30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 6

Autor Téma: Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad  (Přečteno 40649 krát)

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil

Dobrý den,

nakupuju x let ze zahraničí a nikdy jsem neměl s ničim problem. Nevidím jediný důvod proč bych se měl nechat okrádat nenažraným státem, za to když si seženu neco levnějšího než v ČR. Ale zpět k otazce:

Z důvodu ochrany a anonymity budu psat dost obecně...

Modelová situace: Objednal jsem zboží (elektronika) z Číny, a bohužel kdosi udělal chybu.

Celní řad chtěl fakturu. Kdosi preposlal fakturu od Čiňana přesně na  22USD. Celnímu uřadu se to nelíbilo a chtěl výpis z účtu... kdosi jim poslal divny screenshot z uctu se spatnou hodnotou...  Celnimu uradu se to staaale nelibilo a vlezl mi na bankovni ucet a dle cisla transakce atd... zjistil origo cenu prevysujici 3tis kc. Chteli abych se dostavil, ale kdosim jim opet pres email odpovedel, ze se na jednani nemuzu dostavit, jelikoz jsem v zahranici. Takze zadne overeni identity nikdy neprobehlo.

Přišel příkaz zaplatit pokutu v řadech tisíců za umyslného spáchní přestupku a samozrejme az tehdy jsem se dozvedel ze kdosi komunikoval s Celnim uradem a poslal z meho emailu spatne dokumenty  ::) .

 Ted to nejdulezitejsi.. veskera komunikace probihala pres email, na ktery ma pristup kdokoliv z rodiny. Zadny uredne overeny email to neni, ani datova schranka ..proste nic...

Chtel bych se odvolat, s tim, že nevim s kym komunikovali, ze na email ma pristup vice lidi, a z duvodu mozneho stihani osoby blizke vyuzivam sveho prava nevypovidat. Ma to vubec smysl?

Rad bych se vyvaroval diskuzi, co, proc, a recim typu kdybys zaplatil clo atd...  Zakon plati pro obe strany. Prijde mi smesne nekomu dat pokutu jen z komunikace obecneho mailu, bez prokazani jasneho dukazu ze jsem snad ja cokoliv pozmenil a poslal.

Diky
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #1 kdy: 19 Dubna 2016, 12:10:56 »

A platebnim prostrekem (patrne paypal) disponuje kdo - na koho je napsan?

1. Obecne, nelze prokazat vlastnika mailu - pokusi se oprit o podminky poskytovani sluzby, obsahy mailu (komu kdo co poslal - pozde to smazat, bezne se v datacentrech delaji zalohy nekolik let nazpet)
Soucasne probihajici datova komunikace z daneho PC(mobilu apod.) napr, FB a podobne smirovaci sluzby mohou byt berlickou na kterou Vas usmazi, jako kralovskeho sumce ..
2. Vlastnika uctu ano, pozor na kartu - je to tusim v tr. zakoniku, ze s ni nesmi disponovat nikdo jiny nez vlastnik, dohledejte si, jak to je treba s paypelem nevim
3. Kdo prebiral fyzicky postu, vi to urady? OP apod? Nebo bylo jen zaplaceno a podepsano (zde se mozny sber ruznych stop, otisky, dna apod)?

Osobne bych zlikvidovat dukazy na HDD, SDD, ktere by mohli prispet k obzalobe nekoho z rodiny (formatovani disku nestaci) ... toto neni navod, to je jen popis co bych udelal.

PS: obecne je tezke(az nemozne) se vyhnout identifikaci, vitejte ve smirovacim svete

Update:  Neoprávněné držení platebních karet http://business.center.cz/business/pravo/zakony/trestni_zakon/cast2h9.aspx
Vim, ze jen za drzeni ( nejaky politik, ji mel zapadlou v aute) popotahovali, mel kartu jine osoby, tusim nebyl souzen.

UPDATE2:
Tak jsem hledal, az sem neco nasel http://is.bivs.cz/th/12173/bivs_b/bakal.PDF str. 29

Předmětem útoku u trestného činu je samotná platební karta, nikoliv peněžní prostředky uložené na bankovním účtu, ke kterému byla platební karta vystavena. je proto dokonán již tím, že pachatel má takovou kartu neoprávněně ve své dispozici. K dokonání tohoto trestného činu se nevyžaduje, aby pachatel s peněžními prostředky uloženými na účtu, ke kterému byla platební karta vystavena, nakládal, a následek tohoto trestného činu také nespočívá ve způsobení škody na těchto peněžních prostředcích (např. jejich odčerpáním). Není nutný ani úmysl pachatele obohatit sebe nebo jiného či způsobit na cizím majetku škodu.
« Poslední změna: 21 Dubna 2016, 15:57:39 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #2 kdy: 19 Dubna 2016, 12:19:16 »

Jaký to byl přestupek? Podle § 293(1)(b) celního zákona? Tomu by se mělo dát ubránit s ohledem na neprokázání přestupku konkrétní osobě, absenci zavinění atp. Postupujte ale opatrně, celníci asi forenzní zkoumání vašeho počítače/mailového účtu provádět nebudou, ale pokus o "vytěžení" vaší rodiny v případě, že začnete tvrdit, že běžně vaším jménem s celní správou komunikují, by se dal očekávat.

