30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] zbytkový alkohol  (Přečteno 10865 krát)

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:zbytkový alkohol
« Odpověď #15 kdy: 13 Ledna 2016, 23:55:11 »

Muze nekdo poradit, jak ty debilni uredniky trochu zrychlit? Stalo se mi prakticky to same 14.11., bez ridicaku, takze je to jiz dva emsice, a jedine na co se zmohli je poslat a rozhodnout o tom ze zadrzeni ridicaku bylo opravnene. A to bylo vse.
Já myslím, že to do 6 měsíců stihnou, taháte za kratší konec. Co mi není jasné je, že někdo dá z ruky ŘP a potom nadýchá.
IP zaznamenána

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:zbytkový alkohol
« Odpověď #16 kdy: 13 Ledna 2016, 23:57:47 »

To je mi jasne ze 6 mesicu stihnou, nicmene chci zkusit ctyrikrat otcenas, sestkrat avemaria, dvakrat harekrisna a odpusteni po polovine. Minimalne to za ten pokus stoji.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:zbytkový alkohol
« Odpověď #17 kdy: 14 Ledna 2016, 00:16:16 »

Mihnula se kolem mě životní situace, která se prý během 3 dnů vyřešila pomocí 8 Božen. Patrně nějaká ženská bohyně.
IP zaznamenána

normal

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:zbytkový alkohol
« Odpověď #18 kdy: 15 Ledna 2016, 09:50:46 »

Podle mne to urychlit nejde. Prostě musíš mačkat čepici a vydržet.
Oznámení o zahájení řízení (obou) přišlo 14dní od události s termínem předvolání za dalších cca 14dní. To považuju za velkej fofr. Termín předvolání na přestupek je dřívější než termín k možnému řešení zadržení řp (s nabídkou nahlédnutí do spisu). Vypadá to tedy, že obě dvě řízení nejsou nijak "sladěná", vyřizuje to dokonce jiný úředník.
Dle informací co jsem zjistil, je plánovaný postup 3 měsíce řešit přestupek, za 3 měsíce přestupce uznat vinným, napařit mu 6měs. Pokud není recidivista apod tak odpustit půlku, následuje psycholog. Nejoptimističtější varianta je, že pojedeme za 4 měsíce od spáchání.
Ale to je s těma otčenášema a zdrávasama a s patřičným ponížením před úředníkem.

Nahlédnutí do spisu je asi nutnost. Vyjednám si nějaký dřívější termín a kouknu co tam mají.

Pustit z ruky řp je taková blbost, že ani nevím, co k tomu napsat.
IP zaznamenána

normal

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:zbytkový alkohol
« Odpověď #19 kdy: 15 Ledna 2016, 09:53:39 »

jo mimochodem - viz jeden z předchozích komentářů

pokud vám policajt zadrží řp a pak vás vyzve, abyste sedli do auta a popojeli, tak má opravdu, ale opravdu velký problém. Pokud se tedy rozhodnete mu ho udělat.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:zbytkový alkohol
« Odpověď #20 kdy: 15 Ledna 2016, 12:45:11 »

No tak vono není ani nutný dávat řidičák z ruky, můžou vydat rozhodnutí o zadržení a pak taky nemůžete jezdit. Ale chvilku to trvá a mezitím člověk může jezdit, to jo.

Spíš mě až zaráží, kolik lidí vědomě jezdí nalitejch, nechaj se chytit a přitom ani nevím, jak maj s opicajtama jednat! A nejen to, voni jezdí nalití nebo bez papírů opakovaně (často i tím, že serou na to se nějak bránit nebo přebírat poštu a ani neví, že mají zákaz) a pak tu máme každý dvě vlákna hrozí mi 50 litrů a zákaz na x let! Vopravdu mám občas dojem, že zákony jsou pro blbý…Proboha lidi, to na krku nemáte na dunění, používejte to, jinak si to fakt zasloužíte.

Jak dlouho od sebe byla ta dvě měření? V manuálu k tomu mají nějaké pokyny že by to mělo být snad deset minut.

Ale takhle nad 0,3 už to není zbytkáč, to jste buď chlastal ještě pár hodin před jízdou, nebyl byl před tím nametenej jak sněhulák. Pokud vezmeme těch kverulantových 0,15 za hodinu, tak po deseti minutách odbouráte 0,025. To relativně sedí na to měření. Nad 0,3 už to měří aspoň tak nějak v té jejich (byť velké) toleranci, takže jste to tam měl, na krvi pokud by byl špitál někde blízko by bylo minimálně 0,15 prokazatelně i po odečtu - a tam už se taky moc nevykroutíte, protože to je asi o dva řády přesnější měření. Na krev má smysl jezdit je-li to opravdu daleko, nebo je-li to jen do těch 0,3 a voni trvaj na tom, že chtěj pokutovat (a přitom měření provedli správně). Čili v tomto případě ne. A zároveň jestli nemáte ani audiozáznam nebo svědky, tak prostě se budete těžko vozit po chybách v měření.
« Poslední změna: 15 Ledna 2016, 14:02:16 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

normal

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:zbytkový alkohol
« Odpověď #21 kdy: 15 Ledna 2016, 13:58:36 »

to Behemot:
ano, v podstatě souhlasím
Jenom uvedu na pravou míru:

