30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Poučení, potvrzení o provedení úkonu&předkládání dokladů ke kontrole  (Přečteno 53712 krát)

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:Poučení, potvrzení o provedení úkonu&předkládání dokladů ke kontrole
« Odpověď #30 kdy: 16 Listopadu 2016, 20:45:41 »

Doufám že se to vztahuje i na obecní zedníky?

Městapo takovou povinnost bohužel nemá. To jen PČR. Ale s nápadem prudit je takhle u každé kontroly jsem kategoricky pro!
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Poučení, potvrzení o provedení úkonu&předkládání dokladů ke kontrole
« Odpověď #31 kdy: 17 Listopadu 2016, 11:21:53 »

Hodím později, ale není to formulář, prostě napsáno v editoru. Mám ale i jiné potvrzení z jiné "akce", co mi bylo vystaveno hned na služebně a to je myslím nějaký formulář.

EDIT: Tak přidány obě verze, co mám k dispozici.

Díky. OEČ je osobní evidenční číslo orgána? Tj. služební číslo, to jak mají na uniformách?
IP zaznamenána

tahoma

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Poučení, potvrzení o provedení úkonu&předkládání dokladů ke kontrole
« Odpověď #32 kdy: 17 Listopadu 2016, 12:08:32 »

Jj, OEČ je jejich osobní číslo, nosí ho na uniformě, pokud v ní tedy chodí.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World

Máme něco novýho, dneska kontrolní kontrola po šmírovačce s hentou pojízdnou dálniční buzerbudkou. Že prej tři přestupky, chachá, všechno materiální znak a/nebo nedostatečná dokumentace a neprůkaznost. (A asi bude sranda i s místem zjištění, páč šmírovali s kamerbudkou, ale místo napsali až sjezd kde došlo k odstavení.) K tomu jen otázka na konci, jinak nic, navíc SČK, to bude sranda, a za dva a půl roku k tomu sepíšu vlákno do WIN :D

Nicméně teda sem požádal o potvrzení. Prej na služebně, že bez zbytečnýho odkladu je prostě na služebně. Ehm, no, tak jo, sem za nima sjel pár kiláků. Tam čtvrt hodiny něco šušnili. Takže teď je otázka na názory a nápady, co s tím? :D Krapet si nejsem jist, jestli vláčet se kamsi do řiti a eště tam 15 minut čekat je „bez zbytečnýho odkladu“. Myslim, že mi vznikla újma. ;D Poprudím je se stížností s ohledem na absenci poučení a asi sdělím KrŘ podezření na možnost naplnění skutkové podstaty TČ obecné ohrožení, když si ti dementi cestou nevypnuli oranžovou blikačku, která dávala celou cestu všem vozidlům za nima pokyn sjet vpravo do příkopu nebo najet do chodníku. ;D Ale k samotnýmu tažení se kamsi, jinak odmítali to vydat, dá se z toho něco vytřískat? Minimálně jsem je už zdržel tak na hodinu kdy nemohli buzerovat nikoho jinýho, tak aspoň tak.
_____
Otázka: jak je to s trváním přestupků, které tak nějak stále trvají? Mám na mysli např. typické případy nějaké údajné technické nezpůsobilosti. V den D1 seberou a (někdy potom) pošlou na úřad. Jak dlouho je možné technicky tu nezpůsobilost brát jako ten samý skutek? Páč opakovaně za to trestat nejde, jestli nebyla prolomena další ústavní práva, a v případě odmítnutí řešení blokově to nějakou dobu nebude uzařené. Z hlavy nevim jestli to vůbec SPrŘ řeší a diskusi o tomto si tady nevybavuju. Pamatuju si to, že třeba typické přestupky trvající (např. černá stavba) neprekludují, protože trvají, ale lze za ně trestat opakovaně pokud stav trvá, resp. po jak velkých intervalech od sebe? Čili otázka zní, jak dlouho se to dá brát jako ten jeden stejný skutek a řešit v tom jenom řízení (i když třeba lokalita bude úplně jiná)?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil

Otázka: jak je to s trváním přestupků, které tak nějak stále trvají?
Heslo: trvající přestupek, § 8 PřesZ/2016 a další výskyty toho pojmu (časová působnost v § 2, promlčení v § 31). Novým PřesZ se ale nic moc nezměnilo, bez větších problémů se prakticky totéž i bez explicitní úpravy dovozovalo z doktríny a analogie z trestního práva, teď se to jen do zákona propsalo.

K dotazu - je to jeden skutek, dokud protiprávní stav trvá. Obvykle to bude jeden skutek od vzniku protiprávního stavu až do jeho ukončení, ve specifických případech by se dalo uvažovat o více skutcích, pokud by se nějak významně změnily okolnosti (naplnilo by to jinou skutkovou podstatu, z nedbalosti překlopilo do úmyslu, nebo došlo k jinému kvalitativnímu posunu, např. auto nezpůsobilé k provozu původně jen z důvodu, že nedostalo včas razítko na STK, přestalo být způsobilé i materiálně). Promlčet se to nedá (dokud protiprávní stav trvá, promlčecí doba neběží) a opakovaně trestat se to dá, protože skutek se trhá zahájením řízení (to sice asi v PřesZ pořád výslovně není, ale viz výše, funguje to doktrinálně zcela standardně, srov. § 12(11) TrŘ).

Pro rozbor, zda půjde o jeden či více skutků a kdo bude příslušný to řešit (když jak naznačujete to není prostorově lokalizované) by to chtělo vědět konkrétně, o co jde.
IP zaznamenána