30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Pokuta za parkování, bez řidičského průkazu  (Přečteno 5247 krát)

capik

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
[LOST] Pokuta za parkování, bez řidičského průkazu
« kdy: 14 Září 2016, 18:21:19 »

Ahoj, dostal jsem pokutu za stání na zeleni (papírek za stěračem). Problém je, že jsem bez řidičáku, před měsícem za 0,33 zbytkáč. Mám se tam zítra dostavit, ale těžko tam půjdu já, aby zjistili, že ten řidičák nemám. Co s tím nejlepšího můžu udělat? Pokuta je 200. Ale štve mě to, je to akorát buzerace. Jsem idiot, jezdím jen tady u nás na vesnici a povede se mi tohle...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování, bez řidičského průkazu
« Odpověď #1 kdy: 14 Září 2016, 18:28:40 »

Papírek zahoďte a nebo přidejte do sbírky podobných papírků. Dokud se neozve úřad (městapo ani státní fízlové nejsou úřad), nic nepodnikejte. Na fízlárnu zítra (ani nikdy jindy) nechoďte, můžete si tím jen uškodit! (vzhledem k charakteru dotazu předpokládám, že nejste v těchto věcech zkušený)

Pokud Vás nechytili přímo při řízení, nic strašného Vám nehrozí. Tedy pokud se k řízení přes zákaz sám nepřiznáte.

Jak víte, že je pokuta 200? To bylo napsáno na lístečku? Je od MP nebo od PČR?

A je velice pravděpodobné, že se vůbec nejednalo o přestupek, opičáci a poloopičáci je rozdávají na základě mozkového myšlení. Byly by nějaké podrobnosti k údajnému přestupku?

IP zaznamenána

capik

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování, bez řidičského průkazu
« Odpověď #2 kdy: 14 Září 2016, 20:27:33 »

Díky za odpověď. Oni mi to dali za stěrač a já když jsem přicházel, tak jsem je viděl, takže jsem si jen sedl do auta, aby nemohli tvrdit, že jsem řídil. Oni za mnou přišli a říkali, že to můžem vyřešit na místě za 200 Kč, což jsem nechtěl. Takže jsem jim pak volal, že zítra ten čas mi nevyhovuje a pošlu tam někoho jiného aby to zaplatil. Nevědí, kdo tam parkoval. A oni že ne, že musím přijít já, aby to dali do systému. Tak tam pošlu stejně mámu, snad to tím vyřeší. Když ne, půjde to do správního řízení. Hlavně, aby je třeba nenapadlo tahat kamerový záznam, kde je vidět, kdo to tam postavil.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování, bez řidičského průkazu
« Odpověď #3 kdy: 14 Září 2016, 20:41:03 »

Ani máma tam nemusí chodit... Prostě to neřešte.
IP zaznamenána

capik

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování, bez řidičského průkazu
« Odpověď #4 kdy: 14 Září 2016, 20:43:12 »

Nojo, ale co se stane pak? Půjde to do správního řízení? Tam by pak musel zase někdo, já se s nima právě nechci moc dohadovat, vzhledem k tomu, v jaký jsem pozici... bojím se toho
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování, bez řidičského průkazu
« Odpověď #5 kdy: 14 Září 2016, 20:45:43 »

Nemyslím si, že je dobrý nápad tam posílat kohokoli. I ten telefonát byla chyba. S fízlama se slušný člověk vůbec nebaví, ani po telefonu.

Pokud máma nemá zkušenosti s podobnými věcmi, také bych ji tam neposílal. Můžou ji zmanipulovat tak, že se přizná k něčemu, k čemu by skutečně nechtěla. Samozřejmě, může nastat situace, že se máma přizná, že řídila ona a dostane blokovou pokutu 200 Kč. Ale tak optimistický bych nebyl a určitě a to nespoléhal. Mohlo by se to také nepříjemně zamotat.

Lístek je od státních nebo městských? A co přesně na něm je?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování, bez řidičského průkazu
« Odpověď #6 kdy: 14 Září 2016, 21:02:01 »

Víte jak se pozná, že fízl lže? Pohybuje ústy. Nevěřte jim ani pozdrav a už vůbec ne co vědí nebo nevědí, ani co musíte, nemusíte, smíte nebo nesmíte. Lžou.

Kdo je provozovatelem vozidla?

Počkejte až (pokud vůbec) se ozve úřad (poštu přebírejte poslední den) a pak až to případně řešte. To se rozjede správní řízení, kde půjde zpochybnit existenci přestupku, udat Helmuta, nebo použít jinou taktiku.

Zajímavější spíš je ten Váš zákaz řízení - v jakém je to aktuálně stavu? Možná by proti tomu šlo ještě bojovat.

IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování, bez řidičského průkazu
« Odpověď #7 kdy: 14 Září 2016, 21:19:23 »

Je to ovce, marná snaha. Bečí a jen se třese na okamžik, až se bude moct transformovat na beránku otřes se a přispět do obecní/státní pokladny. Chce se toho zbavit a nic se nechce naučit. Komu není rady, tomu není vzájemné hospodářské pomoci. Nejspíš ani neví, jaký je rozdíl mezi provozovatelem a řidičem.
« Poslední změna: 14 Září 2016, 21:21:01 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování, bez řidičského průkazu
« Odpověď #8 kdy: 14 Září 2016, 21:26:19 »

enzym> To bylo možná zbytečně tvrdé. Já bych mu dal šanci.

capik> Pro začátek prostudujte podobná témata zde na fóru, přečtěte pár výpovědí, odvolání a podobně, ať získáte představu, jak to funguje. A samozřejmě FSM.
« Poslední změna: 14 Září 2016, 21:29:47 od Číkus »
IP zaznamenána

capik

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování, bez řidičského průkazu
« Odpověď #9 kdy: 14 Září 2016, 22:15:17 »

jasně, že se chci něco naučit, ale zároveň mám strach. nemám s tím žádné zkušenosti a za předpokladu, že udělám chybu, mohu vyváznout s velkým trestem... proto se radši podřídím menší pokutě, navíc si za to můžu sám. Ale díky za rady. Jinak byly to měštaci. a samozřejmě, že vím, jaký je rozdíl mezi provozovatelem a řidičem. Proto se ptám, jestli si můžou mestaci vynucovat, abych tam sel ja osobne, kdyz u toho auta viděli mě. to auto je psany na jinou osobu a ta to resit urcite nebude
« Poslední změna: 14 Září 2016, 22:17:26 od capik »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování, bez řidičského průkazu
« Odpověď #10 kdy: 14 Září 2016, 22:23:16 »

Asi má pravdu enzym ( nejlépe "kozlík" - http://krizovky-slovnik.cz/krizovka?co=kozel+n%C3%A1%C5%99e%C4%8Dn%C4%9B , o něco hůře zdrobnělina od cypa - https://cs.wiktionary.org/wiki/cyp nebo nejhůře od kapouna https://cs.wikipedia.org/wiki/Kapoun:)
Tím, že se dostal pod tlak, tak se trochu vyučil, semínko je zaseto. Neznáme všechny detaily ohledně místních poměrů, ekonomické situace apod., těžko chtít po někom, kdo již nese svůj kříž, aby byl vzpurný a riskoval navrch ránu bičem. Jen by to chtělo nějakého většího tvrďáka, který ví jak s MP jednat, aby se nenechal vtlačit tam, kam nechce. Nejlépe, aby řešil osobně, navíc te%d již poučen, že co jim neřekne to nemají.
A ať si přečtě něco o právu na odmítnutí výpovědi proti sobě nebo osobě blízké, bez toho, že by řekl k tomu více.   

edit po přečtení mezivýsledku : chodit tam nemusí, taky se na to může vysrat a pokutu budou chtít po provozovateli. Potom záleží už na technikáliích - zda byl přestupek, jak je zdokumentován ....
« Poslední změna: 14 Září 2016, 22:25:26 od kverulant »
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování, bez řidičského průkazu
« Odpověď #11 kdy: 14 Září 2016, 22:37:21 »

Pokusím se to shrnout.

Nikdo zde za vás nic nevyhraje, každý jedná sám za sebe, neboť zkušenost je v mnoha ohledech nepřenositelná. A je jen na vás, jak se z místních příběhů poučíte. Základ je výše uvedený odkaz na FSM.

Ale hlavně - s policií (a městskou zejména) se nebavíme, neboť co řeknete, bude použito proti vám. Velmi často to je navíc i to jediné, co na vás mají. Minimálně jednu chybu jste už udělal - volal jste jim. Takže další chyby už nekupte a než cokoliv dalšího uděláte, pečlivě si to FSM s klidnou hlavou prostudujte. Pokud se v tom budete i nadále pohybovat jak slon v Míšni, následky mohou být pro vás (podle toho, co jste tady napsal) velmi vážné a budete si za to moci jen a jen vy sám.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování, bez řidičského průkazu
« Odpověď #12 kdy: 14 Září 2016, 22:49:33 »

Protože k případu víme jen velmi málo (skoro by se dalo říct nic), jelikož jste to příliš detailně nepopsal, je těžké dopředu odhadovat vývoj a výsledek. A co hůř, vždyť ani Vy sám nevíte, co na Vás vlastně mají. To není myšleno nijak zle, v tuto chvíli to ani nemůžete vědět.

