30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Fikce doručení Helmutovi na tuzemskou adresu  (Přečteno 42471 krát)

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Fikce doručení Helmutovi na tuzemskou adresu
« kdy: 12 Října 2015, 21:24:05 »

Náš milý magorsrát jede:
- nabonzování Helmuta s bydlištěm v ČR na druhou výzvu
- po cca 1,5 měs rozhodnutí: vinen sprdelí jelikož je pro ně nabonzovaná osoba nedostupná
- v rozhodnutí tvrdí, že osobu obeslali, ale poštou určitě nic nepřišlo nebo ani pošta nehodila do schránky lístek
- takže osolili provozovale(mě) částou 1500+1000 za zločin +13kmh na padesátce, prý jde o opakovaný přestupek
 (za posledních x let žádné pravomocné rozhodnutí ohledně rychlosti nemám, jen 2 nahlášené mrtvoly)
Tenhle příspěvek upozornil na slabé místo varianty Helmut, a to, že není šance prokázat, zda poštovní doručovatelka výzvu o uložení zásilky vhodila do Helmutí schránky nebo taky ne. Jak zajistit, aby se našinec dozvěděl, že úřad Helmuta usilovně hledá a nenachází.

Zatím mě napadá
a) nahlédnutí do spisu před 60denní lhůtou pro sprdel
b) požádat úřad o souběžné zaslání výzvy Helmutovi i provozovateli (má nárok kdykoli vědět, co je ve spisu) nejlépe mailem nebo DS
c) párkrát to úřadu zdražit u reálných spoluprcujících Helmutů

V úvahu je třeba vzít i povinnosti ubytovaných cizinců i z EU se nad 30dní pobytu přihlásit.
http://cizinci.poradna-prava.cz/obcane-eu/povinnosti-cizincu-pobyt-cr.html


IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení Helmutovi na tuzemskou adresu
« Odpověď #1 kdy: 12 Října 2015, 22:40:58 »

Nemýlím-li se, povinnost se hlásit je Helmutí problém, ne Váš.  ;)
IP zaznamenána

x-bat

  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení Helmutovi na tuzemskou adresu
« Odpověď #2 kdy: 13 Října 2015, 11:44:21 »

Tohle je nějaké divné.
Nahlásím pracovního kolegu z ciziny, který řídil. Kolega je v ČR pracovně opět zrovna v době doručení výzvy a bude tady další tři týdny. Vzhledem k tomu, že netuším, za jak dlouho se úřad uráčí poslat další dopis, nahlásím aktuální adresu v ČR. Bohužel úřadu vše strašně trvá, kolega práci dokončil a opět se vrátil domů. Další pracovní cestu do ČR bude mít za 3 měsíce.
Úřad se z nějakého zvráceného důvodu rozhodne, že dopis posílat nebude a bude předstírat, že pošťačka nedoručila dopis. Což má podle mě dost zásadní mouchu - pošťačka musí do schránky hodit upozornění, že má kolega na poště dopis do vlastních rukou. Praxe je, že po pár dnech vhodí do schránky druhou výzvu a po 10 dnech i dopis. Pokud ve schránce nenajdu ani jedno upozornění a úřad mi bude tvrdit, že je to chybou pošty, tak to nemůže projít ne? To jako hraje na to, že pošťačka se na to 3x vykašlala?

By měl tu zavedenou presumpci viny konečně někdo rozbít :x
« Poslední změna: 13 Října 2015, 12:04:27 od x-bat »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení Helmutovi na tuzemskou adresu
« Odpověď #3 kdy: 13 Října 2015, 12:37:06 »

To by mělo být ve spisu, včetně obálky.
IP zaznamenána

x-bat

  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení Helmutovi na tuzemskou adresu
« Odpověď #4 kdy: 13 Října 2015, 15:36:57 »

Takže úřad zkouší hrát hru, kdy si fiktivně vytvoří dopis, zařadí ho do spisu a následně bude tvrdit, že nešlo doručit? By mělo být ve spisu i potvrzení od pošty, že dopis nešlo doručit (byl vhozen do schránky apod.), ne?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení Helmutovi na tuzemskou adresu
« Odpověď #5 kdy: 13 Října 2015, 15:40:04 »

Takže úřad zkouší hrát hru, kdy si fiktivně vytvoří dopis, zařadí ho do spisu a následně bude tvrdit, že nešlo doručit? By mělo být ve spisu i potvrzení od pošty, že dopis nešlo doručit (byl vhozen do schránky apod.), ne?

Přesně tak.
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení Helmutovi na tuzemskou adresu
« Odpověď #6 kdy: 13 Října 2015, 19:59:45 »

Takže úřad zkouší hrát hru, kdy si fiktivně vytvoří dopis, zařadí ho do spisu a následně bude tvrdit, že nešlo doručit? By mělo být ve spisu i potvrzení od pošty, že dopis nešlo doručit (byl vhozen do schránky apod.), ne?

Přesně tak.

Má paranoia mě dovedla k představě, že úřad nechává na dopisech, které si vlastně nepřeje oznámit ani doručit, nějakou s poštou předem domluvenou nenápadnou značku a poštovní doručovatelky jsou instruovány, aby oznámení o takto "cinklých" dopisech vůbec nevhazovaly do schránky. Zároveň úřad vyloučí vhození do schránky po 10ti dnech a adresát pak vypadá, že si dopis nevyzvedl... Nerad bych těm sviním ještě dával návod, tak pokud to zdejší core uzná za vhodné, klidně to nechte smazat...
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:Fikce doručení Helmutovi na tuzemskou adresu
« Odpověď #7 kdy: 13 Října 2015, 20:24:54 »

Paranoia neparanoia, jakmile lze slabé místo najít a popsat (byť by ta slabina byla jakkoli absurdní), je takřka jisté, že to ty kurvy dřív nebo později vyuzijou/zneuzijou.
A v případě nějaké zaskodnicke kooperace mezi postackou a úřednici nemusí hned jít o sifrovany text psaný inkoustem viditelným jen pod osvětlením na poštovní přepážce. Dovedu si představit, zejména na malých městech/vesnicich, že stačí jeden telefon(nebo večerní poplkání přes plot) mezi místním urednikem a postackou, obzvláště pokud se jedná o nějakého místního pyrata, prudice, kverulanta (a teď nemyslím místního bijce).

Skutečně je proti tomu asi jediná obrana a tou je to Kverulantem (a teď myslím místního bijce) zmiňované nahlédnutí do spisu.
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení Helmutovi na tuzemskou adresu
« Odpověď #8 kdy: 27 Října 2015, 22:39:37 »

Mému Helmutovi se stalo něco podobného. Píšu o tom v tématu 30kmh.cz/index.php?topic=2047.0
Schránka řádně označena. Ani výzva, ani dopis. Potom výzva úřadu k doplnění kontaktní adresy, neboť je dle pošty adresát NEZNÁMÝ. Někdo zmínil, že u ČP existuje regulérní služba, kde si vymíníte, něco jako, že když se postacka na poprvé nedozvoni, vrací druhý den dopis bez oznámení zpět k odesilateli. Což je Megakurvarna. Zkusil jsem průzkum bojem a napsal úřadu, že adresu Helmuta potvrzuji a žádám o informaci, jakým způsobem bylo nastaveno doručování. V návalu vzteku jsem to možná přehnal a napsal i, že mám důvod se domnívat, že toto bylo nastaveno účelně, aby nebylo doručeno. A že také žádám zdůvodnění, proč po fikcí doručení nebyl dopis vložen do schránky. Možná jsem podráždil zbytečně hada, ale možná, že se leknou, že do toho někdo stoura a dají to do supliku. Nebo mě taky pošlou do prdele a pak i do sprdele. Uvidíme. Možná je čas se teď vyrazit se zástupcem, kdyby je to náhodou napadlo zopakovat...
« Poslední změna: 27 Října 2015, 22:42:02 od darknessinside »
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení Helmutovi na tuzemskou adresu
« Odpověď #9 kdy: 27 Října 2015, 22:54:11 »

Nemyslim si ze se nekdo lekne, bud jsou na to moc blby a nebo moc dobre vedi co delaji. Jak uz tu nekdo psal, na kazdej postup co tady byl zkousen, casem najdou odpoved.
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení Helmutovi na tuzemskou adresu
« Odpověď #10 kdy: 27 Října 2015, 23:26:51 »

No, oni v té výzvě k doplnění právě byli až podezřelé laskavi a vůbec ne vyhrožoval i, jak to mají zvykem. Takže si myslím, že moc silní v kramflecich nejsou. Spíš se mi zdá, že mají špatně svědomí a doufají, že jim to projde.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení Helmutovi na tuzemskou adresu
« Odpověď #11 kdy: 27 Října 2015, 23:31:56 »

Na to nesazejte, takovejch uz jsem videl hodne. Pomalu se Vam klani a pak vam nasoli pokutu na horni hranici.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení Helmutovi na tuzemskou adresu
« Odpověď #12 kdy: 30 Října 2015, 18:58:42 »

chce to naopak seznámit se dobře s pošťačkou, protože to podací číslo na dopisu úřadu musí být v systému pošty

a dají se v tom dohledat i výzvy

( vedl jsem takhle 4x debatu se soudružkou vedoucí pošty, potřetí už jsem psal na ministerstvo, počtvrté taky )

od té doby mi snad i kvůli složence volají  ;)
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení Helmutovi na tuzemskou adresu
« Odpověď #13 kdy: 31 Října 2015, 22:14:17 »

No uvidime, již brzy bude legrace, to nám ten listopad pěkně začíná, budu informovat k výše uvedené problematice, nechci vykládat karty teď. Něco tu poslední dobou smrdí, že by úřednická krysa?
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení Helmutovi na tuzemskou adresu
« Odpověď #14 kdy: 03 Listopadu 2015, 11:36:04 »

Já jsem měl jeden případ, kdy úřad zcela zjevně dělal vše proto, aby nedoručil - posílal písemnosti na adresu trvalého bydliště, ačkoli věděl, že se tam (jinak bez problémů „kontaktní“) sprostý podezřelý nezdržuje a měl na něj i jiné kontakty, včetně funční doručovací adresy. Navíc si dopisy nechával vracet, aby je rodiče nemohli pyrátovi nascanovat a poslat.

KÚ je v odvolání podržel, ale soud jim to hodil na hlavu s tím, že jde o jasné porušení práva na spravedlivý proces. K NSS to pak už ani nedávali.
IP zaznamenána