30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Domnele parkovani v krizovatce  (Přečteno 5544 krát)

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
[WIN] Domnele parkovani v krizovatce
« kdy: 07 Prosince 2015, 12:16:40 »

Zdravim,
obdrzel jsem "vyzvu k zaplaceni urcene castky" a protoze v procesu smerujicimu ke sprdeli jsem novacek (ackoli jinak za sebou jiz mam par spravnich rizeni s vysledkem 100% pro mne) rad bych pozadal zkusenejsi o oponenturu mnou zvoleneho postupu.

Fakta:
- domnely prestupek se mel stat v den D - listecek za steracem od mistnich sberacu psich hoven
- vyzva dorucena do DSFO (jsem FO - vlastnik i provozovatel vozidla jimz mel byt spachan predmetny prestupek) v D + 14, vyzvednuta v D + 24
- klasicka vyzva k zaplaceni urcene sumy do 15 dnu, plus zminena moznost (nikoli nutnost) v teto lhute oznamit ridice, jinak bude urad patrat a po 60 dnech nasleduje sprdel

Plan:
- zaplatit urcenou castku po lhute splatnosti (16.den)
- pokud se nevrati, pockat do prekluze a pozadat o vraceni
- pokud se vrati, pred koncem lhuty 60 dni oznamit ridice (nejspis sam sebe)
- po zahajeni spravniho rizeni klasicky pozadat o spis a podle situace (neni uplne jasne, jestli opravdu slo o parkovani v krizovatce) zvolit taktiku obrany.

Mam tam nejake zasadni pochybeni? Opomnel jsem neco? Muzu to jeste nejak vysperkovat?

Dekuji.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Domnele parkovani v krizovatce
« Odpověď #1 kdy: 07 Prosince 2015, 12:32:26 »

Může nastat komplikace, že vrátí peníze až po 60 dnech (tkz. bezodkladně) a předtím zahájí sprdel. Budou vidět, že je tu někdo ochotný platit, tak ho budou chtít vytěžit více. O tom, že to bylo úmyslně nebudou vědět.
Takže pokud zaplatit později, tak se do D+60 přesvědčit o stavu správního řízení (zda bylo ukončeno zaplacením) a případně jim tam prásknout Helmuta, aby nemohli překlopit na sprdel.
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Domnele parkovani v krizovatce
« Odpověď #2 kdy: 09 Prosince 2015, 20:06:32 »

ještě doporučuji pročíst vlákno o vrácení pozdě zaplacených peněz... Vím že se tam úřad snažil bránit...
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Domnele parkovani v krizovatce
« Odpověď #3 kdy: 15 Prosince 2015, 12:37:17 »

Diky za reakce, vezmu pripominky v potaz ...
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Domnele parkovani v krizovatce
« Odpověď #4 kdy: 16 Prosince 2015, 17:20:46 »

Po nejake dobe jsem mel cas se venovat svedomitemu reseni domneleho prestupku spachaneho mym vozem. Dle rady jsem prostudoval problematiku pozdniho zaplaceni odpustku a rozhodl jsem se, ze uradu nebudu usnadnovat zivot.

Navic jsem si vzpomnel, ze ten den mym vozem jezdil muj velice dobry kamarad Helmut ze zeme sice znacne vzdalene (nicmene stale EU), se kterym jsem od te doby nemluvil a mam takove neblahe tuseni, ze se mu neco tragickeho prihodilo.

1)Uvedomele tedy urad vyrozumim o totoznosti ridice a pockam, jak se k tomu muj kamarad postavi (pokud tedy samozrejme neni mrtev nebo tak neco).
2)Pokud se s nim uredniku, dnem i noci pecujicimu o me blaho nepodari spojit, pouziji nekolika telefonnich cisel na dotycneho kamarada i jeho manzelku a pokusim se sam zjistit co se deje.
3)O vysledcich sveho setreni pochopitelne neprodlene uvedomim prislusny urad.

O postupu kauzy zde budu informovat.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Domnele parkovani v krizovatce
« Odpověď #5 kdy: 14 Prosince 2016, 17:18:01 »

Jenom sem doplnim rozuzleni. Jak se dalo ocekavat, pote co urad dostal informaci o Helmutovi, uz se nic nestalo. Cca pred mesicem uplynula rocni lhuta (ode dne spachani domneleho prestupku) pro zahajeni rizeni.
IP zaznamenána

pan.spravedlivy

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Domnele parkovani v krizovatce
« Odpověď #6 kdy: 21 Prosince 2016, 17:36:27 »

Jak jste psal:
...jsem prostudoval problematiku pozdniho zaplaceni odpustku a rozhodl jsem se, ze uradu nebudu usnadnovat zivot.
Co jste v této souvislosti myslel tím, že nebudete úřadu usnadňovat život?
IP zaznamenána