30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zpětné nahlašení chování hlídky PČR  (Přečteno 8632 krát)

anon

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Zpětné nahlašení chování hlídky PČR
« kdy: 29 Září 2017, 19:04:06 »

Dobrý den,
před pár měsíci jsem měl menší střet s hlídkou PČR. Klasická silniční buzerace bez výsledku. Od té doby si kontroly nahrávám.
Jenže poslední dobou tu samou hlídku dvou velice mladých a sebevědomých policistů potkávám častěji. Před pár dny jsem je například viděl krásně projet křižovatkou na červenou bez zapnutých majáčků, abych je vzápětí potkal jak kontrolují lékárničky o dvě křižovatky dále.
No a dnes zase krásně chytali za rychlost, schovaní v boční ulici. Stáli se zhasnutým autem na hraně křižovatky a 6m místa tam určitě neměli. Bohužel zmizeli dřív, než jsem stihl zareagovat.
Jde tohle nějak vyřešit bez přímých důkazních materiálů? Kameru v autě bohužel ještě nemám, ale oni ano, ne? :) U PČR neexistuje nějaká zkušební lhůta po kterou by měli jezdit s někým zkušeným? Mám pocit, že na jejich výkony má znační vliv "čerstvost".

Děkuji
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Zpětné nahlašení chování hlídky PČR
« Odpověď #1 kdy: 29 Září 2017, 19:29:04 »

Jde tohle nějak vyřešit bez přímých důkazních materiálů?

Bez šance
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Zpětné nahlašení chování hlídky PČR
« Odpověď #2 kdy: 29 Září 2017, 22:51:31 »

Oni můžou, ty nemůžeš. Dávaj to moc najevo? Oni můžou. Správná ovce by bečela blahem že někoho vostříhaj. Nechceš bečet? Fajn, budou tě víc stříhat.

Problém nejsou ti dva konkrétní. Fakt ne.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Zpětné nahlašení chování hlídky PČR
« Odpověď #3 kdy: 30 Září 2017, 08:23:30 »

I kdybys veřejně na ně upozornil, setkáš se se značnou mírou negativity, protože "to se nedělá" a byl bys vnímán jako "žalovníček". Pokud Ty máš osobně s nimi problém, zajisti důkazy a pak to řeš nadále. Tam už šance je.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Zpětné nahlašení chování hlídky PČR
« Odpověď #4 kdy: 30 Září 2017, 08:54:47 »

Před pár dny jsem je například viděl krásně projet křižovatkou na červenou bez zapnutých majáčků
Mohla by tam být kamera - ne nutně systém, který automaticky hlídá průjezd na červenou, ale normální přehledová kamera, ze které by mohl existovat i záznam prověřitelný na základě vašeho teplého bonzu. Předmětný fízlí zločin mi ale přijde příliš marginální, aby mělo smysl s tím ztrácet čas.

No a dnes zase krásně chytali za rychlost, schovaní v boční ulici. Stáli se zhasnutým autem na hraně křižovatky a 6m místa tam určitě neměli. Bohužel zmizeli dřív, než jsem stihl zareagovat.
A § 27(6) ZPPK jste četl? Diskotéku pro porušování pravidel týkajících se zastavení a stání PČR při plnění úkolů od jisté doby mít zapnutou nemusí.

Jde tohle nějak vyřešit bez přímých důkazních materiálů? Kameru v autě bohužel ještě nemám, ale oni ano, ne? :)
Můžete poslat stížnost, která sice bude vyhodnocena jako nedůvodná (což se stane i v případě, pokud byste důkazy měl), ale někdo se jí bude zabývat a těm fízlům se nějaká zpětná vazba dostane. Zda ale hlášením takových ptákovin učiníte náš svět lepším si musíte vyhodnotit sám.
IP zaznamenána