30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Odmítnutí dechové zkoušky na soukromém pozemku  (Přečteno 14679 krát)

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
[WIN] Odmítnutí dechové zkoušky na soukromém pozemku
« kdy: 28 Března 2016, 19:25:22 »

Tak rychle nastíním průběh událostí. Velikonoční pondělí odpoledne vytáhl jsem z haly letní auto sporťáček, provádím na vyasfaltovaném  soukromém pozemku, který přiléhá  k místní komunikaci, běžnou údržbu, mytí vozu a čištění kotoučů.Vůz má mimo jiné v prosinci  propadlou stk a v zimě se s ním nejezdí, takže jsem  dělal zběžnou kontrolu před stk. Když jsem byl hotov rozhodl jsem se auto na pozemku přeparkovat,abych nepřekážel kamionu , co přijede v noci. Při přeparkování jsem povyjel vpřed a zasáhl předkem do pozemní komunikace a zpět zacouval. Tento manévr zahlédla hlídka pachů, co stála v ulici opodál a vyhodnotila ho jako podezřelý. Já jsem vystoupil z vozu a šel do budovy za sebou jsem slyšel brzdící oktávku, v mžiku mě zpět ze dveří budovy   vytáhla  ruka pacha .Okamžitě se dožadovali dokladů a chtěli okamžitě provádět dechovou zloušku. Obojí jsem razantně odmítl a vyzval je,aby opustili soukromý pozemek. Fotili si moje auto a vyptávali se na různý ptákoviny, jako jestli v objektu bydlím, jak se jmenuje otec.  Hlášení jsem nepodepsal,  nic jsem jim nesděloval. Po 10 minutách v ulici zastavil civilní superb s jinou posádkou pachů a byli hrozně nenápadní. Stále měli  kameru otočenou na můj  zaparkovaný vůz. Rozhodl jsem se podráždit opět hada bosou nohou a šel opět přeparkovat své vozidlo.  Jen jsem sedl za volant superb zařadil 1 a chystal se k útoku. Tentokrát jsem si dával bacha, abych nezasáhl přední částí vozu na komunikaci. Superb odjel. Mezitím přijel otec  a  já ho požádal, aby mě hodil domů. Jen jsem sedl na místo spolujezdce objevil se opět superb a barevná hudba a kontrolní kontrola a dechová zkouška.Takže se jedná zřejmě o cílenou akci na moji osobu a ten černý superb tam poslali jen proto,aby zajistil další důkazy, protože zřejmě to co zajistila 1 hlídka s oktávkou by jim správní orgán shodil.
  Nicméně v rámci budování skilu budu pilně studovat, ale zřejmě budu potřebovat pomoc zkušenějších bijců. Nějakou tu výzvu k uhrazení, sprdel a jednodušší věci už úspěšně zvládám, ale podezření na chlast jsem ještě nedělal.  No zřejmě tu jde o noty, jako dispečer je bezprostředně nepotřebuju, ale pomyšlení, že budu jezdit do práce na motokole mě děsí a čas od času potřebuju jet i někam naklaďákem.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové zkoušky na soukromém pozemku
« Odpověď #1 kdy: 28 Března 2016, 20:24:53 »

Nebudu komentovat, co si myslím o tom předestřeném lehce bizarním popisu událostí, a omezím se na fakta.

- Jestliže jste řídil vozidlo na PK (byť by šlo jen o zmíněné přeparkování a zásah do PK v řádu metrů a sekund) a policista měl důvody se domnívat, že jste pod vlivem, pak jste nepochybně měl povinnost strpět kontrolu - a moc bych nespoléhal na to že jste byl bezprostředně po řízení odloven na soukromém pozemku, stalo-li se to před vstupem do jakési provozovny, tj. evidentně nešlo o obydlí. § 40 PolČR je v tomto dost gumový a na argumentaci nezákonností takového vstupu a následné kontroly rozhodně nelze na 100% spoléhat.

