30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5]

Autor Téma: [WIN] Alkohol na kole  (Přečteno 50264 krát)

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #60 kdy: 24 Května 2016, 13:31:45 »

Pokud to správně chápu, máte se vyjádřit k výpovědi svědka - policisty. V odůvodnění se nicméně píše, že se má jednat o vyjádření k obsahu znaleckého posudku. Považuje-li správní orgán výpověď policisty za znalecký posudek, řekl bych, že nazrál čas na námitku podjatosti.  ;)
IP zaznamenána

lubos

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 85
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #61 kdy: 24 Května 2016, 13:52:27 »

Námitkou podjatosti se nic nezkazí. Navrhuji odpovědět ve lhůtě, vyjádřit se k výpovědi svědka:

Výpověď svědka x.y. nelze považovat za řádný důkaz neboť tento nebyl události přítomen a není s to osvědčit co se vlastně stalo. Z jeho výpovědi plyne že je pouze s to reprodukovat vyjádření osoby jež označuje za přítele obviněné a vyjádření obviněné samé. Není proto zřejmé co vlastně výpověď svědka dokazuje když z.x (přítel) vyslechnut nebyl ač bylo jeho vyslechnutí obviněnou navrženo. K odepření vyslechnutí svědka navrženého obviněnou na moji obhajobu uvádím:

Je na správním orgánu rozhodnout o tom, které důkazy v řízení o přestupku provede; tím však nesmí omezit právo osob, které čelí obvinění trestní povahy v širším slova smyslu, vyslýchat nebo dát vyslýchat svědky proti sobě a dosáhnout předvolání a výslechu svědků ve svůj prospěch za stejných podmínek jako svědků proti sobě [článek 6 odst. 3 písm. d) Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod]. Výpověď svědka, již obviněný z přestupku navrhl k důkazu na svou obhajobu, nelze předem hodnotit jako bezcennou, a proto ji jako důkaz neprovést, jen s poukazem na její účelovost pro přátelský vztah obviněného ke svědkovi. Odmítnutí návrhu na provedení důkazu výslechem takového svědka je porušením práva na spravedlivý proces. Tento postup, jenž vedl k faktickému vyloučení důkazů navržených ve prospěch obviněného z přestupku a přijetí závěru o skutkovém stavu věci toliko na základě jednostranných důkazů, je porušením čl. 6 odst. 3 písm. d) Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod. (podle rozsudku Nejvyššího správního soudu sp. zn. 4 As 2/2005 - 62)

Žádám správní orgán o sdělení zdali bylo ve věci ukončeno dokazování neboť hodlám využít svého práva k seznámení se s podklady pro vydání rozhodnutí dle ustanovení § 36 odst. 3 zákona 500/2004 Sb.



Není to nijak silné ale může to přispět ke zdržení.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #62 kdy: 24 Května 2016, 14:49:36 »

A ideální by bylo se při příležitosti seznámení se s poklady před vydáním rozhodnutí tam šoupnout tu námitku podjatosti.
IP zaznamenána

Denisa

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #63 kdy: 26 Května 2016, 21:30:04 »

Díky za pomoc. Určitě do vyjádření použiju ohledně toho svědka ten návrh od Lubose. S námitkou podjatosti je to složitější. Dokazování a shromažďování podkladů pro vydání rozhodnutí bude ukončeno po zaslání vyjádření-dle protokolu a v podstatě seznámení s podklady pro rozhodnutí sfoukl úředník v jednom s jednáním. Takže jedině podjatost zaslat poštou stejně jako vyjádření,než stihne rozhodnout. Je tento postup možný? myslím že se bude snažit rozhodnou aniž by mě ještě zval...
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #64 kdy: 27 Května 2016, 00:39:45 »

Jak mohli vyslechnout svědka bez Vaší přítomnosti? Toto bych v případném odvolání taky zdůraznil, že jste mu nemohla pokládat otázky a tudíž jste byla zkrácena na svých právech.
IP zaznamenána

Denisa

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #65 kdy: 27 Června 2016, 15:03:58 »

Tak jsem se zase o něco pohnula z místa, dne 20.6. jsem si vyzvedla zamítnutí podjatosti a nyní 13.7. se konečně bude konat vyslechnutí mého svědka, tak teď už jen doufám, že na mě něco nevymyslí abych to dotáhla do toho promlčení.
IP zaznamenána

lubos

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 85
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #66 kdy: 27 Června 2016, 15:15:03 »

Tak to už je jednoznačně vítězství i kdyby vydali rozhodnutí okamžitě po výslechu svědka.
IP zaznamenána

Denisa

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #67 kdy: 10 Srpna 2016, 20:22:29 »

Hezký večer, momentálně již uplynul rok od nehody 3.8.2015 a čekám co se bude dít, zda ještě příjde rozhodnutí, nebo jestli už nepříjde nic, proto ještě vyčkávám než budeme snad konečně moci tento případ ukončit a zveřejnit ;)
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #68 kdy: 10 Srpna 2016, 21:25:14 »

I kdyby přišlo, bude to pozdě. Win. Gratuluji.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #69 kdy: 10 Srpna 2016, 22:46:54 »

Byl to boj, ale za ty prachy a nový skill to určitě stálo. Vítej v klubu.
Nechat se potrestat za to, když si našinec rozbije hubu mi přijde takové absurdní.
https://www.youtube.com/watch?v=02wB3om_Mbo
IP zaznamenána

Denisa

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #70 kdy: 03 Září 2016, 15:39:25 »

Tak Vážení konečně jsem se dočkala a mám to černé na bílém: správní řízení se zastavuje vzhledem k tomu, že došlo k prekluzi. Případ tedy můžeme vítězoslavně uzavřít po dlouhém boji. Děkuji všem, co přispěli své rady-spostu toho jsem využila a opravdu mi pomohly. Zdá se to být až neuvěřitelné, když mi na začátku bylo řečeno, že se nebudeme oničem bavit, jelikož tam byl alkohol a jen přes opakované naléhání jsem si vynutila návštěvu k nahlížení do spisu. Nebýt Vás tak jsem už dávno zaplatila do městského rozočtu. :)
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5]