30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Blanketni odvolání - rada  (Přečteno 45571 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Blanketni odvolání - rada
« Odpověď #30 kdy: 08 Července 2016, 14:12:36 »

Ano, takto sterilně je to správně. Případně lze i vypustit to v celém rozsahu aby v tom nějaký přemoudřelý úřad nezkoušel vidět odvolací důvody (viz to výše citované sdělení) - je to totiž redundantní, když není rozsah uveden, platí, že se odvolatel domáhá zrušení celého rozhodnutí, resp. všech jeho výroků, viz § 82(2) SprŘ.

Ta poslední věta, kde si odvolatel sám sobě stanoví lhůtu, tam být může i nemusí. Pokud jde o maximalizaci zdržení SO, bylo by třeba to asi nějak lokálně průzkumem bojem optimalizovat, kde ji použít a kde ne, případně i kolik si stanovit. U prdelních SO se mi vcelku osvěčilo tam nic takového necpat, oni to dost často postoupí kraji a teprve ten si všimne, že jde o blanket. Takže to buď vrátí zpátky SO1, nebo si to zprocesuje sám, což je ještě lepší, protože kraje jsou v téhle přípravné činnosti ukrutně pomalé.
IP zaznamenána

tazi

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Blanketni odvolání - rada
« Odpověď #31 kdy: 24 Srpna 2016, 21:10:42 »

Tak jsem použil blanketní odvolání, které cituje Kdo na minulé stránce.
Dal jsem si tam královskou lhůtu 30 dní, ale díky pracovnímu vytížení jsem neměl čas to řešit a jsem už dva týdny ve skluzu.

Čekal jsem výzvu v DS, ale SO poslal normální poštou a byl po 10 dnech vhozen do schránky, takže nedoručeno.
Takže dotaz zní: Musí mě SO informovat, že předává na kraj nebo kraj informovat o tom, že odvolání řeší? Pokud už to na kraj předáno bylo a já pošlu důvodu nyní, musí je SO předat dál, ne?
Domělý přestupek byl "spáchán" 15.9.2015, tak řeším co dál. Úředník, který to měl na starosti je dost ignorant a pokud to ještě nepředal, tak bych ho docela rád popíchnul nečinností.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Blanketni odvolání - rada
« Odpověď #32 kdy: 25 Srpna 2016, 02:31:05 »

To „nedoručené“, vhozené do schránky je co, výzva od SO1 podle § 37(3) SprŘ k doplnění odvolacích důvodů?

Pokud jde o avízo, že věc byla postoupena kraji, které SO1 občas ve formě přípisu rozesílá, tak se přiznám, že je-li za tím nějaký hlubší důvod, tak jsem ho zatím neodhalil. Někde to dělají automaticky, někde nikdy, jinde náhodně či jen někteří úředníci ... možná jen potřebují vyčerpat rozpočet na obálky s modrým pruhem, aby jich napřesrok nedostali méně. Rozhodně to není nic, co by vyžadoval zákon (ani nepřímo). Určitě tím nemohou nahradit výzvu podle § 37 - tedy že by např. blanket prostě předali odvolacímu orgánu a povinnosti spočívající v odstraňování vad podání prostě nahradili tím, že jen účastníka informují o postoupení.

Ani pro účastníka to nijak zvlášť výhodné není. Kdybych potřeboval vědět, kde to leží, tak si tam zavolám nebo se zeptám podle § 36(2) SprŘ. Když si nebudu jistý, kde je spis, a budu chtít mít jistotu, že při postoupení nedojde k prodlevě, pošlu své podání dvojmo SO1 i SO2 (jinak ano, SO1 by to přeposlal SO2, ale může si dát na čas). Navíc to nejzajímavější na celém postoupení je stanovisko SO1 a to záměrně do toho avíza nekopírují, takže chcete-li na to reagovat před rozhodnutím SO2, stejně to z úřadů musíte nějakou vlastní aktivitou vyrazit.

