30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 71kmh v obci RAMER 10C výzva a rozhodnutí od MěÚ  (Přečteno 17104 krát)

XYZ

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
[?] 71kmh v obci RAMER 10C výzva a rozhodnutí od MěÚ
« kdy: 15 Června 2016, 11:37:02 »

Zdravím všechny aktivní uživatele těchto stránek!
Mám takový problém, přišla mi nejdříve výzva s modrým pruhem k zaplacení pokuty ve výši 1200Kč. Na auto které je na mě psané ale nepoužívám ho (jezdí s nim někdo jiný). Nevěnoval jsem tomu nejdřív pozornost, někam to založil, a zapoměl na to...cca po měsíci, teď dorazil další pruhovanej dopis s rozhodnutim že mam zaplatit 3500Kč!!! 2500 pokuta a 1000 spravni řízení. Tak teď nevim jestli jsem neudělal něco špatně, a neměl tomu předejít. Zkoumám tyto stránky, ale zatím jsem neobjevil nic podobné mému případu. Proto všechny prosím o typy a rady jak toto řešit co jim napsat, koho nahlásit atd...popravdě opravdu nevíme kdo s autem jel, fotka nepřišla, oni ji asi mají, ale já, majitel auta to určitě nebyl. Přikládám všechny dokumenty od úřadu...pište co si o tom myslíte. Děkuji!!!
« Poslední změna: 15 Června 2016, 11:42:46 od XYZ »
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:71kmh v obci RAMER 10C výzva a rozhodnutí od MěÚ
« Odpověď #1 kdy: 15 Června 2016, 11:47:02 »

SPrávní DELikt ve verzi turbo. Je to tu už několikrát, takže jen telegraficky – ve lhůtě podat neodůvodněný odpor, v dalším řízení pak namítat, že nebylo měřeno prostřednictvím automatizovaného technického prostředku používaného bez obsluhy (odkaz na osvědčení o proškolení obsluhy) a že úřad neučinil nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupku, když ani nevyzval provozovatele k podání vysvětlení.
« Poslední změna: 15 Června 2016, 11:59:44 od iWarp »
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:71kmh v obci RAMER 10C výzva a rozhodnutí od MěÚ
« Odpověď #2 kdy: 15 Června 2016, 12:16:36 »

Citace
Zkoumám tyto stránky, ale zatím jsem neobjevil nic podobné mému případu.

Teda nic ve zlém, ale prakticky všechna témata tohodle fóra se zabývají právě tímto problémem. Každá možná varianta je již několikrát probrána z různých pohledů. Chce to věnovat čtení fóra jeden večer a vše bude jasnější.  :)

Citace
Nevěnoval jsem tomu nejdřív pozornost, někam to založil, a zapoměl na to...

To je v případě úředního dokumentu ten nejšpatnější postup, a neplatí to jenom pro oznámení od exekutora.
Jo a ten odpor je nutné podat do osmi dnů od obdržení rozhodnutí. Jinak konečná.
« Poslední změna: 15 Června 2016, 19:29:24 od uziv »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:71kmh v obci RAMER 10C výzva a rozhodnutí od MěÚ
« Odpověď #3 kdy: 15 Června 2016, 13:05:08 »

Zkoumám tyto stránky, ale zatím jsem neobjevil nic podobné mému případu
Taky si s dovolením kopnu ... tohle mi přijde prakticky jako definice slůvka chucpe.

Proto všechny prosím o typy a rady jak toto řešit co jim napsat, koho nahlásit atd...popravdě opravdu nevíme kdo s autem jel, fotka nepřišla, oni ji asi mají, ale já, majitel auta to určitě nebyl. Přikládám všechny dokumenty od úřadu...pište co si o tom myslíte. Děkuji!!!
No tak hlavně tohle úřadu nevykládejte, že ani nevíte, kdo s tím autem jel, protože by po vás mohli vystartovat znovu kvůli porušení povinnosti dané § 10(1)(d) ZPPK. Jinak jak upozornili předřečníci, slušnou šanci tady dává turbo model (viz fórum), zejména v kombinaci s nadřízeným orgánem, kterým je KÚ Středočeského kraje, jenž je jednak zahlcený, jednak nijak zvlášť protiřidičsky naladěný (v kontrastu s některými jinými kraji).
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:71kmh v obci RAMER 10C výzva a rozhodnutí od MěÚ
« Odpověď #4 kdy: 15 Června 2016, 17:58:36 »

