30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Blanketni odvolání - rada  (Přečteno 45764 krát)

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Blanketni odvolání - rada
« kdy: 13 Května 2016, 18:04:41 »

Zdravím pánové, měl bych dotaz ohledne blanketniho odvolani. Posilal jsem blanket s tim ze do 20ti dnu doposlu doplneni. Otazka zni, co kdyz uz nic neposlu? Musi me ourada vyzvat? Bo jak to resi?

D´ik


Sent from my  ipchon using Tapatalk
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Blanketni odvolání - rada
« Odpověď #1 kdy: 13 Května 2016, 18:12:51 »

Ano, musí Vás vyzvat. Vy nejste oprávněn stanovovat jakékoli lhůty, správni orgán je naopak povinen tak činit. Buď Vám během pár dní dorazí dopis se stanovenou lhůtou (bývá to většinou 5 dnů), nebo se už nestane nic. Že by si sami vzpomněli, když jim pár měsíců nic nepošlete, je sice možné, ale neznám jediný případ, kdy by se to stalo.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Blanketni odvolání - rada
« Odpověď #2 kdy: 13 Května 2016, 18:23:18 »

Názor ryzího teoretika:
Zas tak moc optimistický bych nebyl. Výzva k odstranění vad podání je konstruována jako "pomoc" ovčanovi, který je zcela nevzdělán a netuší, která bije. Již tím, že jste podal blanketní a sám si stanovil královský termín pro doplnění dáváte najevo, že nejste žádná ovce, ale hustý účastník. SO klidně může poslat spis s blanketním odvoláním po termínu, který jste si stanovil nadřízenému SO, ten to nějak posoudí a SO 1. stupně podrží. Vám pak zbývá správní žaloba ke KS, kterou postavíte na tom, že Vás nevyzvali k doplnění. Soudce to smete ze stolu jako zneužití práva se znaky obstrukční praktiky. Půjdete s tím k NSS?
Spíše bych volil taktiku podat nepodepsané doplnění odvolání.

EDIT: jaxe ukázalo, jsem opravdu pouhý teoretik amatér.
Dovolím si nesouhlasit s enzym. V rozsudku NSS 2As99/2010 podal advokát blanketní odvolání a v něm uvedl že odvolací důvody doplní ve lhůtě 20 dnů což neučinil. SO postoupil odvolání jako blanketní a nadřízený SO rozhodl. NSS vyslovil že je povinností správního orgánu vyzvat k doplnění odvolání přestože je účastník řízení zastoupen osobou práva znalou a přestože advokát sám stanovil lhůtu k doplnění odvolání a tuto nedodržel.
« Poslední změna: 13 Května 2016, 22:23:30 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:Blanketni odvolání - rada
« Odpověď #3 kdy: 13 Května 2016, 18:30:07 »

Dik kluci, jeste dotaz na enzyma. Jelikoz posilam vse DS tak tam je vse automaticky podepsane. Ci ne?


Sent from my  ipchon using Tapatalk
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Blanketni odvolání - rada
« Odpověď #4 kdy: 13 Května 2016, 18:30:39 »

Přes DS je to automaticky podepsané.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Blanketni odvolání - rada
« Odpověď #5 kdy: 13 Května 2016, 18:57:12 »

mě to na nedoplněné blanketní odvolání prekludovalo přes půl roku. Těsně před prekluzí (asi 10 dní) přišlo oznámení od SO, že to posílají na kraj. To jsem moc nechápal, ale bylo mi to celkem jedno.
IP zaznamenána

lubos

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 85
    • Zobrazit profil
Re:Blanketni odvolání - rada
« Odpověď #6 kdy: 13 Května 2016, 20:40:28 »

Dovolím si nesouhlasit s enzym. V rozsudku NSS 2As99/2010 podal advokát blanketní odvolání a v něm uvedl že odvolací důvody doplní ve lhůtě 20 dnů což neučinil. SO postoupil odvolání jako blanketní a nadřízený SO rozhodl. NSS vyslovil že je povinností správního orgánu vyzvat k doplnění odvolání přestože je účastník řízení zastoupen osobou práva znalou a přestože advokát sám stanovil lhůtu k doplnění odvolání a tuto nedodržel.
IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:Blanketni odvolání - rada
« Odpověď #7 kdy: 13 Května 2016, 20:50:58 »

mě to na nedoplněné blanketní odvolání prekludovalo přes půl roku. Těsně před prekluzí (asi 10 dní) přišlo oznámení od SO, že to posílají na kraj. To jsem moc nechápal, ale bylo mi to celkem jedno.

