veřejné listiny (§ 348 TZ). To poslední je mimo, ale cajti taky aplikují SPRDEL i v případech, kdy dle zákona nesmí, takže jsem jim chtěl dát ochutnat jejich vlastní medicínu  ;). Navíc jsem to podal na různá státní zastupitelství, aby to hned nesloučili. Zatím se ozval jen Benešov (podvod), že to přehazují na Krajské státní zastupitelství do Prahy. Jak jsem psal výše, silně pochybuju, že z toho něco reálného bude. Mým přáním je dostat se na whitelist, i když to bude těžké, protože auto už má dnes jinou RZ.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:1500 Kč za zapomenutou zelenou kartu
« Odpověď #13 kdy: 21 Října 2014, 13:49:01 »

Mým přáním je dostat se na whitelist, i když to bude těžké, protože auto už má dnes jinou RZ.

Whitelist není jen o RZ, hlavní je jméno :) Zejména když se objevuje často, např. při zastupování jiných. 
Pokud při přestpku vylustrují vlastníka, tak si velmi rychle spojí jméno osoby s budoucími potížemi, jak na straně PČR, MP tak úřadu :)
Určitě bych neházel flintu do žita.
IP zaznamenána

mhi

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:1500 Kč za zapomenutou zelenou kartu
« Odpověď #14 kdy: 20 Listopadu 2014, 18:24:32 »

AndyT, muzete prosim doplnit listiny z teto causy a jak nakonec dopadlo? Budu resit neco podobneho, ale jiny odstavec, v Praze. Obavam se, ze situace v danem pripade bude o poznani horsi, protoze nejspis pujde rozhodnout jen a pouze z listin, no uvidime.
IP zaznamenána