Ale pojďme vařit z vody (výsledky od nejhorší po nejlepší variantu):

a) Půjdete tam a nějakou neopatrnou výpovědí se usvědčíte z řízení přes zákaz (bylo ve věci zbytkáče již pravomocně rozhodnuto? divil bych se) - 7 bodů, pokuta 5.000 - 10.000, zákaz řízení na 6 - 12 měsíců; Pokud již bylo pravomocně rozhodnuto, jedná se o trestný čin - 4 body, zákaz řízení 1 - 10 let, odnětí svobody až 2 roky, pěněžitý trest

b) Nikdo se nepřizná, provozovatel vozidla bude usvědčen ze sprdele - bez bodů, pokuta 1.500 - 2.500 (+ 1.000 správní poplatek), bez zákazu řízení

c) Přizná se někdo jiný (ne Vy!) že tam zaparkoval - bez bodů, pokuta až 2.000 v blokovém řízení nebo 1.500 - 2.500 (+ 1.000 správní poplatek) ve správním řízení, bez zákazu řízení

d) Budete bojovat, pravděpodobně to vyhrajete (pokud budete postupovat správně; možností je opravdu hodně) a ještě se něčemu užitečnému přiučíte - bez postihu a s dobrým pocitem

Špatné parkování je skutečně banální přestupek, ty postihy jsou nejnižší, takže ani v případě prohry to tak nebolí. Ale obecně se o parkování dá říci, že je to dopředu vyhrané v drtivé většině případů.

Co považuji za důležitější a tak to zopakuji: V jakém je aktuálně stavu ten váš zbytkáč? Nepředpokládám, že by bylo za jeden měsíc pravomocně rozhodnuto, možná by tedy stálo za to zkusit zabojovat.
IP zaznamenána

capik

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování, bez řidičského průkazu
« Odpověď #13 kdy: 14 Září 2016, 23:10:05 »

Není to ještě projednane, teprve jsem byl předvolán. Ale tady je uz to prohrané, bylo to ráno po festivalu, všude okolo čekali a já nadýchal nejdříve 0,33 a pak nižší. Můj první kontakt s policajty takže jsem byl dost vyjikanej a spolupracoval jsem... takže ty věci jako nebavit se, nedat řidičák, jet na krev, jsem shodil ze stolu po tom, co mi milý policista říkal, ze náklady na krev jsou vysoké a platím je já. Dokonce jsem mu i podepsal ze jsem večer před tím pil, strategie přiznání viny a byt slušný... to asi není nejlepší ale to vím až ted, takže je to uz k ničemu asi. To znamená, ze zadrženi ridicaku není zákaz řízení? Ono když se v tom člověk nevyzná a nemá chuť se hádat tak radši fakt zaplatí ty dvě stovky na místě. Třeba to pak uhraje ve správním řízení, ale stojí ten čas za to? Já se minimálně naučil ze se s policajtem nebaví...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování, bez řidičského průkazu
« Odpověď #14 kdy: 14 Září 2016, 23:23:21 »

Vážení, přesunul jsem téma do Kuchyně, protože tazatel se tu v podstatě přiznal k řízení se zadrženým ŘP, a i když tam není jméno, adresa, datum narození a číslo bot, tak je tam údajů dost na to, aby to třeba i těm měšťákům docvaklo, pokud to zde služebně sledují.

Dále bych si dovolil trochu mírnit nálepkování dotyčného za ovci či kastrované samce hospodářských zvířat. Osobně bych to asi taky řešil ignorováním s tím, že se uvidí, jestli z toho bude/nebude sprdel, ale varianta, že na MP někdo jiný zajde a vyřeší to navždy blokem za 200 kreditů, je vzhledem k tomu, co je ve hře, vcelku racionální přístup, který si rozhodně nezaslouží výsměch.

capik: Ano, prase aby se v tom vyznalo. Řízení „bez papírů“ může být naplněním jedné z 6 podstat přestupků uvedených v § 125c odst. 1 písm. e) a nebo trestný čin podle § 337 TZ, tzv. mařena. Řízení po zadržení ŘP policií je jen přestupek a má relativně mírnou sazbu (pokuta 5000 až 10000, zákaz 6 až 12 měsíců). Horší je řízení bez ŘO, což se stane např. po vybodování, nebo po zákazu, který už uplynul, ale řidič si ještě ŘO neobnovil (za to je až 50000 Kč a zákaz až 2 roky), ale je to stále jen přestupek. Pokud půjde o řízení navzdory zákazu (lhostejno, zda vysloveného soudem nebo úřadem), tak už to je TČ. Paradoxně jsou tresty ve finále mnohdy nižší, než co by hrozilo za přestupek, ale jinak není vůbec o co stát.
IP zaznamenána