30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dechová 0,28 a 0,3, krev ano, odebrán ŘP  (Přečteno 7649 krát)

Kompot

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Dechová 0,28 a 0,3, krev ano, odebrán ŘP
« kdy: 11 Července 2016, 09:16:26 »

Zdravím,
včera v 13:00 v jednom krajském městě jsem byl zastaven hlídkou PČR. Den předtím 7 piv 12° o půlnoci  jsem byl doma (to jsem jim vyžvanil, já vím jsem blbec).
Provedena orientační dechová zkouška 0,28 druhá za 7 min. 0,30. Trval jsem na krvi. Švestky byl solidní, doporučili mi nekouřit a vypít hodně vody, na odběr jsme se dostali cca v 14:30.
Řidičák mi se sebrali. Předpokládám, že krev nebude 0. Když bude po 0,2 je zde nějaká možnost, že to odloží a ŘP mi vrátí?
Díky za odpověď.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Dechová 0,28 a 0,3, krev ano, odebrán ŘP
« Odpověď #1 kdy: 11 Července 2016, 10:28:29 »

1. S policii se nebavime, pokud nemate strategii, jak to uhrat - patrne jste ji moc nemel, je opravdu vysoky politicky tlak na to ridice sikanovat(i policajti to potvrzuji)
2. Ridicak Vam mohou odebrat, jen na zaklade nespochybnitelnych dukazu (patrne jsem mel vice jak 0,24, protoze se jinak pise lekar 0 dle narizeni MZ http://www.osbid.cz/wp-content/uploads/metodika1.pdf a pokles alkoholu je 0.1-0.2 promile za hodinu http://poradna.adiktologie.cz/article/alkohol/farmakologie-etanolu/ ) a meli Vam sdelit vysledek a poskytnou kopii lekarske zpravy.
Vysvetleni je: lzete, lzou oni, lzete vy i oni, vase jatra(telo) nejsou v poradku(patrne jste notoricky alkoholik - zajdete si k lekari)
3. Pokud jste v 0:00  vypil 7x0.5L 12°C piva(obvykle to je ale prubezne piti v 20:00 - 00:00), tak ve 13h byste mel byt  pripraven ridit - tedy nejednal jste zavinene, mate smulu v tom, ze vsechny udaje jsou orientacni
PACH uvadi 19h:15 pro cloveka vaziciho 85kg - takze budou tvrdit, ze jste to mel vedet (pocitaji patrne s absolutni 0, kterou vypocitavaji matematicky, medicinsky se to zmerit neda) tedy podle nich az 7h po tom co Vas zastavili. http://www.policie.cz/clanek/cas-potrebny-pro-odbourani-alkoholu.aspx
4. Cekejte od pachu lzi, manipulace, rozhodne zadnou radu.
S pitim to vubec neni jasne, jestli zvyseny prisun vody Vam pomuze, nebo uskodi v tak bezprostredni dobe, sebrani ridicaku za 0,3 je dle meho nazoru policejni sikana (chteji Vam to osladit, kdyz jste se branil, jestli s nimi spolupracuje lekari, tezko rici).
5. Pote co by mi sebrali ridicak, bych se presunul do nejblizsi jine nemocnice a nechal si udelat nezavisly krevni test, protoze pokud Vam vzali ridicak meli mit pro to jasny duvod a vy jste takrikajic bez jakychkoliv dukazu na Vasi obranu.
Nevim do jake doby lze provest kontrolni mereni odebraneho vzorku. Policie ma sice sbirat dukazy nestranne, ale to je opravu pohadka, realita je zcela jina.

vvvvvv: piti(> 0,7L/h pro 90kg cloveka) zatezuje organismus, ktery misto vylucovani alkoholu(predevsim jatra+dalsi organy) zpracovava vodu ... chce vyvazit prijem tekutin, obdobne to je s pohybem. Pohyb vice nez chuze zpomaluje zpracovani alkoholu - zatim hledam nejakou litaraturu, ktera by se tim takto detailne zabyvala... pokud mate sem s ni.

@www: dik za tip, ale nas zajima krev, to ze je v moci vice produktu zpracovani, jeste nemusi nutne znamenat v kratkem uskeku(0h:30-1h:30) zvyseny pokles v krvi
« Poslední změna: 11 Července 2016, 15:14:01 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Dechová 0,28 a 0,3, krev ano, odebrán ŘP
« Odpověď #2 kdy: 11 Července 2016, 10:59:43 »

Jako dárci krve mi odběrové sestry tvrdí, že když se hodně pije (tekutiny na bázi vody), lépe to teče, protože krev je řidší. Řidší krev (tedy s vyšším obsahem vody) bude snad mít nižší podíl alkoholu.

fu: možná http://jat.oxfordjournals.org/content/26/4/201.long - ale spíše to dokazuje, že po vypití vody se odbourávání zrychlí (graf B na straně 202) - v moči je více metabolitů alkoholu
« Poslední změna: 11 Července 2016, 14:28:31 od vvvvvv »
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Dechová 0,28 a 0,3, krev ano, odebrán ŘP
« Odpověď #3 kdy: 11 Července 2016, 11:07:35 »

Wait, takže když člověk hodně pije, tak má víc krve? Realy?
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Dechová 0,28 a 0,3, krev ano, odebrán ŘP
« Odpověď #4 kdy: 11 Července 2016, 13:36:37 »

Švestky byl solidní, doporučili mi nekouřit a vypít hodně vody, na odběr jsme se dostali cca v 14:30.
Řidičák mi se sebrali.

Říkat, že je někdo solidní, když mi sebere řidičák je asi trochu ujetý, ale uvidíme, co ta krev. Každopádně podle selskýho rozumu je dobrý vypít hodně vody a tím to trochu v krvi zředit, ale nechám se poučit.
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Dechová 0,28 a 0,3, krev ano, odebrán ŘP
« Odpověď #5 kdy: 11 Července 2016, 16:51:54 »

Wait, takže když člověk hodně pije, tak má víc krve? Realy?

V létě, když je teplo a jste dehydrován, máte v těle méně tekutin, takže na stejné promile stačí méně alkoholu.
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Dechová 0,28 a 0,3, krev ano, odebrán ŘP
« Odpověď #6 kdy: 12 Července 2016, 21:38:41 »

Taky mi to sestry při darování tvrdily. Prej je krev řidší, je jí víc a lépe se hledají žíly. Čert ví, co je na tem pravdy.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Dechová 0,28 a 0,3, krev ano, odebrán ŘP
« Odpověď #7 kdy: 23 Července 2016, 22:24:25 »

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že je sakra rozdíl jak moc je člověk napitej. Rozdíly jsou podle hydratace před odběrem až ode zdi ke zdi, čili od je to tragédie a člověk má blízko k omdlívání až po teče to jak gejzír a máte druhej nejrychlejší čas. Zažil jsem na sobě oba případy. Před odběrem konzervy se tak vždycky snažím dát aspoň 5 litrů za den. To mi zase připomíná, že bych měl brzo zajít, ale musím se zeptat, jak je to po noční…

Tekutiny se stejně jako živiny při trávení napřed dostávají do krve a až odtamtud se pak prací dalších orgánů vyloučí. Takže jistě, krátkodobě se po vypití velkýho množství tekutin krev zředí, než to ledviny zpracují.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky