30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuta za nepoužití DS FO (daňové přiznání)  (Přečteno 22386 krát)

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 246
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nepoužití DS FO (daňové přiznání)
« Odpověď #30 kdy: 11 Ledna 2018, 16:26:56 »

Zdravicko. Jsem nepodnikajici FO, mam DS. Hrozi mi neco, kdyz vyplnuju u zamestnavatele jen papirove rocni zuctovani a on to pak na papire posila dal?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nepoužití DS FO (daňové přiznání)
« Odpověď #31 kdy: 11 Ledna 2018, 23:36:12 »

Ne, minulý rok jsem to udělal. Navíc jsem FÚ datovkou poslal čestné prohlášení, že jsem neměl příjmy z podnikání (v roce 2016 jsme měl aktivní ŽL)
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 246
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nepoužití DS FO (daňové přiznání)
« Odpověď #32 kdy: 12 Ledna 2018, 16:25:26 »

Spise jsem cekal nejaky odkaz na zakony. Me to par poslednich let taky proslo, ale to nic neznamena do budoucna...
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nepoužití DS FO (daňové přiznání)
« Odpověď #33 kdy: 12 Ledna 2018, 16:38:41 »

Do budoucna těžko říct, podle současného znění daňového řádu máte povinnost podat daňové přiznání, srv. § 72 odst. 4 zákona č. 280/2009 Sb., nikoli však vyrovnání daně z příjmu (mluvou zákona jde o roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění), kteréžto provádí na Vaši žádost a s úřady vyřizuje zaměstnavatel, srv. § 38h téhož zákona.
« Poslední změna: 12 Ledna 2018, 16:57:26 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nepoužití DS FO (daňové přiznání)
« Odpověď #34 kdy: 16 Ledna 2018, 13:55:54 »

Tak došlo i na mne  ;D
Mám to za 2x2000 (za roky 2014 a 2016).
Asi bych se cvičně odvolal a požádal o prominutí pokuty.
Pan hh psal dále o vedení útoku po stránce napadnutí ústavnosti dané pokuty. Tím si však, předpokládám, odvolací finanční ředitelství, s prominutím, vytře prdel.

Co v odvolání argumentovat tím, že nově (nový seznam od 1.8.2017) budou muset berňáci vyzvat k nápravě a až pak pokutovat? Takže ti, kterým to doteď vyměřili, jsou kráceni na svých právech či minimálně diskriminováni oproti novému řešení věci:
http://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/pro-media/tiskove-zpravy/2017/novinka-u-vybranych-elektronickych-podan-8685

Co jim to tam sázet třeba po stovce denně? Nebo něco jiného vtipného, nepř. nějaké vzkazy do zprávy pro příjemce. Jestli to není dětinské...
Jakékoliv nápady vítány.
« Poslední změna: 16 Ledna 2018, 14:26:15 od akit »
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nepoužití DS FO (daňové přiznání)
« Odpověď #35 kdy: 16 Ledna 2018, 15:01:04 »

Jaká je promlčecí doba u těchto přestupků a jak se počítá? Zejména u toho z roku 2014 to už budou skoro tři roky.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nepoužití DS FO (daňové přiznání)
« Odpověď #36 kdy: 16 Ledna 2018, 15:21:30 »

Pokud správně chápu souvislosti, "promlčecí doba" je obecně 3 roky od posledního dne, kdy mělo být podáno řádné daňové tvrzení. To je totiž moment, kdy už podle NSS nemůže FÚ zahájit kontrolu. Podáním opravného DP či zahájením kontroly se však tato doba restartuje.

EDIT: ještě doplňuji, že za r. 2014 se DP (bez auditora) podávalo nejpozději ke 31. 3. 2015, a tedy "promlčení" nastává k 1. 4. 2018.
« Poslední změna: 16 Ledna 2018, 15:23:57 od kdo »
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nepoužití DS FO (daňové přiznání)
« Odpověď #37 kdy: 16 Ledna 2018, 15:39:28 »

Já jsem to chápal jako 3 roky od podání. Ale i kdyby to bylo tak, jak tvrdí pan kdo, tak je fajn, že to takto stihli vydat necelého čtvrt roku před promlčením.

V tom jejich metodickém pamfletu se píše, že ...Pokuta má trestající a výchovný charakter, jejím cílem tedy je sankcionovat daňový subjekt, který nedodrží povinnou elektronickou formu podání, a výchovné působení směrem k dodržování této povinnosti v budoucnu.
Ku-va, jak mne to má vychovat k budoucímu plnění povinnosti, když mi pokutu za rok 2014 udělí v r. 2018? Na mě to má tedy místo výchovného charakteru takový charakter, že to ve mně brutálně vře, vidím rudě a celou finanční správu považuji a budu považovat za jedno z největších zmr-stev do konce svých dnů.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nepoužití DS FO (daňové přiznání)
« Odpověď #38 kdy: 16 Ledna 2018, 16:27:21 »

...vidím rudě a celou finanční správu považuji a budu považovat za jedno z největších zmr-stev do konce svých dnů.

