30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: lepení (čelního) skla (<20mm)  (Přečteno 18906 krát)

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
lepení (čelního) skla (<20mm)
« kdy: 12 Ledna 2016, 15:54:32 »

Na čelním skle ve výhledu řidiče ve stírané se mi "objevil" kráter asi 15mm v průměru. Viník neznámý, pojištění nemám.

Prozatím bez nadstandardního zájmu orgánů. Nicméně brzo mě čeká STK a nechce se mi kvůli tomu celý sklo měnit. Chci si to nechat zalepit za nějakých 500 Kč "u známýho" hlavně proto, aby se to nerozlezlo - ve výhledu mi to ve skutečnosti vůbec nepřekáží.

Nepovedlo se mi najít nic jinýho, než vyhlášku (na jejíž číslo si teď nemůžu vzpomenout) o technické způsobilosti vozidla, která za technicky nezpůsobilé vozidlo označuje takové vozidlo, které ve stírané ploše má prasklinu větší, než 20mm. Nic o žádném "prostoru výhledu řidiče", "15mm od spodní hrany", apod., jak se můžu často dočíst u servisů poskytujících "profesionální lepení skel".

Otázka je, co mi na zalepení takovýhle díry řeknou při STK?

-m.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:lepení (čelního) skla (<20mm)
« Odpověď #1 kdy: 12 Ledna 2016, 16:25:31 »

Mně normálně prochází cca 1cm dolíček v čelním skle, nerozlézá se. Zjevně odprýskl jen kus venkovní vrstvy.
Na STK bez připomínek, policajti to jednou zkusili ale bylo posláni přímo tam a dál to nekomentovali.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:lepení (čelního) skla (<20mm)
« Odpověď #2 kdy: 12 Ledna 2016, 16:50:07 »

Obvykle lidé změní pojišťovnu a připojistí si čelní sklo. Ne dříve než po půl roce si nechají sklo vyměnit na pojišťovnu.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:lepení (čelního) skla (<20mm)
« Odpověď #3 kdy: 12 Ledna 2016, 23:05:27 »

Pred casem jsem si o tomhle neco zjistoval:

Předpis č. 341/2014 Sb.
Vyhláška o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích
§ 40 - Závady na vozidle, které ohrožují bezpečnost provozu na pozemních komunikacích
(2) Závadou podle odstavce 1 je vždy...
1. prasklé nebo poškozené čelní sklo ve stírané ploše o délce nebo průměru větším než 20 mm, nebo...
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2014-341#p40

Z toho bych usuzoval ze na technicke problem nebude (pokud se to do te doby nerozleze).
Kdyz sklo slepi firma, prasklina pry pak vubec neni videt. Slepit sklo ale nejde pokud je prasklina az ke kraji skla :(
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:lepení (čelního) skla (<20mm)
« Odpověď #4 kdy: 13 Ledna 2016, 08:18:37 »

   .....Kdyz sklo slepi firma, prasklina pry pak vubec neni videt. Slepit sklo ale nejde pokud je prasklina az ke kraji skla :(....

Pokud té technologii správně rozumím, tak dokáže vyplnit "kráter" ve skle nějakou pryskyřicí, co má stejný lom světla jako sklo. Jakékoliv praskliny nedokáže ani vyplnit ani zacelit.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:lepení (čelního) skla (<20mm)
« Odpověď #5 kdy: 13 Ledna 2016, 11:15:45 »

Lepidlo je na bázi fotopolymeru, co se vytvrzuje UV zářením. Problém je v tom, že dříve či později se může z díry ve skle vydrolit…
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:lepení (čelního) skla (<20mm)
« Odpověď #6 kdy: 13 Ledna 2016, 11:33:43 »

Tak to se mi jeste nestalo ze by se neco vydrolilo (snad jen kdybych chytnul kamen do stejnyho mista). Kdyz to udelaji poradne, neni to vubec videt. Pred nakym rokem mi spravily prasklinu co mela snad 3cm prumer, a dnes ani nedovedu najit, kde to bylo...
IP zaznamenána

sup

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:lepení (čelního) skla (<20mm)
« Odpověď #7 kdy: 13 Ledna 2016, 14:24:21 »

