30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] příkaz , §125 odst.1 nezajistil aby byly dodrzovány povinnosti řidiče......  (Přečteno 27377 krát)

tregedo

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Zdravim Vás, jsem tu novej , tak se předem omlouvám za nějaké ty chybičky zde na foru.
Měl bych dotaz: Nejdříve mi přišla fotka kde v obci jedu 90km/h po odečtení tolerance a bylo to automatizovaným radarem.. Napsal jsem , že vim kdo řídil ale nebudu ho uvádět. No a tej mi přišel rovnou příkaz k uhrazení 10+1 tisíc.
Jak mám proti tomu podat odpor? a mám rovnou uvést do důvodu, že jsem neřídil (byl sem se ucházet o zaměstnání) a nadiktovat tam nějakýho ukrajince??
Děkuji za rady a pěkný den.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Podat odpor, zažádat o spis, anonymizovat a vystavit sem.
Zatím ani nevíme, co to je za příkaz.
IP zaznamenána

tregedo

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

tady přikládám ten příkaz.....
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Jasně, takže odporem se nic nezkazí, dražší už to nebude :D
Podat odpor, dojít ofotit CELÝ spis co nejdříve (pro začátečníka lepší než se s nimi hádat o poslání) a vystavit ho sem.
Vzor odporu tu někde je, hledej. Ať máš body za snahu :-)

Zásadní bude informace ze spisu, jak přesně hledali řidiče a zároveň informace o tom, jak mají doložené měření. Dál to chce informaci o tom, kde přesně to bylo kvůli provedení dopravního značení.

Jasné?
IP zaznamenána

tregedo

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

jasné , pročítám to tu už asi 3 hodiny, odpor jsem stáhnul tak ho budu připravovat. Co radíte v odporu přidat že řídil kamarád z Ruska např. ?? Někde jsem vyčetl, že na cizí adresu nejlépe v paneláku nalepit např Yurij Boyka, pošlou dopis jemu , on nevyzvedne, hodí mu ho do schránky , já už ho vyzvednu a odpovim jim, že se  přiznávám, řídil jsem a moc mě to mrzí a strhávám jméno ze schránky. Oni mají pachatele a já jsem z toho venku. je tak?????????
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil

jasné , pročítám to tu už asi 3 hodiny, odpor jsem stáhnul tak ho budu připravovat. Co radíte v odporu přidat že řídil kamarád z Ruska např. ?? Někde jsem vyčetl, že na cizí adresu nejlépe v paneláku nalepit např Yurij Boyka, pošlou dopis jemu , on nevyzvedne, hodí mu ho do schránky , já už ho vyzvednu a odpovim jim, že se  přiznávám, řídil jsem a moc mě to mrzí a strhávám jméno ze schránky. Oni mají pachatele a já jsem z toho venku. je tak?????????

Odpor blanketní.
IP zaznamenána

cestmir

  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil

jasné , pročítám to tu už asi 3 hodiny, odpor jsem stáhnul tak ho budu připravovat. Co radíte v odporu přidat že řídil kamarád z Ruska např. ?? Někde jsem vyčetl, že na cizí adresu nejlépe v paneláku nalepit např Yurij Boyka, pošlou dopis jemu , on nevyzvedne, hodí mu ho do schránky , já už ho vyzvednu a odpovim jim, že se  přiznávám, řídil jsem a moc mě to mrzí a strhávám jméno ze schránky. Oni mají pachatele a já jsem z toho venku. je tak?????????

To je az dalsi faze. Zatim staci vzit sablonu a doplnit sve vlastni udaje (nacionale, cislo jednaci, datumy). Posilame az posledni den lhuty, kalkulacka na vypocet tu nekde je.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Teď už je Davide (viz poslední řádek) pozdě dodávat řidiče, úřad postupuje přesně podle zákona.

