30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rušení nočního klidu  (Přečteno 7169 krát)

Kouzelník666

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Rušení nočního klidu
« kdy: 25 Srpna 2016, 08:08:06 »

Ahoj,
takže tu mám další podezření :D
Seděl jsem takhle s kámošema na odpočívadle za čerpací stanicí a klasicky z druhé strany benzínky felili fízlové, protože se tam jezdí cca každou noc flákat. Poslouchali jsme nějakou muziku a najednou fízlové doletěli, že chtějí občanky. Na to jsem jim řekl, že si nemůžou jen tak bezdůvodně lustrovat, koho chtějí, a že chci záznam o úkonu.
Na to mi fízl odpověděl, jestli mi "připadá, že sebou nosí psací stroj, nebo co?!" :D :D

Samozřejmě to šlo do správního. Jelikož zatím nic nepřišlo a nejsem si jistej, jestli se na to nevyserou, tak by mě zajímalo jen pár věcí do příště:
Jelikož se situace hrotila a hrotila a ti PaChové byli fakt kokoti, zajímalo by mě, jestli si vážně musím nechat celou dobu srát na hlavu (stylem "tady rozhoduju já, co budete dělat a co ne a jestli se hnete, tak vás zajistíme"), nebo se můžu přímo na místě nějak efektivně bránit? :-)

A kdyby přeci jen něco došlo - jde shodit personál čerpací stanice jako svědky v případě, že ti fízlové jsou tam fakt každou noc a s obsluhou se dobře znají?
IP zaznamenána
Zmrdům zmar!

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Rušení nočního klidu
« Odpověď #1 kdy: 25 Srpna 2016, 08:18:30 »

Kamery na pumpě Vám asi nepomohou, záznam zvuku nemívají. Platí to furt dokola doporučované - jednání policajtů nahrávat!
A mimochodem, to si někdo stěžoval, nebo to byla jen prostá buzerace? Čím ten hluk měřili?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Rušení nočního klidu
« Odpověď #2 kdy: 25 Srpna 2016, 08:28:11 »

Jelikož se situace hrotila a hrotila a ti PaChové byli fakt kokoti, zajímalo by mě, jestli si vážně musím nechat celou dobu srát na hlavu (stylem "tady rozhoduju já, co budete dělat a co ne a jestli se hnete, tak vás zajistíme"), nebo se můžu přímo na místě nějak efektivně bránit? :-)
V zásadě ano, máte si nechat srát na hlavu. Efektivní obrana je pořídit záznam mobilem a chovat s klidně a pasivně (viz heslo s policajty se nebavíme). To hrocení a hrocení je téměř vždy důsledkem toho, že s těmi velikány ducha zkoušíte diskutovat na místě a neschováte si to do dopisu nadepsaného Stížnost.
IP zaznamenána

Kouzelník666

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Rušení nočního klidu
« Odpověď #3 kdy: 25 Srpna 2016, 08:32:32 »

Byla to buzerace, shodli jsme se na tom, že jelikož se snaží už nějakou dobu sbalit ty buchty na benzínce, tak si chtěli prostě zamachrovat a narazili. Ta benzínka je asi 200 m od nejbližšího obydleného domu, kolem jsou jenom obchody.
Nemám nahrané asi 2 minuty z rozhovoru - jak za námi došli a jak si vyžádali občanky. A ten psací stroj tam není, to mě děsně mrzí, každopádně jsou tam jiné perly, např. věštecká koule :D :D

V momentě, kdy jsem je začal natáčet, se mi v tom snažili zabránit, takže je tam asi 10 vteřin záběr na ty jejich opičí ksichty a pak jsem musel mobil odložit, protože mi tvrdili, že je ta věc může být zbraň a že jestli to neodložím, tak mě zajistí :D Nicméně audio mám a je tam slyšet, jak řvou a vyhrožují atd., služební čísla jsem si tam nadiktoval.
IP zaznamenána
Zmrdům zmar!

