30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Rozsudek-jízda na červenou.  (Přečteno 52951 krát)

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Rozsudek-jízda na červenou.
« Odpověď #15 kdy: 21 Října 2015, 21:53:36 »

To nehraje roli, mají povinnost zasílat v jazyce přestupce pouze oznámení o zahájeni řízeni. V tom rozhodnutí, ale nepíšou nic o tom že by s ním chtěli zahájit řízení, podle mě se zbytečně soustředíte na jeden argument s kterým nemáte moc šanci na úspěch. Je potřeba přihodit ještě něco navíc. Bohužel další mínus je, že se helmut přiznal až po zahájení sprdele, to Vám ubralo další argument.
« Poslední změna: 21 Října 2015, 22:07:16 od Tacecek »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Rozsudek-jízda na červenou.
« Odpověď #16 kdy: 21 Října 2015, 22:32:56 »

Pokud jde o materiální stránku přestupku, jehož formální stránka byla zcela nepohybně naplněna, zkusil bych obranu vystavět na Vámi již na prvním stupni uplatněném vysvětlení. Ať máte další nožičku, o kterou se odvolání opírá, i když je poněkud vratká a krátká.

Obsahově asi takto: Trasu osobně velmi dobře znáte, takže Vám by se něco takového stát nemohlo, stejně jako se to nestane naprosté většině řidičů. Bohužel neznalý Rumun takovou zákeřnost neočekával - základní návěstidlo vpravo skryté na TBusem, opakovací ve výšce 6,5 m během jízdy je ve zcela nestandardní výšce navíc nikoli nad jízdním pruhem, ale hodně vlevo. Navíc obdobné situace jsou na vedlejších křižovatkách řešeny zcela přehledně (křižovatky na trase, kterou projel - ČB x Hornopolní, ČB x Poděbradova), tj. opakovacím návěstidlem i vlevo - a to jsou návěstidla na výložnících viditelná nesrovnatelně lépe. Další vhodná křižovatka je například Sokolská x Mariánskohorská x Muglinovská. Zkrátka a dobře, obdobný šachový rébus, jako je tato křižovatka, v Ostravě další není.
K ději - přijel ke stopčáře, na návěstidlo na výložníku neviděl a neměl o něm ani tušení, vozidla ve dvou pruzích vpravo se rozjela (patrně i viděl zelenou), protijedoucí vozidlo odjelo a další žádné přímo ani vpravo nejelo, chodci na přechodu nebyli - což jest vidět i na fotografii, tak odbočil vlevo podle pravidel pro odbočování vlevo na světelně řízené křižovatce. Nikoho neohrozil ani neomezil, k žádné škodě nedošlo.
Navrhněte vyšetřovací pokus, kdy pojedete ve Vašem vozidle od semaforu u pajdáku a na pravé návěstidlo nebude vidět (stojící Tbus), zda je vůbec návěstidlo na výložníku pro běžného řidiče, který tu trasu jede poprvé, zpozorovatelné. Podle mého názoru je zpozorovatelné tak akorát návěstidlo na výložníku pro směr přímo (je v zorném úhlu řidiče, to vlevo je až v periferním vidění a navíc na pozadí je docela bordel - přechod domu a stromů). V okamžiku, kdy by to návěstidlo pro směr vlevo mělo být zřetelně viditelné, je díky výšce již mimo zorný úhel, protože střecha vozu. Před návrhem pokusu si raději trasu projeďte sám a natočte video, v tom místě jezdím po paměti a moc si neuvědomuji, jak přesně je to z místa řidiče. Můj popis je udělán na základě StreetView.

Netuším, zda je to takto dostatečné a ani nevím, zda se na to dá napasovat nějaký rozsudek NSS.

Možná by to ještě stálo za podnět na odbor dopravy MMO, ať se nad tím zamyslí a něco s tím udělají, protože pro místně neznalé je to prvotřídní past. Popište jim co se Vám jako provozovateli událo za nespravedlnost, že musíte cálovat a jste z toho nešťastný. Odbor dopravy Vám musí do 30 dnů odpovědět, pokud to nestihnou, stejnou stížnost s poznámkou o liknavosti odboru pošlete primátorovi, nastane frkot a odpovědi se dočkáte. Pokud bude dostatečně nešikovná - něco jako víme o tom a v plánu na další tisíciletí je rekonstrukce celé signalizace, lze ji uplatnit v dalším řízení (právo navrhovat důkazy máte až do rozhodnutí, tj. můžete i po odeslaném odvolání).

OD MMO (neplést s oddělením dopravně správních čiností) má ve svém ranku mj. semafory.
V samostatné působnosti odbor dopravy MMO zabezpečuje tyto činnosti:
......zabezpečuje užití světelně signalizačních zařízení na všech komunikacích ve městě, realizaci opatření ke zvyšování bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, ....