1. dostal záznam o podezření
2. poslal výzvu majiteli vozu
3. majitel vozu mu ukázal prostředníček (místo udání řidiče)
4. správní orgán se 60 dní věnoval dalším delekventům a nepřišla mu sama od sebe žádná informace k řidiči
5. správní orgán překlopil přestupek na SPRDEL a dál už ho řidič nezajímá
6. správní orgán poslal pokutičku majiteli

7a. majitel zaplatí a oslaví (sám) nepřidělení bodů (metoda sladkých citronů)
7b. majitel podá odpor a začne zdržovat, zpochybňovat ....

8a. majitel prohraje a zaplatí stejnou částku. A oslaví (sám) to, že nedal kůži zadarmo a zvýšil si skill.
8b. majitel vyhraje a za ušetřené peníze udělá oslavu i pro své blízké.

Tož tak.
IP zaznamenána

root

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil

Zkuste v danem pripade argumentovat pravni zasadou "Ad impossibilia nemo tenetur", protoze zajistit neco takoveho neni ve vasich moznostech, pokud uz vozidlo nekomu sverite a tento je drzitelem platneho ridicskeho prukazu.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil

ahoj,

dotaz-podobná situace, ale právnická osoba, výzva do datovky (lhůta do 15 dnů od doručení) ignorována, nyní přišel do datovky příkaz (je to asi 63 dnů od uplynutí těch 15 dnů ve výzvě)

dle čeho je (@root), že příkaz musí být do 60 dnů nebo naopak po 60 dnech od neudání/nezaplacení?

když dám cvičně odpor, nic už se nezkazí, maximálně vyhraje, ne?

díky

lc81
IP zaznamenána

root

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil

dle čeho je (@root), že příkaz musí být do 60 dnů nebo naopak po 60 dnech od neudání/nezaplacení?

zejména ustanovení o lhůtě pro vydání rozhodnutí podle §71 odst. 3 správního řádu
(a dále pak ochrana před nečinností podle §80 odst. 2 správního řádu), bohužel nevydání rozhodnutí v tomto termínu není právní vadou takové síly, aby zakládalo neplatnost či nicotnost rozhodnutí.

když dám cvičně odpor, nic už se nezkazí, maximálně vyhraje, ne?

Jasně, do odvolání to klidně pište (jako jeden z mnoha odvolacích důvodů), nic tím nezkazíte, naopak to může vydání rozhodnutí v odvolacím řízení o něco zpomalit.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil

super, dík

uvidíme, co to udělá. mělo to být dle všeho do 60 dnů (30+30), resp dříve (bez zbytečného odkladu §71 odst 1). ale dobré je, že orgán už někde pochybil

podám odpor a mrknu do spisu

lc81
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil

Neudela to naprosto nic. Prikaz nemusi byt do 60 dnu. Prikazem teprve zahajili rizeni, od zahajeni rizeni by meli do 60 dnu vydat rozhodnuti. Chtelo by to trochu zkouknout spravni rad, nez zacnete plest jabka s hruskama. Ted podat odpor, nic vic.
IP zaznamenána

john.hawk

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil

Přišli mi ŽIdlochovice, v příkazu ( podal jsem odpor) no v příkazu perlí docela slušně..vozidlo mněl v té době půjčen cizí státní přislušník od kterého mám čestné prohlášení že byl poučen aby nepáchal s vozidlem přestupky..
 může mi někdo do SZ poradit jak vyladit případné odvolání až proběhne nějaké ústní jednání ??
příkaz pro pobavení zde :
http://uloz.to/x6BCb7YX/image-jpg
http://uloz.to/xohbvfxF/image0001-jpg
http://uloz.to/xiBDBKiW/image0002-jpg
http://uloz.to/xPQ1QYxY/image0003-jpg
heslo : 123456
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Vy nám to umíte usnadnit. Trochu jsem to zkomprimoval.
Někdo v Židlích umí pracovat s Google images a našel ten Váš fake. Celkem draho koupená informace. Tady zbývá už jen kličkovat s termíny a odvoláním.
IP zaznamenána