Kouzelník666

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Rušení nočního klidu
« Odpověď #4 kdy: 25 Srpna 2016, 08:39:39 »

Pod pojmem hrocení a hrocení myslím, že jsem udělal asi 3 kroky, abych si trochu protáhl nohy a "zůstaňte ma místě" "já nikam nejdu ale" "*řvu jako piča* POKUD NEUPOSLECHNETE NAŠÍ VÝZVY, BUDETE ZAJIŠTĚN!!"

Jako už tím psacím strojem bylo jasný, že jsou to čuráci co (nejspíš záměrně) nerespektovali legitimní žádosti a věci, který by mi v tom řízení pomohly. Jako například s tím mobilem - "zanechte protiprávního jednání, jinak budete zajištěn, rozumíme si?" *ignor, diktuju si jejich čísla* "nerozumíme." a už si oblíkal rukavice a chystal se se mnou praštit o zem :D

Každopádně ze záznamu je slyšet, že jsem celou dobu vystupoval chladně a vyrovnaně, ani jednou jsem na ně nezvýšil hlas, zatímco oni si oba vyřvali hlasivky.
« Poslední změna: 25 Srpna 2016, 08:50:53 od Kouzelník666 »
IP zaznamenána
Zmrdům zmar!

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Rušení nočního klidu
« Odpověď #5 kdy: 25 Srpna 2016, 09:21:39 »

Pokud policajt brání provádění záznamu, přičemž z toho záznamu je zjevné, že k tomu objektivně nebyl žádný důvod, tak v zásadě stačí mít to zaznamenané do okamžiku, kdy jste byl (zákrokem či výzvou) donucen záznam ukončit. Pokud je z toho navíc zjevné od začátku nepřiměřené chování v rozporu s § 9 PolČR, tak už je slušně nabito na stížnost.

Na psací stroj stačilo v klidu a bez náznaku ironie v hlasu zareagovat, že vám stačí, když to napíše rukou, je přitom zbytečné se pokoušet o totéž formou ostrovtipu (typu že jste netušil, že neumí psát bez stroje ...). Stejně tak nějaké „protahování nohou“ bylo úplně zbytečné, pokud hodláte v průběhu interakce s policajtem něco dělat, tak je dobré preventivně jim to dopředu sdělit - např. s dovolením, opíšu si vaše čísla - právě proto, aby nějaký nečekaný pohyb nemohli považovat za ohrožení či pokus o útěk).

Výsledný záznam je pak zcela dokonalý, pokud sprostý občan klidně, slušně, stručně a věcně komunikuje a policajt se přitom postupně vytočí do ruda a ztratí kontrolu. Tím si obvykle vykoleduje přezkoušení u psychologa. Když to ale vypadá jako srážka dvou kohoutů na hnoji, vyhodnotí se to vždy tak, že eskalaci způsobil civil a vyšumí to do ztracena.
IP zaznamenána

Kouzelník666

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Rušení nočního klidu
« Odpověď #6 kdy: 25 Srpna 2016, 10:07:36 »

Jasně, to je mi jasný :) stížnost už sepisuju, mám do ní nabito parádně, pak ji sem zanonymizovanou hodím.
Nebudu si tady na fóru hrát na drsňáka, byl jsem v kraťasách a tričku s krátkým rukávem (o půlnoci, stáli jsme tam asi hodinu a už tak mi bylo chladno) a jak na mě ti fízlové furt dokola řvali a nastupovali, tak mi byla zima (roli v tom hrála i ta psychika) a celkem jsem se klepal :D takže jsem si potřeboval občas trochu popojít :D Bylo to v řádech 1-3 kroků a policajt moc dobře věděl, že tím nade mnou ztrácí jakousi převahu a bránil mi v tom.
Bylo to takové moje "poprvé", v předchozích případech na mě policajti takhle nanastupovali, takže to tam probíhalo všechno v klidu a nikdo na nikoho neřval (respektive já na ně neřvu nikdy, je to zbytečný a spíš proti mě).

