30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] zbytkový alkohol  (Přečteno 10814 krát)

normal

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
[LOST] zbytkový alkohol
« kdy: 08 Ledna 2016, 15:53:51 »

Ahoj,
asi je vše jasné, přesto prosím o případné sdílení zkušeností. Popíšu stručně, podrobnosti případně neveřejně.
- zahájena jízda s přesvědčením o čísté hlavě a krvi.
- kontrola PČR, na základě výše uvedeného okýnkem předány komplet doklady, zkouška dechu však pozitivní - dvě měření, odchylka do 10%, po odečtení "tolerace" ještě pořád něco zbývá
- ŘP zadržen
- nic nepřiznáno, dotazy pčr ponechány bez komentáře

priorita je rychlý návrat řp, proto jsem nakloněn spíše vstřícnému postoji k orgánům, ale rád bych znal zkušenosti ostatních chybujících.

díky
IP zaznamenána

George

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:zbytkový alkohol
« Odpověď #1 kdy: 08 Ledna 2016, 16:05:41 »

Jaké byly naměřeny hodnoty na displeji Drageru?
IP zaznamenána

normal

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:zbytkový alkohol
« Odpověď #2 kdy: 08 Ledna 2016, 16:20:15 »

0,36
0,34
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:zbytkový alkohol
« Odpověď #3 kdy: 08 Ledna 2016, 16:27:58 »

Byl odvoz na krev? Nabídli to? Existují svědci, kteří potvrdí čistotu? V jaké situaci policie kontrolovala? (Nehoda, přestupek, jen tak?) Existuje záznam celého úkonu?

Rychlé navrácení nijak rozumně asi nejde zaručit. Kdosi si pořídil osobního řidiče (za obvyklé peníze) a jezdil v bezřidičákové době s ním, ale nevím, jak dopadlo řízení o náhradě škody.

Možných obran je několik, v zásadě je potřeba zpochybnit zavinění (viník nemohl předpokládat, že se to stane), legalitu důkazu (oprávnění provést zkoušku), technickou správnost důkazu (povětrnostní podmínky) a samotné materiální jádro přestupku (nedošlo k ohrožení zájmu společnosti).
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:zbytkový alkohol
« Odpověď #4 kdy: 08 Ledna 2016, 17:06:51 »

To nechápu, jak někdo může nadýchat +/- stejně. U těchto zbytkáčů by se mělo vyplatit jet na krev, protože odbourávání je cca 0,15prom./h. A pokud se nedělá časová řada odběrů a vyjde třeba 0.2, tak se z toho nic nevydedukuje.
Jak mají řidičák, tak jste v pytli, ale o tom si ještě tady můžete počíst.
IP zaznamenána

normal

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:zbytkový alkohol
« Odpověď #5 kdy: 08 Ledna 2016, 18:05:47 »

Dekuju za reakce.
Jednalo se o beznou kontrolu, zadna nehoda, zadny prestupek. Vlastni zaznam nemam, nenahraval jsem to. Ze by mi nabizeli odvoz na krev, jsem nepostrehl, sam jsem nepozadoval. Uz ale neresim, co jsem mel udelat jinak. Svedky ke svemu stavu pred odjezdem mam, byl jsem vizualne v pohode.
Rp z nich zpet nevyrazim. videl bych postup tak, ze pro jistotu zkontroluju body. Pokud to bude ok, nebudu zdrzovat, necham se ztrestat s tim, ze budu tvrdit vice mene to same co vyse. Budu doufat ze nafasuju 6m a za 3 zkusim pozadat o milost. Vidim to jako nejkratsi moznou variantu.
Nebo se pletu?
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:zbytkový alkohol
« Odpověď #6 kdy: 08 Ledna 2016, 22:29:24 »

Milost za 3 měsíce je prakticky nepoužitelná, protože to řízení protáhnou tak, že to nakonec stejně bude trvat 6. Navíc po vrácení musí být ještě nějaký opruz s autoškolou a testy, nebo si to platu s něčím jiným? To už bych se do toho pustil pořádně a důkladně se obhájil.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:zbytkový alkohol
« Odpověď #7 kdy: 08 Ledna 2016, 23:04:03 »

Asi by to chtělo je ukecat a zjistit co nabízí. Jste na spodní hranici (nad 0,3) a tam je to za 7b, 2.500-20.000 Kč a 6 -12 měs. Pokud nabídnou spodní limit, tak se bojem mohou získat max. body, cenově i časově to lepší nebude.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:zbytkový alkohol
« Odpověď #8 kdy: 09 Ledna 2016, 15:40:07 »

Asi by to chtělo je ukecat a zjistit co nabízí. Jste na spodní hranici (nad 0,3) ...
0,36-0,24 = 0,12 - o vyšší hladině bych nediskutoval
« Poslední změna: 09 Ledna 2016, 15:42:49 od pk202 »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:zbytkový alkohol
« Odpověď #9 kdy: 09 Ledna 2016, 21:43:56 »

Pravda , zapomněl jsem na odečtení tolerance. Takže sazby stejné, jen bez bodíků. Bojovat bez ŘP v ruce nemá moc smysl.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:zbytkový alkohol
« Odpověď #10 kdy: 10 Ledna 2016, 16:20:23 »

Asi by to chtělo je ukecat a zjistit co nabízí. Jste na spodní hranici (nad 0,3) ...
0,36-0,24 = 0,12 - o vyšší hladině bych nediskutoval
Ta tolerance je základní a nepočítá s měsíčním driftem od kalibrace, nemýlím-li se. Pokud je to pár měsíců, tak už to taky hodí pár setin.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

normal

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:zbytkový alkohol
« Odpověď #11 kdy: 10 Ledna 2016, 19:21:36 »

nezdá se mi fakt, že by odečítali nějaký "paušál", ale asi to máte zjištěný, takže jedině dobře. vzpomněl jsem si na zajímavý věci, které toho asi moc nezmění, ale rozhodně stojí za to je zmínit, už jenom pro dokreslení situace

- zastavili mě za svým autem, tudíž jsem jim bránil v další akci, dopravák musel složitě lézt do silnice a auta co stavěl posílat před svoje auto. Takže mě vyzval, ať s tím couvnu, což jsem udělal - ale ten rozpor - zadrží mi řp, protože jsem údajně nebezpečím pro všechny ostatní, a potom mě sám posadí za volant a nechá mě s tím cuknout. Tedy i on uznal, že jsem ve stavu, kdy můžu couvat.

- komentoval jsem nevěřícně naměřené hodnoty, říkal že to je samozřejmě kalibrované, když jsem se zajímal o kalibraci, jen otočil přístroj rubem ke mně, kde byla nějaká nálepka a hned to otočil zpět. Měl jsem k dispozici asi 2 vteřiny pohledu na samolepku, absolutně bez šance si to přečíst. Sáhnul jsem mu po přístroji, ale samozřejmě mi to nedal.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:zbytkový alkohol
« Odpověď #12 kdy: 10 Ledna 2016, 20:34:05 »

Ta tolerance je základní a nepočítá s měsíčním driftem od kalibrace, nemýlím-li se. Pokud je to pár měsíců, tak už to taky hodí pár setin.
Řekl bych, že ten drift je započten v té toleranci, jinak by se to již někde objevilo. To bude slepá ulička, stejně tak to může být drift do mínusu.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:zbytkový alkohol
« Odpověď #13 kdy: 10 Ledna 2016, 21:50:48 »

Ta tolerance je základní a nepočítá s měsíčním driftem od kalibrace, nemýlím-li se. Pokud je to pár měsíců, tak už to taky hodí pár setin.
Řekl bych, že ten drift je započten v té toleranci, jinak by se to již někde objevilo. To bude slepá ulička, stejně tak to může být drift do mínusu.

http://zpravy.alfa9.cz/absolutenm/templates/zprava.aspx?a=314
bohuzel, curaci na NSS si presunuji linky, asi podle toho, jakse vysrali
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:zbytkový alkohol
« Odpověď #14 kdy: 13 Ledna 2016, 23:26:12 »

Muze nekdo poradit, jak ty debilni uredniky trochu zrychlit? Stalo se mi prakticky to same 14.11., bez ridicaku, takze je to jiz dva emsice, a jedine na co se zmohli je poslat a rozhodnout o tom ze zadrzeni ridicaku bylo opravnene. A to bylo vse.
IP zaznamenána