30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rychlost-Vietnamec. Správní řízení.  (Přečteno 4126 krát)

speel

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Rychlost-Vietnamec. Správní řízení.
« kdy: 26 Ledna 2016, 10:43:57 »

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda poradíte, jak postupovat v mé kauze.
Mám firmu, kde jsem do ted asi 30 pokut z Prahy vždy odkázal na Vietnamce, který žije v Číně
a nikdy se nic neřešilo a většina už je promlčená. Loni jsem ale poslal takhle jednu pokutu za rychlost,
která se stala za Prahou, konkrétně Říčany a oni toho Vietnamce obeslali a nyní mě přišel příkaz, abych
zaplatil místo prvotních 900,- Kč 1500,- Kč + 1000,- za správní řízení. Nyní mám 8 dnů na dovolání a
pátrám, čím bych to mohl obejít. Dnes jsem si vyžádal na úřadě kopii spisu kterou přikládám, úřednice
ten spis vytvářela asi 45min s tím, že psala na klávesnici pouze ukazováčky a oznámila mi, že se
může ještě pokuta navýšit a že mě budou předvolávat na úřad osobně. Předem Děkuji za jakékoliv poznatky. Dmitrij, Praha.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Vietnamec. Správní řízení.
« Odpověď #1 kdy: 26 Ledna 2016, 11:19:31 »

Podejte odpor ve lhůtě (nejlépe poslední den). Odpor (blanketní, bez nějakých důvodů). Následně bude pokračovat správní řízení pro správní delikt dle § 125f. Kromě dalšího se nabízí minimálně to, že

- ze spisu není absolutně zjevné, jestli bylo doručeno tomu vietnamci (chybí doručenka)
- záznam o odložení je nepřezkoumatelný (vůbec tam neuvádí nic o tom, že měli potenciálního podezřelého)
- a hlavně je to odloženo nezákonně, protože dle aktuálně platného zákona (po novele 204/2015 Sb.) to musí odložit usnesením, ne jen záznamem (srov. znění § 66(4) přestupkového zákona)

Záleží na zvolené strategii, jestli jim to předhodit rovnou nebo až v odvolání. Jelikož jde o středočeský kraj, tak bych obecně moc nespěchal. Z předvolávání na úřad si nic nedělejte, pokud tam nechcete chodit, lze to řešit písemně.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Vietnamec. Správní řízení.
« Odpověď #2 kdy: 26 Ledna 2016, 12:07:59 »

Doručenka je úplně na konci, je tam uvedeno, že je nedostatečná adresa.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Vietnamec. Správní řízení.
« Odpověď #3 kdy: 26 Ledna 2016, 12:12:23 »

kolega hh již odpověděl, mne tam ale ještě zaujala jedna zvláštní věc — a to že Vás úřad obeslal až 19. 10., přičemž oznámení o přestupku obdržel 20. 7. Ovšem dle zákona měl úřad vydat rozhodnutí do 60 dnů od oznámení přestupku. Ovšem úřad přestupek neřešil a až po uplynutí lhůty 60 dnů (kterou měl na zjištění pachatele a projednání přestupku s ním) poslal obesílku s výpalným.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Vietnamec. Správní řízení.
« Odpověď #4 kdy: 26 Ledna 2016, 12:20:25 »

kolega hh již odpověděl, mne tam ale ještě zaujala jedna zvláštní věc — a to že Vás úřad obeslal až 19. 10., přičemž oznámení o přestupku obdržel 20. 7. Ovšem dle zákona měl úřad vydat rozhodnutí do 60 dnů od oznámení přestupku. Ovšem úřad přestupek neřešil a až po uplynutí lhůty 60 dnů (kterou měl na zjištění pachatele a projednání přestupku s ním) poslal obesílku s výpalným.
Trochu upřesním, úřad má řízení zahájit bezodkladně, nejpozději do 60 dnů od oznámení, poté má do 60 dnů vydat rozhodnutí. Nicméně lhůty jsou pouze pořádkové a neplyne z nich žádný postih, případ na tomto také neshodíte.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Vietnamec. Správní řízení.
« Odpověď #5 kdy: 26 Ledna 2016, 12:24:05 »

Ano, případ se na tom neshodí, nicméně je to jen další bod (respektive body: bezodkladnost a nedodržení lhůt) do odvolání, stejně jako MAP (materiální aspekt přestupku na prázdné silnici o půl desáté v noci…) a tak dále.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Vietnamec. Správní řízení.
« Odpověď #6 kdy: 26 Ledna 2016, 12:26:00 »

Ještě mě napadlo, pokud je adresa neúplná, neměl by úřad vyzvat k jejímu doplnění? Adresa totiž (podle Google) existuje.

