30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 76 na 50 v obci - zmeren mestaky  (Přečteno 18337 krát)

jvms

  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
[?] 76 na 50 v obci - zmeren mestaky
« kdy: 26 Srpna 2016, 21:23:47 »

Zdravim, jedu si tak v klidu z ustniho jednani a 200 m od baraku me zmerili mestaci. Radar drzeli v ruce a stali na krasne siroke 2 proude komunikaci s delicim tramvajovym pasem. Moje predpokladana taktika reseni:
1.nejake omluvenky z prvnich jednani
2.na ustnim jednani vyzadat lhutu na prostudovani spisu
3.pozadat SO o doplneni udaju do spisu-navod kr stanovenemu meridlu, povoleni k mereni PCR a taky vliv na bezpecnost a nehodovost v danem useku (at urad dolozi, ze tam meri kvuli bezpecnosti a ne vyberum dalsich financi)
4.materialni aspekt

Je to vse a nebo mi jeste neco doporucite?

Jeste se zeptam k tomu radaru. Co to je za radar, kdyz ho pri mereni drzi jen tak v ruce? Jak se takove mereni rozporuje? Uhly, elmag zareni atd. Bylo to v mirne zatacce a navic z kopce a jeste u tramvajove trati.

Na druhou stranu musim MP pochvalit-oznamili duvod zastaveni, nabidli reseni 1500 a nebo spravni. Na spravni reagoval pokrceni rameny. Na odmitnuti podpisu take. A za 5 minut od zastaveni jsem byl pryc.
IP zaznamenána

Kouzelník666

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:76 na 50 v obci - zmeren mestaky
« Odpověď #1 kdy: 27 Srpna 2016, 09:33:07 »

V první řadě zajistit spis a na ústní jednání bych vůbec nechodil, dokud si úřad nepředvolá policajty jako svědky, je to zbytečný a výpověď lze podat písemně.Zbytek asi v poradku, volime tradicni postup - rozporovani dukazu a spravnost postupu.
« Poslední změna: 27 Srpna 2016, 12:01:51 od Kouzelník666 »
IP zaznamenána
Zmrdům zmar!

jvms

  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
Re:76 na 50 v obci - zmeren mestaky
« Odpověď #2 kdy: 27 Srpna 2016, 19:55:11 »

Na ustni urcite pujdu. Je to celkem legrace  ;D Na ustnim si totiz vyzadam spis a lhutu na prostudovani spisu.

Nema nekdo info k tomu mereni?? Co by to mohlo byt za typ, pripadne i navod? Uz bych to zacal pomalu po vecerech procitat.
IP zaznamenána

Kouzelník666

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:76 na 50 v obci - zmeren mestaky
« Odpověď #3 kdy: 28 Srpna 2016, 09:11:02 »

Tak pokud se vám chce... :) já bych tam šel před termínem, je větší šance, že je nachytáte na švestkách a spis nebude kompletní. Na ústní jako takové bych se vykašlal.

Typ zařízení včetně důkazního materiálu bude ve spisu, v ruce se dá držet myslím PolCam (resp. bývá buďto v ruce nebo na stativu). Určitě bych si nechal zaslat potvrzení o proškolení k užívání toho konkrétního měřiče.
Další rozpory budou podle toho, co bude ve spisu. Certifikát k měřidlu, úhel měření, okolí (překážky, stromy, ...), počasí, .....
IP zaznamenána
Zmrdům zmar!

jvms

  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
Re:76 na 50 v obci - zmeren mestaky
« Odpověď #4 kdy: 22 Října 2016, 10:46:47 »

Tak, přišel příkaz. Podán odpor. V příkazu se píše, že se jedná o měřič "LTI 20/20 TruCAM". Našel jsem si na netu návod, ale nějak jsem v něm nenašel, jak to měření napadnout. Není tam technická specifikace, jako úhly atd. Tváří se to tak, že je to tomu celkem jedno. Nemá někdo více zkušenstí s tímto měřidlem?