Na psací stroj jsem jim řekl, že ho nepotřebují, že mají papír a tužku, načež mi bylo sděleno, že v autě (nicméně při sepisování přestupku se v kapsičce jednoho z policistů zázračně objevila jak tužka, tak bloček :D ).

Že si budu pořizovat videozáznam jsem jim sdělil a sáhl do auta pro mobil, buzerovat mě za něj začali až pak.
Jinak z mojí strany to proběhlo skutečně klidně a vcelku s rozvahou (jasně, je tam pár blbostí z mojí strany, ale chybama se člověk učí :D ), byť jsem se u toho klepal jako ratlík :D
IP zaznamenána
Zmrdům zmar!

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Rušení nočního klidu
« Odpověď #7 kdy: 25 Srpna 2016, 21:26:35 »

Tohle nemá smysl. Pokud poliši udělali fakt botu a máte to fakt dobře zdokumentované tak se maximálně dočkáte vyjádření že se jednalo o selhání jednotlivce a že jeho šéf ho napomenul aby se u toho příště nenechal natočit. V extrémním případě ho propustí, ale srovnejte si vaší stížnost se stížnosti Jau jau Jacques a zamyslete se co si jako myslíte že dosáhnete...

Dokumentovat policistu si můžete, nicméně pokud váš mobil považuje za zbraň kterou ho ohrožujete, musíte onu zbraň eliminovat (například tak že si ji dáte do kapsy - kapsy u košile jsou k tomuto jako stvořeny.). Ale stejně je to jedno, protože s policajtem se prostě nebavíme, nic neeskalujeme. Ještě jsem neviděl nikoho kdo by si interakcí s těmito individui polepšil a zatímco oni jsou za tohle placeni, tak pochybuji že vy jo...

A když už eskalujeme, tak musíme být připraveni nechat se předvést...
« Poslední změna: 25 Srpna 2016, 21:28:15 od PJ »
IP zaznamenána

Kouzelník666

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Rušení nočního klidu
« Odpověď #8 kdy: 26 Srpna 2016, 08:47:24 »

Nečekám nic moc extra, ale stížnost na ně pošlu. Eskalovali oni, ne já a řekli mi, že si mám stěžovat, tak to taky udělám, protože jsem přesvědčenej o tom, že ti zmetci to do toho správka stejně nedali (a ani nedají). Bavit jsem se s nima musel (aspoň nějak minimálně) musel, jinak bych ležel na zemi a to se mi úplně nechce.
IP zaznamenána
Zmrdům zmar!

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Rušení nočního klidu
« Odpověď #9 kdy: 26 Srpna 2016, 09:01:34 »

S tou stiznosti Vam to rekli protoze vedi ze z toho nic mit nebudou. Bohuzel. Ale klidne to poslete, tim nic neztratite, aspon jim pridelate praci, to je nasere nejvic.
IP zaznamenána

Kouzelník666

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Rušení nočního klidu
« Odpověď #10 kdy: 26 Srpna 2016, 18:09:57 »

Jasný, no :D říkám, že ani nečekám, že by se něco z toho stalo, takže spíš jen pro pobavení přikládám.
IP zaznamenána
Zmrdům zmar!

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Rušení nočního klidu
« Odpověď #11 kdy: 26 Srpna 2016, 19:03:16 »

Tak to je hodně slušná práce ... to jsem nečekal že si dáš tak záležet  ;)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Rušení nočního klidu
« Odpověď #12 kdy: 27 Srpna 2016, 00:16:24 »

Trochu romantické, ale proč ne.
Možná by ještě stálo za to zmínit, že si zpětně uvědomujete, že se Vás snažili tím dlouhotrvajícím nátlakem vyprovokovat k nějaké nepřiměřené reakci, aby Vám následně měli důvod zpacifikovat a zajistit. A v bodě 6 bych změnil vyjádření o přestupku na "domnělý".
IP zaznamenána

Kouzelník666

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Rušení nočního klidu
« Odpověď #13 kdy: 27 Srpna 2016, 09:01:15 »

Super, díky za poznatky, doplním to :)
IP zaznamenána
Zmrdům zmar!