Nedomnívám se, že by bylo vhodné vytahovat do boje ČSN 736021 "Umístění a použití návěstidel", čl. 3.1.4:
Návěstidla signálu pro vozidla obsahující aby byla zajištěna jejich viditelnost na délku rozhledu pro zastavení ....blabla o rychlostech........Nelze-li tuto podmínku dodržet pro nepříznivé místní poměry, je nutné použít opakovacího návěstidla pro vozidla....
Mohlo by se stát, že úřadek zpozorní a nenapíše předpokládaný chlácholivý blábol, ale pozorně vypracovanou odpověď ve stylu "víme, že je to na hraně, ale v souladu a něco s tím někdy uděláme".

Zda je vhodné přiložit samotný podnět k odvolání, jako že jste vzorný občan či ho ještě nějak jiným způsobem v tomto případě využít, nevím. Snad se k tomu vyjádří matadoři.
« Poslední změna: 22 Října 2015, 21:11:00 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Rozsudek-jízda na červenou.
« Odpověď #17 kdy: 05 Listopadu 2015, 23:57:01 »

Odesláno Blanketní odvolání- od úřadu záhy přišlo toto.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Rozsudek-jízda na červenou.
« Odpověď #18 kdy: 06 Listopadu 2015, 00:18:03 »

Při nedodání konkrétních důvodů by měl být přezkoumán celý spis.
http://30kmh.cz/index.php?topic=1309.msg12891#msg12891
Úřadu to ale dává možnost napsat nekonkrétně ..... nebylo nalezeno, shledáno...blablabla
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Rozsudek-jízda na červenou.
« Odpověď #19 kdy: 06 Listopadu 2015, 10:27:48 »

Jo ale v Blanketní jsem si sám určil lhůtu 14 dnů na doložení celého odvolání. To oznámení tedy znamená že mi magistrát místo 14 dnů dává 5 ?
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Rozsudek-jízda na červenou.
« Odpověď #20 kdy: 06 Listopadu 2015, 10:51:37 »

To je bohužel jedno, Vaše podání má vadu a oni Vás vyzývají k doplnění. Můžete se odvolat, že vám dali kratší lhůtu než jste si zvolil, ale odvolání nemá odkladný účinek, takže to stejně po těch pěti dnech pošlou na kraj.
A stejně byste nakonec neměl úspěch, protože lhůtu určuje orgán, kdyby to fungovalo opačně, tak bysme měli mnohem jednodušší práci, protože by stačilo si určit lhůtu třeba dva měsíce a hned by byla prekluze, jenže to úřady nedopustí  ;)
« Poslední změna: 06 Listopadu 2015, 10:57:10 od Tacecek »
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Rozsudek-jízda na červenou.
« Odpověď #21 kdy: 06 Listopadu 2015, 11:11:56 »

Škoda no.. dnes si asi udělám dlouhý večer a sepíšu celé odvolání,Snad to bude něják vypadat..
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Potřebuji poradit- Odvolání
« Odpověď #22 kdy: 08 Listopadu 2015, 14:28:32 »

pěkný dem všem.

Snažím se zpracovat odvolání k mému případu:http://30kmh.cz/index.php?topic=2044.0 Ale jaksi sem se zasekl v tom že to neumím psat úřední řeči- třeba jak to má jít zasebou co zvolit jako 1 bod atd.. Jsem z toho úplně na větvi..

Proto se ptá nějáké hodné duše co má trochu volného času zda by mi stím nepomohla, v takových věcech jsem úplná lampa.. Zkusil jsem aspoň naházet a trochu přepsat to co mi tady kolegové poradili, ale asi žádná sláva...

Děkuji za jakoukoliv pomoct . :)

bohužel..termín je do 12.11.2015
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:Potřebuji poradit- Odvolání
« Odpověď #23 kdy: 08 Listopadu 2015, 14:59:07 »

Získejte čas a podejte blanketní odvolání. "Rozhodnutí c.j xxxxx napadam v plném rozsahu. Odůvodnění zaslu ve lhůtě, kterou určí správní orgán". Správní orgán Vas vyzve k doplnění. Dá Vám tak 3-5 dní. Když to necháte válet na poště, tak máte hned dva týdny, kdy můžete ostré odvolání vypiplat k naprosté dokonalosti.

Inspiraci hledejte třeba zde nebo zde. Když najdete jiné dokumenty s podpisem jkrause nebo burtonbella neuděláte chybu.

Edit: vzor blanketniho odvolání přidán do přílohy
« Poslední změna: 08 Listopadu 2015, 15:19:32 od mila6032 »
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Potřebuji poradit- Odvolání
« Odpověď #24 kdy: 08 Listopadu 2015, 15:13:43 »

Děkuji za rady, bohužel problém je ta časová tíseň,Blanket už jsem poslal, ale doplnění jsem vyzvedl obratem kvůli datové schránky-Když mám datovku běží mi tam lhůta 14 dnů na zastižení adresáta ?,

Od jkraus222 vypadá moc pěkně určitě z něho něco použiji, děkuji
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:Potřebuji poradit- Odvolání
« Odpověď #25 kdy: 08 Listopadu 2015, 15:30:37 »

V datovce běží jen lhůta na doručení fikcí. Tzn. ode dne, kdy zpráva přistane v datovce, běží 10 dní. Desátý den je fikcí doručeno. Po dobu těchto 10 dní se do datovky nesmíte přihlásit, jinak bude doručeno dnem přihlášení. Jde to částečně obejít, ale to teď není předmětem debaty.