On je to sprdel s prekluzi 4 roky. Takze bych rek ze si na to udelaji cas.


A co kdyz to poslu o par dnu pozdej?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Blanketni odvolání - rada
« Odpověď #8 kdy: 14 Května 2016, 07:05:14 »

A co kdyz to poslu o par dnu pozdej?

Záleží na tom, jaký kraj bude rozhodovat.
Některé kraje přezkoumávají rychle, takže se rozhodně vyplatí doplnit odvolání včas, ale třeba středočeši vezmou spis do ruky za cca 1,5 až 2 roky, takže se můžeš na lhůtu k doplnění od SO1 vykakat a klidně to pošli za tři měsíce. Dokud o věci nezačne SO2 rozhodovat, tak můžeš libovolně doplňovat odvolání jak chceš a oni k němu musí přihlédnout. 
IP zaznamenána

tomoking

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Blanketni odvolání - rada
« Odpověď #9 kdy: 14 Května 2016, 11:09:54 »

U me , podani blanketniho zari , vyzva o doplneni o 3 tydny pozdeji s lhutou na doplneni 5 dni. Tedy mesic k dobru . Pak to bylo na odvolacce cca 3 mesice. Misto jednani MS Kraj
IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Blanketni odvolání - rada
« Odpověď #10 kdy: 14 Května 2016, 12:29:31 »

A co kdyz to poslu o par dnu pozdej?

Záleží na tom, jaký kraj bude rozhodovat.
Některé kraje přezkoumávají rychle, takže se rozhodně vyplatí doplnit odvolání včas, ale třeba středočeši vezmou spis do ruky za cca 1,5 až 2 roky, takže se můžeš na lhůtu k doplnění od SO1 vykakat a klidně to pošli za tři měsíce. Dokud o věci nezačne SO2 rozhodovat, tak můžeš libovolně doplňovat odvolání jak chceš a oni k němu musí přihlédnout.

Trochu jsem nestihal, tak jsem dvacaty den poslal prazdne PDF datovkou. A uvidíme co bude dál.

Jinak odvolacka je stred. kraj.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Blanketni odvolání - rada
« Odpověď #11 kdy: 14 Května 2016, 15:57:01 »

Trochu jsem nestihal, tak jsem dvacaty den poslal prazdne PDF datovkou. A uvidíme co bude dál.
Jinak odvolacka je stred. kraj.

SO1 musí spis do 30 dnů od podání odvolání předat SO2.
Výzvu k doplnění udělali a tím skončili, je jim celkem u zadku jestli budou odvolání postupovat doplněné nebo ne.
Tebe už otravovat nebudou a až jim začas odvolání doplníš, tak to normálně postoupí odvolačce.
Co bude dál záleží jen na tobě, no stres ;)
IP zaznamenána

kmr

  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
Re:Blanketni odvolání - rada
« Odpověď #12 kdy: 04 Července 2016, 13:53:41 »

Co udělat, když SO výslovně odmítne vyzvat k doplnění blanketního odvolání a podá ho na kraj nedoplněné? Vyzve kraj k doplnění?

Je vhodné být aktivní a doplnit odvolací důvody? Nechci, aby kraj rozhodoval bez doplněných důvodů....

Díky moc
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Blanketni odvolání - rada
« Odpověď #13 kdy: 04 Července 2016, 14:00:28 »

Co udělat, když SO výslovně odmítne vyzvat k doplnění blanketního odvolání a podá ho na kraj nedoplněné? Vyzve kraj k doplnění?

Je vhodné být aktivní a doplnit odvolací důvody? Nechci, aby kraj rozhodoval bez doplněných důvodů....

Díky moc

Co znamená "SO výslovně odmítne vyzvat k doplnění"? To jste obdržel nějaký přípis vy smyslu "Milý občane, děkujeme za blanketní odvolání. Teď bychom Vás sice měli poučit a vyzvat k doplnění, ale jelikož je horko a nechce se nám, rozhodli jsme se tak neučinit."?
IP zaznamenána

kmr

  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
Re:Blanketni odvolání - rada
« Odpověď #14 kdy: 04 Července 2016, 14:10:27 »

V podstatě ano. Detaily v soukromé zprávě, nechtěl jsem konkrétně veřejně.

Díky
IP zaznamenána