30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Anketa

0 - 20 %
- 7 (8.5%)
21 - 40 %
- 5 (6.1%)
41 - 60 %
- 6 (7.3%)
61 - 80 %
- 10 (12.2%)
81 - 100 %
- 54 (65.9%)

Celkem hlasů: 81


Autor Téma: úspěšnost v neplacení přestupku od zavedení sprdele  (Přečteno 33627 krát)

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Byl jsem dotazován, zda postupy zde sdílené vedou k úspěchu. Zatím je to založeno pro případy spojené s rychlostí. Jedná se o případy za poslední 3 roky od zavedení objektivní odpovědnosti = předchozí vítězství osoby blízké se nepočítají. Lze zadat i běžící případy, kde je dobře odhadnutelný výsledek (např.prekluze). Hlasování lze změnit, anketa je nastavena jako trvalá.
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:úspěšnost v neplacení přestupku od zavedení sprdele
« Odpověď #1 kdy: 17 Ledna 2016, 14:23:40 »

Téma jsem připíchnul, aby bylo furt nahoře a nezapadlo. Samotného mě zajímá jaká je úspěšnost. Já se od 2013 pohybuji na 92%, při průměru 50 správek za rok. Každopádně úspěšnost meziročně klesá až na loňských 86%. Vloni jsem trošku změnil strategii, což sice povede k tomu, že těch správek stihnu ročně méně a bude to časově náročnější, ale snad to povede k lepším výsledkům.
« Poslední změna: 17 Ledna 2016, 16:23:29 od mila6032 »
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:úspěšnost v neplacení přestupku od zavedení sprdele
« Odpověď #2 kdy: 17 Ledna 2016, 16:51:21 »

Přemýšlel, co to je vlastně úspěch. Jen ať vím, jak o tom přemýšlet. Je to prekluze? Je to výhra u soudu? Nebo dokonce u NSS? Předpokládám, že úspěchem se myslí "jen":
- prekluze
- odložení případu u orgánu nebo na kraji

Na úspěch má klíčový dopad zejména rozhodovací praxe úřadů. Pokud se mezi sebou všechny kraje domluví, že ode dneška budou jen zamítat, klesne úspěšnost na nulu. Úspěšný bude moci být jen ten, kdo se bude soudit. Přestože se tedy metodika řešení nijak nezmění, dojde k poklesu úspěšnosti
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:úspěšnost v neplacení přestupku od zavedení sprdele
« Odpověď #3 kdy: 17 Ledna 2016, 17:07:52 »

Tak tohle mám vyřešený :D Úspěch je, když úřad nedostane ani floka a řidičák zůstane v kapse řidiče. Lhostejno jak se k tomu člověk dopracuje.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 642
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:úspěšnost v neplacení přestupku od zavedení sprdele
« Odpověď #4 kdy: 18 Ledna 2016, 10:37:47 »

Mám jen jednotky kusů, tak zatím 100 %, protože to jsou všechno velká města, kde zatím stačí to neřešit. Případně jedná-li se o klasické přestupky se ztotožněním na místě, tam zatím taky 100 %, protože se mi daří narážet na takové úřední dementy, že to snad není ani možný. Např. předvolání osoby O2 adresované osobě O1, a to i uvnitř dopisu (O1, informujeme tě o tom, že s O2 zahajujeme řízení a vyzýváme ji k dostavení se)… :P

Sám mám teď pořešeno ;) Ale uvidíme, co teď s protaženou prekluzí, jestli se ke mě dostane nějakej cizí případ…v nejhorším založím tady vlákno, no :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:úspěšnost v neplacení přestupku od zavedení sprdele
« Odpověď #5 kdy: 18 Ledna 2016, 16:26:01 »

...jestli se ke mě dostane nějakej cizí případ…

Tak to já mám přesně opačnej problém. Řeším jen a pouze cizí věci a netrpělivě vyhlížím něco svého. Ale asi mě úřednici mají rádi a všechny mé prohřešky mi odpouštějí.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 642
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:úspěšnost v neplacení přestupku od zavedení sprdele
« Odpověď #6 kdy: 18 Ledna 2016, 16:30:55 »

Tak ty už toho máš tolik, že seš na všech whitelistech. Já to musel trochu obejít (Kverulantovo metoda) a prozatím mám pokoj :D

Uvidíme, teď je něco z Brna, jestli se to dostane na pořadník (kdo ví, mají toho taky tři prdele), tak budou aktivní blbové určitě aktivní. To bude zas materiálu na to TO co tady někdo chystá…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:úspěšnost v neplacení přestupku od zavedení sprdele
« Odpověď #7 kdy: 09 Února 2016, 01:07:11 »

