30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Výpalné za parkování v nezákazu  (Přečteno 8392 krát)

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
[WIN] Výpalné za parkování v nezákazu
« kdy: 02 Prosince 2015, 15:01:31 »

Hi všem ..

než začnu psát svoji slohovku, zkoušel jsem číst, ale je tu tolik informací, že se ztrácím a jde mi z toho všeho hlava kolem. Budu zase pokračovat ve volných chvílích. Problém?

Červen: Při koupání v rybníce jsem stál na trávě příjezdové cesty (stejně jako dalších x aut před a za mnou) k rybníku a pár chatkám. Nutno dodat, že celá kolona byla zaparkovaná tak, že nikoho neblokovala a na cestě stála pouze jednou stopou. Když jsem přišel o půl dne později, lístek za oknem. Řeším co je špatně a najdu kus zpět zarostlou značku v křoví.
(V afektu jsem si neuvědomil, že bych si pořídil důkaz, a když jsem jel kolem o pár dní později, křoví bylo pryč.)
Lístek říkal, že se mám jít napráskat na místní fízlárnu, ale foukal vítr, znáte to.

Září: normální dopis, který více méně zopakoval to stejné. Napráskej se nebo to budem řešit. Ale věřte dneska poště, že ty dopisy fakt doručuje.

Prosinec:
Právě dorazil dopis s doručenkou (či jak se tomu nadává), foto v příloze. Vyčíslení na 700Kč mi v základu nedělá problémy uhradit. Nicméně
a) v momentě kdy jsem páchal přestupek jsem netušil, že jej páchám kvůli nedostatečnému značení cítím se tedy obviněn neprávem
b) každá koruna, o kterou zmrdiaparát přijde zasluhuje jakýkoliv effort
c) moje srdce zmrdibijce plesá

Aktuálně nemám moc času na studium, ale pochopil jsem snad dobře, že toto je pořád jen spam, který lze ignorovat.

Možnosti co aktuálně mám:
1) Studovat a házet klacky pod nohy (nevýhoda, že mi to sežere čas, kterého se nedostává)
2) Napráskat po dohodě kamaráda z anglie, který občas jezdí na návštěvy (netuším jaký je v tomhle případě scénář)
3) Napráskat po dohodě sociálního kamaráda, který je v exekucích a není mu co sebrat (sežere to čas někomu dalšímu)
4) Jít tam a vysvětlit, že značení stálo za starou belu (= vlastně přiznání, v empatii úřadu nevěřím, takže spíš nic)
« Poslední změna: 04 Července 2018, 10:41:42 od P. »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za parkování v nezákazu
« Odpověď #1 kdy: 02 Prosince 2015, 21:54:48 »

Úspěch zaručen u varianty b) . Kamarád převezme případnou poštu v češtině. Napíše na to velkými písmeny : SHIT ! Please solve it ..(your name).. a odešle Vám a Vy v kopii úřadu s tím, že Vás pověřil zastupováním. A pak se můžete bezplatně školit. 
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za parkování v nezákazu
« Odpověď #2 kdy: 03 Prosince 2015, 10:03:35 »

Díky,

mám to reagovat už na tenhle dopis nebo počkat až na další? A ještě .. vlastní interpretaci nebo to vyplnit do těch jejich řádek?

edit: beru zpět, po studiu počkám na další .. Anglický Helmut je v pohotovosti :)
« Poslední změna: 03 Prosince 2015, 11:31:01 od P. »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za parkování v nezákazu
« Odpověď #3 kdy: 03 Prosince 2015, 22:40:52 »

Aby jste si nevyseděl sprdel.
Když máte živého anglického Helmuta, tak považuji za funkčnější variantu s úřadem spolupracovat. Akorát udělejte drobnou chybičku v datumu narození, aby případná pokuta byla nevymahatelná, kdyby náhodou naše skvělá uhnije stíhala před svým zánikem si přeposílat pokuty k vymáhání. Pokud by úřad na chybičku přišel (nevím jak), tak by Vás musel nejprve vyzvat k odstranění chyby.
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za parkování v nezákazu
« Odpověď #4 kdy: 10 Prosince 2017, 15:53:32 »

Po dohodě jsme napráskali Helmuta a zdálo se, že to vyhnilo. Teď mi ale dorazil dopis, že na Helmuta úřad nevěří a mám jít do sprdele. Mám jen pár dní na reakci, takže bych potřeboval potvrdit, že správný postup by měl být ...
zajít tam a vzít si kopii spisu .. ověřit, že Helmuta obepsali
Pokud ne, úřad zanedbal své povinnosti, jelikož pachatel je znám, Helmut ode mě dostal info, že mu něco přijde, ale nic mu nedorazilo.
Pokud ano, nevim ..
Můj názor je, že to fakt vyhnilo, ale někdo asi před vánocema nemá na prémie, tak si vytahuje starý kousky a zkouší je sprdelizovat.

edit: Beru zpět, pošlu odpor a uvidíme co dál
« Poslední změna: 10 Prosince 2017, 16:21:49 od P. »
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za parkování v nezákazu
« Odpověď #5 kdy: 10 Prosince 2017, 15:58:36 »

Předpokládám, že ve spisu bude fotografie správně umístěné dopravní značky a kolony aut.
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za parkování v nezákazu
« Odpověď #6 kdy: 10 Prosince 2017, 16:15:51 »

Nějaká fotka tam je, ale myslím, že v tuhle chvíli je to irelevantní, resp. argumenty lze vyasit jindy.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za parkování v nezákazu
« Odpověď #7 kdy: 11 Prosince 2017, 09:32:05 »

I kdyby se snažili jet podle staré úpravy (Odpovědnost právnické osoby za správní delikt (= SPRDEL fyzické osoby, pozn.) zaniká, jestliže o něm příslušný orgán nezahájil řízení do 2 let ode dne, kdy se o něm dozvěděl...), tak už je to prekludované.

