30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad  (Přečteno 40794 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #30 kdy: 27 Dubna 2016, 20:00:36 »

A to je pošta pořád levnější než třeba DHL. Tam už je to nějaký pětičento minimálně (za vyřízení celého procesu). Ale na druhou stranu můžu potvrdit, že jsou vstřícní co se týká "dokladů", které jim tam člověk zašle. Jeden sprostý daňový podvodník několikrát stáhnul cenu cca o řád a jim je to jedno. I když s tím jde origo papírová faktura, kde je původní částka jasně patrná. Ale zase to je pár set až tisíc USD ročně a čistě nekomerční zboží.
No, kurýr to aspoň proclí a zaplatí, přičemž prachy vyberou zpětně, platí se za toto. Pošta chce kilo za hovno a proclí to za další kilo jenom když si FO - na podnikatele sere z prdele, to si musíš vyplňovat JSDčko (ve schváleným formátu na schváleným tiskopise) nebo najít nějakou firmu na druhé straně města, která to udělá.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #31 kdy: 27 Dubna 2016, 20:28:45 »

Už i Novinky píší o změnách od května - http://www.novinky.cz/ekonomika/401741-od-kvetna-se-do-celni-hodnoty-zbozi-ze-zahranici-promitne-i-postovne.html

Těch změn je ale víc než je uvedeno v článku.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #32 kdy: 28 Dubna 2016, 00:05:03 »

To je nějaké divné. Pro účely výpočtu DPH se už dávno počítá do základu daně i poštovné. Ale do výpočtu cla (které se deponuje do EU) se jako základ počítala pouze udaná/zjištěná hodnota zboží.
Do výpočtu DPH se doposud (jako základ daně) zahrnuje:
– hodnota zboží
– poštovné
– clo
ano, DPH se plati i ze cla…
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #33 kdy: 28 Dubna 2016, 00:09:19 »

to by odpovídalo
v daném případě je clo jedinou PŘIDANOU HODNOTOU, tedy je třeba ji zdanit  :(
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #34 kdy: 28 Dubna 2016, 00:11:26 »

jsou to velezmrdi nenažraní.





Achjo, já takový slušný člověk, ještě kvůli nim začnu sprostě mluvit psát…
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #35 kdy: 28 Dubna 2016, 00:35:06 »

v daném případě je clo jedinou PŘIDANOU HODNOTOU, tedy je třeba ji zdanit  :(
A protože tato daň nevznikla na našem území, ale v celním skladě, je nutné uplatnit clo i na DPH. No a na toto clo DPH etc....asi to bude konvergovat k nějaké asymptotě jako nekonečná řada posloupnost (snad aritmetická geometrická posloupnost). Trojčlenka je passé, je pod úroveň našich úředníků.
EDIT:
- posloupnost není aritmetická, ale geometrická a má konečný součet (konverguje k asymptotě, rovnoběžné s osou x, anžto q<1)
- pletu si pojem a průjem, řada je součet členů posloupnosti
« Poslední změna: 28 Dubna 2016, 11:14:19 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #36 kdy: 28 Dubna 2016, 08:26:21 »

A protože tato daň nevznikla na našem území, ale v celním skladě, je nutné uplatnit clo i na DPH. No a na toto clo DPH etc....asi to bude konvergovat k nějaké asymptotě jako nekonečná řada (snad aritmetická posloupnost). Trojčlenka je passé, je pod úroveň našich úředníků.
Je-li to myšleno tak, že v každém kroku té posloupnosti by se platilo DPH jen z dosud nezdaněného cla a následně clo z dosud neproclené daně, tak dokud bude součin celní a daňové sazby vyjádřené v % ostře menší než 10000, půjde vskutku o konvergující geometrickou posloupnost. Nicméně enzymova myšlenka je určitě inspirativní, finanční/celní správa by patrně nebyla schopna výpočet provést v jednom kroku a mohla by se pěkně zacyklit (bohužel v praxi by asi proces skončil nejpozději v okamžiku, ve kterém by členy posloupnosti klesly pod 0,01 kocourkokreditů).
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #37 kdy: 28 Dubna 2016, 11:11:22 »

Jde o geometrickou posloupnost s q=0,21, přesněji q=sazba DPH.
s=a1/(1-q) pro q<1
s...součet nekonečné geometrické posloupnosti
a1..první člen, zde clo + dph ze cla
q=sazba DPH