Doměření cla či tomu, o co jim šlo primárně, se patrně nevyhnete.
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #3 kdy: 19 Dubna 2016, 12:34:21 »

A platebnim prostrekem (patrne paypal) disponuje kdo - na koho je napsan?
No to je problem. Placeno bylo primo kartou. A screenshot byl z meho uctu.

3. Kdo prebiral fyzicky postu, vi to urady? OP apod? Nebo bylo jen zaplaceno a podepsano (zde se mozny sber ruznych stop, otisky, dna apod)?

Jedina posta co prisla byl az ten prikaz k pokute. Vse bylo pres reseno pres email.

Jaký to byl přestupek? Podle § 293(1)(b) celního zákona? Tomu by se mělo dát ubránit s ohledem na neprokázání přestupku konkrétní osobě, absenci zavinění atp. Postupujte ale opatrně, celníci asi forenzní zkoumání vašeho počítače/mailového účtu provádět nebudou, ale pokus o "vytěžení" vaší rodiny v případě, že začnete tvrdit, že běžně vaším jménem s celní správou komunikují, by se dal očekávat.

Doměření cla či tomu, o co jim šlo primárně, se patrně nevyhnete.

ano to je presne ten paragraf :D :D , cleny rodiny bych do toho nerad zatahoval. tak chci vedet zda staci napsat ze se odvolavam, a odmitam vypovidat z duvodu vyhnuti se stihani osoby blizke. a at mi prokazou ze jsem konkretni prestupek opravdu spachal ja, ze jsem to byl ja kdo poslal ten screenshot.

"kdyz jsem zjistil ze behem setreni doslo k zjisteni ze kdosi poslal spatnej screenshot"...  tak jsem odmitnul prevzit zasilku a zbozi odcestovalo zpet do ciny. takze zadne domereni neprobehlo.
« Poslední změna: 19 Dubna 2016, 19:41:43 od Curamrda »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #4 kdy: 19 Dubna 2016, 12:44:17 »

ano to je presne ten paragraf :D :D , cleny rodiny bych do toho nerad zatahoval. tak chci vedet zda staci napsat ze se odvolavam, a odmitam vypovidat z duvodu vyhnuti se stihani osoby blizke. a at mi prokazou ze jsem konkretni prestupek opravdu spachal ja, ze jsem to byl ja kdo poslal ten screenshot.

"kdyz jsem zjistil ze behem setreni doslo k zjisteni ze kdosi poslal spatnej screenshot"...  tak jsem odmitnul prevzit zasilku a zbozi odcestovalo zpet do ciny. takze zadne domereni neprobehlo.
Když dáte odpor, rozběhne se normální přestupkové řízení. Budete vyzván k dostavení se na ústní jednání (kam můžete/nemusíte jít). Platí téměř vše, co je zde bohatě diskutováno v souvislosti s dopravou.

Když budete úplně pasivní, rozhodnou o vaší vině, protože budou mít za to, že jste jim ten mail poslal vy. Pokud jste ten dopis navíc převzal osobně (tj. např. je na doručence váš podpis), budou mít argument k dobru. Takže v nějaké fázi jim musíte minimálně poslat vyjádření, ve kterém popřete, že ten mail jste psal. Zkusil bych to v prvním kole udělat jen takto, bez nějakých osob blízkých, sdělování kdo vše má k mailu/poštovní schránce přístup atd. a pak se reagovat až podle toho, jaké budou další kroky celníků.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #5 kdy: 19 Dubna 2016, 12:48:25 »

To jsou šmejdi celnický, to už aby si člověk založil účet někde v Panamě a platil odtud.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #6 kdy: 19 Dubna 2016, 13:22:57 »

To jsou šmejdi celnický ...
A co teprve, až si šmejdi bankovní za to, že šmejdům celnickým poslali výpis z účtu, strhnou tučný poplatek za dotaz úřední osoby :)
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #7 kdy: 19 Dubna 2016, 15:35:50 »

no ja nevedel odkud je ten dopis.... tak jsem to po 14ti dnech vyzvednul na poste... a ted to resim. taky jsem cumel jak krava... koukam bankovni tajemstvi hadr...dokonce jsem psal na ombudsmana dane banky a ten mi odepsal:

Vážený pane xxx,
ráda bych reagovala na Vaši nespokojenost, která byla naší společnosti doručena dne xxxx 2016. Obrátil jste se na nás v souvislosti
s výpisem z Vašeho Běžného účtu, který byl Bankou předložen Celnímu úřadu, bez soudního příkazu. Přejete si situaci prověřit.
Po důkladném prověření Vámi uvedené situace Vám mohu poskytnout následující vyjádření.

