30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 76 na 50 v obci - zmeren mestaky  (Přečteno 18378 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:76 na 50 v obci - zmeren mestaky
« Odpověď #15 kdy: 26 Března 2017, 21:56:00 »

Podjatost jim pošlete hned. Teď jste se to dozvěděl, teď ji uplatňujete.
Oni ji zamítnou, ale odvolačka jim to zase může rozstřelit. U pozdě podané máte smůlu.
Podjatý je úředník, co to rozhoduje a všichni jeho vedoucí včetně starosty. Osobně vás neznají, tedy se nejedná o osobní zášť, ale motivovaní jsou zjevně finančně. To že jim náleží příjem z pokut stanoví zákon je v pořádku, oni toho ale využívají k tomu, aby nikoli nestranným (podjatým) rozhodováním plnili obecní kasu.

ad 1) Nelze - prostě to vrátili, smiřte se s tím.

ad 2) zatím to neřešte, až podle spisu. Nějaké kdyby neřešíme. Kdyby měla moje babička koule, tak je to dědeček :-D
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 192
    • Zobrazit profil
Re:76 na 50 v obci - zmeren mestaky
« Odpověď #16 kdy: 03 Dubna 2017, 20:27:51 »

Tak, námitka podjatosti podána a zatím bez odezvy. Mezi tím jsem byl nahlédnout do spisu. Tam mě to trochu zarazilo, protože při podpisu protokolu o nahlédnutí do spisu bylo i že mám 10 dní na vyjádření se k podkladům.

Ve spise je akorát záznam z měření, fotografie z radaru, certifikát měřidla a obsluhy.

Takže co teď? Poslední den lhůty napsat NASRAT a počkejte si, až se vyřeší námitka podjatosti?

Kdy SO sdělit, že chci do spisu doplnit nějaké věci - návod k radaru, nehodovost v daném místě, postup měření atd.......
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:76 na 50 v obci - zmeren mestaky
« Odpověď #17 kdy: 05 Dubna 2017, 00:33:51 »

Tak snad tam jsou i nějaký zápisy z jednání a tak, ne? Co takhle ten spis anonymizovat a hodit sem?
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 192
    • Zobrazit profil
Re:76 na 50 v obci - zmeren mestaky
« Odpověď #18 kdy: 05 Dubna 2017, 07:42:58 »

Spis nahraju odpoledne. Ale co se týká spisu, tak je tam záznam z radaru, jeho ověření a certifikát o zaškolení obsluhy. Příkaz a můjj odpor. Dále tam je předvolání na ústní a má reakce, že se nezúčastním a vyjádřím se písemně. Proběhlo ústní jednání bez mé přítomnosti a bez výslechu svědků. Verdik je samozřejmě nadevší pochybnosti vinen. Protože certifikovaný radar, proškolená obsluha atd. Podán blanket, v řádné lhůtě doplněn. Kraj to vrátil vyloženě na procesních chybách. Já ani kraj jsme se k přestupku samotnému vůbec nevyjadřovali. Podána námitka podjatosti a zhruba týden po ní jsem šel nahlížet do spisu. Po menších obstrukcích (časem podrobně popíšu do jiného vlákna) jsem spis dostal, byla vyhotovena kopie a zároveň sdělen termín, do kdy se mám vyjářit. K podjatosti se zatím nikdo nevyjádřil.

Spis má cca 50 oboustranných listů. Chcete to všechno a nebo jen některé části?

Teď mi jde hlavně o samotný proces. Vyjádřit se a pak to napadnout, že po mě chtěli vyjádření (a v ideálním případě i vydali rozhodnutí) před vyřešením námitky podjatosti? A nebo jim napsat, že vyjádření nebude, dokud se nevyřeší podjatost? Ve spsiu není návod k radaru. Rád bych se jim v tom měření trochu pohrabal. Kdy a jak zažádat o dodání podkladů do spisu?

