30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k uhrazení leží na poště, mám DS  (Přečteno 11389 krát)

tazi

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Výzva k uhrazení leží na poště, mám DS
« kdy: 13 Května 2016, 09:07:45 »

Zdravím,
normálně si připadám jak největší pirát, když se mi tu po letech klidu sešly hned 3 řízení...

Nicméně dotaz je na správný postup, pokud jsem ve schránce našel od pošts oznámení + poučení od dopisu, ale mám zřízenou DS.
Paragrafy ohledně doručování do DS studuji, ale nejsem z toho úplně moudrej. Zatím mi vychází, že dopis nechám na poště ležet, protože jako majitel DS nemám povinnost papírovou poštu od ouřadů řešit. Pokud někdo máte odkaz přímo na patřičné §, budu rád za info, co si dostudovat.

No a protože mi to přišlo na jméno a adresu a letos již jezdím pouze autem a na motorce, které jsou psané na s.r.o. mi z toho vychází, že to musí být starší záležitost, navíc si vůbec nevybavuju, kdy jsem tam mohl jet.
Na poučení je označení písemnosti: Výzva k uhrazení určené částky a číslo jednací. A posílá MěÚ XXXXXX.
Je možnost v této fázi někoho nechat nahlédnout do spisu? Tím by se provalilo, že o tom vím ač byl dopis nedoručen.

EDIT (kdo): odstraněn název města
« Poslední změna: 13 Května 2016, 10:06:43 od kdo »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení leží na poště, mám DS
« Odpověď #1 kdy: 13 Května 2016, 10:06:03 »

Dopis ignorujte. Úřad má povinnost zasílat Vám do datové schránky (§ 19 spr. ř.). Museli by prokázat, že jste se k té zásilce mohl nějak dostat (není pravda, že Vy byste musel dokazovat, že nemohl, ačkoliv Vám to bude leckdo tvrdit).

Neuvádějte, který úřad Vám zasílá. Úředníci to tady čtou a mohou si tu vadu zhojit díky tomu, že je o ní touto cestou informujete.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení leží na poště, mám DS
« Odpověď #2 kdy: 13 Května 2016, 10:21:05 »

A máte i datovou schránku fyzické osoby? Protože jestli doručují něco staršího, kdy bylo vozidlo psáno na FO, pomilu li to, že se rozhoupali pozdě, mají doručeno. Nebo se pletu?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení leží na poště, mám DS
« Odpověď #3 kdy: 13 Května 2016, 10:32:16 »

A máte i datovou schránku fyzické osoby? Protože jestli doručují něco staršího, kdy bylo vozidlo psáno na FO, pomilu li to, že se rozhoupali pozdě, mají doručeno. Nebo se pletu?

1) DS fyzické osoby: vycházel jsem z toho, že uživatel tazi už ví, jak je to s datovými schránkami, a má DS jako FO, jelikož diskusi o DS absolvoval v tomto tématu: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2547.0.
2) Je úplně jedno, kdy k přestupku došlo. Rozhodné je datum vypravení zásilky z úřadu. Existovala-li a nebyla-li k danému datu zneprovozněna DS, měl úřad povinnost dle § 19 spr. ř. doručovat do DS.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení leží na poště, mám DS
« Odpověď #4 kdy: 13 Května 2016, 10:36:43 »

Tak to potom jo, o tom topicu jsem nevěděl, moje chyba. :-) Ohledně druhého bodu to je jasné, já narážel jen na skutečnost, na koho bylo vozidlo psáno v době spáchání přestupku.
IP zaznamenána

tazi

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení leží na poště, mám DS
« Odpověď #5 kdy: 13 Května 2016, 15:30:22 »

Pánove díky za rady a "utajení" města ;)

Ano, DS jsem měl jako PFO, ale nyní mám již zřízenou i FO.
Díval jsem se na to doručování a ouřad by měl vždy, když něco posílat zjišťovat, zda existuje DS. Takže postup = ignorace papíru na poště.
Tím je i zodpovězena otázka nahlédnutí, protože tím by se provalilo, že o výzvě vím.

Jinak od 9/2014 do 1/2016 jsem měl auto psané na FO, od 1/2016 mám jiné auto psané na s.r.o. Vybavil jsem si pouze 2 cesty skrze tuto lokalitu. Jedna byla loni v březnu a další loni v srpnu, tu jsme ale absolvovali manželčiným autem.

Jaký bude postup úřadu? Bude vymáhat "dlužnou" částku přes nějaký soudní příkaz?

PS: pokud Vám to nevadí, tak mi tykejte ;)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení leží na poště, mám DS
« Odpověď #6 kdy: 13 Května 2016, 15:52:48 »

To bude zatím jen odpustek. Nicméně pokud ho úřad nedoručil a zkusí něco dalšího, tak má nezhojitelnou chybu v řízení.
IP zaznamenána

tazi

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení leží na poště, mám DS
« Odpověď #7 kdy: 13 Května 2016, 16:21:23 »

Ano, o co se jedná vím. Mám od toho dopisu použení, kde je napsáno, že jde o výzvu k uhrazení... a číslo jednací.
Jde spíš o to, jaký bude postup po ignoraci a o termín "spáchání" domělého přestupku.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení leží na poště, mám DS
« Odpověď #8 kdy: 14 Května 2016, 08:29:27 »

Nasadíte strategii "mrtvý brouk" do doby, než si konečně všimnou té datovky a něco vám do ni pošlou. Pokud to bude až zahájení sprdele (nebo něco pozdějšího, třeba rozhodnutí o sprdeli), tak je máte na lopatě, protože jak jednou zahájí sprdel, nelze už řešit přestupek, ale pro nedodržení postupu (výzva, možnost udání) nelze ani dořešit sprdel -> WIN.

Pokud se proberou dřív, tak bude potřeba přizpůsobit strategii podle toho, co to bude. Pokud cokoliv jiného než ta odpustková výzva, tak by bylo ideální je nějak do sprdele co nejrychleji dotlačit (tj. např. odepsat, že jim nic nesdělíte), a následně postupovat jako v předchozím případě (absence možnosti odpustku -> nelze sprdel).
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení leží na poště, mám DS
« Odpověď #9 kdy: 24 Srpna 2016, 17:06:38 »

Přišla mi "výzva k úhradě určené částky" parkování, přebrána na poště a následně ignorována. Založena datovka.
Teď je něco opět na poště, pokud tam bude výzva k nabonzování řidiče a moje datová schránka zeje prázdnotou, taktika mrtvý brouk až ke sprdeli stále platí?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení leží na poště, mám DS
« Odpověď #10 kdy: 24 Srpna 2016, 17:56:50 »

Ano, pokud už máte aktivní datovku, tak vše na poště nechte odležet a vhodit do schránky. Reagovat má smysl jen, pokud by tím byla získána nějaká výhoda, jinak mrtvý brouk.
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení leží na poště, mám DS
« Odpověď #11 kdy: 25 Srpna 2016, 09:20:19 »

A umí si ouřada zjistit odkdy má ovčan datovku nebo jen aktuálně má/nemá? To znamená, že po čase mu dojde, že to posral a zahání znovu výzvou.   
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení leží na poště, mám DS
« Odpověď #12 kdy: 25 Srpna 2016, 09:36:04 »

Datum od poslední aktivace při lustraci DS asi vidí, kompletní historii ne, ale i tu si samozřejmě může SO opatřit, bude-li to považovat za relevantní. Konstatujete jen, co je zřejmé, celý tento trik spočívá v jediném momentu překvapení, od kterého je jasné, že se úřad pokusí vše napravit. Někdy ovšem ta náprava nemusí být možná, např. proto, že se na to přijde příliš pozdě, nebo třeba pokud si z té papírové pošty vyzvednu zahájení sprdele (tedy řádně doručeno), ale nechám ztratit vše, co tomu předcházelo (odpustek a případné další nezbytné kroky).
IP zaznamenána