30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Falešná nehoda.. mám platit  (Přečteno 9331 krát)

Morandi

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Falešná nehoda.. mám platit
« kdy: 25 Srpna 2016, 13:24:47 »

Dobrý den.

Před skoro rokem někdo nahlásil mojí spz jako škodící vozidlo co mělo způsobit bouračku (náraz do zdi) v té době jsem se stěhoval a poštu jsem si přečetl pozdě.. hned jsem volal na pojištovnu že nic platit nebudu protože v té době stálo auto nabourané (střet ze srnkou)  před servisem čekající na opravu... Teď mi přišlo rozhodnutí ze soudu že mám zaplatit 10 000 Kč za nic píše se tam že se nejde ani odvolat.. K žádnemu soudu MNĚ NIKDO NEPOZVAL mám i fakturu ze servisu že v té době kdy mělo spáchat nehodu prostě stálo na servisu...

Poradí někdo jak to řešit když se proti tomuto rozhodnutí nejde odvolat ?

Děkuji.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Falešná nehoda.. mám platit
« Odpověď #1 kdy: 25 Srpna 2016, 13:35:07 »

"Rozhodnutí ze soudu" se jmenuje jak?
Jak je nadepsaný ten papír?
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Falešná nehoda.. mám platit
« Odpověď #2 kdy: 25 Srpna 2016, 13:47:39 »

Vemte ten papír, prožeňte ho skenerem, začerněte v něm v malování všechny osobní údaje a šup sem s tím.
IP zaznamenána

Morandi

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Falešná nehoda.. mám platit
« Odpověď #3 kdy: 25 Srpna 2016, 15:20:51 »

Nechápu to.. přišlo jenom toto a platební příkaz...
nic jiného mi do schránky nepřišlo.. A jak mi volali z pojištovny tak jsem mu důrazně říkal že se stěhuji a že jsem nehodu nespáchal že mám i fakturu ze servisu.

omluvám se za kvalitu ještě jsem v práci.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Falešná nehoda.. mám platit
« Odpověď #4 kdy: 25 Srpna 2016, 15:36:55 »

Je to jednoduché. Žalobce dal žalobu ve formě návrhu na vydání EPR. Přišel vám ten návrh, platební rozkaz (nikoliv příkaz) a tzv. kvalifikovaná výzva podle § 114b OSŘ. Pokud vám byla doručena a vy jste to ignoroval, tak následně soud vydal rozsudek pro uznání. Nedivte se, kdybyste si přečetl poučení, tak je to tam přesně tak popsáno.

Nicméně jestli tvrdíte, že jste se stěhoval a výzvu jste si nepřevzal, tak není co řešit, protože u platebního rozkazu i výzvy podle § 114b je vyloučeno náhradní doručení (tzv. fikce doručení). Takže se hluboce zamyslete, jak to bylo, protože jsou 2 varianty - buď u soudu udělali triviální chybu, nebo jste si ve skutečnosti ten dopis převzal a podepsal doručenku (nebo to někdo udělal za vás).
IP zaznamenána

Morandi

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Falešná nehoda.. mám platit
« Odpověď #5 kdy: 25 Srpna 2016, 16:09:48 »

No ano toto jsem si převzal.

Takže se nejde odvolat a co kdybych tam napsal jak mi radí?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Falešná nehoda.. mám platit
« Odpověď #6 kdy: 25 Srpna 2016, 16:24:41 »

Takže tohle jste převzal až teď?

Tak máte do 30 dnů dodat vyjádření.. jestli to ještě neuplynulo tak jim napište svoje vyjádření a důkazy..
IP zaznamenána

Morandi

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Falešná nehoda.. mám platit
« Odpověď #7 kdy: 25 Srpna 2016, 16:29:17 »

ok udělám to.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Falešná nehoda.. mám platit
« Odpověď #8 kdy: 25 Srpna 2016, 17:18:08 »

Pozor, není to odpor na příkaz. Tady musíte uvést argumenty. Bez argumentů soud rozhodne ve váš neprospěch.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:Falešná nehoda.. mám platit
« Odpověď #9 kdy: 25 Srpna 2016, 17:37:03 »

Je mi divné, že spolu s doručením usnesení přišel i ten příkaz. Spíše to vypadá, že usnesení bylo vydáno (a minimálně dle soudu doručeno) dříve a zde je pouze přiložena kopie.
Jaké jsou datumy vydání na těch papírech - je to podstatné !

