30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Komunikace s úřadem  (Přečteno 15173 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Komunikace s úřadem
« kdy: 24 Ledna 2016, 10:13:36 »

Řeším SPRDEL , kdy s úřadem komunikuji elektronicky -email - datová zpráva se zaručeným elektronickým podpisem a kvalifikovaným certifikátem.
Konkrétní úřad mi u každé takové komunikace napíše citaci zákona 500/2004 a na závěr větu: Z uvedeného vyplývá, že pokud není podání ve lhůtě 5-ti dnů potvrzeno písemnou formou , přihlíží se k takovému podání tak, jako by nebylo vůbec učiněno.

Stejným způsobem jsem podal i Odpor a již více než 2 měsíce bez reakce..

Co když na úřadě neví, co je elektronický zaručený podpis a věc tak posunují dále, jako bych odpor nepodal?
Nechci se jim sám ozývat,ale zase nechci aby pak něco řešili nějací exekutoři nebo tak...

Standardně mi při obdobné komunikaci např. s FU vždy dojde potvrzení přijetí.. ( tam tento podpis znají)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s úřadem
« Odpověď #1 kdy: 24 Ledna 2016, 12:20:15 »

Jediné jak se to dozvědět, je vyžádat si spis, nebo do něho dojít nahlédnout, buď sám nebo prostřednictvím někoho spřízněného (http://30kmh.cz/index.php?topic=2139.0)
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s úřadem
« Odpověď #2 kdy: 24 Ledna 2016, 13:15:28 »

No já zároveň s odporem poslal i další e.mail ( s ověřeným uznávaným podpisem - kvalifikovaný crtifikát) se žádostí o spis..
Jsou to 2 měsíce a nic..
Co dělat v případě,že správní orgán byl neznalý ve věci elektronické komunikace a věc nevyřídil tedy jak měl?
Jaký nyní zvolit postup? Nahlásit pochybení přímo na kraj?
A hlavně jak předejít případným chybným postihům?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s úřadem
« Odpověď #3 kdy: 24 Ledna 2016, 13:36:55 »

Postihů bych se nebál, máslo na stole má správní orgán. Klidně to nechejte být, pokud budou činit další kroky, tak Vás musí informovat a Vy můžete uplatnit námitku nesprávného postupu a případně s advokátem z nich vytřískat i náhradu újmy. Prostě se naučte žít s vědomím, že tam venku není pravda ( a láska), jak tvrdí Fox Mulder ( a Havel ), ale mimo odhadnutelných pobertů i bandy ozbrojených opičáků a úředních pohunků. A Ti všichni mají s Vámi zájem o společnou věc. O Vaše peníze.  :)
IP zaznamenána

Petan26

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s úřadem
« Odpověď #4 kdy: 19 Dubna 2017, 17:50:29 »

Dobrý den,
mám doma už několikátou výzvu o odpustek z D1 za přestupek z prázdnin 2016, nyní přemýšlím nad variantou udání řidiče elektronickou formou (podepsaný scan odeslaný na email podatelny). Po kratším studiu nevidím důvod, proč by SO neměl uznat toto podání jako právoplatné, nevidím rozdíl mezi doručením poštou a emailem. Můžete mi někdo k tomu něco napsat. děkuji
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s úřadem
« Odpověď #5 kdy: 19 Dubna 2017, 17:56:03 »

Jak podepsaný?
IP zaznamenána

Petan26

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s úřadem
« Odpověď #6 kdy: 19 Dubna 2017, 18:01:30 »

Originál od úřadu vyplněný a podepsaný mnou jakožto provozovatelem, tento podepsaný originál nascanovaný a odeslaný jako příloha emailem na podatelnu.
« Poslední změna: 19 Dubna 2017, 18:07:02 od adam006 »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s úřadem
« Odpověď #7 kdy: 19 Dubna 2017, 18:10:35 »

Tak to nelze. Musí být zaručený elektronický podpis.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s úřadem
« Odpověď #8 kdy: 19 Dubna 2017, 18:12:53 »

§ 37 odst. 4 z.č. 500/2004 Sb.

