30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: ekolikvidace vraku - jen papírově - fyzicky zůstává  (Přečteno 7374 krát)

M323

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil

Zdravím,
rád bych se zeptal zda je nějak možné dát auto do depositu a nebo nějak odhlásit. Nehodlám platit pojistku XY let a nebo výpalné ČKP za to že mi stojí vrak na zahradě který nikdy nepojede a je jen zdrojem orgánů pro druhé vozidlo. Nějaká možnost jak tohle vyřešit?
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:ekolikvidace vraku - jen papírově - fyzicky zůstává
« Odpověď #1 kdy: 28 Ledna 2019, 19:58:56 »

Odhlášení z registru za účelem vývozu do zahraničí možná?
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

M323

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:ekolikvidace vraku - jen papírově - fyzicky zůstává
« Odpověď #2 kdy: 28 Ledna 2019, 20:03:45 »

Relativně možná, auto má STK, SPZ a platnou pojistku. Teď ale vymyslet na koho půjde a kam. Plná moc není potřeba? Nebo nějaké dokumenty? Převozní značky taky ne?
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:ekolikvidace vraku - jen papírově - fyzicky zůstává
« Odpověď #3 kdy: 28 Ledna 2019, 21:48:50 »

Asi nemají možnost ověřit, jestli to nějaký ukrajinec na ukrajině přihlásil. Ale nikdy jsem to nezkoušel.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

reseth

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:ekolikvidace vraku - jen papírově - fyzicky zůstává
« Odpověď #4 kdy: 28 Ledna 2019, 22:08:16 »

Depozit (formálně dočasné vyřazení vozidla z evidence) jde jen na rok a pak to jde ještě půl roku prodloužit (je s tím ale mám pocit nějaký oser). Potom je ale stejně potřeba doklad o ekolikvidaci k trvalému vyřazení, takže tudy cesta nevede. Jedna možnost je, že někdo vystaví potvrzení o likvidaci a vrak ti nechá. Těžko ale říct, jak moc to je reálné. "Běžně" se podobná situace řeší zmíněným vývozem, je ale nutná evidenčka. Pokud si dobře vzpomínám, tak jako bonus dostaneš převozní značky na 3 měsíce a od kupujícího by měly stačit jen jeho údaje.

Upraveno. Díky gumidos za upřesnění
« Poslední změna: 29 Ledna 2019, 19:27:20 od reseth »
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:ekolikvidace vraku - jen papírově - fyzicky zůstává
« Odpověď #5 kdy: 29 Ledna 2019, 09:40:59 »

Na Bohdalci při vydávání exportních značek chtějí úředně ověřenou plnou moc zahraničního kupujícího nebo kopyji jeho dokladu totožnosti.
O co u toho auta jde - o kastli, doklady nebo o díly? Na vrakovištích ekolikvidačních pracovištích zpravidla přijmou i skoro holou kastli obranou o půlku dílů (někde se řeší, že má holá kastle menší hmotnost, pak je potřeba se s pracovníky domluvit a eventuelně doházet do kufru nějaký kovový šrot)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:ekolikvidace vraku - jen papírově - fyzicky zůstává
« Odpověď #6 kdy: 29 Ledna 2019, 13:35:51 »

Depozit (formálně dočasné vyřazení vozidla z evidence) jde jen na rok a pak to jde ještě půl roku prodloužit (je s tím ale mám pocit nějaký oser). Potom je ale stejně potřeba doklad o ekolikvidaci k trvalému vyřazení, takže tudy cesta nevede.
Tohle plyne z čeho?
Zákon 56/2001, § 12 odst. 4 - po uplynutí 12 měsíců je nutné oznámení místa uložení vozidla. Je to "pochopitelně" pod pokutou 50 tis. Kč, ale z kontextu dovozuji, že platí "jednou a dost" - tedy oznámím pouze jednou a pak už nikdy.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:ekolikvidace vraku - jen papírově - fyzicky zůstává
« Odpověď #7 kdy: 29 Ledna 2019, 15:13:14 »

Spíš vtip: Co vyřezat a zničit VIN a nahlásit krádež vozidla?
IP zaznamenána

reseth

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:ekolikvidace vraku - jen papírově - fyzicky zůstává
« Odpověď #8 kdy: 29 Ledna 2019, 19:30:18 »

Depozit (formálně dočasné vyřazení vozidla z evidence) jde jen na rok a pak to jde ještě půl roku prodloužit (je s tím ale mám pocit nějaký oser). Potom je ale stejně potřeba doklad o ekolikvidaci k trvalému vyřazení, takže tudy cesta nevede.
Tohle plyne z čeho?
Zákon 56/2001, § 12 odst. 4 - po uplynutí 12 měsíců je nutné oznámení místa uložení vozidla. Je to "pochopitelně" pod pokutou 50 tis. Kč, ale z kontextu dovozuji, že platí "jednou a dost" - tedy oznámím pouze jednou a pak už nikdy.

Máš pravdu. Co jsem psal bylo do 2015 a jak jsem to psal, tak už jsem to neověřoval. Omlouvám se tedy za nepřesnost, dohledal jsem a skutečně to teď vypadá, že po roce stačí oznámit, že vozidlo existuje a kde.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:ekolikvidace vraku - jen papírově - fyzicky zůstává
« Odpověď #9 kdy: 29 Ledna 2019, 22:25:41 »

mám tam "známého"
co vím fotí se stav vozidla při odběru, kde je požadován i motor
jestli hodí do prostoru kabiny nebo pod kapotu nějaký jiný je asi na zvážení každého soudruha
obecně je s neúplnými vraky dost problém.
ačkoli nedávno kamarád likvidoval osobák, pracovník vrakárny mu to zapsal přímo do TP a paní na úřadě z toho měla mrtvici
přesto si mohl druhý den vyzvednout komplet kola, světla a aku

je to tedy asi o domluvě
každopádně je problém pak karoserii použít, právě kvůli identifikátorům
měl tam opravdu pěknou Š110L a tím že prošla eko-likvidací, tak se z ní nedá udělat veterán
( jo s flexou aspol samo dá, ale oficiálně nee )
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:ekolikvidace vraku - jen papírově - fyzicky zůstává
« Odpověď #10 kdy: 30 Ledna 2019, 08:27:09 »

Spíš vtip: Co vyřezat a zničit VIN a nahlásit krádež vozidla?

A nebude lepší to vykuchat na prvničinitele a kastli nechat opravdu ukrást? Ideálně když jsem na víkend pryč, aby to Fero mohl v klidu rozřezat a odvézt. :D
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:ekolikvidace vraku - jen papírově - fyzicky zůstává
« Odpověď #11 kdy: 30 Ledna 2019, 18:31:53 »

A není možné značky odevzdat do depozitu, auto zaparkovat na vlastním pozemku, barevně posprejovat, přivařit k tomu nějaký tykadla z roxoru a prohlásit za umělecký dílo a to pak po tom roce oznámit na registru kde musíte oznámit umístění vozu ?
IP zaznamenána

jazz

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:ekolikvidace vraku - jen papírově - fyzicky zůstává
« Odpověď #12 kdy: 06 Února 2019, 09:17:35 »

Depozit (formálně dočasné vyřazení vozidla z evidence) jde jen na rok a pak to jde ještě půl roku prodloužit (je s tím ale mám pocit nějaký oser). Potom je ale stejně potřeba doklad o ekolikvidaci k trvalému vyřazení, takže tudy cesta nevede.
Tohle plyne z čeho?
Zákon 56/2001, § 12 odst. 4 - po uplynutí 12 měsíců je nutné oznámení místa uložení vozidla. Je to "pochopitelně" pod pokutou 50 tis. Kč, ale z kontextu dovozuji, že platí "jednou a dost" - tedy oznámím pouze jednou a pak už nikdy.

Máš pravdu. Co jsem psal bylo do 2015 a jak jsem to psal, tak už jsem to neověřoval. Omlouvám se tedy za nepřesnost, dohledal jsem a skutečně to teď vypadá, že po roce stačí oznámit, že vozidlo existuje a kde.
S tim oznamenim (misto ulozeni + ucel) nemusis cekat rok, to vyridis spolecne s ulozenim znacek do depozitu.
« Poslední změna: 06 Února 2019, 09:19:25 od jazz »
IP zaznamenána