Zalezi jakou tu prasklinu mas,pokud se podari dobre zalepit tak ani nenajdes kde byla,tudiz opicajti ani stk nic zkoumat nebudou,ale pokud je vstup do dirky roztristeny a je treba "odvrtat" si vstup do dirky tudiz ti vznikne o neco vetsi vstupni prostor,tak muze byt trosku videt(takova jako zaschla muska na skle).
zalezi jak se znamemu zadari to zacelit a co ma za "aparat".. pokud pujdes na technickou v lete tak to prozen po dalnici nachytej par musek na sklo a nikdo nic nenajde...
Pokud to neni ve vyhledu ridice dostanes atest kdo to opravil a kde dirka byla pro jistotu,mel bys..davaj se k tem "aparatkum" na lepeni.
Jinak se nelepi dirky do 3 cm od hrany skla,je tam ze spoda okna lepidlo a namahanim by to mohlo prasknout,atd,nehlede na to ze ruzne firmy maji ruzne aparatky ktere nedostanes az k hrane okna,pokud nemaj novejsi(drazsi) vymozenost co to zvladne.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:lepení (čelního) skla (<20mm)
« Odpověď #8 kdy: 14 Ledna 2016, 11:39:15 »

Již jsem to sem asi někde psal, ale v minulosti jsem obhájil poškození skla ve stírané části předního skla při policejní kontrole ustřižením kusu stíracího ramínka nůžkama na plech a zabroušením kouskem šmirglu přímo před policajtem, čímž jsem zmenšil stíranou část předního skla do úrovně, kdy její součástí již poškození nebylo.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:lepení (čelního) skla (<20mm)
« Odpověď #9 kdy: 15 Ledna 2016, 23:13:31 »

nouzové dojetí
nouzové dojetí
jmenuje se to
nouzové dojetí
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:lepení (čelního) skla (<20mm)
« Odpověď #10 kdy: 16 Ledna 2016, 16:17:20 »

To opicajty nezajímá, ti budou stejně žádat pokutu a maximálně si pak můžete jít dopisovat s úřadem.

No a funguje to jen napoprvý :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:lepení (čelního) skla (<20mm)
« Odpověď #11 kdy: 16 Ledna 2016, 18:16:12 »

Kolega použil moji radu a když ho pachové předjeli a zastavili ke kontrole, tak jim naštvaně sdělil, že právě na něj hodili kamínek a že si musí zapsat jejich číslo a jména pro pojišťovnu. Detaily už si nepamatuji, ale možná tam stojí (pachové) dodnes.  :)
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:lepení (čelního) skla (<20mm)
« Odpověď #12 kdy: 25 Ledna 2016, 21:29:44 »

2 Behemont
při troše šikovnosti, to funguje i napodruhý a dokonce i napotřetí
 ;)
IP zaznamenána

mjfox

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:lepení (čelního) skla (<20mm)
« Odpověď #13 kdy: 28 Ledna 2019, 10:09:53 »

Pred casem jsem si o tomhle neco zjistoval:

Předpis č. 341/2014 Sb.
Vyhláška o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích
§ 40 - Závady na vozidle, které ohrožují bezpečnost provozu na pozemních komunikacích
(2) Závadou podle odstavce 1 je vždy...
1. prasklé nebo poškozené čelní sklo ve stírané ploše o délce nebo průměru větším než 20 mm, nebo...
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2014-341#p40

§ 40
zrušeno

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2014-341#cast8
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 685
    • Zobrazit profil
Re:lepení (čelního) skla (<20mm)
« Odpověď #14 kdy: 28 Ledna 2019, 13:55:50 »

Nechal jsem si docela velký důlek zalepit a dnes už ani sám ani nenajdu, kde byl. Tihle hoši umí.
IP zaznamenána