30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)  (Přečteno 17191 krát)

Normalfag

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
[?] Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)
« kdy: 08 Září 2016, 16:53:38 »

Ahoj,

dnes po konci vyučování jsem našel za oknem lísteček, resp. vyrozumění o oznámení ..... podle 125c odst. 1 písm. k)
Nedávno jsme se stěhovali a jelikož musím vozit sestru do školy, našel jsem si u své školy místo, kde bych mohl zaparkovat bez zbytečných poplatků a zároveň nikomu nevadit. (jinak jezdím MHD)

Popis jednání: 128a, což nevím, jak si mám vyložit.
Konkrétně zde: http://goo.gl/JcNC9f (StreetView)

Parkoval jsem po levé straně, kde jak je již podle StreetView z roku 2014 vidět, že žlutá čára je značně opotřebená, momentálně tam až na nějakých pár souvislejších teček nic není (foto pochází z rána předminulého dne, kdy jsem zde byl poprvé).
Zákaz zastavení platí pouze pro pravou stranu komunikace. Od "křižovatky", která zde je jsem podle svého mínění 5 metrů vzdálen byl.
Na vegetaci také nestojím, i když je to hodně těsně, pod koly je pořád asfalt, na to jsem si dával pozor. Fotky toho, jak jsem parkoval mám pořízené, nejsou moc šťastné, ale pochybuji, že mají lepší, pokud vůbec nějaké. (viz. druhé foto)
Pokud by se jednalo o moje auto, hodím nejspíše by mi lísteček omylem ulétl, avšak auto patří kamarádovu otci, a proto se chci poradit zde, zda nějak řešit již teď, či ne. (Otec je rozumný chlap)

Opravdu mi to vrtá hlavou a zároveň bych byl nerad, aby otci jakožto provozovateli vozidla vznikly nějaké problémy.

Děkuji předem za rady.
« Poslední změna: 08 Září 2016, 16:57:03 od Normalfag »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)
« Odpověď #1 kdy: 08 Září 2016, 16:57:59 »

Lísteček neřešte. Až přijde provozovateli výzva, nechť vás udá jako řidiče a vy si to pak obhájíte (nebo neobhájíte a zaplatíte).
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 309
    • Zobrazit profil
Re:Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)
« Odpověď #2 kdy: 08 Září 2016, 17:28:40 »

Procesně viz výše, lístek zahodit, počkat na výzvu (pokud přijde). Když nic jiného, tak tam bude aspoň snad trochu srozumitelný popis skutku (128a mi také nic neříká) a nabídka odložení za pár stovek.

Věcně mi přijde, že na tom místě těžko zůstanou 3+3 m volné pro oba jízdní pruhy (formálně jde o obousměrnou silnici). Na těch 5 m od kraje křižovatky bych si taky úplně nevsadil ...
IP zaznamenána

Normalfag

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)
« Odpověď #3 kdy: 08 Září 2016, 17:47:06 »

Pravda, na 3+3 m jsem úplně zapomněl, vedle mě je tam cca poloviční vzdálenost, jinak vzdálenost od křižovatky jsem měřil na mapách a vychází to +-8 metrů.
Ještě bych se rád zeptal, jelikož budu potřebovat ještě minimálně jeden pracovní týden se sestrou do školy jezdit já, jestli je lepší nechat to zde:
http://goo.gl/WS0FjX (StreetView) Žlutá čára je tam sice viditelnější, ale také jsem se na to místo díval a za značku by se to dalo považovat pouze s velkou mírou fantazie.
Děkuji oboum za odpověďi.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)
« Odpověď #4 kdy: 08 Září 2016, 18:34:03 »

Postavte auto vždy na to samé místo, za okno dejte lísteček a vyřešeno. Pak lze případně argumentovat, že správní orgán neprokázal opakovaný přestupek, protože auto tam stálo pořád.
IP zaznamenána

Normalfag

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)
« Odpověď #5 kdy: 08 Září 2016, 19:19:07 »

Ok, děkuji za rady všem.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)
« Odpověď #6 kdy: 12 Září 2016, 17:02:53 »

