30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Výzva z MHMP - ulice Modřanská  (Přečteno 10090 krát)

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
[LOST] Výzva z MHMP - ulice Modřanská
« kdy: 08 Června 2016, 10:32:14 »

Po delší odmlce a úspěšně vyřešeném případu (díky vaší pomoci) ve Starém Vestci tu mám další specialitu, tentokrát z kuchyně MHMP, konkrétně Modřanská ulice. Celou dobu je tam 70, pak se to někde změní na 50 a radar. Takže mě změřili 70 na 50, přišel dopis "zaplať odpustek 1000,-", naprášil jsem německého občana a včera přišel dopis Příkaz - 3000,- pokuta a 1000,- správní řízení. Takovou raketu jsem teda nečekal. Je ještě reálný se z toho nějak vykroutit? Do osmi dnů podám Odpor a tejden na to si zažádám o spis.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Re:Výzva z MHMP - ulice Modřanská
« Odpověď #1 kdy: 08 Června 2016, 11:13:23 »

Asi by stálo to dát do samostatného vlákna (byť obě místa jsou velmi podobná). Pochopitelně bude třeba ze spisu a od německého občana zjistit, zda MHMP vůbec řidiče kontaktoval, co ten mu odpověděl, časovou posloupnost, atd...

EDIT: odděleno do samostatného vlákna --HH
« Poslední změna: 08 Června 2016, 11:43:28 od hh »
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Re:Výzva z MHMP - ulice Modřanská
« Odpověď #2 kdy: 08 Června 2016, 11:29:01 »

Asi by stálo to dát do samostatného vlákna (byť obě místa jsou velmi podobná). Pochopitelně bude třeba ze spisu a od německého občana zjistit, zda MHMP vůbec řidiče kontaktoval, co ten mu odpověděl, časovou posloupnost, atd...

Tady jsem bohužel udělal chybu. Němce sem si vymyslel a ten údajnou zásilku logicky ani nepřevzal, resp. nemám jak to ověřit.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - ulice Modřanská
« Odpověď #3 kdy: 08 Června 2016, 12:53:35 »

Tak odpor to už nezhorší, znát spis je pochopitelně základ. Řidič se ke svému hrdelnímu činu přiznat pochopitelně musí, aby majitel vozu nespadl do sprdele. Navíc, nemusí se nijak trápit českým pravopisem, stačí, kdy odpoví některým ze 24 oficiálních jazyků EU.

MHMP ho pochopitelně musí kontaktovat, ale jestli má poštou vrácenou zásilku s poznámkou "Adresát neznámý", tak nebude mít s důkazem své aktivity problém. Ale spekuluji, chce to spis.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - ulice Modřanská
« Odpověď #4 kdy: 08 Června 2016, 14:18:29 »

Tak odpor to už nezhorší, znát spis je pochopitelně základ. Řidič se ke svému hrdelnímu činu přiznat pochopitelně musí, aby majitel vozu nespadl do sprdele. Navíc, nemusí se nijak trápit českým pravopisem, stačí, kdy odpoví některým ze 24 oficiálních jazyků EU.

MHMP ho pochopitelně musí kontaktovat, ale jestli má poštou vrácenou zásilku s poznámkou "Adresát neznámý", tak nebude mít s důkazem své aktivity problém. Ale spekuluji, chce to spis.

No, v tý SprDeli už to dle dopisu právě je. Podám odpor, zažádám o spis a dám vědět.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - ulice Modřanská
« Odpověď #5 kdy: 09 Června 2016, 09:19:08 »

Jde o to, jestli to v té sprdeli je dle zákona. A pokud SO řidiče nekontaktoval (tedy - ve spisu není žádný dopis řidičovi), bod (a docela zásadní) pro vás. Logicky - když SO řidiči nepošle dopis, tak ten se těžko může přiznat. Konečně - ten dopis od SO by měl být v němčině (resp. v úředním jazyce státu adresáta - platné pro EU). Pokud nebyl, je opět otázka, zda překlopení na sprdel proběhlo dle zákona.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - ulice Modřanská
« Odpověď #6 kdy: 09 Června 2016, 10:00:19 »

Konečně - ten dopis od SO by měl být v němčině (resp. v úředním jazyce státu adresáta - platné pro EU).
Tato povinnost se vztahuje pro sankční řízení, nikoli pro podání vysvětlení. A SO když jde někomu po krku, tak nejdříve požaduje vysvětlení.
« Poslední změna: 09 Června 2016, 10:02:13 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - ulice Modřanská
« Odpověď #7 kdy: 09 Června 2016, 10:11:39 »