Z těch vzorů obšlehněte strukturu odvolání, vypište si jednotlivé body a ty pak zpracujte. Pak to sem hoďte a uvidíme co s tím.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Potřebuji poradit- Odvolání
« Odpověď #26 kdy: 09 Listopadu 2015, 17:37:48 »

Faktické stránce přestupku a okolnostem jsem se nejvíce věnoval já, takže se pokusím o přehledný souhrn nápadů s návrhem na postup. Prosím bijce, aby se k tomu vyjádřili, případ mi přijde k obraně dosti komplikovaný. Pane kekle, neočekávejte, že za Vás odvolání někdo napíše, ale nepochybně Vám zkušení poradí, co je na něm špatné či neúplné. S úřednickým jazykem bych si hlavu nelámal, jde o to, aby to bylo věcně tak, jak potřebujete, není to podání na soud.

Případ lze bránit ve dvou rovinách a nevím, zda to jde současně.

1. rovina neoprávněného překlopení na sprdel, protože úřad neustanovil opatrovníka a nepokusil se doručit veřejnou vyhláškou (na úřední desku?), blíže mistr Lexx zde a násl. Byť jsem celkem usilovně pátral po rozsudku KS Ostrava, který shodil překlopení na sprdel kvůli neuveřejnění na úřední desce, nedaří se mi ho najít. V této rovině považuji odkaz na předmětný rozsudek včetně citace klíčové části rozhodnutí za nezbytnou součást textu odvolání. Help.

2. rovina odvolání se vůči přestupku (vůči jeho materiální stránce, o formální není sebemenších pochyb) v rámci sprdele. Zde za klíčové považuji vyjádření OD MMO k té křižovatce, viz můj příspěvek. Pokud jsem to dobře pochopil, na OD MMO jste doposud nenapsal, takže do odvolání nic nemáte. Zase tak moc snad nevadí, dodáte jako další důkaz pro svá tvrzení o materiální stránce přestupku současně s návrhem o provedení důkazu na místě - zda lze spravedlivě požadovat, aby řidič hned první jízdou systém signalizace na křižovatce rozpoznal, pochopil a řídil se podle něj. Až podání na OD MMO napíšete s radostí jej prohlédnu a okomentuji, doporučuji co nejméně odborných výrazů. Zatím bych do odvolání napsal něco takového, co píšu ve svém předmětném příspěvku - Rumun tam jel poprvé a nedopustit se přestupku snad ani nemohl, protože to není semafor, ale hra na schovávanou s řidiči a zlatý důl město na úkor místně neznalých řidičů. Navíc jeho jízda byla zcela bezpečná, nikoho neohrozil ani neomezil, choval se jako při signalizaci semafory bez šipek. V této rovině se bráníte jako provozovatel vozidla proti materiální stránce přestupku, který spáchal někdo jiný, přijde mi to jako solidní schíza. Pozor na formulace, musí být ve třetí osobě. Zkoušel to už někdo, nebo jde o pole neprobádané?

Teď otázka pro zkušené bijce - lze tyto dvě roviny vůbec zahrnout do jedno odvolání?
« Poslední změna: 09 Listopadu 2015, 19:40:23 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Potřebuji poradit- Odvolání
« Odpověď #27 kdy: 10 Listopadu 2015, 09:51:32 »

Hledám to rozhodnutí kraje už pěkných pár minut a nenašel jsem :-( To je právě nevýhoda fóra, když je tu již docela hodně případů a přitom se snažíme nezanechat za sebou příliš mnoho stop, cenzurujeme apod. Blbě se to pamatuje a ještě hůř hledá.

K bodu 2.: V 1. stupni byl namítán přestupek řidiče (v 3. osobě), avšak není na škodu, když se to zopakuje a kraj to posoudí znovu ;-)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Potřebuji poradit- Odvolání
« Odpověď #28 kdy: 10 Listopadu 2015, 10:02:29 »

Teď otázka pro zkušené bijce - lze tyto dvě roviny vůbec zahrnout do jedno odvolání?

Určitě. Můžete napadat všechny aspekty rozhodnutí a já to i dělám když to jde.

Když mám námitky které se uplatní až když neuznají dřívější námitky tak tam napíšu že předchozí námitky jsou zásadní a trvám na nich, ale i když je hypoteticky pomineme tak tu pořád je další námitka.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Potřebuji poradit- Odvolání
« Odpověď #29 kdy: 10 Listopadu 2015, 10:36:04 »

A ještě bych tam někam prsknul tohle:

Správní orgán sice nezjistil skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě (§ 66 odst. 3 písm. g/ zákona o přestupcích), avšak k tomuto závěru dospěl nikoliv po vyčerpání možných a dostupných kroků ke zjištění takových skutečností, tedy ke zjištění pachatele přestupku.

Viz např. rozhodnutí Krajského soudu v Hradci Králové ze dne 28. srpna 2014, sp. zn. 30 A 92/2013.
IP zaznamenána