Nahoře je takové vyhledávací okénko a když tam zadáte jakékoli klíčové slovo ( určená částka, správní řízení, objektivní zodpovědnost, turbo model ...... ), tak budete asi překvapen, co se na Vás vysype. Předtím doporučuji návrat do pozice "domů", jinak hledá jen v otevřeném vláknu.
Nemáte to prohrané, jen je třeba kouknout baziliškovi do očí. Budete překvapen, ale máte i spoustu práv něco požadovat od úřadu za ty prachy, co požadují oni.
IP zaznamenána

XYZ

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:71kmh v obci RAMER 10C výzva a rozhodnutí od MěÚ
« Odpověď #5 kdy: 15 Června 2016, 22:52:12 »

Ok OK Ok všem děkuji za informace podám odpor v tomto https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2970.0 vzoru. nic víc tedy psát nebudu, omlouvám se že to tu plevelim, ale fakt jsem zatím nic v mim znění nenašel, jsem tu novej, a zkoumám, otrkávám se. Takže do mě klidně kopejte :D to mi pomuže! Jen doufám že si mě nepředvolají osobně, jinak ještě mě napadá, nemohu třeba v tomto stadiu zpochybnit to že jsem auto neřídil já? Když jim napíšu ten odpor, a budu to tlačit na to že byl problém v měření, neproškolené obsluz atd... nepřiznávám se tim? Děkuji!
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:71kmh v obci RAMER 10C výzva a rozhodnutí od MěÚ
« Odpověď #6 kdy: 15 Června 2016, 23:05:45 »

Z toho si nic nedělejte, a více čtěte. Problematika to není jednoduchá, nicméně je přímočará, a její nastudování se vám může hodit v budoucnu.

Mrkněte sem (protože info tam dal dohromady největší machr - já :D ):
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2762.msg26363#msg26363
jste v "SprDel 3. fáze" a řidič už nikoho nezajímá - jen chtějí prachy.

Budete se bránit argumentací turbosprdele + jakoukoli další argumentací že se přestupek nestal, šance máte dobré, ale bude vás to stát nějaký čas čtením zdejšího fóra. Alternativně se můžete nechat zastupovat společností co tohle řeší komerčně, ale ve vašem případě (pokud máte nějaký ten volný čas) je to asi zbytečné.
IP zaznamenána

XYZ

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:71kmh v obci RAMER 10C výzva a rozhodnutí od MěÚ
« Odpověď #7 kdy: 15 Června 2016, 23:09:31 »

 :D :D ;) Díky PJ budu studovat...snad mě to i začíná bavit  ;D
IP zaznamenána

XYZ

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:71kmh v obci RAMER 10C výzva a rozhodnutí od MěÚ
« Odpověď #8 kdy: 05 Července 2016, 10:52:42 »

Zdravim ve spolek. Tak mi přišlo předvolání k ústnimu projednání. To co jsem si nejméně přál :-/ omluva musí být oduvodněna. Je to samozřejmě ve všední den dopoledne. Což znamená dovolenou nebo neplacený den volna z práce. Dá se na toto podle nějakého zákona odvolat? A z toho důvodu to řešit písemně? Nebo je lepší se dostavit a handrkovat se tam s nějakými právy a paragrafy ve kterých se moc nevyznám a bojím se že mě tam s něčim sfouknou jako svíčku... Nebo že řeknu něco špatně na základě čeho mě podělaj, a už nebude cesty z5. Všem moc děkuji za rady.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:71kmh v obci RAMER 10C výzva a rozhodnutí od MěÚ
« Odpověď #9 kdy: 05 Července 2016, 11:34:02 »

Zdravim ve spolek. Tak mi přišlo předvolání k ústnimu projednání. To co jsem si nejméně přál :-/ omluva musí být oduvodněna. Je to samozřejmě ve všední den dopoledne. Což znamená dovolenou nebo neplacený den volna z práce. Dá se na toto podle nějakého zákona odvolat? A z toho důvodu to řešit písemně? Nebo je lepší se dostavit a handrkovat se tam s nějakými právy a paragrafy ve kterých se moc nevyznám a bojím se že mě tam s něčim sfouknou jako svíčku... Nebo že řeknu něco špatně na základě čeho mě podělaj, a už nebude cesty z5. Všem moc děkuji za rady.

Vážený orgáne, jednání se nezúčastním, protože na úřadě dostávám migrénu. Proto žádám o projednání v mé nepřítomnosti. Následně  žádám zaslání kopie spisu, abych se s ním mohl seznámit a vyjádřit se k podkladům pro vydání rozhodnutí.
IP zaznamenána

XYZ

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:71kmh v obci RAMER 10C výzva a rozhodnutí od MěÚ
« Odpověď #10 kdy: 05 Července 2016, 23:49:03 »

Myslite? Až tak jednoduše? Nebudou ta brat jako výsměch? Na proskoleni obsluhy, automatizovane mereni, neprovedeni potrebnych kroku ke zjisteni totoznosti ridice nemam ted v dopise namitat? Az v dalsich krocich? Dekuji za info ;-)
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:71kmh v obci RAMER 10C výzva a rozhodnutí od MěÚ
« Odpověď #11 kdy: 07 Července 2016, 19:29:49 »

Pokud nechcete aby to vypadalo jako výsměch nahraďte první opasovu větu dle pravdy:

Vážený správní orgáne, jednání se nezúčastním, protože náklady a komplikace vzniklé mojí nepřítomností v práci jsou neúměrné informacím které bych vám k domnělému přestupku poskytl. Proto žádám o projednání v mé nepřítomnosti...

V tomto dopise také nebudete namítat jakékoli věci z těch co jste zmínil.
IP zaznamenána

XYZ

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:71kmh v obci RAMER 10C výzva a rozhodnutí od MěÚ
« Odpověď #12 kdy: 08 Července 2016, 09:05:34 »

Super! Díky PJ  ;) Nyní to má ten správný říz! Budu informovat jakmile něco dorazí. A že to bude brzo...máme tu ty ouředníky nějaký moc aktivní...
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:71kmh v obci RAMER 10C výzva a rozhodnutí od MěÚ
« Odpověď #13 kdy: 08 Července 2016, 09:15:36 »

Hlavně doporučuji studium podobných vláken zde na fóru. Tohle musí patřit mezi základní skills.
IP zaznamenána

XYZ

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:71kmh v obci RAMER 10C výzva a rozhodnutí od MěÚ
« Odpověď #14 kdy: 16 Října 2016, 22:15:38 »

Zdravim ve spolek. Po pár měsicích zase potřebuji radu. S ouřadem jsem prohodil pár dopisů a stále jsou nějaci moc akční...dostal jsem od nich kopii spisu i s fotografii, ověření o spravné funkci radaru atd atd...nějak mě tam nenapadlo co jim namítnout. Tak jsem se v poslednim dopise odvolal na to: že nebylo měřeno prostřednictvím automatizovaného technického prostředku používaného bez obsluhy (odkaz na osvědčení o proškolení obsluhy) a že úřad neučinil nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupku, když ani nevyzval provozovatele k podání vysvětlení..... A na to úřad reagoval pouze tak že mi dali další termín pro osobní navštěvu... Doufal jsem že mě pouze vyzvou k tomu ať udám toho co řídil... Myslite že se mohu z osobní návštěvy opět omluvit na základě vytížení v zaměstnání a zároveň jim zdělit že auto řídil Helmut? Nebo jak dál reagovat? Děkuji za Tipy :-)
IP zaznamenána