30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: |WIN] jízda na oranžovou  (Přečteno 42479 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:jízda na oranžovou
« Odpověď #30 kdy: 16 Června 2016, 23:05:23 »

Úmysl je totální kravina. SO si patrně z nějaké učebnice přečetl formy zavinění a do rozhodnutí opsal definice, ale obsah příliš nepochopil. Jak SO ví, že řidič tu oranžovou opravdu viděl? I když ji viděl, jak SO ví, že věděl, že může včas a bezpečně zastavit? Ono bohatě stačí, pokud řidič nesledoval 100% svého strojového času jen semafor, ale zcela v souladu se zákonem i zdravým rozumem dělil svou pozornost i na sledování jiných věcí (třeba kontrole tachometru, zrcátek ...) a v důsledku toho zpozoroval změnu ze zelené na oranžovou s nějakým zpožděním. Pak se zcela legitimně mohl domnívat, že zastavit už nestihne.

Nehledě na to, že případný úmysl je subjektivní kategorie, i když by se třeba povedlo objektivně prokázat, že zastavit mohl, tak to neznamená, že to nutně bylo jasné řidiči, který to musel vyhodnotit v reálném čase, má nějaké své zkušenosti atp. Klasický efekt „po bitvě generálem“.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:jízda na oranžovou
« Odpověď #31 kdy: 17 Června 2016, 11:20:56 »

A ještě z jiného soudku.. orgán se snaží přišít úmyslné zavinění přestupku.

Jestli se k tomu řidič sám nepřiznal tak nemají šanci to ustát.. ale hodí se to až do odvolání.. jinak to shodí tím že na přestupek stačí i nedbalost.

Tak to zůstalo i v rozhodnutí.. výborně..
V první řadě nebylo prokázáno zavinění.. úmyslné zavinění z provedených důkazů nevyplývá a obviněný by se měl cítit tím dotčený.
Obviněný v žádném případě nechtěl ohrozit ostatní účastníky ani s takovým ohrožením nebyl srozuměn.
Přestupek sice lze spáchat i z nedbalosti, ale nedbalost nevědomou správní orgán v rozhodnutí popírá (tvrzením že řidič o signálu věděl) a nedbalostí vědomou se vůbec nezabýval.

Z toho se sice v dalším kole vykroutí, ale asi se sami chytli do pasti na technické stránce přestupku jak popisuje enzym..

Správní orgán neprokázal že obviněný jel stejně rychle jako policejní auto.. a když obviněný jel rychleji tak se správní orgán uvaří na vlastní argumentaci..
IP zaznamenána

tomasoft

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:jízda na oranžovou
« Odpověď #32 kdy: 17 Června 2016, 16:36:39 »

díky za rychlý rozbor! zkusím na základě vašich postřehů z toho vytvořit odvolání.
tou červenou se asi nezabývali proto, že jsem u ústního jednání použil váš argument o neprokazatelnosti délky trvání oranžové
IP zaznamenána

tomasoft

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:jízda na oranžovou
« Odpověď #33 kdy: 28 Června 2016, 14:38:37 »

jelikož se blíží termín, tak posílám pracovní verzi odvolání. teď mne napadá, že jsem tam mohl zmínit materiální aspekt a též možná nezapnuté majáky při stíhání piráta

finální verze odvolání, kterou jsem posílal

edit: vice anonymizovana verze dokumentu
« Poslední změna: 21 Srpna 2017, 14:25:36 od tomasoft »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:jízda na oranžovou
« Odpověď #34 kdy: 28 Června 2016, 17:02:30 »

jelikož se blíží termín, tak posílám pracovní verzi odvolání. teď mne napadá, že jsem tam mohl zmínit materiální aspekt a též možná nezapnuté majáky při stíhání piráta

tomasoft:
Odbocoval jste, ne?

Tak nemuzete brzdit stejne intenzivne, jak pri jizde primo... vstupuje do toho jeste sila pusobici kolmo a jejich soucet je teprve vektor.
Zjednodusene, se "cast brzdneho ucinku" spotrebuje na zataceni.

Nevim, jestli se Vam to hodi a svoje k tomu jiste rekne enzym...

