30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] překročení rychlosti mimo obec o 33km/h  (Přečteno 11834 krát)

thk

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
[WIN] překročení rychlosti mimo obec o 33km/h
« kdy: 12 Srpna 2016, 12:17:54 »

V únoru 2016 jsem na dvouproudé silnici překročil rychlost o 33km/h,byl změřen Laserem viz.protokol PaCH.Po odmítnutí zaplatit výpalné byl přestupek předán k vyřízení magorstrátu v přilehlé obci.Úředník rozhodl-vinen-podán odpor-následovalo ústní projednání.U projednání jsem si nechal předložit spis,požádal o jeho kopii a požádal o přiměřenou dobu na prostudování spisu s tím,že se vyjádřím písemně.Úřední chtěl mermomocí,abych byl přítomen výslechu dostavivších se PaCHů,což jsem s díkem odmítl s tím,že se musím nejprve poradit viz.přiměřená doba na studium spisu.Předpokládám,že je orgán vyslechl v mé nepřítomnosti a sepsal jejich výpověď.V pondělí si ji půjdu k panu úřadovi vyzvednout a okopírovat ze spisu,abych věděl,co soudruzi vypověděli.Nyní tedy předpokládám,že mi úřad písemně sdělí,do kdy se mám k jím předloženým důkazům vyjádřit - viz žádost o přiměřenou dobu na odpověď.
Prosím tedy zde přítomné,zda je můj postup správný a zda je šance s tím něco dále dělat.Na fotce z Laseru je nečitelná SPZ a není vůbec vidět,kdo auto řídí ani nelze jednoznačně určit značku a barvu vozidla.Lze operovat s tím,že změřili jiné vozidlo a zastavili omylem mě jen proto,že jsem byl pachateli podobný,nebo měl podobnou značku auta?Jinak Laser obsluhoval PAT,který má k tomu příslušné školení,ale v kolonce nastavení Laseru je napsán MAT,který školení nepředložil.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti mimo obec o 33km/h
« Odpověď #1 kdy: 12 Srpna 2016, 12:44:35 »

No a určil vám tedy úřad nějakou lhůtu pro vyjádření? Jak to tedy proběhlo, ve vašem popisu jsou bílá místa - vy jste tedy byl na ústním jednání, kde vám bylo sděleno obvinění, seznámil jste se se spisem, požádal o lhůtu na vyjádření a tím to skončilo? Neprováděly se žádné důkazy atp. Následně přišlo předvolání na další ÚJ s výslechem PaCh a nic jiného? To jste ignoroval, nebo jim tam něco poslal (viz vaše s díky odmítl)?

Formálně má jistě úřad splněnu podmínku konat ÚJ (už to první, kde jste byl, jistě bylo ÚJ, stačí že bylo sděleno obvinění). Pokud jste proignoroval výslech PČR, vaše věc (připravil jste se o možnost interakce s nimi), zjistěte, co vypověděli.

Věcně důkaz, ze kterého není poznat řidič ani auto, samozřejmě nemůže obstát. Patrně proto se prováděl výslech. Pokud PaCh tvrdí, že tu šmouhu na fotce nepřetržitě pozorovali až do zastavení, tak je třeba to nějak zpochybnit podle okolností, ale dělalo by se to líp už při samotném výslechu. Školení k radaru není podstatné, není to podmínka plynoucí ze zákona či metrologického stanovení daného měřidla a u dopravní policie se schopnost ovládat používaný lidar presumuje.
IP zaznamenána

thk

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti mimo obec o 33km/h
« Odpověď #2 kdy: 12 Srpna 2016, 12:51:53 »

Včera jsem byl poprvé na ústním jednání, kde jsem si nechal okopírovat spis a do protoku požádal o přiměřenou lhůtu k prostudování s tím,že se k tomu písemně vyjádřím.Žádný jiný výslech neproběhl.Úřad zatím žádnou lhůtu nestanovil - předpokládám,že by ji měl zaslat písemně.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti mimo obec o 33km/h
« Odpověď #3 kdy: 12 Srpna 2016, 13:10:37 »

Aha, takže tam byli na chodbě připravení PaCh a vy jste po seznámení se s tím spisem a žádostí o určení lhůty na vyjádření odešel? V tom případě se těžko budete dovolávat ať už nepoužitelnosti výslechu či jeho opakování, na to, že tam budou svědci, jste byl upozorněn i v předvolání (tedy potřeboval-li jste na to nějakou extra přípravu, mohl jste se z toho důvodu z celého ÚJ omluvit nebo požádat o přeložení), a vaše právo se k věci samotné vyjádřit v přiměřené lhůtě provedením důkazu svědeckou výpovědí nijak dotčeno nebylo.

