30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] 0.31 a 0.28, nekrev, čekáme na rozhodnutí  (Přečteno 19178 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:0.31 a 0.28, nekrev, čekáme na rozhodnutí
« Odpověď #30 kdy: 14 Listopadu 2017, 10:44:43 »

Ad odklad - bohužel ne, odklad podle § 83 starého PřesZ už žádat nelze, ani pro staré věci. Budete-li dávat žalobu, musíte o přiznání odkladného účinku žádat soud, z hlediska odhadu výsledku je to ruleta, zvýšit šance může zejména lze-li něčím doložit závažnost dopadů (potenciálně nezákonného) zákazu - např. ve vztahu k zaopatření vyživovaných osob, péči o někoho atp.

Ad § 112(2) PřesZ - už jsme to zde probírali vícekrát, IMHO to je neústavní a nejsem sám, kdo si to myslí, ale přesvědčit o tom SO bude nutné silou (skrz soud nebo zapůsobením na ministerstvo vnitra, které to pak bude šířit skrz nějakou metodiku či dýchánky typu konzultační dny k přestupkové problematice). Můžete konkretizovat, co přesně se stalo ve vašem případě, tj. kdy přesně došlo k jednotlivým úkonům majícím vliv na běh promlčecí doby? O správní žalobě uvažujete?
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:0.31 a 0.28, nekrev, čekáme na rozhodnutí
« Odpověď #31 kdy: 14 Listopadu 2017, 12:03:58 »

Neuvažuji, jsem rozhodnut! Už z principu a jsem ochoten i nést vešekeré náklady... když mi onehdá utekla odvolačka, tak to byl můj vlastní případ a přezkum jsem už neřešil - sral to pes... Ale tohle je kamarád, pro kterého jsem to dělal bez nároku na odměnu a z čirého nadšení a on ty papíry potřebuje k práci, takže i kdyby mu nakrásně ten odkladný účinek nepřiznali, stejně do toho chci jít už z principu... Nebetyčně mě to sštve!  :-[
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:0.31 a 0.28, nekrev, čekáme na rozhodnutí
« Odpověď #32 kdy: 14 Listopadu 2017, 12:05:14 »

Zbytek spisu plus rozhodnutí tady dodám včetně kompletní timeliny ve čtvrtek večer... dřív mi to bohužel neklapne  :-[
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:0.31 a 0.28, nekrev, čekáme na rozhodnutí
« Odpověď #33 kdy: 17 Listopadu 2017, 02:26:42 »

Tak až zítra... právě jsem dojel z práce...  :-[
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:0.31 a 0.28, nekrev, čekáme na rozhodnutí
« Odpověď #34 kdy: 28 Prosince 2017, 14:39:06 »

Tak jsem se k tomu stále nedostal, páč jsem prostě neměl čas na anonymizaci zbytku toho spisu, jsem zavalen... Byli by jste mi ochotní případně doporučit někoho, kdo by byl ochoten sepsat tu správní žalobu prosím? Vím, že mi utekla hromada času, ale jinak to prostě nešlo :(
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:0.31 a 0.28, nekrev, čekáme na rozhodnutí
« Odpověď #35 kdy: 23 Září 2019, 11:08:27 »

Byla-li podána správní žaloba a údaje ve vlákně jsou pravdivé, nemohl případ skončit jinak než zastavením řízení, neboť rozhodnutí SO2 bylo doručeno až po zániku odpovědnosti za přestupek. Předpokládám ale, že žaloba podána nebyla a přemísťuji toto téma do veřejné části fóra jako memento, neboť pan džeryna, přes své jasně deklarované rozhodnutí  podat žalobu, která měla v podstatě 100% šanci na úspěch, neučinil od 14.11. do 28.12. (45 dnů) nic a následně zde začal shánět někoho, kdo mu během 9 pracovních dní žalobu sepíše, aby stihl lhůtu.

Nadpoloviční většina prohraných kauz na tomto fóru se do "LOST" dostala kvůli procesním pochybením obviněných, kteří nejspíše doufali, že někdo udělá něco za ně. Z tohoto případu plynou pro uživatele fóra dvě jasná ponaučení:
1) Hlídejte si lhůty. I ty nejdelší (60 dnů na podání správní žaloby) se mohou ukázat jako příliš krátké.
2) Nespoléhejte se, že někdo udělá něco za vás. V drtivé většině případů někdo poradí, ale jen naprostá menšina případů je natolik zajímavých, aby se někomu chtělo vyřešit je celé za obviněného.
IP zaznamenána