Tak ty už toho máš tolik, že seš na všech whitelistech. Já to musel trochu obejít (Kverulantovo metoda) a prozatím mám pokoj :D
Jáj ? Ani jsem nezjišťoval, zda jste to dotáhli. To se to potom prasí jedna báseň.
IP zaznamenána

kačenka

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:úspěšnost v neplacení přestupku od zavedení sprdele
« Odpověď #8 kdy: 20 Srpna 2016, 09:28:08 »

Praha - tak mi právě prekludovali 3 kousky. Výzvy řádně převzaty a poté ignorovány. A už se nedělo nic. Do té doby jsem byla poslušný platič.   
IP zaznamenána

semetrikus

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:úspěšnost v neplacení přestupku od zavedení sprdele
« Odpověď #9 kdy: 28 Ledna 2021, 19:10:14 »

Po čase jsem udělal statistiku:
LOST: 4 (včetně 1ks švýcarsko rychlost - to jsem si nelajzl, protože to tam neumím a občas tam jet potřebuju);
WIN: 44 (32 vyexpirovalo po výzvě; 12 WIN v dalším stádiu - většina na lhůtach, něco helmut, něco zastaveno jinak).

Vetšinou Praha a SČK.
Nejsou v tom výlety cizími auty, kde jsem následně nepřesvědčil majitele k obraně a jejich jménem zaplatil  >:(
Z MD se mi nikdy nevrátilo nic, co by ohrožovalo institut "sprdele/přestupku provozovatele".  :'(

(platících je zdá se stále dostatek..)
IP zaznamenána

Rada

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:úspěšnost v neplacení přestupku od zavedení sprdele
« Odpověď #10 kdy: 28 Ledna 2021, 21:07:32 »

Přidám se také se statistikou, počítáno zhruba od roku 2017:

Jen sprdele:
LOST - 1x (radar v automatickém režimu, uhrazen odpustek, protože firemní auto a firma nespolupracuje)
WIN - 10x (z toho 4x vyhnila výzva, na kterou nebylo reagováno; 5x vyhnilo po výzvě, na kterou se reagovalo, a 1x vyhnilo po odvolání k SO2)
Aktuálně v běhu 2 sprdele, oba zatím ve stadiu po výzvě
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:úspěšnost v neplacení přestupku od zavedení sprdele
« Odpověď #11 kdy: 28 Ledna 2021, 22:26:17 »

Dovolim si prispet se svou troskou do mlyna, zabyvam se vyhradne pripady svymi a osob mne blizkych:
3x rychlost osoby mne blizke - z toho 1x udan Helmuth a dal uz se nedelo nic, 2x rozjete spravni rizeni, pokazde promlceno po odvolani
1x rychlost osoby mne nejblizsi - udan Deadmuth, po udani uz se nedelo nic
1x rychlost moje vlastni - ztotoznen, SR rozjeto (hralo se o papiry a dost vysokou pokutu), promlceno po odvolani
cca 30x parkovani (mix osoby blizke, nejblizsi a moje vlastni) - pokazde ignorovan papirek za steracem, parkrat se jeste ozvali unterfizlove nebo urad, pouzity ruzne taktiky, obvykle Helmuth nebo Deadmuth a konec
1x udajna cervena (odboceni doprava na zelenou sipku) - moje vlastni - odmitnuta nabidka fizlu na 1000Kc pokutu na miste, predvolani k UJ ignorovano, podano vysvetleni pisemne a dal uz nic.

Takze za mne 100% WIN. Ale na druhou misku vah je treba polozit fakt, ze parkovani byla z 90% Praha a ty rychlosti byly vsechny stredocesky kraj. Takze tech 100% bylo dost snadnych.

Momentalne mam rozbehnute dva pripady (parkovani stredocesky kraj a bus pruh Praha). Parkovani, zda se, se blizi do vitezneho finale a bus pruh je pred ustnim jednanim.

Kdyz to tak z hlavy scitam, tak na vyseuvedenych pripadech usetrila jenom moje rodina za 8 let cca 30000Kc. Az otevrou restaurace, asi zajdeme na slusnou veceri :-).

Update:
- vysezminene rozebehnute 'parkovani stredocesky kraj' dobehlo do pro mne zdarneho konce po rozsahlem kockovani diky angazma pana Cikuse (reseno zde)
- vysezmineny rozebehnuty 'bus pruh Praha' dobehl do pro mne zdarneho konce po drobnem kockovani (reseno zde ).

100% WIN tedy trva.
« Poslední změna: 27 Března 2024, 09:55:01 od medved »
IP zaznamenána