A v těch dřívějších případech, obeslali řidiče na stejnou adresu? A došlo mu to?
« Poslední změna: 26 Ledna 2016, 12:27:31 od vvvvvv »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Vietnamec. Správní řízení.
« Odpověď #7 kdy: 26 Ledna 2016, 12:51:12 »

Doručenku jsem přehlédnul (čekal jsem ji logicky u toho dopisu, co Vietnamci posílali). Tím se linie s Vietnamcem do značné míry uzavírá, protože úřad objektivně udělal to co měl - dala by se mu už vyčítat jen liknavost s výzvou, kdyby konali rychleji, tak měli šanci v těch 60 dnech od oznámení znovu vyzvat provozovatele k podání vysvětlení a ten by jim třeba nějaké podklady odůvodňující zahájení řízení proti Vietnamci dodal. Ale na tom se to nejspíš nerozbije.

Asi nejlepší šance je umýt jim hlavu na chybném odložení (nedostatečné odůvodnění a špatná forma) a tedy nesplnění podmínek pro zahájení sprdele. Vzhledem k tomu, že ta chyba je napravitelná, bych si to nechal v rukávu co nejdéle, tj. nejdřív nějaké ty omluvenky, rozporování důkazů, výslech měřičů ...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Vietnamec. Správní řízení.
« Odpověď #8 kdy: 26 Ledna 2016, 12:52:38 »

Ještě datovka, samozřejmě.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Vietnamec. Správní řízení.
« Odpověď #9 kdy: 26 Ledna 2016, 13:12:08 »

Ještě datovka, samozřejmě.
Datovka co? Provozovatelem je s.r.o. a příkaz byl doručen do datovky.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Vietnamec. Správní řízení.
« Odpověď #10 kdy: 26 Ledna 2016, 13:13:43 »

Ajo, pardon.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Vietnamec. Správní řízení.
« Odpověď #11 kdy: 26 Ledna 2016, 13:21:55 »

Tak ta adresa je neúplná, protože jim tam v tej adrese nějak vypadlo "Parking", takže to vlastně poslali na jinou adresu, než uvedl obviněný.  8)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Vietnamec. Správní řízení.
« Odpověď #12 kdy: 26 Ledna 2016, 15:53:16 »

Zajímavé, zrovna poslanec vietnamského národního shromáždění bydlící v Bank of China si od Vás půjčuje vůz, aby páchal přestupky v Říčanech.
https://plus.google.com/108051198976994484704/about
https://vi.wikipedia.org/wiki/B%C3%B9i_M%E1%BA%A1nh_H%C3%B9ng

Vy to teda tomu úřadu vůbec neulehčujete, napíšete si Buy místo Bui a Hung místo Dung. To je potom těžké ho najít.
http://rejstrik.penize.cz/63118475-bui-manh-dung

Jistou šanci Vám dává ta nesprávně napsaná adresa, protože není zaškrtnuto unknown, ale insufficient adress.
Takže dejte odpor a potom namítejte, že Vás nepožádali o upřesnění adresy. Je na to judikát, že úřad musí nejprve vyčerpat všechny možnosti co má, než rozhodne o správním deliktu provozovatele.
Dražší už to nebude a nikam ani chodit nemusíte, lze to řešit korespondenčně.
IP zaznamenána

speel

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost-Vietnamec. Správní řízení.
« Odpověď #13 kdy: 27 Ledna 2016, 09:12:32 »

Díky všem za rady, dneska posílám doporučeně odpor, dále napíšu co se děje. Jinak jsem v minulých případech uváděl jiného Vietnamce a jinou adresu. Moc jsem se tady nedočetl o přestupcích z Prahy, tohle je opravdu moje první záležitost za 3 roky, kdy mi úřad něco vrátil, Magistrát v Praze, zřejmě bude mít tolik pokut na stole, že se ani nenamáhá vyřizovat nějaké Vietnamce a odpory, jelikož kapacitně nestíhají vyřídit ani poctivé platiče.
« Poslední změna: 27 Ledna 2016, 09:26:42 od speel »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Rychlost-Vietnamec. Správní řízení.
« Odpověď #14 kdy: 28 Ledna 2016, 23:34:55 »

Praha se doporučuje neřešit a většinou už nikdy nic znovu nepřijde. A jelikož poslední dobou řešej jen sprdele, tak klasické přstupky tu skoro nejsou, no :)
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky