30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Přikaz  (Přečteno 8241 krát)

Sodys

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
[?] Přikaz
« kdy: 07 Prosince 2016, 14:32:18 »

Dobrý den,

dne 28.07.2016 jsem se dopustil podle Městské policie k dopravnímu přestupku.

1) Výzva za stěračem - ignoroval jsem
2) Dopis s tzv. výpalným jsem převzal na poště a ignoroval
3) Přišel mi PŘÍKAZ, kde je psáno, že jsem byl uznán vinným a mám zaplatit XY KČ za pokutu + XY KČ za náklady za správní řízení.

Chci se zeptat jak mám postupovat? Napsat odpor? Nakouknout do spisu?

Jinak co se týče přestupku, tak jsem nerespektoval dopravní značení B28 - zákaz zastavení. Značka na místě ale není.


Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Přikaz
« Odpověď #1 kdy: 07 Prosince 2016, 14:36:27 »

Předpokládám, že příkaz přišel doporučeně od úřadu a jedná se o správní delikt.

V poslední den lhůty podejte odpor.

Sežeňte kopii spisu a anonymizovanou ji sem nahrajte.
IP zaznamenána

Sodys

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Přikaz
« Odpověď #2 kdy: 07 Prosince 2016, 14:52:55 »

Ano, doporučeně od úřadu. No nevím, jak mohli napsat, že jsem byl uznán vinným. Když jsem nikde nebyl. Jen jsem vyzvedl první dopis ohledně výpalném a nereagoval jsem na něj.

Dobře podám odpor poslední den. A zašlu emailem požadavek na zaslání spisu do datové schránky.


IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Přikaz
« Odpověď #3 kdy: 07 Prosince 2016, 16:54:57 »

A zdokumentujte si neexistenci značky.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Jenyk

  • Příspěvků: 685
    • Zobrazit profil
Re:Přikaz
« Odpověď #4 kdy: 07 Prosince 2016, 18:42:27 »

A zašlu emailem požadavek na zaslání spisu do datové schránky.
Máte datovku? A úřad vám píše poštou?
IP zaznamenána

Sodys

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Přikaz
« Odpověď #5 kdy: 21 Prosince 2016, 10:57:39 »

Předpokládám, že příkaz přišel doporučeně od úřadu a jedná se o správní delikt.

V poslední den lhůty podejte odpor.

Sežeňte kopii spisu a anonymizovanou ji sem nahrajte.


posílám spis ... prosím poraďte :) děkuji moc

« Poslední změna: 21 Prosince 2016, 14:21:53 od Sodys »
IP zaznamenána

Sodys

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Přikaz
« Odpověď #6 kdy: 21 Prosince 2016, 10:59:32 »

A zašlu emailem požadavek na zaslání spisu do datové schránky.
Máte datovku? A úřad vám píše poštou?

Mám datovku, ale úřad komunikuje přes poštu. Přitom ve spise je napsáno, že mi psali do datovky ale nic tam nemám.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Přikaz
« Odpověď #7 kdy: 21 Prosince 2016, 13:39:58 »

Jak je zde opakovaně vysvětlováno, využít chybu úřadu, který nedoručuje do DS, lze pouze v případě, že nelze prokázat faktické doručení (seznámení se adresáta se zásilkou). Což nastane především u doručení fikcí (tj. ignorování výzvy a nedostavení se pro uloženou zásilku), výjimečně pak i v dalších případech (např. pokud by úřad doručoval obyčejně, doručovatel předal dopis jiné osobě). Naopak, pokud jste si dopis převzal a podepsal doručenku, nemůžete se chyby v doručování dovolávat.

Zde konkrétně předpokládám, že odpor už jste podal, navíc ve vztahu k příkazu bych tu hru na nedoručení asi nezkoušel v situaci, kdy vám ten příkaz přišel i jako součást vyžádaného spisu. Můžete ale vyčkat, zda stejně chybně bude doručeno i rozhodnutí či jiný významný úkon a případně toho využít.

Věcně tam vidím jednak tzv. turbo, což je sice podle dosavadní judikatury průchozí, ovšem namítnout to neuškodí (SO nemusí být v obrazu, navíc v té výzvě 125h přípravu na turbo dost podcenili, když tam chybí výhružka, že po ignoraci věc rovnou odloží a naopak tam citují ustanovení, podle kterého budou pokračovat v šetření).

Dále je tam rozpor v kvalifikaci, měšťákům se zdálo, že jste nenechal 6 m volných, úřad si tam domyslel porušení B 28. Což nemusí být chyba, třeba tam taková značka opravdu platí a úřadu je to známo z jeho činnosti, ale bude to muset prokázat. Tj. především nějak doložit, že by tam být měla, pokud se budete bránit, že tam nebyla v době vašeho příjezdu, tak máte vcelku slušně nabito, protože vaše tvrzení je nepřímo podpořeno i postupem měšťáků, kteří tu značku taky evidentně nenašli ...

Každopádně to jsou předčasné úvahy, vyčkejte reakce úřadu po zrušení příkazu.
IP zaznamenána

Sodys

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Přikaz
« Odpověď #8 kdy: 21 Prosince 2016, 14:21:12 »

Jak je zde opakovaně vysvětlováno, využít chybu úřadu, který nedoručuje do DS, lze pouze v případě, že nelze prokázat faktické doručení (seznámení se adresáta se zásilkou). Což nastane především u doručení fikcí (tj. ignorování výzvy a nedostavení se pro uloženou zásilku), výjimečně pak i v dalších případech (např. pokud by úřad doručoval obyčejně, doručovatel předal dopis jiné osobě). Naopak, pokud jste si dopis převzal a podepsal doručenku, nemůžete se chyby v doručování dovolávat.

Zde konkrétně předpokládám, že odpor už jste podal, navíc ve vztahu k příkazu bych tu hru na nedoručení asi nezkoušel v situaci, kdy vám ten příkaz přišel i jako součást vyžádaného spisu. Můžete ale vyčkat, zda stejně chybně bude doručeno i rozhodnutí či jiný významný úkon a případně toho využít.

Věcně tam vidím jednak tzv. turbo, což je sice podle dosavadní judikatury průchozí, ovšem namítnout to neuškodí (SO nemusí být v obrazu, navíc v té výzvě 125h přípravu na turbo dost podcenili, když tam chybí výhružka, že po ignoraci věc rovnou odloží a naopak tam citují ustanovení, podle kterého budou pokračovat v šetření).

Dále je tam rozpor v kvalifikaci, měšťákům se zdálo, že jste nenechal 6 m volných, úřad si tam domyslel porušení B 28. Což nemusí být chyba, třeba tam taková značka opravdu platí a úřadu je to známo z jeho činnosti, ale bude to muset prokázat. Tj. především nějak doložit, že by tam být měla, pokud se budete bránit, že tam nebyla v době vašeho příjezdu, tak máte vcelku slušně nabito, protože vaše tvrzení je nepřímo podpořeno i postupem měšťáků, kteří tu značku taky evidentně nenašli ...

Každopádně to jsou předčasné úvahy, vyčkejte reakce úřadu po zrušení příkazu.

Mockrát děkuji za vysvětlení. Ta značka tam není a ani nebyla. Ostatní lidi z práce měli všichni na výzvě nedodržení 3m. Já měl nerespektování B 28, což je nesmysl. Mám i fotodokumentaci. Jinak ano první výzvu jsem obdržel ale nereagoval. Odpor jsem podal poslední den.

Takže teď mám čekat, až mi přijde další dopis? Na adrese trvalého bydliště nebydlím. Takže je pro mě obtížné jezdit pro poštu. Jinak odpor příkaz zrušil a já teď čekám co úřad udělá je to tak?

Děkuji
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Přikaz
« Odpověď #9 kdy: 21 Prosince 2016, 15:21:58 »

Takže teď mám čekat, až mi přijde další dopis? Na adrese trvalého bydliště nebydlím. Takže je pro mě obtížné jezdit pro poštu. Jinak odpor příkaz zrušil a já teď čekám co úřad udělá je to tak?

Když máte datovou schránku tak můžete papírové dopisy od úřadu ignorovat.
Úplně nejlepší je když po uplynutí doručovací doby hodí dopis do schránky a pak ho někdo vyzvedne informuje co to bylo.
Pak formálně není doručeno a máte přehled co úřad chystá.. jen nesmí z ničeho vyplynout že jste o papírovém dopise věděl.


Jinak odpor příkaz zrušil a já teď čekám co úřad udělá je to tak?

Ano
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Přikaz
« Odpověď #10 kdy: 21 Prosince 2016, 16:01:55 »

Pokud tam ta značka fakt není a úřad se seknul, tak to máte dokonale rozehrané. Oni na to třeba přijdou a zkusí to dodatečně překvalifikovat, v čemž jim pak s potěšením vymácháte rypák.

Protože můžete klidně tvrdit, že jste si byl jist, že k porušení DZ nedošlo, tak jste pochopitelně ani neplatil odpustek, ani neměl potřebu hlásit řidiče, protože jste věděl, že toto podezření snadno vyvrátíte. Úřad je v řiti, protože pokud to zkusí překvalifikovat jen v rámci již rozjetého sprdele, tak mu to naznačenou argumentací rozbijete, došlo jednak k faktickému zkrácení práv provozovatele (který by se mohl zachovat jinak), jednak ta odpustková výzva byla vadná (srov. § 125h(4) ZPPK - náležitostí výzvy je i označení přestupku, tj. právní kvalifikace). No a pokud by to chtěl celé nastartovat znovu, tj. znovu odpustek či pátrání po řidiči, tak mu předhodíte § 125g(1) ZPPK, podle kterého po zahájení sprdele už cesta zpět není.

Nehledě na to, že v záloze si můžete ponechat i chybné doručení odpuskové výzvy, pokud to tedy doručili fikcí + následným vhozením do schránky.

Každopádně informujte, jde o zajímavý případ, kde by se mohly některé pohledy na aplikaci sprdele při ne zcela standardním procesním postupu otestovat. I když se obávám, že v obvodu KÚ Středočeského kraje se spíš dočkáme jen dalšího vyhnití.

Přesouvám do Kuchyně, ať odpovědné úřední osobě nenapovídáme v reálném čase ...

EDIT: Téma neobsahuje žádné citlivé informace a bezmála tři roky se v něm nic neděje. Přesouvám do veřejné části fóra. -kdo-
« Poslední změna: 11 Září 2019, 11:17:48 od kdo »
IP zaznamenána