Pro jistotu by to chtělo vidět spis.
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za parkování v nezákazu
« Odpověď #8 kdy: 14 Dubna 2018, 17:56:50 »

Včera jsem si vyzvedl rozhodnutí, v zásadě šest stran blábolů, že jsem jako majitel nezabránil Helmutovi způsobit přestupek. Kopii spisu mám k dispozici, pokud by tu byl někdo ochotný mrknout a navrhnout konkrétní znění odvolání, budu jen rád. Ve spisu nicméně není nic zajímavého .. fotka auta, fotky značky .. konfrontaci Helmuta přeskočili, když jsem se osobně ptal na detaily proč, dostal jsem info, že před obsílkou se koukají do registru ovčanů a jelikož Helmut neměl zaregistrované přechodné bydliště, vyignorovali to .. ve spisu o tomhle ale ani čárka
více méně moje idea je odvolání, kde napíšu, že (potřeboval bych trochu nakopnout s formulací)
1) Úřad měl k dispozici adresu a kontaktní údaje na Helmuta, čímž nesplnil svoje povinnosti a šel nejsnadnější cestou .. Jelikož Helmut je zahraniční podnikatel, který má jen pronajatý pokoj v bytě na občasné přespání, když přijede zkontrolovat pobočku, nemá povinnost hlásit pobyt.
2) Fotografie jsou pořízené účelově z úhlů, ze kterých je značka vidět. Mám k dispozici vlastní fotku značky z trasy, po které jsem přijel a z daného úhlu je zarostlá křovím.
3) Stalo se to v létě 2015, takže expirováno.

Má smysl vymýšlet další důvody, aby se jimi úřad musel zabývat? Nebo to berou tak, že vezmou a zařídí se podle nejsnadnější cesty, tj. vezmou, že je to po termínu a na ostatní body nebudou brát zřetel? Pokud se musí vyjádřit ke všemu, vítám jakékoliv návrhy co přidat.

Díky
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za parkování v nezákazu - rozhodnutí
« Odpověď #9 kdy: 14 Dubna 2018, 22:30:50 »

Šlo by sestavit časovou osu obsahující zejména údajné pyrátění, oznámení pyrátění orgánovi, odložení věci, zahájení řízení, rozhodnutí?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za parkování v nezákazu - rozhodnutí
« Odpověď #10 kdy: 14 Dubna 2018, 23:12:44 »

Jestli provozovatel udal řidiče a SO to úplně ignoroval tak to je silný bod do odvolání..

..a podle popisu bylo i promlčeno.. jestli řízení zahájil příkaz v prosinci 2017 tak k promlčení došlo jestli 2 roky před dnem doručení příkazu SO o přestupku prokazatelně věděl.

Ale jde i argumentovat že k promlčení došlo už 1.7.2017 začátkem platnosti novely ZPPK podle které je promlčení rok.. a že ustanovení že novela nezkracuje promlčení starých případů je neústavní.
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za parkování v nezákazu - rozhodnutí
« Odpověď #11 kdy: 15 Dubna 2018, 18:43:39 »

Ahoj páni,
časová osa (zla)
07/15 údajný přestupek
11/15 předáno MP=>MÚ
11/15 žádost o výpalné, obratem nabonzování helmuta
11/17 příkaz a pokuta, obratem můj odpor
01/18 seznámení se spisem před rozhodnutím
04/18 rozhodnutí

2M omlouvám se, neignoroval, je tam zápis (předtím jsem si ho v té záplavě nevšiml), že helmut není v registrech (zajímavé, že začátkem 2016, takže trvalo rok a půl, než to někdo začal vůbec řešit)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za parkování v nezákazu - rozhodnutí
« Odpověď #12 kdy: 15 Dubna 2018, 19:51:05 »

Vypadá to promlčené. Víte ze spisu, kdy přesně došlo na MÚ oznámení od MP? Kdy byl příkaz vydán (vypraven) a kdy doručen? Projednává to úřad stejné obce, která zřizuje MP, která přestupek původně zjistila, nebo to předávají jinému městu?

O lhůtách k projednání přestupku se odůvodnění rozhodnutí nějak zmiňuje, nebo o tom SO takticky mlčí?
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za parkování v nezákazu - rozhodnutí
« Odpověď #13 kdy: 16 Dubna 2018, 22:36:21 »

Předání na mú v listopadu 2015, příkaz vystaven +2 roky-4 dny, vypraven +2 roky-3 dny, pokus o doručení +2roky-1den do schránky vložen +2 roky +10 dní
Obec je stejná jako MP.
Termín vidím pouze jeden, a to je v poučení - 15 dní na odvolání ode dne oznámení rozhodnutí.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za parkování v nezákazu - rozhodnutí
« Odpověď #14 kdy: 16 Dubna 2018, 23:12:35 »

Argumentoval bych..

..bylo promlčeno 1.7.2017 platností nového přestupkového zákona s roční promlčecí lhůtou..
..i když by nebylo nového zákona tak stejně bylo promlčeno 7/2017 po 2 letech od doby kdy to začala řešit MP.. protože zřizovatelem MP je stejný úřad který je příslušný k řešení přestupku a tak se o přestupku úřad dozvěděl hned když ho začala řešit MP..
..navíc i když by teoreticky nebylo promlčeno tehdy tak nepochybně bylo promlčeno 11/2017 když po 2 letech od předání na úřad nebylo zahájeno správní řízení.
IP zaznamenána