Podal jsem odpor a žádost o spis. Tak uvidíme, co pošlou.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

jvms

  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
Re:76 na 50 v obci - zmeren mestaky
« Odpověď #6 kdy: 30 Října 2016, 18:40:19 »

Nazdar, tak celkem radikální řešení ze strany úřadu:

Přišlo předvolání na ústní jednání. O týden později (14 dnů před ústním jednáním) jsem úřadu napsal, že se nezúčastním, protože jsem časově vytížen a nevidím k tomu důvod, když nebude prováděn výslech svědků. Dále jsem úřadu napsal, že se vyjádřím písemně v úřadem stanovené lhůtě. Zároveń jsem podal žádost o spis dle 106 podle šablony na tomto fóru. Vše probíhalo přes DS a do své DS jsem chtěl poslat i spis. Přestupek, auto i DS na FO.
No a 2 dny po nařízeném ústním jednání přišly 2 zprávy:
Úřad zamítnul žádost o spis s odkazem na §38
Rozhodnutí o mé vině s odkazem na §74 zák. o přestupcích.

Z odůvodnění o přestupku:
V souvislosti s žádostí o zaslání kopie spisu správní orgán poukazuje na ustanovení § 38 odst. 4 správního
řádu, který nehovoří o povinnosti správního orgánu pořídit opis spisu nebo jeho části, ale jednoznačně je
zde uvedeno, že s právem nahlížet do spisu je spojeno právo činit si výpisy a právo na to, aby správní
orgán pořídil kopie spisu nebo jeho části. Toto ustanovení tedy nutno chápat tak, že ten, komu správní
orgán umožní nahlédnout do spisu, má právo, aby mu byla pořízena a vydána kopie celého spisu, včetně
spisového přehledu a pokynů oprávněné úřední osoby. Rovněž má právo si ze spisu činit výpisy jeho
částí, k čemuž mu správní úřad poskytne prostor. Správní orgán poznamená do spisu, komu, kdy a které
písemnosti byly v kopiích vydány. Nevyplývá tak povinnost správního orgánu kopie pořídit a zaslat
účastníku řízení, který o to písemně požádá, cestou poštovních služeb, či jinou elektronickou cestou.
Obviněný z přestupku se před konáním ústního jednání z vlastní vůle se spisem neseznámil, uvedeného
práva nevyužil. Protože žádost o zaslání kopie spisu byla podána podle zákona č. 106/1999 Sb. o
svobodném přístupu k informacím, byla tato žádost vyřízena samostatně, mimo uvedenou spisovou
značku.
Správní orgán, když vzal na vědomí sdělení obviněného z přestupku, že nepovažuje za nutné nařízeného
ústního jednání se osobně zúčastnit, když se k ústnímu jednání nedostavil, přestupek projednal podle § 74
odst. 1 zákona o přestupcích, v nepřítomnosti obviněného.


Já měl za to, že "S právem nahlížet do spisu je spojeno právo činit si výpisy a právo na to, aby správní orgán pořídil kopie spisu nebo jeho části."

Celkem zmrdství, co? To snad v odvolání nemůže nikdo podržet, ne? Podám stížnost na nevyřízení žádosti o informace dle 106/1999 Sb. Dále námitku podjatosti na celý magistrát a samozřejmě odvolání na konci lhůty.

Rovněž uvítám jakoukoliv jinou radu.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:76 na 50 v obci - zmeren mestaky
« Odpověď #7 kdy: 30 Října 2016, 18:59:36 »

Ne. Teď odvolání s tím, že vám úřad nedal možnost vyjádřit se k podkladům pro vydání rozhodnutí, ačkoli jste o to výslovně žádal.
Ústní jednání je jen jeden úkon, na základě kterého vznikají podklady pro vydání rozhodnutí. Nezúčastnit se ho je vaše právo, ale úřad nemá právo rozhodnout bez toho, aniž by vám dal možnost po shromáždění podkladů (tedy po až po ústním jednání) se k nim vyjádřit. Viz §36, odst. 3) SprŘ.

Podjatost je v této fázi nesmysl.

Následně žádost o spis podle správního řádu.
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
Re:76 na 50 v obci - zmeren mestaky
« Odpověď #8 kdy: 01 Listopadu 2016, 20:26:25 »

Děkuji za odpověď, akorát ji trochu nechápu.

Podjatost - nyní tedy ne, ale nechápu proč. Já v tom vidím jasnou podjatost, kdy rozhodli protiprávně za účelem obohacení (měšťáci + magistrát =  příjem obce). Kdy ji tedy podat?