- Byl-li ve hře alkohol za hranicí oddělující přestupek a trestný čin (současná praxe je ustálena na 1 ‰), tak pozor na to, že TČ ohrožení pod vlivem návykové látky (§ 274 TZ) nijak nerozlišuje, zda ke skutku došlo na PK nebo někde na soukromém pozemku (může to mít vliv na celkové posouzení, jako polehčující okolnost nebo dokonce pro uplatnění zásady subsidiarity trestní represe, ale skutková podstata je naplněna).

- Co jsem příliš nepochopil je ta následná kontrola a dechová zkouška při odvozu, kdy z popisu událostí plyne, že jste již nebyl řidičem. Čím výzvu odůvodnili? Dýchal jste? S jakým výsledkem?

Jinak s tou následnou zkouškou při odjezdu bych si nedělal žádné starosti, její výsledek vždy půjde vysvětlit konzumací mezi tím pojížděním po pozemku a odvozem, naopak PČR bude mít problém vysvětlit, na jakém základě tuto kontrolu provedli. Obavy bych měl z toho prvního odmítnutí - pokud to bude mít nějaké pokračování, tak to doporučuju rozhodně nepodcenit (rozhodně to není úplně ideální případ pro, jak uvádíte, budování skilu).
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové zkoušky na soukromém pozemku
« Odpověď #2 kdy: 28 Března 2016, 21:12:24 »

Já už nedýchal, dýchal otec a výsledek byl negativní. Možná to zní bizardně, myslete si o tom, co chcete, ale celé to opravdu tak bylo. Prvotní odmítnutí mělo svůj důvod, nevidím jediný důvod proč bych měl předkládat doklady a foukat do drageru,když se nacházím na soukromém pozemku. Na to, že jsem vyjel na 2s do ulice neexistuje zřejmě žádný důkaz.  Nicméně jsem se s vozidlem opravdu pohyboval pouze na pozemku provozovny až na to krátké vykouknutí. Policejní hlídka stála opodál cca 150. Předkem vozidla na opačnou stranu, takže jsem byl spatřen zřejmě v zrcátku. Já jsem zacouval zpět zavřel vozidlo a šel do budovy. Jde o budovu k podnikání nicméně jsou v ní 2 byty. Jeden využívá otec a druhý je prázdný. Mají společný vchod. Policejní hlídka kvůli k budově přilehlému dřevníku se mnou  ztratila nejméně na  5s vizuální kontakt. 
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové zkoušky na soukromém pozemku
« Odpověď #3 kdy: 28 Března 2016, 21:38:18 »

Když už budujete ten skill, tak výzva k dechové kontrole se nikdy neodmítá, neboť sankce je brutální. Pokud nemáte alkohol a máte odvahu a hlavně zapnutou kameru, je možno nesouhlasit s tímto způsobem kontroly. Přesně těmito slovy. Pak vás můžou vzít na krev a i na to je nutné mít předem získaný skill.

Pro vstup na pozemek, i neoplocený, a do provozovny, tedy podniku, platí stejný režim ochrany jako pro obydlí. Je na to nález ÚS.

Nevím, jakou kameru mají PaCH v autech, ale na 150m bude vaše auto mít tvar neurčitého fleku. Takže vaši přítomnost na PK nelze dokázat. Protože jste nejel po PK, nebyl legitímní důvod ke kontrole.

