30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: "Omezený režim" při odvozu na stanici  (Přečteno 9844 krát)

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 176
    • Zobrazit profil
"Omezený režim" při odvozu na stanici
« kdy: 03 Dubna 2016, 21:36:00 »

Vážení uživatelé fóra, chtěl bych si vyjasnit jednu věc - v souvislosti s podezřením na přestupek jsem byl odvezen na stanici PČR s tím, že mi po cestě policisté zakázali používat mobilní telefon (např. pro spojení s právníkem či konzultaci se zdejším fórem) z důvodu, že jsem "v takovém tom omezeném režimu". Nebo tak nějak to příslušník formuloval, připadalo mi, jako by moc nevěděl, jak to přesně říct. Odvezli mě kvůli identifikaci, jelikož jsem u sebe neměl lautr žádné doklady. Dveře auta zamčeli abych jim náhodou neutekl, když neměli moji identifikaci.

Jde mi tedy o to, jakým způsobem mohou policisté omezit fungování člověka a co vše mu můžou zakázat. Celou akci jsem nenahrával, jelikož jsem potřeboval komunikovat a to nelze současně s nahráváním a nemám tedy přesné znění toho, co příslušník řekl.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:"Omezený režim" při odvozu na stanici
« Odpověď #1 kdy: 04 Dubna 2016, 01:35:14 »

Jste zadržen, tak po danou dobu pozbýváte osobní práva. Stěžovat si můžete dodatečně.
http://nazory.aktualne.cz/komentare/policajti-se-utrhli-ze-retezu-klidne-vas-bezduvodne-seberou/r~62cabadca60e11e49bec0025900fea04/
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:"Omezený režim" při odvozu na stanici
« Odpověď #2 kdy: 04 Dubna 2016, 09:53:25 »

Podle http://europa.eu/rapid/press-release_IP-12-575_cs.htm nebo podle https://theses.cz/id/5tabl0/Votruba_Martin_-_DP_2014_-_Strach_jako_hlavn_emoce_u_osob.txt má takový člověk právo na vyrozumění např. člena své rodiny nebo právníka nebo svého zaměstnavatele.

Jako možný problém vidím, že orgáni popřou, že to nabízeli.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:"Omezený režim" při odvozu na stanici
« Odpověď #3 kdy: 04 Dubna 2016, 14:44:01 »

Mam za to, ze policista provadejici beznou kontrolu, nema pravo zakazovat porizovani zaznamu - neni to v demokraticke zemi oduvodnitelene, pouze jen  pokud policie chce skryt sve  protipravni jednani.
V jistych ohledech muze zamezit pouzivani telefonu, kdy by mohl ovlivnovat svedky.

Jinak to je ciste ucelove a sikanozni, zakazat podezrelemu nebo jen toho, ktereho vedou ke zjisteni totoznosti - neni ta zadny pravni duvod. Patrne je treba poridit jeste druhe zarizeni na porizovani zaznamu.
http://www.mvcr.cz/soubor/porizovani-zaznamu-policistu-pri-vykonu-sluzby-pdf.aspx
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:"Omezený režim" při odvozu na stanici
« Odpověď #4 kdy: 04 Dubna 2016, 17:26:53 »

Pokud prokážete, že v době převozu nešel z vašeho čísla čísla žádný hovor, ač jste chtěl využít svého práva a kontaktovat advokáta, manželku nebo šéfa v práci, mohla by vaše stížnost mít mírnou šanci na úspěch. Stížnost se v nesouladu se zákonem podává na státní zastupitelství. To samo stížnost správně přepošle. 
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 176
    • Zobrazit profil
Re:"Omezený režim" při odvozu na stanici
« Odpověď #5 kdy: 05 Dubna 2016, 10:44:11 »

Díky všem, takhle mi to stačí. Pořizovat záznam mi vyloženě zakázáno nebylo, nicméně i kdyby tak učinili, tak bych jej stejně pořizoval skrytě, jelikož všichni víme, že ne vše, co zazní ústně se pak objeví ve spisu a naopak.

Šlo jim vyloženě o to, abych někam netelefonoval. Na jejich obranu musím říci, že při kontrole mi telefonování zakázáno nebylo, tedy svojim povinnostem dostáli. Manipulace s telefonem mi byla zapovězena až v autě.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:"Omezený režim" při odvozu na stanici
« Odpověď #6 kdy: 05 Dubna 2016, 10:50:04 »

...tedy svojim povinnostem dostáli...

To se mi nezdá. Poučili Vás co se stane pokud jim nepředložíte doklady - že budete předveden a omezen na svých právech ? Protože to byla ta chvíle kdy byste měl mít tu šanci dát někomu vědět co se děje.

IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 176
    • Zobrazit profil
Re:"Omezený režim" při odvozu na stanici
« Odpověď #7 kdy: 05 Dubna 2016, 11:04:42 »

To věru nikoli. Poučili mě maximálně o to, že s nimi pojedu na stanici na identifikaci když nemám co předložit. Že nemám nic u sebe jsem jim řekl rovnou při zastavení.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:"Omezený režim" při odvozu na stanici
« Odpověď #8 kdy: 05 Dubna 2016, 11:18:43 »

To věru nikoli. Poučili mě maximálně o to, že s nimi pojedu na stanici na identifikaci když nemám co předložit. Že nemám nic u sebe jsem jim řekl rovnou při zastavení.

Vyzva ma byt cinena: "Jmenem zakona...neco", nemate povinnost sebou nosit OP, prokazujete se jmene, dat. narozeni a bydlistem. Naopak musit strpet presun na sluzebnu k overeni.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:"Omezený režim" při odvozu na stanici
« Odpověď #9 kdy: 05 Dubna 2016, 12:29:25 »

Jen upozornění: To právo na vyrozumění může fungovat i tak, že řeknete, že chcete vyrozumět osobu XYZ na telefonu č. 601 123 456 a policisté ji zavolají.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:"Omezený režim" při odvozu na stanici
« Odpověď #10 kdy: 05 Dubna 2016, 14:38:14 »

To věru nikoli. Poučili mě maximálně o to, že s nimi pojedu na stanici na identifikaci když nemám co předložit. Že nemám nic u sebe jsem jim řekl rovnou při zastavení.

No ale stejně Vás měli poučit, že budete omezen na svobodě a jak to bude probíhat. Právě proto je vždy nejdůležitější nahrávat, nahrávat a nahrávat.....jinak si s Vámi ty svině vytřou zrak.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:"Omezený režim" při odvozu na stanici
« Odpověď #11 kdy: 05 Dubna 2016, 14:49:49 »

.....jinak si s Vámi ty svině vytřou zrak.
lingvistická: zrak vytřou vám, s vámi si vytřou spíš něco na opačné straně těla :)
IP zaznamenána