Stejně tak bych je rád potrápil i na tom zajišťování bezpečnosti provozu - jaký vliv na bezpečnost má to jejich měření, kolik nehod tam bylo, o kolik to snížili a tím se trochu pohrabat v materiálním aspektu. No a samozřejmě tím natáhnout termíny a získat čas. Takže, kdy a jak požádat o doplnění spisu? Na onci té lhůty, co mám nyní určenou?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:76 na 50 v obci - zmeren mestaky
« Odpověď #19 kdy: 05 Dubna 2017, 08:42:30 »

Řešit materiální aspekt při naměřené rychlosti 76 na 50? To vám asi neprojde. Ten váš úředník ale zjevně kašle na zákonnost - takže lze vytušit i další chyby.
Pročtěte pořádně úřední záznam, napadněte postup měření  a trvejte na výslechu svědků. Také nikde nepíšete, jestli je ve spisu povolení pro měšťáky vůbec na to místě měřit - našel jste ho?
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:76 na 50 v obci - zmeren mestaky
« Odpověď #20 kdy: 05 Dubna 2017, 08:58:32 »

chceme všechno, anonymizovaně, jsme zvědaví (pluralis maiestaticus)
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 192
    • Zobrazit profil
Re:76 na 50 v obci - zmeren mestaky
« Odpověď #21 kdy: 05 Dubna 2017, 09:58:00 »

Řešit materiální aspekt při naměřené rychlosti 76 na 50? To vám asi neprojde. Ten váš úředník ale zjevně kašle na zákonnost - takže lze vytušit i další chyby.
Pročtěte pořádně úřední záznam, napadněte postup měření  a trvejte na výslechu svědků. Také nikde nepíšete, jestli je ve spisu povolení pro měšťáky vůbec na to místě měřit - našel jste ho?

Jistě, že chci řešit materiální aspekt. Je to široká 2 proudá silnice, sice v obci, ale bez přechodů, parkovišť atd. Přikládám foto z měřeného úseku.

O polední pauze skusím naskenovat spis, anonymizovat a nahrát zde.


EDIT: Povolení pro měšťáky ve spisu je, ale dosti povrchní. Ostatně jako vždy. To chci taky trochu rozpitvat, proč měří zrovna tam, když tam nejsou bouračky a není tam koho ohrozit.
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 192
    • Zobrazit profil
Re:76 na 50 v obci - zmeren mestaky
« Odpověď #22 kdy: 05 Dubna 2017, 14:19:50 »

Přidávám téměř celý spis. Nejsou tam akorát dodejky, ověření datových zpráv atd. Doručování bylo vždy bez problému. Jeden dokument jsem nechl doma, ten dodám večer.
« Poslední změna: 09 Dubna 2017, 20:19:14 od jvms »
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:76 na 50 v obci - zmeren mestaky
« Odpověď #23 kdy: 05 Dubna 2017, 14:37:52 »

To je jasne, proc tam meri - aby mohli vybrat. A navic tam je pak po 200 metrech veeelmi frekventovany vyjezd ze sidliste ;-))
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:76 na 50 v obci - zmeren mestaky
« Odpověď #24 kdy: 05 Dubna 2017, 16:07:55 »

Pořád mi vrtalo hlavou, odkud to místo znám, pyčo!!!  ;)
Tak zrovna tím chodníkem a 18 tisíci lidmi bydlících v okolí si ten materiální aspekt odůvodní.
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 192
    • Zobrazit profil
Re:76 na 50 v obci - zmeren mestaky
« Odpověď #25 kdy: 05 Dubna 2017, 19:43:41 »

Pořád mi vrtalo hlavou, odkud to místo znám, pyčo!!!  ;)
Tak zrovna tím chodníkem a 18 tisíci lidmi bydlících v okolí si ten materiální aspekt odůvodní.

He pyco, nezajdeme do Racka?