Jestli vám žádná lhůta nebyla určena, tak to zatím můžete celé hodit za hlavu, protože by vám opravdu měla nějaká být určena (písemně), lze očekávat, že zároveň s výzvou podle § 36(3). Kdyby náhodou bez dalšího varování úřad rovnou rozhodnul, tak mu to odvolací orgán zcela jistě shodí. Tedy je na vás, zda tam iniciativně půjdete zjistit, co tam PaCh vypověděli (s tím, že bude-li úředník pohotový, rovnou vám při tom krátkou cestou oznámí lhůtu na vyjádření se k podkladům), nebo to necháte chvíli odležet.
IP zaznamenána

thk

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti mimo obec o 33km/h
« Odpověď #4 kdy: 12 Srpna 2016, 13:31:09 »

Ano PaChové seděli na chodbě a čekali - tady jsem tedy asi udělal chybu,že jsem se domníval,že když požádám o lhůtu na prostudování spisu a vyjádření se k němu písemně,bude toto jednání ukončeno.Výslech PaChů jsem bral v tuto chvíli jako nepodstatný,neboť jsem se domníval,že po prostudování spisu a vyjádření se k němu je budu moci opět nechat pozvat,abych jim mohl pokládat mnou připravené otázky,které mě napadli po prostudování spisu,případně konzultací s někým(právník atd).Nyní tedy je vámi doporučený postup :
1) Počkat,až mi úřad písemně sdělí do kdy se mám písemně vyjádřit.
2)Pro kopii výpovědi PaCHů jít až ve chvíli,kdy se úřad rozhodne mě stanovit lhůtu do kdy se mám vyjádřit
3)Kdo si počká,ten se dočká :-))
IP zaznamenána

thk

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti mimo obec o 33km/h
« Odpověď #5 kdy: 12 Srpna 2016, 13:57:33 »

Ještě jsem procházel předvolání k ústnímu jednání.Nejprve jsem dostal doporučeně jedno předvolání na den D ve kterém je uvedeno,že součástí bude výslech svědků i seznámení s podklady pro rozhodnutí.Druhé předvolání jsem dostal druhý den,a v něm bylo,že jednání na den D se ruší a bude v den Z a v něm uvedeno,že součástí jednání bude i seznámení s podklady pro rozhodnutí.O výslechu svědků ani slovo.Předpokládám,že tedy platí ono druhé předvolání,které ruší první předvolání - tedy i výslech svědků.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti mimo obec o 33km/h
« Odpověď #6 kdy: 12 Srpna 2016, 14:09:59 »

Ale vy nemáte žádné silně vymezené právo konat výslech svědků až poté, co si měsíc budete studovat spis a proberete ho s 5 advokáty. Máte obecné právo na přiměřený čas a možnosti k přípravě své obhajoby, ale obávám se, že v daném případě si opakování nevynutíte, zejména pokud jste to takto přímo na místě nenamítnul (např. že žádáte o odložení výslechu z důvodu, že po sdělení obvinění a poučení jste se rozhodl využít právo nechat se zastoupit a žádáte, aby úkony, které snesou odkladu, probíhaly v přítomnosti vašeho advokáta/zástupce).

Nicméně to zas až tak moc nevadí, jen bylo možné PČR trochu potrápit a hlavně hlídat úředníka, jestli jim náhodou neklade návodné otázky nebo rovnou neklade odpovědi do úst a nesepisuje je tak, jak se mu to hodí.