Jestli spácháno 15.9.2015 a teprve jste ve fázi odstraňování vad odvolání, tak bych to v klidu nechal chcípnout. Provokovat nečinností je zbytečné - navíc tu byste musel směřovat proti (ne)vydání rozhodnutí o odvolání, ne proti nějakému dílčímu úkonu, a když ani vy jste zatím neprovedl úkon, který jste sám avizoval, tak by bylo poněkud zvláštní si stěžovat na nečinnost SO ...
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Blanketni odvolání - rada
« Odpověď #33 kdy: 29 Srpna 2016, 08:23:23 »

pánové, krátký dotaz na upřesnění - odvolání můžu adresovat na magistrát a oni to automaticky přepošlou na vyšší stupeň?

a chci nejdřív podat blanketní odvolání. Je nutné uvádět jakoukoliv lhůtu, kdy budu doplňovat podrobnosti? Nebo to prostě nechám bez lhůty a oni by si měli pak stejně vyžádat doplnění?

díky
IP zaznamenána

tazi

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Blanketni odvolání - rada
« Odpověď #34 kdy: 29 Srpna 2016, 09:35:20 »

hh: Díky za odpověď. Já to nikde v zákonech nemohl najít a nebyl jsem si jist jestli to avízo posílat mají nebo ne. Tímto je to jasné.

Jinak ano, ten dopis vhozený do schránky byla výzva k doplnění.

A teď mám něco v DS, ale zatím nevím co. Lhůta pro doručení je za týden.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Blanketni odvolání - rada
« Odpověď #35 kdy: 30 Srpna 2016, 01:58:51 »

pánové, krátký dotaz na upřesnění - odvolání můžu adresovat na magistrát a oni to automaticky přepošlou na vyšší stupeň?
Ano, dokonce to musíte podat (poslat) tomu úřadu, který rozhodnutí vydal, ten to pak spolu se svým vyjádřením a spisovým materiálem postoupí nadřízenému úřadu. Komu to budete formálně adresovat není podstatné. Obvykle se do hlavičky píše, že to je určeno např. kraji X prostřednictvím úřadu Y, ale i kdyby tam bylo jen jedno z toho, tak to není vada. Chybou by naopak bylo poslat to rovnou nadřízenému orgánu (viz např. zde: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2890.0).
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Blanketni odvolání - rada
« Odpověď #36 kdy: 30 Srpna 2016, 11:59:23 »

ok, díky

a co ta lhůta - zkoušel jste to už někdo podat bez ní a jaká byla reakce úřadu? Nechci si zbytečně sám na sebe nasazovat nějaké limity, na kterých by se pak mohli vozit. I když co jsem se zatím dočetl, tak lhůtu určuje ve finále vždy úřad, ta moje je jen návrh, který můžou a nemusí akceptovat
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Blanketni odvolání - rada
« Odpověď #37 kdy: 30 Srpna 2016, 17:38:58 »

Už se to tu diskutovalo mnohokrát, najděte si to a pročtěte. Osobně preferuju „ve lhůtě určené orgánem“ nebo tak něco.
« Poslední změna: 30 Srpna 2016, 17:57:43 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

adamzbyt

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Blanketni odvolání - rada
« Odpověď #38 kdy: 30 Srpna 2016, 17:53:59 »

ok, díky

a co ta lhůta - zkoušel jste to už někdo podat bez ní a jaká byla reakce úřadu? Nechci si zbytečně sám na sebe nasazovat nějaké limity, na kterých by se pak mohli vozit. I když co jsem se zatím dočetl, tak lhůtu určuje ve finále vždy úřad, ta moje je jen návrh, který můžou a nemusí akceptovat


BO podáno 25.7.2016 žádost o doplnění BO přišla 22.8.2016 na poště vyzvednuto 30.8.2016 . Lhůta určená pro doplnění odvolání 5 pracovních dní od obdržení výzvy.
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Blanketni odvolání - rada
« Odpověď #39 kdy: 31 Srpna 2016, 08:17:06 »

