30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Udajna zavada smerovek - jdou po papirech  (Přečteno 39169 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Udajna zavada smerovek - jdou po papirech
« Odpověď #30 kdy: 11 Června 2016, 20:30:53 »

Já to teď dával do jednoho odvolání - k těm bezprostředně nebezpečnejm závadám se jde přes vyhlášku 341/2014 Sb., kde je uvedeno jasně a taxativně, co jsou bezprostředně nebezpečné závady:

(3) Jsou-li na vozidle závady na brzdovém systému, které znemožňují nebo by mohly znemožnit účinně zastavit vozidlo, například prasklé brzdové hadice, nebo hrubé závady na řídicím ústrojí, například zjevné deformace a nadměrné vůle, jedná se vždy o závadu na vozidle, která bezprostředně ohrožuje bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.

Všechno ostatní jsou pouze závady nebezpečné silničnímu provozu, ale ne bezprostředně. Asi by se tam daly uhrát eště nějaký věci jako jízda na třech kolech atd. (což se dá ale napasovat i na řídicí ústrojí že), ale věci uvedené v předchozím bodě (2) vyhlášky (světla, skla a tak) nejsou bezprostředně nebezpečné, pouze nebezpečné. To automaticky spadá pod ostatní porušení povinnosti, protože zákaz řízení (a možnost použití prostředku k zabránění jízdy) má opicajt podle zákona o provozu pouze u bezprostředně nebezpečných, na to je speciální paragraf. Pak se jedná o porušení dalších předpisů, které je dle zákona povinné dodržovat (což je i ta vyhláška), a to spadá pod ostatní porušení povinností. Což i dává smysl, pokud pouze zkrátí technickou na 30 dní, je možný auto těch 30 dní provozovat v rámci nouzového dojetí (do servisu), čili se už z logiky věci nejedná o tak akutní závadu, když je ponechána možnost s tím vozidlem někam dojet. Podobně u těch směrovek, přičemž je dobrá i ta argumentace s máváním z okýnka, co tu už byla.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Udajna zavada smerovek - jdou po papirech
« Odpověď #31 kdy: 14 Června 2016, 22:31:47 »

vždyť mu to píšu o chvíli dřív, včetně konkrétního paragrafu, jen mám starší vydání,ale číslo stále souhlasí
a není to vyhláška, ale zákon ne ?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Udajna zavada smerovek - jdou po papirech
« Odpověď #32 kdy: 14 Června 2016, 22:37:44 »

Je to vyhláška
Citace
VYHLÁŠKA
ze dne 19. prosince 2014
o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích
a já tady dávám právě ten chybějící odstavec o bezprostředně nebezpečných závadách.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

steven-segal-zabijak

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Udajna zavada smerovek - jdou po papirech
« Odpověď #33 kdy: 10 Července 2016, 12:17:17 »

Byla mi podle domluvy poskytnuta lhuta 10 dni, ve ktere jsem se vyjadril a navrhl dalsi dokazovani. Rozhodnuti uz neocekavam, prekluze je 30. tento mesic.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Udajna zavada smerovek - jdou po papirech
« Odpověď #34 kdy: 01 Září 2017, 02:20:19 »

Lze přesunout mezi dokončené?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

steven-segal-zabijak

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Udajna zavada smerovek - jdou po papirech
« Odpověď #35 kdy: 01 Září 2017, 10:16:51 »

Ano, vyhrane. Dekuji  :) :)
IP zaznamenána