PS: doplnil jsem to, jen jako technikalii, usmazit na tom vzhledem k rozhledovym pomerum v pravnim state nelze (nakolik v nem zijeme, toto otazka)
« Poslední změna: 29 Června 2016, 08:14:39 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:jízda na oranžovou
« Odpověď #35 kdy: 28 Června 2016, 21:05:54 »

To odbočování bych vynechal, pro úřad je to příliš složité na pochopení už teď. A navíc pořádné odbočování de fakto začíná až za semafory.
IP zaznamenána

tomasoft

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:jízda na oranžovou
« Odpověď #36 kdy: 28 Června 2016, 21:55:57 »

asi bych to tam taky nepsal, pak by so mohl mozkovým myšlením dojít k tomu, že jsem chtěl projet semafory za každou cenu.
IP zaznamenána

tomasoft

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:jízda na oranžovou
« Odpověď #37 kdy: 25 Srpna 2016, 17:12:00 »

přišlo rozhodnutí z kraje - zrušeno a vráceno k so I. stupně k novému projednání. zatím díky všem zúčastněným, především enzymovi. posílal jsem jinou verzi odvolání, v případě zájmu mohu nahrát. na radu jednoho člena jsem před tím ještě poslal blanketní odvolání. současně jsem poslal stížnost na pčr ohledně pomalé jízdy, přecházení ulice policisty a šikany při snaze vybrat pokutu hotově. ten maják jsem tam nepsal, protože ho měli zapnutý už při otáčení, viz horní stavový pruh s údaji na videu (maj on, sir off)

IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:jízda na oranžovou
« Odpověď #38 kdy: 25 Srpna 2016, 18:22:39 »

Ten krajský ouřada je pěkný zmrd. Vašimi argumenty se vůbec nezabýval a poradil SO1 podstatně lepší paragraf (ten správný). Konečná verze odvolání mě zajímá v oblasti, jak jste zdůvodnil neexistenci materiálního znaku, tak ji nahrajte.
SO1 si patrně nebyl jist v kramflekách a přesunul to pod sběrný paragraf s tím, že dáte pokoj a nebude se odvolávat. Teď jde o to, abyste v prvé řadě Vy dokonale pochopil, proč jste nemohl zastavit (protože fyzika a proč právě fyzika).
« Poslední změna: 25 Srpna 2016, 18:25:00 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

tomasoft

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:jízda na oranžovou
« Odpověď #39 kdy: 28 Srpna 2016, 11:44:59 »

Zeditovan puvodni prispevek s odvolanim
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:jízda na oranžovou
« Odpověď #40 kdy: 31 Srpna 2016, 21:50:56 »

Odvolání je technicky cela přesné a zdá se, že pohybu rovnoměrně zrychlenému opravdu rozumíte. Takže s chutí do dalšího boje s SO1, podle mne nemá šanci. Pokud se nevyskytne nějaký jiný problém technického charakteru, nemám k Vašemu případu co nového užitečného dodat. Ke strategii a taktice vedení SŘ po prvním úspěšném odvolání se snad vyjádří matadoři, až Vám něco dojde.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

tomasoft

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:jízda na oranžovou
« Odpověď #41 kdy: 01 Listopadu 2016, 11:36:17 »

zdravím, tak zatím žádné nové zprávy od so1, pouze přišlo obsahově víceméně očekávatelné vyjádření ke stížností na jednání pčr, no alespoň je to poučení pro příště...

IP zaznamenána

tomasoft

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:jízda na oranžovou
« Odpověď #42 kdy: 18 Března 2017, 15:43:16 »

opět zdravím po delší době, je to cca šest měsíců a zatím ticho po pěšině. vypadá to, že to nejspíše so vzdal, nicméně pořád má na další kolo ještě cca rok... pokud bych mohl přispět (paypal apod.) na chod tohoto fóra, rád to udělám
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:jízda na oranžovou
« Odpověď #43 kdy: 18 Března 2017, 16:29:22 »

opět zdravím po delší době, je to cca šest měsíců a zatím ticho po pěšině. vypadá to, že to nejspíše so vzdal, nicméně pořád má na další kolo ještě cca rok... pokud bych mohl přispět (paypal apod.) na chod tohoto fóra, rád to udělám

Pošli pár konrun na OSBID, popřípadě na konto Paraple, či jinou skutečně prospěšnou organizaci.
IP zaznamenána

tomasoft

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:jízda na oranžovou
« Odpověď #44 kdy: 21 Srpna 2017, 12:10:31 »

takže game over, ještě jednou díky všem zúčastněným, především uživateli enzym. předpokládám, že nyní už je možné vlákno přesunout do veřejné sekce ke studijním účelům
IP zaznamenána