Vítej v klubu......a bude hůř, současnou vrchní svini Shillerovou jsem měl tu nečest osobně zažít a arogantnější mrchu jsem nezažil. K ouřadu se beztak dostala za odměnu, že falšovala data o "úspěšnosti" EET a horší vedení už snad MF ani mít nemůže.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nepoužití DS FO (daňové přiznání)
« Odpověď #39 kdy: 16 Ledna 2018, 16:59:00 »

Už mám v hlavě vizi mého podání:
1. odvolání
2. návrh na odkladný účinek z moci úřední (ne žádost)
3. žádost o prominutí pokuty
4. žádost podle 106, kolik vydali platebních příkazů a na co jdou vybrané peníze.

A nějaká ta 106 jim tam bude chodit asi pravidelně co měsíc...

Od kdy přesně máte v registru uvedenou datovku lze zjistit výpisem údajů z Registru obyvatel, který je možné zdarma získat přes stránky CzechPOINT@home.
Já jsem asi debil, ale prostě na těch jejich nových stránkách (https://portal.gov.cz/obcan/formulare) ani nikde jinde nejsem schopen najít formulář pro výpis z registru obyvatel

Edit: přidáno odvolání
« Poslední změna: 16 Ledna 2018, 23:40:30 od akit »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nepoužití DS FO (daňové přiznání)
« Odpověď #40 kdy: 20 Ledna 2018, 19:20:49 »

Ten formulář na registr obyvatel tam přidali teprve před pár dny

https://portal.gov.cz/obcan/formulare
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nepoužití DS FO (daňové přiznání)
« Odpověď #41 kdy: 29 Ledna 2018, 08:19:02 »

Vracím se zpět k případu sestry. Z berňáku přišlo sdělení, že nemůžou pokutu prominout, protože "daňový řád nezná institut prominutí pokuty".
Mají to tak dobře?
Edit
Mně to jejich tvrzení přijde jako nesmyslné, resp. že si odporují: Pokud podle §2 odst. 5 DŘ se pokuty považují za příslušenství daně, tak § 259, nadepsaný jako Řízení o prominutí daně nebo příslušenství daně řeší i odpuštění pokuty (?). Nebo tím myslí, že to není dále nějak v DŘ precizováno? Moc tomu nerozumím.
« Poslední změna: 26 Března 2018, 16:31:55 od akit »
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nepoužití DS FO (daňové přiznání)
« Odpověď #42 kdy: 01 Února 2018, 10:33:15 »

Přikládám rozsudek NSS, podle něhož není možné, aby finanční správa považovala za neúčinná taková podání, která sice nejsou učiněna v předepsané struktuře, ale umožňují správci daně tato podání zpracovat. NSS tak potvrdil rozsudek Krajského soudu v Ostravě, který označil prohlášení neúčinnosti podání daňového přiznání k DPH společnosti Punktum, spol. s r.o. ve formátu PDF za nezákonné. Podle NSS není zákonem dostatečně jednoznačně stanoveno, že podání jiným než předepsaným způsobem, doporučeným finanční správou, má automaticky vadu, pro kterou by nebylo způsobilé k projednání.

2 Afs 25/2015 - 38 z 3. ledna 2018

Věc se mě netýká, jak psal hh, zřejmě to nebude použitelné přímo ani případech popisovaných v tomto vlákně. Nicméně tav věta mi zní natolik obecně že by to teoreticky mohlo někomu v argumentaci pomoci.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nepoužití DS FO (daňové přiznání)
« Odpověď #43 kdy: 23 Března 2018, 19:09:03 »

Osoba XY měla dvě datové schránky, podnikající fyzická osoba (OSVČ) a fyzická osoba.

Osoba před týdnem zrušila živnost, do datové schránky podnikající fyzické osoby přišla zpráva o znepřístupnění datové schránky.

Datová schránka fyzické osoby je normálně klasicky v provozu.

Může bývalá OSVČ podat daňové přiznání klasicky v papírový podobě nebo musí odeslat z datové schránky fyzické osoby?
« Poslední změna: 23 Března 2018, 19:10:44 od t4455 »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za nepoužití DS FO (daňové přiznání)
« Odpověď #44 kdy: 23 Března 2018, 20:10:50 »

...Může bývalá OSVČ podat daňové přiznání klasicky v papírový podobě nebo musí odeslat z datové schránky fyzické osoby?

Podle mého názoru může podat jak papírově, tak prostřednictvím DS FO.
IP zaznamenána