Na soukromý pozemek vtrhli nedůvodně. Ke kontrole vyzvali nedůvodně. Můžete na ně podat stížnost, úspěch záleží na kvalitě důkazního materiálu. Stížnost se nepodává ani na OVK ani GIBS, ale na státní zastupitelství, aby se neztratila.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové zkoušky na soukromém pozemku
« Odpověď #4 kdy: 28 Března 2016, 21:45:06 »

Pokud je pravda vše co píšete, tak by mohli být nahraní. Nebudou mít žádný důkaz, že jste poprvé řídil Vy (někdo, kdo byl s Vámi, už mohl do budovy vstoupit), takže ani podklad k provedení dechové zkoušky, notabene mimo pozemní komunikaci a na soukromém pozemku. To by mohli rovnou kontrolovat ve Vaší soukromé garáži. Ale jak psal hh, určitě nepodcenit.
To, že po Vás vyjeli bych přikládal spíše tomu, že Váš manévr vyhodnotili jako, že jste se chystal k odjezdu a když jste je uviděl, tak jste změnil názor. Instinkt predátora pronásledujícího prchající kořist. A ta následná kontrola je ze stejného ranku - podvědomé chování = číhat po prvním promarněné šanci na druhou.
 
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové zkoušky na soukromém pozemku
« Odpověď #5 kdy: 28 Března 2016, 22:44:49 »

Ano uvidíme až bude spis a veškerý videomateriál. Ano hlídka to vyhodnotila jako pokus o odjezd. Odjezd jsem neplánoval, neboť na velikonoční pondělí vyjíždět s autem sice v perfektní stavu, ale bez platné STK je sebevražda.Přikládám foto.  Předek policejní oktavky stojí cca 1-1,5m od vchodu budovy. Původně stál červené kupé prakticky těsně vedle červeného hatchbacku. Popojel jsem vpřed a můj vůz vykoukl ze za dřevěné kůlny. Hodlal jsem couvat souběžně s budovou abych si dveřmi natáhl hadici se vzduchem. Zahlédl jsem pachy, změnil názor a zacouval zpět na místo, kde je vozidlo teď a rozhodně na nic nečekal a chystal se stáhnout do předem připravených pozic. Policista mě chytil za ruku v okamžiku, kdy jsem měl otevřené dveře do budovy a vytáhl mě ven. V okamžiku povyjetí na ulici si pamatuji,že oktávka stála zadkem směrem ke mě. Než se otočila a vynořila se ze za kůlny neměla žádný vizuální kontakt. Předpokládám, že ze za kůlny se mohla vynořit v okamžiku,kdy jsem měl cca 2-3m ke dveřím budovy. Nalezení správného klíče a odemčení mohlo trvat cca 3 s.

Vzhledem ke zveřejnění fotografie, ze které plyne místo i čas, přesunuto do neveřejné části.
« Poslední změna: 29 Března 2016, 03:44:27 od hh »
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové zkoušky na soukromém pozemku
« Odpověď #6 kdy: 28 Března 2016, 23:32:01 »

Nedávno jsem viděl toto video: https://www.youtube.com/watch?v=im5-jJS2LlE

Týpek kterého "zastavili" v autě policajti operuje s tím že není řidič, protože neřídil (v autě byli 2 a jenom tam sedí), a že oni ho ani řídit nemohli vidět, tak proč by jim dýchal. Vydržel se s nima hádat asi 15 minut aby mu dokázali že řídil, oni to pak sepsali, poslali na magistrát a nechali ho jet.

Docela by mě zajímalo jak jeho případ poběží a jak je to s tím dokazováním kdo byl nebo nebyl řidič - v momentě kdy policisté skutečně nemají řidiče natočeného...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové zkoušky na soukromém pozemku
« Odpověď #7 kdy: 29 Března 2016, 00:15:21 »

Připravte si někoho, kdo na sebe přinejhorším vezme ten manévr s autem. A budou v pérdeli, zvlášť pokud je možné odejít nebo se uschovat jinam než jenom do těch otevíraných dveří. A nebo to může být osoba blízká. Možná jsem to byl i já.  :)
Není řidič, není odmítnutí dle § 125c / 1d)
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové zkoušky na soukromém pozemku
« Odpověď #8 kdy: 29 Března 2016, 00:40:29 »

Jsou tam druhé dveře zhruba za zádí kupátka , teoreticky do nich mohl zajít řidič- můj otec-osoba blízká. Bohužel od nich nemám klíče, kdybych je měl, byl by to rychlý game over.
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové zkoušky na soukromém pozemku
« Odpověď #9 kdy: 29 Března 2016, 01:05:57 »

Bohužel od nich nemám klíče, kdybych je měl, byl by to rychlý game over.
To nehraje roli - jestli po vás místní pomahači nějak cíleně nejdou, tak rozhodně nebudou zjišťovat od jakých dveřích ve vsi máte či nemáte klíče :D
Ta možnost tam zajít byla/je, jestli vás nemají (jakože nemají) na videu po celou dobu manévru, tak se není vůbec o čem bavit.

Já se na tom všem divím hlavně jejich sveřepé snaze, včetně opakovaných návštěv různých aut/posádek. Aby ten vítr nefoukal odněkud odjinud.
Tím spíš, když se s nima teď zamete, tak aby se pak nechtěli "mstít". Někteří berou tu svou buzerační činnost dost osobně.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové zkoušky na soukromém pozemku
« Odpověď #10 kdy: 29 Března 2016, 08:59:07 »

V každém případku vyčkejte, zda něco přijde oficiálně. Vzhledem k tomu, že nikde neslyším o nějaké velikonoční apokalypse (zemřelo o polovinu méně lidí než vloni), tak se pravděpodobně panáčkové nudili a chtěli úlovek za každou cenu ale nakonec z toho možná nic nebude. V každém případě dokud nebudete mít nějaký spis a nebudete vědět co na Vás mají, nic nikomu neříkejte. Ale to asi víte.
Nicméně jste je jistě podráždil - minimálně jejich ego - protože nedostat "frajírka s kupátkem" musí zákonitě mít dopad na jejich vnímání velikosti vlastního penisu. Takže - dejte si pozor na manipulaci s autem a na technickou ho raději odvezte odtahovkou.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Odmítnutí dechové zkoušky na soukromém pozemku
« Odpověď #11 kdy: 29 Března 2016, 17:06:34 »

Jak je to s táhnutím na laně, musí u toho být způsobilé?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové zkoušky na soukromém pozemku
« Odpověď #12 kdy: 29 Března 2016, 17:53:26 »

To mě dostalo ten frajírek s kupátkem :D Vždyť jsem starej kořen, co sbírá tyhle japonský yongtimery. Mám mládí v prdeli a do důchodu daleko.Doby kdy jsme utíkali fízlům na fichtlech a vylepovali podlahu lepenkou u starýho embéčka mám dávno za sebou. Něco mám nalítáno na různých strojích všech skupin, ale podobnou aroganci jsem zažil jen jednou v Rakousku. Byl jsem dlouho anonymní pro místní pomahače a chrániče. Pár kamarádům a našim šoférům jsem pomohl s jednoduššími případy a mám dojem, že po mě teď cíleně jdou. V pátek mě opejkali ty stejný dva bulici kvůli světlům pro denní svícení ( pochopitelně správko) a v pondělí na mě číhaj přímo na hranici pozemku. Dnes jsem jen čekal, kde na mě budou čekat až pojedu z kanceláře.
PS: To kupátko si opravdu hodím na odtahovku :)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové zkoušky na soukromém pozemku
« Odpověď #13 kdy: 29 Března 2016, 21:12:05 »

Vždyť jsem starej kořen, co sbírá tyhle japonský yongtimery

Sorry....doufám že jsem se Vás Tě tím nedotknul....nicméně už to kupátko je pro ně jak rudej hadr na bejka ať ho řídí kdo chce......
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové zkoušky na soukromém pozemku
« Odpověď #14 kdy: 29 Března 2016, 21:22:13 »

Jak je to s táhnutím na laně, musí u toho být způsobilé?

Podle mého názoru na lano/tyč bez STK nesmíš. Jedině podvalník.
IP zaznamenána