Jinak v prikazu pisou,  ze jsem sice nikoho konkretniho neohrozil, ale i kdyby to melo zachranit jediny.....
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 192
    • Zobrazit profil
Re:76 na 50 v obci - zmeren mestaky
« Odpověď #26 kdy: 07 Dubna 2017, 19:45:17 »

Termin se blizi. Poradi nekdo?

Je podana, zetim nijak ze strany SO vyresena, namitka podjatosti. Pristi tyden se mam vyjadrit pred vydanim rozhodnuti.

Dotazy:
1. Napsat jim, pripadne uplne ignorovat lhutu k vyjadreni, nez se vyresi namitka podjatosti?
2. Ve spise chybi nejake veci ze strany SO, ve kterych bych se rad pohrabal, jako napr. navod k radaru atd. Mam o to SO misto vyjadreni pozadat a pak si vyzadat novou lhutu na vyjadreni? A nebo napsat vyjadreni k tomu co je a zaroven se rozhorcovat nad tim, co tam neni a pak to rozpitvavat v odvolani???

Jinak, nahlizeni do spisu byla lahudka. Mam z toho velice pekne video a mel jsem s sebou i kamose jako svedka, ktery to cele natacel  ;D Casem do prislusne sekce dodam video. Nyni je na to ale jeste brzy.....
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:76 na 50 v obci - zmeren mestaky
« Odpověď #27 kdy: 08 Dubna 2017, 10:44:15 »

Technická: zahlédl jsem tam dvě jména, jednou celé jméno šimpanze a podruhé příjmení úředníka na magistrátu.
Ten začátek byl docela dobře rozehraný, s těmi lhůtami si to udělali sami a odvolačka postupovala podle předpokladu, ale co dál teď...

Nezaregistroval jsem aktivní požadavek obviněného, že požaduje výslech šimpanzů a vlastních svědků, jestli to byl nějaký účel - já bych trochu převzal taktickou iniciativu (a neustále bych opakoval a opakoval do zblbnutí to, jak něco požaduji a navrhuji a SO1 mě krátí na právech kvůli své podjatosti, bo možná se s úředníkem známe osobně dlouho, bo sem ho ve škole šikanoval a nemáme se rádi...?). Nezaregistroval jsem informaci o tom, zdali byli v autě spolucestující a bylo zajímavé konfrontovat jejich informace, na některé z nich si budou jako zázrakem pamatovat úplně přesně, ale jiné ne, např. počet spolucestujících?
Argumentoval bych (zjevně zbytečně, ale přesto) materiálním aspektem, jenom kvůli popsání papíru a aby se tím museli vypořádat - prázdniny, počasí, svědci v mém autě.

A asi bych zkusil udělat poťouchlost, kterou mám v plánu už dlouho ale zatím jsem neměl příležitost. Sehnal bych si značku 80 namontoval bych ji hned za vústěním ul. 29. dubna buď na sloup, nebo místo té značky zákaz stání. A pak náležitě zdokumentoval, že tam je. A svědky, že tam byla i v srpnu...

nic jiného mě momentálně nenapadá
« Poslední změna: 08 Dubna 2017, 10:55:21 od PVS »
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 192
    • Zobrazit profil
Re:76 na 50 v obci - zmeren mestaky
« Odpověď #28 kdy: 09 Dubna 2017, 20:21:23 »

No. já už pár značek odmontoval. Ale tady by to chtělo krytí. Noktovizor a další nezbytné vybavení mám. Tak kdy na to vlítnem? A nedáme tam rovnou 130? Na dálnici z Olomoce na Vyškov jich několik je...  :)

PS: Spis jsem raději odstranil...
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:76 na 50 v obci - zmeren mestaky
« Odpověď #29 kdy: 09 Dubna 2017, 21:46:53 »

...nedáme tam rovnou 130?...

Obec může zvýšit místně jen o 30, jestli se nepletu...
IP zaznamenána