Neznám detailně příslušnou eurosojuzovou regulaci, takže nevysypu z rukávu nějaká konkrétní ustanovení upravující povinnosti orgánu v předprocesní fázi směrem k netuzemským aktérům. Nicméně dorazí-li v souvislosti s prověřováním přestupku dopis od potenciálního přestupce či svědka v němčině, v žádném případě jej nemůže SO ignorovat jen proto, že je pologramotný a jednomu z úředních jazyků Království a zemí v Říšské radě zastoupených nerozumí.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - ulice Modřanská
« Odpověď #8 kdy: 09 Června 2016, 12:31:02 »

hh: a stejně tak je vhodné, že pokud helmutovi přistane dopis v češtině, on může německy a s příslušným dialektem odpovědět „nerozumím co po mně chcete, protože neumím česky a nemám povinnost česky rozumět. Pokud tedy po mně něco chcete, napište mi to v mém rodném jazyce…“
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Re:Výzva z MHMP - ulice Modřanská
« Odpověď #9 kdy: 11 Června 2016, 22:23:50 »

Tady jsem bohužel udělal chybu. Němce sem si vymyslel a ten údajnou zásilku logicky ani nepřevzal, resp. nemám jak to ověřit.

Pokud to jméno je aspoň trochu reálné, tak lze najít Němce stejného jména na jiné adrese a úřadu sdělit, že se adresa změnila a ten zatracenej Němec se neobtěžoval Vám to sdělit. Vy jste sdělil adresu, kterou jste znal v době spáchání přestupku. Aspoň se to trochu zamotá, protože nebudou vědět, zda mají poslat na nově udanou adresu, když už je to ve sprdeli. A pokud nový Němec zalže, že neřídil, tak se zase vějíř možností rozevírá.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - ulice Modřanská
« Odpověď #10 kdy: 27 Června 2016, 16:06:53 »

Tak na můj vkus pracuje magistrát docela rychle. Přišela mi reakce na můj odpor, a to, že byl podán pozdě. Dopis jsem měl ve schránce 7.6., po 8 pracovních dnech - tedy 16.6. jsem odeslal odpor. Podle nich byl poslední den 14.6.. Do těch osmi dnů se tedy počítá i víkend?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - ulice Modřanská
« Odpověď #11 kdy: 27 Června 2016, 16:18:00 »

To je jednoduché, jestli jste nechal hodit dopis do schránky (po marném uplynutí úložní lhůty), došlo k doručení fikcí. Typicky 1-2 dni před vhozením do schránky.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - ulice Modřanská
« Odpověď #12 kdy: 27 Června 2016, 16:54:06 »

To je jednoduché, jestli jste nechal hodit dopis do schránky (po marném uplynutí úložní lhůty), došlo k doručení fikcí. Typicky 1-2 dni před vhozením do schránky.

Požádal jsem o spis, tak tam by mělo být uvedeno, kdy to doručili, ne? Jinak už mi asi nezbejvá nic jinýho, než jim to zaplatit. :(
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - ulice Modřanská
« Odpověď #13 kdy: 27 Června 2016, 17:02:00 »

Na to nepotřebujete spis s doručenkou, stačí si vzpomenout, kdy vám přistála ve schránce výzva+poučení při prvním pokusu o doručení. Pokud to nevíte, bude to na té obálce či výzvě/poučení napsané. Pokud to nejste s to dešifrovat a byla to pošta (ne např. úřad doručující přímo), opište číslo zásilky (takové to RRxxxxxxxxxCZ) do https://www.postaonline.cz/trackandtrace
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - ulice Modřanská
« Odpověď #14 kdy: 27 Června 2016, 18:57:22 »

Na to nepotřebujete spis s doručenkou, stačí si vzpomenout, kdy vám přistála ve schránce výzva+poučení při prvním pokusu o doručení. Pokud to nevíte, bude to na té obálce či výzvě/poučení napsané. Pokud to nejste s to dešifrovat a byla to pošta (ne např. úřad doručující přímo), opište číslo zásilky (takové to RRxxxxxxxxxCZ) do https://www.postaonline.cz/trackandtrace

Obálku už bohužel nemám, ale v dopise je datum 23.5., tzn. 24.-25.5. to mohlo být na poště. Takzě i kdyby to bylo toho 24.5. tak běží ta 10 denní lhůta, to je 6.6. + 8 dní na odpor 16.6..
IP zaznamenána