Pro clo 100 a sazbu DPH 21 % vychází

s=(100+21)/(1-0,21)=153,16 kocourkokreditů
« Poslední změna: 28 Dubna 2016, 11:16:04 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #38 kdy: 28 Dubna 2016, 17:47:38 »

Takze jsem na celni buzeranty fest zvedavej:....
Jestli oni Vás neusmaží na :
2) Celní hodnota zásilky bude součet hodnoty zboží uvedené na hodnověrném dokladu (objednávka, faktura, výpis z účtu nebo pay pal) a poštovné. Poštovné bude součástí celní hodnoty vždy bez ohledu na povahu zboží.

O platbě z prepaid karty se tam nehovoří.

no tak kde je dano, ze se musi platit z Ceskeho uctu? Na ucet karty samozrejme je pristup pres web, takze vypis z karty mi prijde stejny jako vypis z paypal. zkusim casem a uvidime s cim zase prilezou. Nejvic jsem zvedavej na jejich postup, kdyz nebudou moct prolejzact ucet...protoze je cizi banky poslou do hajzlu.
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #39 kdy: 29 Dubna 2016, 06:59:07 »

Protoze tady ten dotaz uz byl, ale nejak zapadnul a taky by me to zajimalo - tusite nekdo, jaky predpis celniky opravnuje k tomu si vyzadat od banky vypis z uctu?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #40 kdy: 29 Dubna 2016, 07:29:45 »

Celní zákon § 51 (3) Banky jsou povinny jen na písemné vyžádání celních orgánů, i bez souhlasu klienta, sdělovat čísla bankovních účtů, jejich vlastníky, stav účtů a jejich pohyb a údaje o úvěrech a vkladech ve věci řízení před celními orgány a daňového řízení, jehož je klient účastníkem. Písemné vyžádání musí obsahovat údaje, podle nichž může banka příslušnou záležitost identifikovat.

OT: strýček google našel po dotazu žádost o výpis z účtu celní správa celkem relevantní odkazy. Ke správnému zákonu a paragrafu jsem se dobral rychleji, než mi trvalo pak napsat tento příspěvek.
« Poslední změna: 29 Dubna 2016, 09:15:52 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #41 kdy: 30 Dubna 2016, 12:13:22 »

V doručeným papiru od ouředníka mam že dle § 87 odst.4 přestup.zákona lze podat odpor do 15. dnů ... mam použít odkaz na ten samý paragraf.. nebo použít ten z předlohy:

ust.§ 150 odst.3 zákona č. 500/2004 sb., správního řádu ?


Dík
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #42 kdy: 30 Dubna 2016, 12:21:36 »

Je to přestupek, takže se jede podle přestupkového zákona (SprŘ by se použil pro jiný delikt, např. zde oblíbený sprdel provozovatele).

Dám vám ale dobrou radu - když nemusíte na nějaký § či zákon odkazovat, tak to nedělejte. Prostě jim pošlete odpor a hotovo. Uveďte, kdo jim to posílá (vaše údaje a dole podpis), jakého rozhodnutí se to týká (č.j./sp.zn., kdy vydáno, případně i kdy doručeno, o co šlo) a k tomu jen jedno slovo "ODPOR". Cokoliv navíc je zbytečné.
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #43 kdy: 30 Dubna 2016, 12:23:58 »

dobra dobra, dekuji.
« Poslední změna: 30 Dubna 2016, 12:30:34 od Curamrda »
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #44 kdy: 26 Května 2016, 14:31:40 »

cau cau. mam problem. Jsem casto v zahranici. A prisel mi od nich dopis jako reakce na muj odpor. Bohuzel jsem ho nestihnul vyzvednout. Jenze si to pojstili tak, ze mi dopis nebyl hozen do schranky, ale byl poslan zpet. a na papirku bylo, ze se bere jako dorucen. Jenze ja ted nevim co v nem bylo.

Mam jim zavolat, nebo poslat dopis, nebo tam dojit osobne at mi ten dopis znovu daji? Mam pozadat o nejakou vyjimku? Koho ? Primo celni urad? Vcera ho poslali zpet. A dneska jsem v <>. Potreboval bych to vyresit ASAP.

Nejake rady? Diky
IP zaznamenána