1. Nechtěl jsem otravovat dalším vláknem na toto téma, nicméně možná je dobrý nasdílet další zkušenost z přestupkovýho pro ostatní, pokud budou něčím zajímavý.
Můžeme to brát jako poselství "pozor na zbytkáč" a třeba si někdo, kdo si to přečte dá většího bacha :-)
Trest za chybu je totiž drakonickej a dovedu si představit, že pro dost lidí, kteří bez auta přijdou o práci je i trestem likvidačním
2. nepatřím do skupiny lidí "dám si tři piva a jedu",
tedy- ano, byl to zbytkáč. vydržel abnormálně dlouho, nevím co hrálo roli takové výdrže chlastu v krvi, možností je několik, nemá smysl to rozebírat
3. Jako nutnost se jeví vlastnit nějakej lepší přístroj na domácí test. To by měl mít doma asi každej, kdo si občas večer cucne a ráno řídí.
4. cílem teď není se vykroutit, asi není jak. Cílem je dostat co nejmíň a vrátit se co nejrychleji do života. To je závěr, který jsem udělal i na základě vašich komentářů, za který dík. Možná s tím někdo nebude souhlasit, ale asi do toho jdu s tímto závěrem.
Zároveň se ale nehodlám plazit a prosit, ale zachovat si před ouřadama nějakou důstojnost, protože mě rozčiluje to jejich bohorovný chování
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:zbytkový alkohol
« Odpověď #22 kdy: 15 Ledna 2016, 14:05:34 »

Já přiznám, že taky občas jezdim vědomě nalitej, přece nebudu jezdit sockou :) ale max tak 3 piva a ještě min po dvou hodinách a v Praze. Zatím mě takhle za 10 let stavěli dvakrát a za to jednou si můžu asi i sám, jelikož jsem jel rychle jak hovado, při druhý akci stavěli všechny, ale zas jsem nic nenadejchal. Člověk, když už je nalitej, musí se chovat nenápadně a hlavně zapomínat řidičák.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:zbytkový alkohol
« Odpověď #23 kdy: 15 Ledna 2016, 14:06:15 »

Teď moc možností nemáte, můžou to natahovat schválně, pokud do toho půjdete, tak máte jasnej škraloup, pokud se budete bránit, je šance se vyhnout aspoň tomu škraloupu, ale skoro jistota, že papíry budou držet schválně až do konce.

Von relativně jakejkoli měřák nebude ukazovat o moc hůř než to, co mají opice, ale každopádně jo, kdo takhle jezdí by si to měl koupit a nad 0,2 do auta nelízt. Je to sice na hovno, to všichni víme, na druhou stranu víme, že se po tom opičky vozí, takže stejně tak je pitomost chodit jim naproti. A jen se podívejte, kolik takovejch případů v alkoholovým fóru je, jeden horší jak druhej, takoví experti se dvěma zákazy řízení, podmínkou a já nevím čím a furt do toho lezou a nechaj se chytat…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:zbytkový alkohol
« Odpověď #24 kdy: 15 Ledna 2016, 21:13:16 »

No tak vono není ani nutný dávat řidičák z ruky, můžou vydat rozhodnutí o zadržení a pak taky nemůžete jezdit. Ale chvilku to trvá a mezitím člověk může jezdit, to jo.
....


Počkat. Kdo vydá rozhodnutí o zadržení? PČR? To, tuším, navrhoval teď Ťok (nebo nejakej podobnej zmrd) jako pozměňovací návrh novely 361, ale zatím to neplatí, ne? Aktuální znění 361 řeší odebrání ŘP na místě. Možnost odebrat řidičák v následném spravku imho neexistuje. Samozřejmě myslím separátní správko o odebrání. (jako v případě § 118c ZoPK).
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:zbytkový alkohol
« Odpověď #25 kdy: 15 Ledna 2016, 21:34:21 »

Orgán může pozastavit platnost dle § 95. Jinak pak myslím hlavně následně rozhodnutím po správním řízení. Do té doby by sice mohl řídit, ale pak by byl stejně bez papírů několik měsíců…není to odebrání, je to zákaz činnosti, ale následky jsou úplně stejný, nemůže jezdit jestli má papíry pozastavený, odebraný nebo zakázanou činnost.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:zbytkový alkohol
« Odpověď #26 kdy: 15 Ledna 2016, 22:23:09 »

Orgán může pozastavit platnost dle § 95.
Tohle se zadržení řidičáku ani řízení o přestupku vůbec netýká.

Počkat. Kdo vydá rozhodnutí o zadržení? PČR?
Rozhodnutí vydá obecní úřad, tím se zabavení řidičáku na cestě potvrzuje.
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:zbytkový alkohol
« Odpověď #27 kdy: 15 Ledna 2016, 22:29:26 »

...

Počkat. Kdo vydá rozhodnutí o zadržení? PČR?
Rozhodnutí vydá obecní úřad, tím se zabavení řidičáku na cestě potvrzuje.

Ano, tomu rozumím. Pokud na místě seberou, pak správní orgán vydá rozhodnutí. Mně jde o situaci, kdy na místě neseberou.
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:zbytkový alkohol
« Odpověď #28 kdy: 15 Ledna 2016, 22:43:49 »

Tak úřad už rozhodnout nemůže.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:zbytkový alkohol
« Odpověď #29 kdy: 16 Ledna 2016, 16:20:41 »

No jo, jenže nejpozději pravomocným rozhodnutím stejně je zákaz činnosti. Rozdíl je jenom v tom, že se papíry odevzdaj až potom. Tady se odevzdaj už předem a započítává se to doby zákazu. Nepřijde mi, že je v tom jakákoli výhra krom toho, že má člověk víc času se zařídit.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky