30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Ochcávka s Ramer 10C v obci 67km/h  (Přečteno 22056 krát)

thk

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
[LOST] Ochcávka s Ramer 10C v obci 67km/h
« kdy: 19 Září 2016, 12:37:10 »

Jsem nenapravitelný pyrát,jezdící po obci závratnou rychlostí 67km/h a nespolupracující s opicií.Opicajti mě změřili Ramerem v civilní ochcávce v protisměru a než to otočili a zastavili mě,ujel jsem cca 0,5km.Rád bych si s nimi zahrál hru na pitomé policajty a rád bych od vás několik rad.Mám fotografii,kde je jasně vyfocena přenosná značka 70km,která povoluje v daném úseku rychlost 70km/h(pravděpodobně ji tam někdo nechal,když se v úseku opravovala vozovka),což opicajti netušili a měřili padesátku.Jde mi spíše o to,že ve správním řízení bych ty blby vyslechl jako svědky spíš ve věci zda se nemohlo stát,že než mě dojeli a ztotožnili, jsem se vyměnil na místě řidiče s Kumarem Višmátrahalem a pak pokračoval dál až do zastavení opicií.Protože na fotce z radaru není vidět kolik osob je ve voze,bude docela šichta pro opice mě dokázat opak.Pokud by mě to nějakým způsobem dokázali,dal bych jim ránu z milosti předložením té fotky se značkou.Jde mi hlavně o to,aby úředník a opicie měli hromadu práce a nemohli se věnovat jiným pyrátům.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Ochcávka s Ramer 10C v obci 67km/h
« Odpověď #1 kdy: 19 Září 2016, 14:53:13 »

Jestli ta fotka značky nemá nějaký problém tak je asi lepší použít rovnou značku..
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Ochcávka s Ramer 10C v obci 67km/h
« Odpověď #2 kdy: 19 Září 2016, 18:23:26 »

Než se rozhodnete uplatnit výměnu řidiče zajistěte si spis. 0,5 Km není až tak závratná vzdálenost a oni budou tvrdit, že vás měli celou dobu na dohled. Možná budou mít i záznam z palubní kamery.
Takže bych podal odpor a čekal na ústní jednání a před ním bych si zajistil spis (dle inf zákona, nebo osobním nahlédnutím případně přes naši síť nahlížečů)
Také bych si už nyní dle inf zákona požádal o informaco o prováděných pracech v daném úseku. Později tím samým můžete zaúkolovat SO a těšit se, že něco zatlučou.
S tou značkou je to zajímavé, nějak mi totiž nedochází, proč by v obci bylo přenosnou značkou zvýšena rychlost z 50 na 70.
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Ochcávka s Ramer 10C v obci 67km/h
« Odpověď #3 kdy: 19 Září 2016, 19:02:18 »

Kdo ví, čím to měřili... podle návodu k Ramer 10C má být na fotce také vypočtená délka vozidla. Ta tam není. Je to takový prvek, který může pomoci odhalit nesprávné ustavení radaru. Kdyby vám ukázal třeba délku měřeného vozidla třeba 12 metrů, budete vědět, že radar neměří dobře. Ale oni tam tento údaj nezobrazili. Buď měřili v rozporu s návodem nebo měřili něčím jiným. Tolik postřeh kolegy "kdo" z mé (velmi podobné) kauzy.
IP zaznamenána

thk

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
Re:Ochcávka s Ramer 10C v obci 67km/h
« Odpověď #4 kdy: 20 Září 2016, 09:01:14 »

Odpor samozřejmě podám,jinak ve spisu zatím není nic víc,než to,co jsem zde pověsil.Nedal jsem tam jen výpis z karty řidiče a kdo je pověřen vést spis.Na to,zda mají záběr z kamery se mohu zeptat,až bude probíhat případný výslech PaChů.Vzhledem k tomu,že se museli obrátit do protisměru bych mohl tvrdit,že mne celou dobu ve výhledu neměli.Co se týče té značky,zahlédl jsem ji jen koutkem oka a po té,co mě zastavili a ztotožnili,jsem se tam vrátil,abych se ujistil,že jsem se nespletl.Pochopitelně jsem jim o ní neřekl,protože jsem si tím nebyl jistý.Opravdu tam stála,tak jsem si ji nafotil ze všech stran.Jestli ji tam dal někdo omylem nebo jen tak z prdele nevím,ale kdo jsem já,abych zkoumal,proč tam zrovna stojí přenosná značka se 70 :-)) ?Ve vyhlášce nikde není napsáno,že se mají ignorovat značky,které někdo někde osadil jen tak pro srandu.Nakonec mohu být rád,že tam nebyla třeba 130,protože to by se PaChové asi posrali :-).
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Ochcávka s Ramer 10C v obci 67km/h
« Odpověď #5 kdy: 20 Září 2016, 10:46:22 »

Značka platila i v místě měření? Nebyla tam křižovatka?
Jestli tam není háček tak se přestupek nestal a konec..

Nakonec mohu být rád,že tam nebyla třeba 130,protože to by se PaChové asi posrali :-).

70 je lepší.. značkou 130 by se to hájilo hůř.. u značky 130 v obci řidič asi má vědět že podle zákona není taková místní úprava možná a značku ignorovat a jet jako by tam nebyla..
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Ochcávka s Ramer 10C v obci 67km/h
« Odpověď #6 kdy: 20 Září 2016, 10:49:40 »

2M> Leda že by před ní byla přenosná značka "konec obce".

To by ovšem mohlo být vtipné osadit přenosnou značku konec obce kousek před fízly, kteří měří rychlost těsně před pevnou značkou konec obce.
IP zaznamenána

thk

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
Re:Ochcávka s Ramer 10C v obci 67km/h
« Odpověď #7 kdy: 20 Září 2016, 11:47:47 »

Značka platila i v místě měření? Nebyla tam křižovatka?
Jestli tam není háček tak se přestupek nestal a konec..

Ne,žádná křižovatka tam není,ale naproti té značce přes ulici je hospoda,kam chodí různí silniční dělníci na oběd či svačinu.Možná príma fór.

IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Ochcávka s Ramer 10C v obci 67km/h
« Odpověď #8 kdy: 23 Září 2016, 06:17:14 »

70 je lepší.. značkou 130 by se to hájilo hůř.. u značky 130 v obci řidič asi má vědět že podle zákona není taková místní úprava možná a značku ignorovat a jet jako by tam nebyla..

Neni oblibenym argumentem uradu, ze ucastnik provozu musi vychazet z predpokladu, ze vsechny znacky jsou umisteny v souladu se zakonem, bez ohledu na to, jaky na to muze mit vlastni nazor?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Ochcávka s Ramer 10C v obci 67km/h
« Odpověď #9 kdy: 23 Září 2016, 15:43:44 »

Určitá munice to je, ale asi by to skončilo analogicky třebas k policejní výzvě.. máte předpokládat správnost, ale ne když je značka zcela zjevně nezákonná.

Ale to je asi jedno když tam bylo 70 a ne 130.. jen hypotetická argumentace značkou 130 by asi měla menší naději na úspěch než argumentace značkou 70..
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Ochcávka s Ramer 10C v obci 67km/h
« Odpověď #10 kdy: 23 Září 2016, 20:45:34 »

To aby našinec vozil značky různých hodnot a po ukončení buzerace je jel vhodně umístit a zadokumentovat. Návratnost zaručena.
http://www.topznak.cz/cenik
IP zaznamenána

x-father

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Ochcávka s Ramer 10C v obci 67km/h
« Odpověď #11 kdy: 03 Října 2016, 13:21:59 »

Nevím kde se to stalo, neb to je ve spisu začerněné, ale podle fotografie stáli vedle silnice a nejeli.
Fotografie to může zkreslovat, ale v manuálu k Rameru je zakázáno měřit na vnější straně zatáčky. Respektive je tam uvedený maximální poloměr zatáčky v případě měření na vnější straně zatáčky a ten je dost velký. Tady to vypadá, měřili v poměrně ostré zatáčce právě na vnější straně.

Podíval bych se do mapy, zanesl pozici měřícího a měřeného auta podle fotografie a pokud tam je v tom místě zatáčka, tak bych se pokusil stanovit její poloměr. POkud je to více, než dovoluje manuál, tak bych napadl platnost samotného měření.
IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Ochcávka s Ramer 10C v obci 67km/h
« Odpověď #12 kdy: 03 Října 2016, 14:02:53 »

Prozkoumejte dokument z topicu níže:

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2156.0

To vozidlo je hodně vlevo na snímku, zkuste to uhrát na vliv měření v zatáčce. Dokopejte je ať do spisu tento dokument vloží a vyhodnotí podle něj snímek (je v něm šablona s výsečí na radarový svazek). Nastudujte si návod k RAMERU 10 a podmínky jeho použití. Jestli máte zájem, můžu Vám do SZ poslat pár návodných otázek, jak PaCH usvědčit z nedodržování návodu (jestli zatím neproběhl výslech svědků).

Ale moje zkušenost je, že dopraváci (zvlášť pak skrytý dohled) mají už nějakou šablonu jak odpovídat. Naopak MPci si dost často do té "jámy na mamuta" sami naběhnou. Někdy je to dost i o pohotovosti a zkušenostech daného jedince.
IP zaznamenána

thk

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
Re:Ochcávka s Ramer 10C v obci 67km/h
« Odpověď #13 kdy: 06 Října 2016, 15:07:21 »

Myslíte ať tam doplní do spisu to vyhodnocení záznamů?
IP zaznamenána

vstan

  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
Re:Ochcávka s Ramer 10C v obci 67km/h
« Odpověď #14 kdy: 07 Října 2016, 19:33:30 »

Kdo ví, čím to měřili... podle návodu k Ramer 10C má být na fotce také vypočtená délka vozidla. Ta tam není. Je to takový prvek, který může pomoci odhalit nesprávné ustavení radaru. Kdyby vám ukázal třeba délku měřeného vozidla třeba 12 metrů, budete vědět, že radar neměří dobře. Ale oni tam tento údaj nezobrazili. Buď měřili v rozporu s návodem nebo měřili něčím jiným. Tolik postřeh kolegy "kdo" z mé (velmi podobné) kauzy.

Kde má být ta délka vozidla? Žádnou kolonku tam na to nevidím...
Čelím teď podobné kauze, zrovna dneska jsem dostal rozhodnutí o tom, že jsem sprostý pyrát a že mám platit. Mám několik municí do odvolání, ale tohle by se taky hodilo...
IP zaznamenána