Důležitý je papír zde označený jako pra.jpg (Usnesení....).  Zapátrejte v paměti, zda Vám byl/nebyl správně v době okolo jeho vydání doručen. Pokud si nejste jist, kalupem se objednejte k uvedenému soudu, k nahlédnutí do spisu. To Vám musí obratem umožnit. Tam bude podstatné zjistit, zda a jak Vám mělo být doručeno uvedené usnesení. Pokud Vám prokazatelně bylo doručeno máte asi smůlu, protože jste si sám propásl lhůtu k odvolání (zda je možná nějaká ponížená žádost o opravu nevím) nebo bude ze spisu jasné že Vám doručeno nebylo, nebo bylo doručeno nějak špatně (převzal to nějaký jmenovec, soused, atp.). Pak si samozřejmě nechte udělat kopii spisu a buď se spolehněte že Vám někdo poradí zde nab si pro jistotu dojděte za právníkem aby Vám poradil další postup.   
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Falešná nehoda.. mám platit
« Odpověď #10 kdy: 26 Srpna 2016, 00:20:58 »

No ano toto jsem si převzal. Takže se nejde odvolat a co kdybych tam napsal jak mi radí?
Trochu se v tom ztrácím. Dostal jste to, co vidíme, a zároveň s tím ještě ten (elektronický) platební rozkaz, nebo jen to, co vidíme? Nebo ten rozkaz přišel předtím? Je to totiž trochu divné, to usnesení by při současném doručení rozkazu mělo být formulováno mírně jinak (lhůta 30 dní až od uplynutí lhůty k podání odporu).

Postup je jednoduchý, pokud přišel rozkaz, tak je nutné podat odpor (do 15 dní od doručení). Pokud nepřišel, tak tento odstavec ignorujte.

Na co ale musíte zareagovat v každém případě je to usnesení. V souladu s tím, co se v něm píše, pokud nárok neuznáváte, musíte uvést a vylíčit vše podstatné, tedy popsat vaši verzi toho, co se stalo (či nestalo), a navrhnout důkazy (např. nějaké svědky, tu fakturu, na kterou odkazujete atp.). Nic, o čem víte, si nenechávejte pro sebe.

Soud na základě podaného odporu zruší rozkaz a na základě vyjádření, ze kterého plyne neuznání nároku a relevantní obrana, už nebude moct vydat rozsudek pro uznání, takže nařídí standardní jednání. Jinak to není zas taková věda, pokud je to skutkově i důkazně jasné, tedy chtějí po vás hradit škodu, se kterou vaše auto nemohlo mít nic společného, tak pokud to jste opravdu schopen to jasně prokázat, není asi nezbytné mít zástupce/advokáta, prostě napíšete to vyjádření, přijdete na soud a uvidíte, v technických věcech (kam se posadit, kdy mluvit atp.) vám bude soud nápomocen. Na druhou stranu, mít advokáta nebo aspoň někoho, kdo už u soudu někdy byl, určitě neuškodí.
IP zaznamenána

Morandi

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Falešná nehoda.. mám platit
« Odpověď #11 kdy: 26 Srpna 2016, 19:38:00 »

Ano platební rozkaz přišel spolu z usnesením. A odpor proti p.rozkazu mám posalt taky na ten stejný soud?
IP zaznamenána

Morandi

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Falešná nehoda.. mám platit
« Odpověď #12 kdy: 26 Srpna 2016, 19:46:32 »

Usnesení je z 8 června 2016 a platební rozkaz na něm datum není
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Falešná nehoda.. mám platit
« Odpověď #13 kdy: 26 Srpna 2016, 21:44:06 »

Kdy to bylo doručeno?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Falešná nehoda.. mám platit
« Odpověď #14 kdy: 27 Srpna 2016, 02:05:33 »

Ano platební rozkaz přišel spolu z usnesením. A odpor proti p.rozkazu mám posalt taky na ten stejný soud?
Ano, všechno tomu soudu, který to poslal. A jestli je to vydáno 8. června, tak si s doručováním dali načas. Každopádně odpor je nutné poslat do těch 15 dní od faktického doručení (je zde vyloučeno náhradní doručení, takže od okamžiku, kdy jste podepsal doručenku), když to neuděláte, tak z platební rozkaz nabyde právní moci a už s tím nepůjde nic dělat.

Na vyjádření je o trochu víc času, ale jestli vám nic nebrání sepsat to hned, tak to pošlete zároveň s odporem.
IP zaznamenána