Už se to tu diskutovalo mnohokrát, najděte si to a pročtěte. Osobně preferuju „ve lhůtě určené orgánem“ nebo tak něco.

ano, diskutovalo, ale právě každý používá něco jiného a jednoznačného závěru jsem se nedočetl. Tahle vaše formulace se mi ale celkem pozdává, je taková neutrální a hlavně opět dává míč na stranu soupeře. díky
IP zaznamenána

kmr

  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
Re:Blanketni odvolání - rada
« Odpověď #40 kdy: 31 Srpna 2016, 08:45:51 »

Pokud ovšem tuto formulaci nepovažuje za důkaz obstrukčního jednání a pak to předá kraji bez výzvy - např. Brno...

Pro sichr je třeba možné ještě blanketní odvolání nepodepsat.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Blanketni odvolání - rada
« Odpověď #41 kdy: 31 Srpna 2016, 08:53:08 »

Viz zmíněná diskuse. Mě se hrubě nelíbí varianta, kde SO poučujete o relevantní judikatuře a dáváte mu najevo, že jste si vědom, že musíte odvolání doplnit, ale nutíte SO provést úkon, který je víceméně nadbytečný. Až tohle narazí na nějakého ambiciózního úředníka či jeho nadřízeného, tak to klidně dotáhnou k soudu a nejspíš to povede k prolomení dosavadní judikatury, podle které SO postupovat podle § 37 musí (jádro předpokládaného rozhodnutí by jistě bylo v tom smyslu, že nemusí, je-li zjevné, že účastník o vadách ví a učinil je záměrně).

Varianta nepsat tam nic je bezpečná, funguje, nelze ze strany SO napadnout. Varianta určit si vlastní lhůtu je o trochu drzejší, ale též patrně neprůstřelná, i když na výsledek sporu, pokud by účastník doplnění v avizované lhůtě neposlal a SO by ho nevyzval, bych si nevsadil (SO by pravděpodobně prohrál, ale úplně ložené to není).

Varianta „ve lhůtě určené úřadem“ je jen lehce míň oprsklá oprsklá verze varianty „dle NSS xy očekávám výzvu“. Nedoporučuju z výše nastíněných důvodů. Nepochybuji, že to v praxi může fungovat, ale stačí, aby se jen jednou do toho nějaký úřad zakousnul a může se podávání blanketních odvolání zkomplikovat. Navíc proti těm bezpečným variantám to neposkytuje vůbec žádnou výhodu.
IP zaznamenána

oswec

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Blanketni odvolání - rada
« Odpověď #42 kdy: 31 Srpna 2016, 15:42:54 »

Pokud ovšem tuto formulaci nepovažuje za důkaz obstrukčního jednání a pak to předá kraji bez výzvy - např. Brno...

Pro sichr je třeba možné ještě blanketní odvolání nepodepsat.

V Brne mam opacnou zkusenost. Podepsane BO podano 6. 6. 2016 zadost o doplneni BO prisla po cca tydnu. Lhuta urcena pro doplneni odvolani 5 kalendarnich dni od obdrzeni vyzvy.
IP zaznamenána

tazi

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Blanketni odvolání - rada
« Odpověď #43 kdy: 01 Září 2016, 20:32:15 »

Takže mě místo do DS poslal SO I výzvu k doplnění poštou, která mi samozřejmě nebyla "doručena".
Následně předal na SO II a ten dnes, 15 dní před výročím přestupku odvolání zamítl.
IP zaznamenána

komls

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Blanketni odvolání - rada
« Odpověď #44 kdy: 23 Června 2021, 10:08:12 »

Ahoj, po podání blanketu dle vzoru v tomto vlákně přišla obratem výzva k odstanění vad podání do 5 dnů...Lze to vyignorovat, když jsem v BO uvedl, že odůvodním do 30 dnů?
IP zaznamenána