30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zbytkáč 0,40 + 0,38 + krev - ŘP odebrán  (Přečteno 7663 krát)

Foster

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
[WIN] Zbytkáč 0,40 + 0,38 + krev - ŘP odebrán
« kdy: 10 Září 2016, 18:52:40 »

Silniční kontrola ve 4 odpoledne, došlo na dechovou zkoušku, s čímž jsem neměl problém - sice jsem v noci popíjel, ale byl jsem přesvědčen, že už nic nemám. Nadýcháno 0,40 a po 17 minutách 0,38 (podle mně ta mezera byla kratší). Po dotazu policisty na vysvětlení jsem odpověděl, že leda zbytkáč ze včera, ale že tomu nemůžu uvěřit (chyba). ŘP odebrán, po rychlém telefonním hovoru se známým jsem si vyžádal lékařskou prohlídku a odběr krve. Po sepisování protokolu na policii a popisu průběhu noci (chyba) došlo asi po 2 hodinách na lékařskou prohlídku a na závěr odběr krve. Myslím, že ty kravinky jako chození po čáře atd. jsem splnil v pohodě. V těch dnech mě bolely zuby( v týdnu jsem byl u zubaře) a doktor mi naměřil zvýšenou teplotu a zvětšenou uzlinu, a že prý mi zřejmě něco je, ať si dojdu k obvoďákovi. Mimo to ještě posledních asi 9 měsíců beru troje docela silné prášky na jednu chorobu se zažíváním, které trochu mohou ovlivnit odbourávání alkoholu a pochody v těle. Navíc v poslední době se nějak měnily a upravovalo dávkování. O práškách a chorobě jsem nahlásil jak policii do protokolu, tak na prohlídce (chyba nebo plus ?).
Teď mi přišel dopis domů - Oznámení o zahájení řízení; Zahájení řízení o přestupcích. Mohu je se nahrát, nevím, jestli se může. Mimo jiného tam můžu zaslat otázky odborníkovi z toxikologie.

Takže klasická otázka, kterou rozesílám po známých i sem na fórum: Co podniknout, abych z toho vyvázl co nejlíp ?  :o :-\ Mám si třeba obejít doktory s nějakýma potvrzeníma a vyjádřeníma ?
« Poslední změna: 10 Září 2016, 18:59:08 od Foster »
IP zaznamenána

Foster

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0,40 + 0,38 + krev - ŘP odebrán
« Odpověď #1 kdy: 10 Září 2016, 18:55:50 »

Ještě teda doplním, že jsem se necítil pod vlivem, jen nevyspalej a hladovej + bolest zubů. Což jsem uvedl
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0,40 + 0,38 + krev - ŘP odebrán
« Odpověď #2 kdy: 10 Září 2016, 20:06:25 »

Důležité bude jak vyjde ta krev. Pokud jste ale v sobě pořád měl alkohol (protože prášky ovlivnili jeho odbourání jak říkáte), pak vám spíše uškodilo když jste jim o nich řekl + vám samozřejmě uškodilo že jste jim řekl že jste pil.

S potvrzením od doktorů si moc nepomůžete, leda by některý z těch prášků (či váš zdravotní stav) generoval vyšší přirozenou hladinu alkoholu než normálně. Pohledejte zde na foru, řešilo se to tu.

Takže počkat na krev, dát sem anonymizovaný spis a pak mudrovat nad tím co dál.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0,40 + 0,38 + krev - ŘP odebrán
« Odpověď #3 kdy: 10 Září 2016, 20:20:58 »

Průměrné odbourávání je 0,1 prom/h, takže by jste měl očekávat výsledek z krve kole 0,2. Pokud to tak bude, tak to to měření dechu potvrdí. Pro Vás kritická hodnota, která Vád odviní je pod 0,05.
Takže koupit svíčku a šup k jezulátku. Nebo moderněji na http://www.chram.net/
IP zaznamenána

Foster

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0,40 + 0,38 + krev - ŘP odebrán
« Odpověď #4 kdy: 10 Září 2016, 21:43:01 »

Spisy v příloze
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0,40 + 0,38 + krev - ŘP odebrán
« Odpověď #5 kdy: 11 Září 2016, 01:11:36 »

Jen pro info, toho znalce mají v úmyslu Vám dát později k náhradě (§ 79 odst. 6 správního řádu). Ale třeba to bude ve Váš prospěch. Zajímavé je, že na tu krev ještě nešáhli.
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0,40 + 0,38 + krev - ŘP odebrán
« Odpověď #6 kdy: 11 Září 2016, 01:25:26 »

Průměrné odbourávání je 0,1 prom/h, takže by jste měl očekávat výsledek z krve kole 0,2. Pokud to tak bude, tak to to měření dechu potvrdí. Pro Vás kritická hodnota, která Vád odviní je pod 0,05.

Asi mi něco uniklo, ale snad se pořád 0,2 promile bere jako fyziologická hladina.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0,40 + 0,38 + krev - ŘP odebrán
« Odpověď #7 kdy: 11 Září 2016, 09:51:35 »

IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0,40 + 0,38 + krev - ŘP odebrán
« Odpověď #8 kdy: 11 Září 2016, 20:17:38 »

Průměrné odbourávání je 0,1 prom/h, takže by jste měl očekávat výsledek z krve kole 0,2. Pokud to tak bude, tak to to měření dechu potvrdí. Pro Vás kritická hodnota, která Vád odviní je pod 0,05.
Asi mi něco uniklo, ale snad se pořád 0,2 promile bere jako fyziologická hladina.
Proto tam bude ten znalec, aby přepočetl výsledek zjištěný z krve po 2 hodinách na dobu odchycení a případně posoudil vliv těch nahlášených léků. To znamená, že 0,2 v krvi ještě nic nevyhrává. Muselo by se prokázat (jedině opakovaným odběrem), že je tato hladina trvalá např. kvůli cukrovce. 
IP zaznamenána

Foster

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Závěr případu
« Odpověď #9 kdy: 04 Října 2016, 18:36:10 »

Tak vážení, celý případ dopadl následovně. Na rozboru krve byla zjištěna hladina 0,00 promile, takže dostanu řidičák zpět.  8) Okolí mě ještě podporuje do toho, abych se soudil o ušlý zisk a problémy. Což zatím nevím, jestli bych měl, spíš jsem rád, že jsem rád  ::)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkáč 0,40 + 0,38 + krev - ŘP odebrán
« Odpověď #10 kdy: 04 Října 2016, 21:25:46 »

Gratuluji, máte kvalitní odbourávání.
Normálně bych Vás hecoval do protiútoku, ale ten nulový výsledek asi není úplně v rozporu s tím předchozím měřením. Takže by to stejně nakonec skončilo remízou. Jenom v rámci zachování tváře bych požádal správní orgán o poučení, jakou můžete za těchto okolností požadovat satisfakci, patrně Vás odkážou na správní žalobu, což je cesta do vyhnití. Ale ta odpověď by mohla být zajímavá pro místní forum.
IP zaznamenána