30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Poučení, potvrzení o provedení úkonu&předkládání dokladů ke kontrole  (Přečteno 53714 krát)

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil

To je ale za předpokladu, že u sebe OP mám, že? Pro mě je výsledek tohoto vlákna, že při zastavení PČR by mělo stačit předložit jim řidičák s tím, že to jim prostě musí stačit. Vemte si ho do teplejch a choďte si s ním kam chcete, ale prostě to je jediný co dostanete. Je to tak, nebo ne?
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil

Ano, je to přesně tak. V praxi je trochu problém s tím, že uniformované opice zákon neznají a protože jim nějaký bývalý esenbák na školení řekl, že mají právo požadovat OP tak požadují. A pokud jim ho neukážete, kontrolu záměrně protahují. Doporučuji nahrávat, ti blbější se tím ani moc netají: „no tak když mi nedáte občanku, tak uděláme důkladnou kontrolu, my máme času dost“ případně „tady to máte, kdybyste mi dal občanku, nemuseli jsme vás takhle zdržovat“.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil

Ja mam posledni zkusenost s ukazovanim OP takovou, ze mestapo po sdeleni, ze nemaj narok a nemusim ji mit u sebe zrudlo, zaclo prskat a snaha o okamzite predvedeni na stanici pcr..
IP zaznamenána
In dubio pro reo

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Chtelo by to nejako obdobne reseni pouzitelne v CR
http://9gag.com/gag/aM92LVM
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Chtelo by to nejako obdobne reseni pouzitelne v CR
http://9gag.com/gag/aM92LVM
tak koukám na ty komentáře pod tím a řekl bych že je to stejné jako u nás :D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World

Opice tvrděj že papíry se jim musej dát do ruky aby to mohly ověřit, podle nějakýho vyjádření prezidia nebo co. Sice nechápu, co prezidium blekotá, protože není od toho, aby vykládalo zákony, ale většina těch magorů tam venku je schopná stejně jako v těch Státech rozmlátit okno a vytáhnout vás ven s tím že ste neuposlechl výzvu a kladl odpor…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:Poučení, potvrzení o provedení úkonu&předkládání dokladů ke kontrole
« Odpověď #21 kdy: 08 Listopadu 2016, 21:44:55 »

Možná už to tu někde je, ale nenašel jsem. Máte někdo ten vzor? Já že bych si to vytiskl a požadoval vyplnit. Bo mě kvůli tomu tahaj na služebnu.
http://www.policie.cz/clanek/potvrzeni-o-provedeni-ukonu.aspx
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Poučení, potvrzení o provedení úkonu&předkládání dokladů ke kontrole
« Odpověď #22 kdy: 08 Listopadu 2016, 21:53:04 »

Ne, zatím to myslím nikdo neviděl. Sice jim nebránilo, když jsem podával jednou stížnost, pak o X měsíců pozděj poslat canc, kde bylo normálně na A4 ručně vypsaný pár bodů, co se jako mělo dít (byla toho tak pětina), ale u kontroly musej mít formulář…je to nesmysl, trvejte na tom, ať to napíšou klidně ručně na toaleťák, to je úplně jedno.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Poučení, potvrzení o provedení úkonu&předkládání dokladů ke kontrole
« Odpověď #23 kdy: 08 Listopadu 2016, 23:28:36 »

Velmi podstatné a zajímavé je toto:
Citace
K otázce č. 6:

V případě, že nebylo potvrzení o úkonu vystaveno, je možné jej vyžádat od příslušného obvodního (místního) oddělení dodatečně.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Poučení, potvrzení o provedení úkonu&předkládání dokladů ke kontrole
« Odpověď #24 kdy: 11 Listopadu 2016, 17:00:51 »

Jak si policejní prezidium, ministerstvo, policajt, jeho nadřízený, nebo obvodní oddělení vysvětluje nějaký zákon ve svých stanoviskách mě může bejt upřímně u prdele. Záleží, jestli mám čas a náladu se s tím tahat po soudech, nebo jestli potřebuju přesvědčit opičáka v uniformě, aby mě nechal jet.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Poučení, potvrzení o provedení úkonu&předkládání dokladů ke kontrole
« Odpověď #25 kdy: 16 Listopadu 2016, 16:23:40 »

Velmi podstatné a zajímavé je toto:
Citace
K otázce č. 6:

V případě, že nebylo potvrzení o úkonu vystaveno, je možné jej vyžádat od příslušného obvodního (místního) oddělení dodatečně.

Toto jsem zkusil po cca 7 měsících od samotného provedení úkonů a opravdu do 2 dnů od žádosti do DS dorazilo potvrzení.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Poučení, potvrzení o provedení úkonu&předkládání dokladů ke kontrole
« Odpověď #26 kdy: 16 Listopadu 2016, 16:28:55 »

Muzete ho sem hodit? Celkem me zajima jak to vypada
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Poučení, potvrzení o provedení úkonu&předkládání dokladů ke kontrole
« Odpověď #27 kdy: 16 Listopadu 2016, 16:40:52 »

Hodím později, ale není to formulář, prostě napsáno v editoru. Mám ale i jiné potvrzení z jiné "akce", co mi bylo vystaveno hned na služebně a to je myslím nějaký formulář.

EDIT: Tak přidány obě verze, co mám k dispozici.
« Poslední změna: 16 Listopadu 2016, 17:28:06 od swenak »
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
Re:Poučení, potvrzení o provedení úkonu&předkládání dokladů ke kontrole
« Odpověď #28 kdy: 16 Listopadu 2016, 18:47:12 »

Ten tazatel jsem byl ja. Poslali mi i vzor toho formulare, ale mam jej v PC. Puvodne jsem zadal o i formace Ministerstvo vnitra, ale to mi sdelilo, ze v danem pripade je povinnym subjektem Policejni predidium.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Poučení, potvrzení o provedení úkonu&předkládání dokladů ke kontrole
« Odpověď #29 kdy: 16 Listopadu 2016, 19:12:56 »

Good. Myslím že by nebylo od věci aby každý začal toto potvrzení žádat při nebo po každé buzerační kontrole. Já osobně o víkendu sepíšu seznam všech kontrol za posledních 5 let a budu žádat zpětně toto taky.

Doufám že se to vztahuje i na obecní zedníky?

Nejlepší by bylo kdyby napsali že už to nemají, to by mohlo mít potenciál na velmi úspěšnou žalobu.
« Poslední změna: 16 Listopadu 2016, 19:15:10 od t4455 »
IP zaznamenána