Stížnost na vyřízení žádosti o informace - poslat a nebo ne?

Odvolání na rozhodnutí samozřejmě pošlu, zatím pouze blanket.
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:76 na 50 v obci - zmeren mestaky
« Odpověď #9 kdy: 01 Listopadu 2016, 20:55:05 »

Podjatost ma smysl pred vydáním rozhodnutí. Namitate podjatost, abyste předešel / zdržel rozhodnutí.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:76 na 50 v obci - zmeren mestaky
« Odpověď #10 kdy: 02 Listopadu 2016, 11:06:28 »

Podjatost - nyní tedy ne, ale nechápu proč. Já v tom vidím jasnou podjatost, kdy rozhodli protiprávně za účelem obohacení (měšťáci + magistrát =  příjem obce). Kdy ji tedy podat?
Podjatost si nechte do dalšího kola.

Stížnost na vyřízení žádosti o informace - poslat a nebo ne?
To nemá smysl, ta žádost nemá s tímhle řízením nic společného. Přiště požádejte podle SprŘ, bude s tím větší legrace.

IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
Re:76 na 50 v obci - zmeren mestaky
« Odpověď #11 kdy: 18 Listopadu 2016, 23:21:22 »

Mám dotaz. Trošku mě matou čísla jednací. Jde to nějak využít proti úřadu?

O co jde:

Případ má od začátku na všech dokumentech Č.J. XXX/41CC05/16/DSČ/Yyy.
Podal jsem blanketní odvolání a přišlo usnesení o tom, že jej mám doplnit. Toto usnesení má v hlavičce Č.J. XXX/43TT54/16/DSČ/Yyy a vyzívá mě k doplnění odvolání ve věci Č.J. XXX/41CC05/16/DSČ/Yyy. Je to k něčemu a nebo to je běžný postup?
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
Re:76 na 50 v obci - zmeren mestaky
« Odpověď #12 kdy: 26 Března 2017, 19:50:17 »

Tak kraj to vrátil k novému projednání. K přstupku se, stejně jako já, vůbec nevyjadřoval a dal mi za pravdu ve všech bodech odvolání ohledně samotného průběhu jednání.

Mám dva dotazy:
1. Je možné se proti tomuto rozhodnutí odvolat? Rád bych jim napsal, ať to, vzhledem k naprostému amatérismu SO1, rovnou celé zruší (bylo to uvedené i v odvolání). V rozhodnutí bylo pouze toto poučení: "Proti tomuto rozhodnutí se nelze dále odvolat (§ 91 odst. 1 správního řádu)."
2. Opět půjdu nahlédnout do spisu. Předpokládám, že tam dost věcí bude chybět. Např. návod k radaru, parametry měření uvedené v návodu (vzdálenost, úhly atd.). Jak úřad vyzvat, aby to do spisu doplnil? Počkat, až stanoví lhůtu pro vyjádření a v té se vyjádřit, ať doplní podklady a stanoví novou lhůtu na vyjádření? A co když SO1 dané podklady nedodá? Dá se dělat něco jiného, než to použít jako bod v odvolání?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:76 na 50 v obci - zmeren mestaky
« Odpověď #13 kdy: 26 Března 2017, 19:59:55 »

Prima, teď jim tam bouchněte podjatost. Sepište to tak, že dříve jste ji nemohl podat, protože až po protiprávním rozhodnutí vyšlo najevo, jak flagrantně hodlají porušovat zákon.

A že zjevně využívají všech zákonných i protizákonných postupů, aby vás uznali vinným a dostali z vás peníze.
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
Re:76 na 50 v obci - zmeren mestaky
« Odpověď #14 kdy: 26 Března 2017, 20:54:13 »

Díky za radu. Takže jak? Počkat, až od SO1 přijde termín na vyjádření k podkladům a místo toho jim bouchnout námitku podjatosti? Jasně, všichni na úřadě jsou podjatí, ale co požadovat? Změnu SO? Pak se musí čekat, až námitku vyřídí a stanoví navý termín k vyjádření se k podkladům?

Ještě by mě zajímalo, jak je to s tím doplněním spisu ze strany SO?
IP zaznamenána