Další postup viz výše, nechal bych to uležet, ono se patrně brzy nějaké výzvy dočkáte.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti mimo obec o 33km/h
« Odpověď #7 kdy: 12 Srpna 2016, 14:11:49 »

Ano PaChové seděli na chodbě a čekali - tady jsem tedy asi udělal chybu,...

Pro příště a pro všechny ostatní. Než půjdete na rande s správním orgánem, je vhodné před tím získat a prostudovat spis.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti mimo obec o 33km/h
« Odpověď #8 kdy: 12 Srpna 2016, 14:46:59 »

Ano PaChové seděli na chodbě a čekali - tady jsem tedy asi udělal chybu,...

Pro příště a pro všechny ostatní. Než půjdete na rande s správním orgánem, je vhodné před tím získat a prostudovat spis.

Ale pouze v případě že rande bude s výslechem svědků ne? V opačném případě stačí získat spis až na místě s tím že se k němu vyjádřím po prostudování...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti mimo obec o 33km/h
« Odpověď #9 kdy: 12 Srpna 2016, 20:27:31 »

Ale pouze v případě že rande bude s výslechem svědků ne? V opačném případě stačí získat spis až na místě s tím že se k němu vyjádřím po prostudování...

Myslím že nikde není napsáno, že vás musí dopředu informovat o tom jaké důkazy chtějí na ústním jednání provádět. Což tuším byl i tento případ.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti mimo obec o 33km/h
« Odpověď #10 kdy: 12 Srpna 2016, 21:10:04 »

Pak je ale otázka, jak dlouho před randem s úřadem spis vyžádat. Těsně před by již měl obsahovat případné předvolání svědků, ale je zase méně času pro palebnou přípravu.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti mimo obec o 33km/h
« Odpověď #11 kdy: 12 Srpna 2016, 21:35:43 »

Přece nic nebrání tomu, aby si sprostý podezřelý spis vyžádal dvakrát. Podruhé by stačily jen nové věci. §38 SprŘ nemá žádné limity na počet nahlížení a pořizování kopií.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti mimo obec o 33km/h
« Odpověď #12 kdy: 12 Srpna 2016, 23:33:03 »

Přece nic nebrání tomu, aby si sprostý podezřelý spis vyžádal dvakrát. Podruhé by stačily jen nové věci. §38 SprŘ nemá žádné limity na počet nahlížení a pořizování kopií.
Měl jsem za to, že když nahlédnu do spisu s předstihem, nemohu si vzít při předvolání čas na seznámení se spisem...
IP zaznamenána

thk

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti mimo obec o 33km/h
« Odpověď #13 kdy: 14 Listopadu 2016, 10:55:25 »

Tak mi po 3 měsících přišlo nové předvolání k vysvětlení,včetně výslechu svědků - takže se jede zase od začátku.Neměl bych si jít prostudovat zase spis v den předvolání a opět jim říci,že se vyjádřím písemně?SO s tím pravděpodobně nemá moc zkušeností a když jsem jim posledně odmítnul výslech PaChů čekali 3 měsíce a zase mě obeslali s výzvou  ;)
IP zaznamenána

thk

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
Re:překročení rychlosti mimo obec o 33km/h
« Odpověď #14 kdy: 01 Prosince 2016, 13:52:07 »

Dnes proběhl výslech,kde byli předvoláni oba PaChové.Jeden PaCh prohlásil,že si nic nepamatuje,po předložení fotek a otázkách,zda mi může přečíst SPZ a určit osobu,která řídila odpověděl že to z fotky nelze,druhý byl trochu odbojnější a tvrdil,že to nevadí,když nic nejde z fotky přečíst,protože si mě zastavili a ztotožnili.Obou dvou jsem se zeptal,zda znají totožnost osoby,která je vyfocena lidarem za měřeným autem a oba odvětili,že neznají.Rád bych jim písemně sdělil,že vyfocená osoba je mnou vysazený Jurgen Schnitzellbrot a je ochoten mi dosvědčit,že přede mnou jela kolona černých vozidel,podobných mému autu,velkou rychlostí a PaChové zřejmě změřili jednoho z nich.Jdou mé myšlenky spřávným směrem?
IP zaznamenána