Hlavně žádnej stres, je to v Praze, takže po ignorování výzvy k zaplacení to klidně může vyhnít do ztracena.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 137
    • Zobrazit profil
Re:Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)
« Odpověď #7 kdy: 12 Září 2016, 17:57:10 »

plikous: v tomhle mne právě Praha docela štve. Už před dvouma měsícama jsem jim na jejich výzvu odpověděl výzvou, ve které je vyzývám k odstranění vad ve smysl doplnění razitkem a podpisem. A dal jsem jim na to velkohryze 14 dnů. No a ono nic…
To už se mi stalo takhle několikrát. Jak mám k sakru být nápomocen ke zjištění pachatelů těch přestupků (nedodržení padesátky o 8 kmh na 3proudové komunikaci a pod.), u nichž neexistující maminky s kočárkama při chaotickém uskakování před pirátem ušlapaly desítky neexistujících nebohých důchodců?
V každém z těchto případů ale úřad vlastní vinou nevyvinul žádné úsilí ke zjištění pachatele (zaslání odpustkové výzvy není žádným úsilím) a tudíž mají po ftákách po SPRDELi…
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)
« Odpověď #8 kdy: 13 Září 2016, 10:28:33 »

ViktorN: Štve - neštve, já v Praze ignoruju, co se dá a nic dalšího se obvykle neděje, takže od toho má člověk alespoň klid a nemusí řešit zbytečný chujoviny a v neposlední řadě ušetří na poštovným.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)
« Odpověď #9 kdy: 13 Září 2016, 18:14:24 »

Je řeč o stejné Praze? Domnělý přestupek spáchán 30ho ledna, správní řízení započato 30-ho května a právě dokončuji odvolání na MD.

Okolo 10-ho srpna jedno pirátské parkování a před pár dny ve schránce psaní, pravděpodobně první pokus o moje peníze..... Třeba jsem se dostal na nějaký 'blacklist'  ;)
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)
« Odpověď #10 kdy: 14 Září 2016, 11:08:07 »

Praha .. dvě parkování .. cca rok a něco zpět .. jedna žádost o výpalné a od té doby ani ťuk. Těžko říct :)
IP zaznamenána

Astra_Coupe

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)
« Odpověď #11 kdy: 24 Května 2017, 22:24:30 »

Vesničan přijel do Prahy. Důkladně jsem si přečetl značku, naházel jsem do automatu svých drahocených 70 korun, aby vyšlo parkování do šesti a víc jsem neřešil. K autu přijdu v osm a za stěračem lísteček: vyrozumění o oznámení podezření ze spáchání přestupku §125c odst. 1 písm. k), "bez parkovací karty". A já čumím jak puk, protože když někde dám dvě značky a mezi ně "nebo", tak to chápu tak, že platí jedno nebo druhý, ne "a zároveň".

Nepříjemné je, že auto je firemní. Jak jsem se dočetl zde, správný postup je to teď ignorovat. Do firmy přijde buď požadavek na zaplacení nebo požadavek k podání vysvětlení, tzn. firmu upozornit, že něco dorazí a aby mě to nechali vybojovat. A pak se uvidí. Chápu to správně?
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)
« Odpověď #12 kdy: 25 Května 2017, 09:35:08 »

Obávám se, že logika značky je jednoduchá a jsem si dost jist, že se to tu už řešilo:

06-08: Parkovat smí kdokoliv
08-18, Po-Pá: Buď parkovací karta, nebo lísteček
18-06, Po-Pá + 08-06, So-Ne: Pouze parkovací karta.

Jinými slovy - 18:01 měl být Helmut s autem už pryč. Jaký čas byl na lístku, co odfoukl vítr - 18:03?

A ano, je to sviňárna kombinovat různobarevné zóny, navíc tímto způsobem.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 137
    • Zobrazit profil
Re:Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)
« Odpověď #13 kdy: 25 Května 2017, 09:36:27 »

To může být těžký. Nyní bojuji v podobném případu, kdy majitel auta osobně zaparkoval, zaplatil parkování, dal lísteček na palubku a odešel za zákazníkem. V předstihu pak přišel zpět a za stěračem lístek. Městský opičák záměrně vyfotil auto tak, aby parkovací lístek nebyl vidět (je na fotce vidět jen částečně), lísteček je pečlivě archivován majitelem auta, který se k činu hrdě hlásil a ukazoval všude jak zaplatil lísteček a dožadoval se potvrzení jeho platnosti i záznamu městských kamer (jako důkaz, že přijel a zaplatil a dal lístek dopředu). Úřad nadále tvrdí, že nezjištěná osoba a vymáhá sprdel…
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Lísteček za oknem - 125c, odst. 1 písm. k)
« Odpověď #14 kdy: 25 Května 2017, 12:58:23 »

A já čumím jak puk, protože když někde dám dvě značky a mezi ně "nebo", tak to chápu tak, že platí jedno nebo druhý, ne "a zároveň".

Na tom už se nachytalo tolik lidí.. ale na druhé straně v Praze stačí nezaplatit odpustek a oni to zahodí.
A nebo četl jsem tu o případech kde to pokračovalo, ale proti tomu jsou desítky případů kdy to zahodili.
IP zaznamenána