30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: |WIN] jízda na oranžovou  (Přečteno 42411 krát)

tomasoft

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
|WIN] jízda na oranžovou
« kdy: 23 Května 2016, 18:19:05 »

Zdravím, byl jsem zastaven hlídkou PČR za nezastavení na oranžové (projeli přede mnou na rozhraní zelené/oranžové). Přes učiněný nátlak (povinná výbava) jsem odmítl řešení pokuty na místě. Po nějaké době jsem dostal příkaz na zaplacení pokuty, proti jemuž jsem podal odpor a vyžádal si spis. Bylo nařízeno ústní jednání. Jejich 'argumentace' je, že jsem měl dost času zastavit a že je to z videozáznamu, který hlídka PČR natočila, patrné.
Materiálním aspektem zatím argumentovat nebudu. Zkusím navrhnout doplnění důkazů (statistika nehod, znalecký posudek...), výslech policistů.
Má smysl znovu prostudovat si spis? Prosím o vaše komentáře, tipy.







IP zaznamenána

lubos

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 85
    • Zobrazit profil
Re:jízda na oranžovou
« Odpověď #1 kdy: 23 Května 2016, 19:41:36 »

Na ústní jednání bych šel, pořídil kopii všeho co tam je a vyžádal lhůtu k písemnému vyjádření se s podklady. Myslím že pokud video pořídili z auta tak na něm nemůže být vidět současně semafor a současně průjezd křižovatkou.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:jízda na oranžovou
« Odpověď #2 kdy: 23 Května 2016, 20:09:27 »

Co to je za nesmysl pokutovat jízdu na oranžovou?

S 1b - Signál se žlutým světlem „Pozor!“
Signál znamená pro řidiče povinnost zastavit vozidlo před dopravní značkou „Příčná čára souvislá“, „Příčná čára souvislá se symbolem Dej přednost v jízdě!“ a „Příčná čára souvislá s nápisem STOP“, a kde taková dopravní značka není, před světelným signalizačním zařízením (semaforem).
Je-li však vozidlo při rozsvícení tohoto signálu již tak blízko, že by řidič nemohl vozidlo bezpečně zastavit, smí pokračovat v jízdě.

Samozřejmě musíte si stát za svým že jste situaci vyhodnotil tak že jste nemohl bezpečně zastavit, chtěl bych vidět jak by vám dokázali že jo...
IP zaznamenána

tomasoft

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:jízda na oranžovou
« Odpověď #3 kdy: 23 Května 2016, 21:54:35 »

''...dalším šetřením hlídky bylo zjištěno, že interval mezi rozsvícením žlutého signálu a červeného signálu jsou 3 vteřiny'' (citace z úředního záznamu)
z toho nakonec vyvodili, že jsem musel projet na červenou
''...řidič svým jednáním porušil ustanovení § 70 odst. 2 písm. d) a dopustil se tím přestupku dle § 125c odst. 1 písm f) bod 5''
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:jízda na oranžovou
« Odpověď #4 kdy: 24 Května 2016, 08:06:35 »

Někde se tu (fakt ot nemůžu najít  >:( ) rozebírala reakční doba a délka svícení oranžové. Pokud svítila 3 s., nepřijde mi to adekvátní k tomu aby mohl člověk zareagovat a zastavit.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:jízda na oranžovou
« Odpověď #5 kdy: 24 Května 2016, 09:42:40 »

určitě by stálo za to zeptat se řídící opice proč sama nezastavila když měla dost času na to zajišťovat důkazy proti vám , samozřejmě až po té, co jí vyslechnete :)
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:jízda na oranžovou
« Odpověď #6 kdy: 24 Května 2016, 09:44:23 »

Tohle musí být při správné argumentaci easy task, protože neexistuje jedinej důkaz, že jsi jel na červenou, vždyť ta oranžová tam mohla svítit klidně 5 sekund, se to zrovna nějak zaseklo nebo co  :)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:jízda na oranžovou
« Odpověď #7 kdy: 24 Května 2016, 10:50:26 »

Někde se tu (fakt ot nemůžu najít  >:( ) rozebírala reakční doba a délka svícení oranžové. Pokud svítila 3 s., nepřijde mi to adekvátní k tomu aby mohl člověk zareagovat a zastavit.
3s při 50 km/h jsou naprosto v pohodě, pokud není zrovna náledí, sníh či mokrá dlažba. https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2572.0
Citace
vždyť ta oranžová tam mohla svítit klidně 5 sekund, se to zrovna nějak zaseklo nebo co
Takovou argumentaci bych snad ani nezkoušel.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:jízda na oranžovou
« Odpověď #8 kdy: 24 Května 2016, 11:16:21 »

''...dalším šetřením hlídky bylo zjištěno, že interval mezi rozsvícením žlutého signálu a červeného signálu jsou 3 vteřiny'' (citace z úředního záznamu)
z toho nakonec vyvodili, že jsem musel projet na červenou
''...řidič svým jednáním porušil ustanovení § 70 odst. 2 písm. d) a dopustil se tím přestupku dle § 125c odst. 1 písm f) bod 5''
A jakpak ten cas zjistili? (zaznam, pocit, MMysleni?)
Pokud ten zaznam je, tak si o nej pozadejte.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

lubos

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 85
    • Zobrazit profil
Re:jízda na oranžovou
« Odpověď #9 kdy: 24 Května 2016, 12:06:09 »

Úřední záznam není důkaz. To že opice "dalším šetřením" cokoliv zjistila nemá váhu. Je na správním orgánu aby opatřil důkazy procesně bezvadným postupem.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:jízda na oranžovou
« Odpověď #10 kdy: 24 Května 2016, 12:26:03 »

Takovou argumentaci bych snad ani nezkoušel.

To je jasná, taky si dělám legraci, každopádně chce vidět, zda mají něco v ruce nebo si to všechno jen vycucali z prstu.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:jízda na oranžovou
« Odpověď #11 kdy: 24 Května 2016, 12:39:28 »

Tak to je jiná  ;). Já bych se k tomu postavil tak, že bez videa není důkaz. A když bude video:
a) dejte odkaz sem, přesuneme do kuchyně a zkusím najít slabé místo,
b) pokud nechcete lokalitu odhalit ani v kuchyni, pošlete mi odkaz přes SZ
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

tomasoft

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:jízda na oranžovou
« Odpověď #12 kdy: 24 Května 2016, 12:54:24 »

A jakpak ten cas zjistili? (zaznam, pocit, MMysleni?)
Pokud ten zaznam je, tak si o nej pozadejte.

mám celý spis včetně záznamu z přední i zadní kamery - postnu do sz

Úřední záznam není důkaz. To že opice "dalším šetřením" cokoliv zjistila nemá váhu. Je na správním orgánu aby opatřil důkazy procesně bezvadným postupem.

u toho času jsem při ústním jednání poukázal na neexistenci důkazu

nic moc jsem nerozporoval ani nenavrhoval, nechám si to na odvolání

IP zaznamenána

tomasoft

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:jízda na oranžovou
« Odpověď #13 kdy: 24 Května 2016, 16:38:51 »

Tak to je jiná  ;). Já bych se k tomu postavil tak, že bez videa není důkaz. A když bude video:
a) dejte odkaz sem, přesuneme do kuchyně a zkusím najít slabé místo,
b) pokud nechcete lokalitu odhalit ani v kuchyni, pošlete mi odkaz přes SZ

máte sz
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:jízda na oranžovou
« Odpověď #14 kdy: 24 Května 2016, 16:42:28 »

Mám dávno staženo, ještě jsem se však do toho nepustil
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.