Po konzultaci s právním oddělením "nejmenovane banky", jsem zjistila, že dle ust. § 38 odst. 3 zákona o bankách platí, že zprávu o záležitostech,
týkajících se klienta, které jsou předmětem bankovního tajemství, podá banka bez souhlasu klienta na písemné vyžádání správcům daně
za podmínek podle daňového řádu. Soudní příkaz tedy není zapotřebí. K pochybení Banky tedy nedošlo.
Věřím, že uvedené vyjádření přispěje k vyřešení vzniklé situace a pevně doufám, že se naše příští komunikace bude týkat pouze příjemných
stránek spolupráce.

:) nekde jsem cetl ze je dobry si posilat penize na paypal ucet proste jednorazovy platby... treba jednou za mesic litr, a pak z toho odesilat platby. Tam se Cesky kurvy snad nedostanou...

problem je ze me asi vyndaj na tom screenu z banky.. protoze 1] musel by mit nekdo pristup k uctu krome me - coz jak se dozvidam asi neni spravny 2] musel bych ten screen poslat ja... coz popiram...

takze jen podam odvolani. otazkou je jestli staci klasika viz dopravni situace - ze podavam odvolani a tecka. nebo musi udat i duvod. mam zadat take o poslani kopie spisu? :)

« Poslední změna: 19 Dubna 2016, 15:42:50 od Curamrda »
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #8 kdy: 19 Dubna 2016, 16:13:49 »

Jestli jsi dostal příkaz, tak není žádné odvolání na místě - proti příkazu se vždy podává odpor.
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=706.0
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #9 kdy: 19 Dubna 2016, 16:16:29 »

Jestli přišel jen příkaz, tak si rozmyslete, jestli jít do boje (v případě neúspěchu to budete mít dražší o náklady přestupkového řízení 1000 Kč). Pokud ano, pošlete odpor, bez jakéhokoliv odůvodnění.

Pak bude muset být nařízeno ústní jednání a v nějakém okamžiku jim prostě sdělíte, že to, z čeho jste obviněn, jste nespáchal, žádný takový mail jste neposlal. Až pak uvidíte, co se bude dít dál.
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #10 kdy: 19 Dubna 2016, 17:11:22 »

jj. prisel prikaz....uz to tu ctu.. muzu podat odpor...  pravda.. o prachy mi nejde. nehodlam byt v nejake jejich interni databazi "zmr*u-ke-kontrole" pri kazdem importu.. proste jsem jasne nevinny :)

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #11 kdy: 19 Dubna 2016, 17:18:15 »

Do databáze zájmových osob pro budoucí cílení kontrol už jste se dostal bez ohledu na další postup. Skoro bych řekl, že čím větší a úspěšnější budete klást odpor, tím čestnější místo v tomto seznamu zaujmete.
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #12 kdy: 19 Dubna 2016, 18:02:10 »

Do databáze zájmových osob pro budoucí cílení kontrol už jste se dostal bez ohledu na další postup. Skoro bych řekl, že čím větší a úspěšnější budete klást odpor, tím čestnější místo v tomto seznamu zaujmete.

:D a maj na to pravo si me davat do nejakyho jejich interniho registru?? Neee more.. to je DISKRIMINAAACEEEE :D
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #13 kdy: 19 Dubna 2016, 23:44:31 »

nejlepší je - jeli to možné - zásilku rozdělit, tak aby částka nepřekročila "stanovené" limity
jestliže to možné není, je dobré číňanovi napsat, že pošlete přes paypal částku 15USD a dále znovu a znovu tolik, až to dosáhne jím požadované sumy
prakticky jste zaplatil vždy jen částku u které se nevyměřuje DPH a neplatí clo
a všichni - krom NEBureše - jsou spokojeni
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #14 kdy: 20 Dubna 2016, 09:05:42 »

AliExpress+Fio, teoretický návod: Dnes není problém získat účet a kartu u banky v jiném státě. Pokud člověk udělá dvě objednávky těsně po sobě, jednu (do 22EUR) zaplatí českou a druhou (nad 22EUR) zahraniční kartou, může CÚ předložit bankou digitálně podepsané potvrzení o platbě do 22EUR ve prospěch AliExpress.

Ovšem je otázka, co bude od 1.5.2016 - viz https://www.celnisprava.cz/cz/celni-urad-praha-ruzyne/tiskove-zpravy/2016/Stranky/zmeny-v-odbavovani-postovnich-zasilek.aspx
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 6