Pokud nebude to podání prostřednictvím emailu podepsáno elektonicky a následně nebude do 5 dnů potvrzeno, tak na to hodí bobek.
IP zaznamenána

Petan26

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s úřadem
« Odpověď #9 kdy: 19 Dubna 2017, 18:14:33 »

Tohle mi nedává žádný smysl. Při posílání poštou se nevyžaduje ověřený podpis, nevyžaduje se ani odeslání doporučeně. Ale děkuji za zprávu, už mě to lítání po poště nebaví, zrovna dnes si ze mě pošťačka utahovala, samozřejmě na maloměstě mají přehled.
EDIT samozřejmě ten el. podpis vyžaduje SŘ ale podle mě bez hlubšího významu v porovnání s podáním klasicky poštou.
« Poslední změna: 19 Dubna 2017, 18:16:42 od adam006 »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s úřadem
« Odpověď #10 kdy: 19 Dubna 2017, 18:32:12 »

Nerozumím, čemu nerozumíte. Na papíru má být vlastnoruční podpis, na elektronickém podání elektronický podpis (dle příslušné zákonné úpravy), na podáním přes DS nemusí být nic, neb tam ekvivalent elektronického podpisu připojí automaticky ISDS.

Že se občas akceptuje (nejen ve správním řízení, ale i v jiných situacích) kopie či sken podepsané listiny nic nemění na tom, že je takové podání vadné. Navíc zrovna mail bez podpisu může na základě příslušné úpravy ve SprŘ správní orgán tiše ignorovat, resp. může ho vzít jako podklad/indicii, ale nepřizná mu účinky podání (např. podání žádosti, odvolání, odporu ...) a dokonce ani nikoho nemusí upozorňovat/vyzývat.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s úřadem
« Odpověď #11 kdy: 19 Dubna 2017, 18:55:12 »

Pro lepší představu pana adam006 drobně doplním k
Citace
samozřejmě ten el. podpis vyžaduje SŘ ale podle mě bez hlubšího významu v porovnání s podáním klasicky poštou
Význam a rozdíl je sakra hluboký. Vlastnoručně provedený podpis na papírovém podání je celkem snadno rozlišitelný od nějakého byť sofistikovaného pokusu o manipulaci, rozporovat lze nanejvýš jeho nepravost - to už je vyšší dívčí. Naopak na scan jakékoli listiny není technický problém implantovat libovolný podpis osoby, který kdekoli vykutáte (např. sbírka listin z obchodního rejstříku - tam je zároveň k dispozici úplná identita statutára, možností je nepřeberně) => pisatel takového scanu se může vydávat za kohokoli. Pokud do tvorby vytáhnete sofistikovanější grafický editor, nemá kdokoli šanci falsum rozpoznat, ani pak nemusíte jít přes scan.
« Poslední změna: 19 Dubna 2017, 18:59:20 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Petan26

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s úřadem
« Odpověď #12 kdy: 19 Dubna 2017, 19:18:50 »

No dobrá ale stejně mám pořád pochybnosti.  ;)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s úřadem
« Odpověď #13 kdy: 19 Dubna 2017, 19:20:17 »

Vlastnoručně provedený podpis na papírovém podání je celkem snadno rozlišitelný od nějakého byť sofistikovaného pokusu o manipulaci, rozporovat lze nanejvýš jeho nepravost

A digitalni podani mailem ne?
Vy vite, jak ma vypadat podpis toho, kdo podava?
Jste pisnoznalec?

http://www.bulletin-advokacie.cz/spory-o-pravost-podpisu-a-znalecke-posudky?browser=mobi

Duvodem je tupost a nevzdelanost zakonodarce/uredniku a zajeta praxe, krome formy, zadny rozdil neni, pokud vsude (urady apod.) budete davat levou rukou x nebo /.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Komunikace s úřadem
« Odpověď #14 kdy: 19 Dubna 2017, 19:40:58 »

Vy vite, jak ma vypadat podpis toho, kdo podava?

Někdy ano. Když se třeba podívám do Obchodního rejstříku na sbírku listin. Tam je podpisů k dispozici... dokonce i mrtvol, které už nemohou svůj podpis znevěrohodnit.
IP zaznamenána